ازدواج با دختری که قبلا رابطه جنسی داشته

تب‌های اولیه

32 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ازدواج با دختری که قبلا رابطه جنسی داشته

باعرض سلام و تشکر از همه خوانندگان یکی از موضوعاتی که در حال حاضر برخی از جوانان ما با آن دست و پنجه نرم می کنند موضوع ازدواج با دختری که می دانند قبلا رابطه عاطفی و یا جنسی با فرد دیگری داشته است حتی در مواردی ممکن است دختر مورد علاقه شان هیچ تقصیر نداشته و به نحوی اغفال شده است و یا اینکه در حال حاضر توبه کرده و پاک است در این موقعیت ها فرد عاشق با احساس مسؤلیت درونی ، عذاب وجدان و احساس گناه در صورت رد کردن دختر روبرو است و دچار یک تعارض درونی می باشد از یک طرف احساس مسؤلیت نسبت به معشوق دارد و از طرفی با تجربه جنسی طرف مقابل نمی تواند کنار بیاید و همیشه نگران آینده خود است بنابراین در این گونه شرایط بسی دشوار مراجعه به یک مشاور، بسیاری از تعارض ها و فشار های روانی را کاهش می دهد برای فردی در این وضعیت راهکارهای زیر پیشنهاد می شود:

1- پرهیز از تصمیم گیری شتاب زده

2- مبارزه با احساس گناه و مسولیت های غیر منطقی و نامناسب

3- نوشتن لیستی از مشکلات و آسیب هایی که در آینده نسبت به خود و طرف مقابل خواهد داشت این آسیب ها عبارتند از :

الف: احساس ندامت و پشیمانی: با گذشت مدتی از زندگی زناشویی و کاهش احساسات اولیه دیده شده حتی افرادی که همسرشان تجربه جنسی و زناشویی مشروع هم داشته اند دچار وسواس فکری و احساس تنفر و خیانت شده اند زیرا تا حد زیادی احساسات و هیجانات با شرع و عقل همخوانی ندارد.
ب: بدبینی ها و سوءظن هایی که باعث محدودیت های نامناسب و بازپرسی های شکننده می شود و باعث درگیری ها زناشویی می شود.

ج: نداشتن انگیزه در رابطه جنسی به دلیل افسردگی نسبت به همسری که باعشق آنرا انتخاب نکرده ای بلکه به خاطر احساس مسؤلیت و احساس عذاب وجدان با آن وصلت کرد است.

4- برای خلاص شدن از شر افکاری مانند اینکه اگر من ایشان را ترک کنم ممکن است به راههای بدتری کشیده شود و تجارب متعددی داشته باشد ویا...، ارجاع طرف مقابل به مشاوره و قطع کامل رابطه بسیار مفید است.

5- نوشتن لیستی از نقاط ضعف ها و ریسک هایی که ایشان انجام داده اند و وارد رابطه جنسی شده اند و اینکه ممکن است فردی نامطمئن باشند چون طرف مقابلش هم تجربه دارد و هم جرأت و ممکن است با اندک ناملایمت شما را با افراد دیگری مقایسه کرده و حتی جذب شود

6- برای فراموش کردن باید به صورت منطقی برای اولین و آخرین بار با طرف مقابل صحبت کند و ادامه رابطه و ازدواج را ظلم به طرف مقابل و ظلم به خودش بداند و به تدریج با حذف محرک های وسوسه برانگیز بیرونی مانند شماره تلفن ، هدیه و حتی مکان رفت آمد از طرفی با مدیریت افکار و احساسات درونی و پرهیز از پرداختن به خاطرات گذشته زندگی جدیدی را شروع کرده و با چشمانی باز به یک ازدواج سالم و مناسب و منطقی اقدام کند

با سلام.

استاد اميدوار از نظر روانشناسي اين موضوع را تحليل كردند و من مي خوام با اجازه از جنبه اخلاقي به اين موضوع بپردازم.

وقتي دختري ازدواج ميكند يا تصميم به ازدواج دارد يعني اينكه همسر و شريك آينده اش رو انتخاب كرده و تصميم گرفته يك عمر در كنار ايشان باشد. اگر هم خطايي در گذشته مرتكب شده با ازدواج نشان ميدهد كه توبه كرده و پشيمان است و مي خواهد زندگي سالمي را شروع كند اگر غير از اين بود هرگز تن به ازدواج نمي داد و رابطه ناسالم گذشته اش را ادامه ميداد. به هر حال خدا از حال بندگانش بيشتر آگاه است. شايد به قول استاد اغفال شده يا تحت شرايطي مجبور شده تا تن به يك رابطه نامشروع يا شايد هم مشروع بدهد و يا شايد بر اثر حادثه اي اين اتفاق افتاده باشد. بنا براين اصلا درست نيست كه به خاطر اين موضوع كه شايد از همه پنهان مانده باشد بخواهيم آبروي كسي را بريزيم يا نبش قبر كنيم. به هيچ عنوان نبايد در گذشته كسي كه در حال حاضر سالم است و زندگي سالمي دارد تجسس كرد مگر خلاف آن ثابت شود.
وقتي خداي متعال با آن عظمت از گناه بندگانش مي گذرد ما چه كاره هستيم كه بخواهيم مواخذه يا سرزنش كنيم.
پس بايد گذشت كرد و اگر متوجه اين موضوع شد يا خود دختر اعتراف كرد، از گناهش گذشت تا خداي مهربان به پاس اين جوانمردي درهاي رحمتش را به روي شما باز كند .
بايد سعي كرد در نهايت عشق و علاقه با همسر برخورد كرد و به خاطر بد بيني هاي نابه جا زندگي را به كام يكديگر تلخ نكرد.

يك نكته مهم ديگر اينكه آبروي بندگان خدا را نبايد ريخت كه خدا آبروي شما را مي ريزد.

كسي از آشنايان را مي شناختم كه به خاطر اين مشكل آبروي همسرش را در تمام فاميل ريخت و به زور از دختر اعتراف گرفتند كه با چه كسي رابطه داشته و خلاصه زندگي دختر بيچاره را تباه كردند. بعد اين آقا دوباره ازدواج كرد. تا چند سال همه چي به خوبي و خوشي گذشت تا اينكه يك روز خانم ايشان به منزل تمام فاميلهاي اين آقا زنگ زد و گفت اين فرد هوس باز است و با كس ديگري رابطه دارد. راست يا دروغش را خدا عالم است اما پيش تمام فاميل آبروي ايشان را برد.
پس خدا جاي حقي است. ببخشيد تا خدا هم ببخشد.

چند توصيه مهم براي دخترهايي كه خداي نكرده مورد تجاوز قرار گرفته اند :

تجاوز جنسی زمانی است که فعالیت جنسی بدون رضایت فرد و به اجبار و زور صورت پذیرد. توجه داشته باشید، که در صورت تجاوز، این متجاوز است که مجرم است و فردی که به او تجاوز شده است چه از بعد حقوقی، چه از بعد شرعی و اجتماعی، مجرم و گناهکار نیست. در صورت وقوع تجاوز اقدامات زیر باید صورت گیرد.

۱. در اسرع وقت به متخصص زنان و زایمان و یا مرکز بهداشتی درمانی جهت دریافت دارو و آشنایی با روش‌های اورژانس پیشگیری از بارداری مراجعه کنید همچنین ارائه نمونه برای تشخیص و درمان زودرس بیماریهای مقاربتی احتمالی و نیز نمونه‌های لازم مورد نیاز از نظر پزشکی قانونی برای شناسایی مجرم لازم است.

همچنین پزشک درمانگر به منظور پیشگیری از ابتلا به برخی بیماریهای منتقله جنسی، برخی از آنتی بیوتیکهای لازم را تجویز می‌نماید، در صورت لزوم واکسیناسیون از نظر هپاتیت b را انجام می‌دهد و ادامه سیر درمان و ارجاعات لازم را پیگیری می‌نماید.

۲. مراجعه به مراکز انتظامی برای طرح شکایت و ارائه اطلاعات لازم در جهت دستگیری فرد متجاوز.

کتمان موضوع از مسئولین بهداشتی، حقوقی و انتظامی به جز افزودن دامنه آسیب به شخص و نیز ادامه جرم متجاوز بدون دستگیری و مجازات فایده‌ای نخواهد داشت.

[=Century Gothic]با سلام
و تشکر از دوستان گرامی
من فکر میکنم این قضیه به این سادگیها سرکار سادات گرامی نیست ! باید با یک دید عمیق به این قضیه نگاه کنیم و از عواقب ان کاملا مطلع شویم !و به سادگی از کنار این قضیه نگذریم !
متاسفانه پیرامون این قضیه مواردی خانمان سوز را در بر میگیرد که بهتر میباشد از ان جلوگیری شود تا سخن اخلاقی برای ان پیدا کنیم! :Sham:
البته بنده در مورد کسی که مورد تجاوز قرار گرفته صحبتهای شما را قبول میکنم :Sokhan:

اما در موارد دیگر به این نکات باید توجه داشت!
گناه جنسی پریشانی احساسی به دنبال خواهد داشت.
رابطه ی جنسی، تعهد و پیوستگی احساسی با شریک جنسی ایجاد می کند.
قدرت این تعهدها بر حسب نوع رابطه متفاوت است.

خداوند این پیوستگی و تعهد جنسی را برای همسران ایجاد کرده است. :Sham:

اگر این تعهد و پیوستگی با کسی غیر از همسر فرد ایجاد شود، آشفتگی و پریشانی احساسی ایجاد خواهد شد.
این آشفتگی به صورت های مختلف نمایان می شود.

در اینجا به برخی از آنها اشاره می کنیم: [=Century Gothic]

رویاها و افکار مکرر درمورد عشق های قبلی. [=Century Gothic]:Sham:

ناتوانی در برقراری صمیمیت احساسی با همسر. [=Century Gothic]:Sham:

پشیمانی و تلخی نسبت به افرادی که در رابطه های قبلی به فرد صدمه زده اند. [=Century Gothic]:Sham:

مقایسه همسر با افراد قبلی در رابطه ی جنسی. [=Century Gothic]:Sham:

درک اشتباه از عشق واقعی. [=Century Gothic]:Sham:

بی بندوباری و بی قیدی جنسی، در تلاش برای یافتن عشق و صمیمیت واقعی. [=Century Gothic]:Sham:

خطر آشفتگی احساسی به اندازه ای است که می تواند فرد را از تجربه ی صمیمیت با همسر خود و خداوند باز دارد.
همچنین آشفتگی جنسی می تواند مثل یک نفرین عمل کند و اعتیاد جنسی و سایر کشمکش ها را به دنبال آورد. [=Century Gothic]:Sham:

گناه جنسی خاطره هایی ماندنی ایجاد خواهد کرد. [=Century Gothic]

خاطره های روابط جنسی با کمک هورمون های مخصوص که طی انگیختگی های جنسی تولید می شود، در مغز فرد ایجاد می شوند.
شیطان از این خاطره ها برای محکوم کردن و نگاهداشتن فرد در اسارت شهوت استفاده می کند.
این خاطره ها ممکن است باعث ایجاد مشکل در روابط جنسی فرد با همسر خود شود. در اینجا برخی نمونه ها آورده شده است: [=Century Gothic]

تجربه های جنسی فرد با همسرش با افکار مربوط به عشق های قبلی و یا تصویر مستهج
[=Century Gothic]ل[=Century Gothic]ی که فرد مشاهده کرده است، خراب می شود. [=Century Gothic]:Sham:

از شریک های جنسی قبلی بت خواهد ساخت،به خصوص وقتی در زندگی زناشویی خود با مشکل مواجه شود. [=Century Gothic]:Sham:

از عملکرد جنسی همسر خود ناراضی خواهد بود. [=Century Gothic]:Sham:

مغر او برای ارضاء شهوات خود به جای نشان دادن عشق واقعی، به رابطه ی جنسی رو خواهد آورد. [=Century Gothic]:Sham:

[=Century Gothic]اما اگر به دین رو آوریم، توانایی برای از یاد بردن تجربیات پست را پیدا خواهیم کرد، خواهیم توانست فکر و روانمان را شستشو داده و دوباره کنترل امور زندگی خود را در دست گیریم. [=Century Gothic]:Sham:

گناه جنسی باعث به دنیا آمدن فرزندان ن[=Century Gothic]ا[=Century Gothic] خواسته می شود. [=Century Gothic]

گناه جنسی باعث پایین آوردن ارزش انسان به صورتی می شود که فرزندان انسان آشغال شناخته شوند.
کودکانی که از این روابط به دنیا می آیند، در خانه هایی زندگی خواهند کرد که هیچ سایه ی پدر یا مادر مهربانی بالای سر آنها نخواهد بود. [=Century Gothic]

گناه جنسی فرد را در معرض ابتلا به بیماری های مسری جنسی خواهد گذارد.
بیماری های مسری جنسی بسیاری وجود دارد که بسیاری از آنها علائم بسیار ناخوشایند و نامطبوعي را به دنبال خواهند داشت.
بدترین این بیماری ها، ایدز، حتی منجر به مرگ نیز می شود. [=Century Gothic]:Sham:

گناه جنسی از بین برنده ی ازدواج و خانواده خواهد بود. [=Century Gothic]

زنا معمولاً باعث از بین رفتن ازدواج و خانواده ها می شود.
وقتی زنجیر وفاداری پاره شود، زن و شوهر، آسیب های احساسی، روحی، و حتی گاهي جسمی را تحمل خواهند کرد. برای تعمیر این شکاف، درمان های اساسی مورد نیاز است.
خاطره هایی که طی برهم خوردن ازدواج ها ایجاد می شود تا آخر عمر با او می مانند و نسل های بعد را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد.
[=Century Gothic]
گناه جنسی باعث بی بندوباری اخلاقی و انحراف جنسی خواهد شد.
[=Century Gothic]:Sham:

گناه جنسی معمولاً آتش تیز از شهوت در ذهن فرد ایجاد خواهد کرد.
اگر پیوسته آن آتش را شعله ورتر کند، فرد هرچه بیشتر و بیشتر به اعماق فساد و تباهی فرو خواهد رفت.
از این وضعیت به افراط در هر نوع ناپاکی نیز اشاره می شود که رفته رفته هوت و هوس فرد را بشتر خواهدکرد.

سلام
واقعیت اینه که خانوم ها برعکس اقایون زمانی میتونن به یه رابطه جنسی با طرف مقابل فکر کنن که اون رو دوست داشته باشن ( یعنی به اختیار خودش وارد میشه ) در غیر این صورت به هیچ عنوان به این کار تن نمیدن :grye: مگر اینکه به اجبار باشه . اگه به اجبار بوده و به قصد تجاوز به نظر من میشه گذشت ولی اگه از روی اختیار بوده اون دیگه بستگی به طرفش داره که چه قدر براش مهمه . من به نوبه خودم وقتی ازدواج کردم اگه یه روز بفهمم که همسرم قبل از ازدواجش با دختر دیگه ای رابطه جنسی داشته همه مویای تو سرش رو بیرون میکشم حالا جه برسه به اقایون که چیزی دارن به اسم غیرت .

یا یزدان;261611 نوشت:
من به نوبه خودم وقتی ازدواج کردم اگه یه روز بفهمم که همسرم قبل از ازدواجش با دختر دیگه ای رابطه جنسی داشته همه مویای تو سرش رو بیرون میکشم حالا جه برسه به اقایون که چیزی دارن به اسم غیرت .


اگر فبلا همسرتان رابطه داشت ولي مو نداشت چي ؟

من هم با نظر جناب رضا موافقم
در این قضیه قدری باید تامل کرد وگرنه بعدها باعث یک بحران در داخل زندگی میشه
آقایی که در ابتدا این مورد خانم را ندیده میگیره بدونید که هر اتفاقی در رابطه با خانم بیافته ، حس شکاکی اش بیشتر می شود و خانم بیشتر مورد ملامت و سرزنش قرار میگیرد
ولی من با اینکه مرد هستم ولی همیشه این قضیه توی ذهنم خطور میکرد که کاش هم مردها مثل زنها اگر خدای نکرده عمل بسیار زشت زنا رو انجام میدادند مشخص میشد که این آقا قبلا رابطه جنسی برقرار کرده

من اگه بفهمم زنم قبلا با کسی رابطه داشته سه طلاقش میکنم:jangjoo:

با اینکه خیلیا منو به بد قلبی و غیرت زیادی و..میشناسن
ولی من تو همه موارد نیمزنم طرف رو راهی قبرستون کنم

خب هر رابطه ای بد نیست که
مثلا من قبل از اینکه با طرف ازدواج کنم خودشون میگن که قبلا مثلا ازدواج کرده
حالا یا خوشبخت بودن که مثلا شوهرش فوت شده و...
یا نه شوهرش یه ادم مشکل دار بوده و خانم بخاطر دینش طلاق گرفته

خب این موارد هم طرف رابطه داشته ولی هیچ وقت آدم بد و گناهکاری نبوده
حالا در مورد قسمت اول که خوشبخت بوده یه سری آسیب ها هست که مثلا هی شوهر جدید رو با شوهر خدا بیامرزش مقایسه کنه و بگه اون بهتر بود و...
که کم چیزی نیست
ولی در کل هر رابطه ای باعث نمیشه آدم از ازدواج با اون شخص فرار کنه
گرچه آدم تو باطنش دوست داره که طرف باکره باشه و اولین تجربه رابطه رو با خود این اقا داشته باشه و...

از نظر شرعی ازدواج با دختری که قبلا رابطه جنسی داشته مشکلی نداره؟!! :Moteajeb!: :Gig:

با حرفهای استاد رضا کاملا موافقم چون تو زندگی یه چیزهایی دیدم و تجربیاتی داشتم که کاملا با حرفهای ایشون مطابقت میکنه

با سلام
ر
ابطه جنسی آلوده به گناه برای یک خانم اولین بار سخته !که اگر یک بار انجام بشه این پتانسیل را تا آخرین روز عمر یدک خواهد کشید !
شاید ۱ درصد وجود داشته باشند که در این یک جمله بالا قرار نگیرند
مراقب باشید آقایون ..!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اگر ارتباط جنسی او درشرایط صیقه و ازدواج موقت بوده باشد باشد چطور؟ آیا بهتر است ازازدواج با چنین فردی هم صرف نظر کرد؟

امید به ظهور;261902 نوشت:
اگر ارتباط جنسی درشرایط صیقه و ازدواج موقت باشد چطور؟

خب این سوال خیلی کلیه!!!
از نگاه یه خانم یا آقا؟
واسه هر کدوم میتونه اسیب های خودشو داشته باشه

تحریم;261905 نوشت:
خب این سوال خیلی کلیه!!!
از نگاه یه خانم یا آقا؟
واسه هر کدوم میتونه اسیب های خودشو داشته باشه

از نگاه یک آقا..
سئوال خیلی کلی هم نیست
بحث راجع به ازدواج با خانمی است که قبلا رابطه داشته و من میپرسم اگر این خانم صیغه شده بوده تکلیف چیست ، بالاخره او این تجربه را داشته ، ازدواج با او چه آسیبهایی دارد؟

حلال خدا رو حروم نکنید
اگر طرف صیغه بوده و میبینی که انسان معتقدیه باید قبول کنی که وقتی جنابعالی تو زندگیش پا نذاشته بودی حق داشته نیازش رو از طریق صحیح برطرف کنه.

اما واقعا باید محکش زد که چقدر برا ساختن زندگی با شما ارزش قایل هست و حالا به شما و تشکیل خانواده چطور نگاه میکنه.

و البته چون سخته...معمولا...این کاریه که ما نمی کنیم !!

امید به ظهور;261912 نوشت:
از نگاه یک آقا..
سئوال خیلی کلی هم نیست
بحث راجع به ازدواج با خانمی است که قبلا رابطه داشته و من میپرسم اگر این خانم صیغه شده بوده تکلیف چیست ، بالاخره او این تجربه را داشته ، ازدواج با او چه آسیبهایی دارد؟

با سلام
عزیز برادر تمامی سخنان ما در مورد دست آورد از راه حلال است
کسی که گناه میکنه با کسی که شرایط صیغه را داشته زمین تا آسمان فرق میکنه!!
درصد خیلی کمی از دختران را میبینید که در شرایطی که بسیار دشوار است صیغه بشوند!!قبل از ازدواج !!
این با کسی که حرام را تجربه کند خیلی فرق میکنه!!مراقب باشید به بیراه نروید !!

سلام
همه نظرات رو خوندم
به نظر من اینجا باید چند تقسیم بندی انجام بشه .

1 . دوطرف هر غلطی قبل ازدواج کردن نباید پیش هم اعتراف کنن.
2. پسر هم ممکنه رابطه نا مشروع داشته بوده باشه ولی چون لو نمیره کتمان میکنه و قیافه حق به جانب میگیره .
3.مردی که خودش اینکاره باشه ، زن این مدلی نسیبش میشه.
4 . خدا توبه رو قبول میکنه و مبخشه و ستارالعیوبه . ما کی باشیم که بخوایم ....؟
5 . شاید دختر دچار اشتباه شده باشه و فهمیده و پشیمون شده و توبه کرده . چرا نباید لایق یه زندگی خوب باشه؟
6 . من به اقتضای شغلم دیدم دختر هایی رو که قبل از ازدواج رابطه نا مشروع داشتن ولی توبه کردن و الان زندگی خوبی دارن و حتی به خیانت فکر هم نمیکنن.

و همین طور زنهای شوهرداری رو دیدم که قبل ازدواج هیچ رابطه ای نداشتن ولی جلوی من زنگ زدن به دوست پسرشون که قراره زایشگاه بستری بشن!!!!!


نتیجه :
همه چی دست خداست . اون توبه پذیره . همونی که توبه رو پذیرفته آثار گناه رو هم ان شا الله از بین میبره.


پی نوشت :
بدم میاد از پسر هایی که هر کاری دلشون بخواد میکنن ولی وقت ازدواج که میرسه دنبال دختر پاک میگردن.

nakisa;262000 نوشت:
. خدا توبه رو قبول میکنه و مبخشه و ستارالعیوبه . ما کی باشیم که بخوایم ....؟

سلام
عرض ادب و احترام
قبلا تو یه موضوع مشابهه این موضوع کاملا برسی شد تاپیکش یادم نیست
فقط دو نکته را در مورد این جمله توجه کنید
حکم دختر و پسر کمی متفاوت است
از نظر شرعی هنگام عقد باکره بودن دختر مطرح است وحکم فقهی داره اگر پسر رابطه را پنهان کنه بحث باکره بودن مطرح نیست ولی اگر دختر پنهان کنه باید حواش به حکم فقهی باکره بودن باشه
همچنین اینکه چه مواردی باید پسر دختر در مورد خودشون بگویند این تاپیک را حتما ببیند
http://www.askdin.com/thread11327.html
البته این دونکته2 ربطی به بحث نداره فقط خواستم دوستان دقت کنند
اگر سوال و بحث خواستید انجام بدید تاپیک مخصوص این بحث داریم از دوستان مشاوره بپرسید راهنمایی می کنند
با تشکر

[="Tahoma"][="Green"]بسم الله الرحمن الرحیم.
سلام.

nakisa;262000 نوشت:
3.مردی که خودش اینکاره باشه ، زن این مدلی نسیبش میشه.

أَلزّانِي لا يَنْكِحُ إِلّا زانِيَةً أَوْ مُشْرِكَةً وَ الزّانِيَةُ لا يَنْكِحُها إِلّا زانٍ أَوْ مُشْرِكٌ وَ حُرِّمَ ذالِكَ عَلَى الْمُؤْمِنِينَ (024 | نور - 3)مرد زناكار جز با زن زناكار يا مشرك ازدواج نمى كند; و زن زناكار را،جز مرد زناكار يا مشرك، به ازدواج خود در نمى آورد; و اين كار بر مؤمنان حرام شده است.

nakisa;262000 نوشت:
5 . شاید دختر دچار اشتباه شده باشه و فهمیده و پشیمون شده و توبه کرده . چرا نباید لایق یه زندگی خوب باشه؟

خوب با یکی مثل خودش ازدواج کنه که قبلاً همچین کاری کرده و توبه کرده!!!![/]

مـهـدی;262011 نوشت:
از نظر شرعی هنگام عقد باکره بودن دختر مطرح است وحکم فقهی داره اگر پسر رابطه را پنهان کنه بحث باکره بودن مطرح نیست ولی اگر دختر پنهان کنه باید حواش به حکم فقهی باکره بودن باشه

من این قسمتو متوجه نشدم.
میشه بیشتر توضیح بدین؟
یعنی اگه مردی قبلا رابطه داشته اشکال نداره ولی زن داره؟

nakisa;262019 نوشت:
یعنی اگه مردی قبلا رابطه داشته اشکال نداره ولی زن داره؟

سلام
عرض ادب و احترام
موضوع باکره بودن دختر حکم فقهی داره
حکم دقیقش را از کارشناسان احکام بپرسید
اگر دختر باکره نباشه و بعد از عقد معلوم بشه اون عقد را میشه فسخ کرد یا باطل است(تاکید می کنم دقیقش را حتما بپرسید)
برای همین دختر باید حواسش باشه اگر باکره نیست قبل از عقد ذکر کنه
اون تاپیکی که گفتم این است
http://www.askdin.com/thread10931.html
علی اقا تو این موضوع کامل بحث شده و کارشناسان جواب دادن
با تشکر

nakisa;262019 نوشت:
من این قسمتو متوجه نشدم.
میشه بیشتر توضیح بدین؟
یعنی اگه مردی قبلا رابطه داشته اشکال نداره ولی زن داره؟

پسر میتونه این کار حلال رو هر موقع نیاز شد انجام بده
و همه میدونیم پسرا چندین برابر دخترا میل به انجام ارتباط جنسی دران و خیلی زودتر تحریک میشن و نیاز پیدا میکنن
خواهشا نگید دخترا بیشتر لذت میبرن و...
بحث میزانن لذت و..نیست
بحث اینه که همه روانشناسا هم میگن هر چقدر دختر دنبال تصاحب دل پسره و هر چقدر دنبال محبت کردن و دیدنه
دقیقا برعکسش پسر دنبال ارضای جنسیه
پس واسه پسر مشکلی ایجاد نمیکنه که قبلابخاطر دوری از گناه متوسل به صیغه بشه

ولی دختر باید اذن پدر داشته باشه
ولی کدوم دختر هست که بره به پدرش بگه من اذن شما رو واسه صیغه شدن میخوام
انصافا کسی روش میشه؟

حالا اینجاها خیلیا کلاه شرعی میزنن و میگردن دنبال مثلا مرجعی که بدون اذن پدر رو هم مشکلی ندونسته باشه
البته بازم میدونیم الان دیگه همه مراجع التزام دارن به اذن پدر
در ضمن دخترا چیزی به اسم حیا و صبر بزرگتری هم دارن که باعث میشه جلوی خواسته های نفسانیشون بیشتر مقاومت کنن
ولی پسرا خیلی آسیب پذیر ترن
پس ...

عــــلی;262016 نوشت:
أَلزّانِي لا يَنْكِحُ إِلّا زانِيَةً أَوْ مُشْرِكَةً وَ الزّانِيَةُ لا يَنْكِحُها إِلّا زانٍ أَوْ مُشْرِكٌ وَ حُرِّمَ ذالِكَ عَلَى الْمُؤْمِنِينَ (024 | نور - 3)مرد زناكار جز با زن زناكار يا مشرك ازدواج نمى كند; و زن زناكار را،جز مرد زناكار يا مشرك، به ازدواج خود در نمى آورد; و اين كار بر مؤمنان حرام شده است.

سلام
عرض ادب و احترام
علی اقا با دقت بیشتری از ایات قران استفاده کنید استفاده اینجوری تخصص میخواد
این موضوعی که شما گفتید ستار بودن خدا و تواب بودن خدا را زیر سوال میبره
اینم مثال نقضش
http://www.askdin.com/thread17649.html
با تشکر

تحریم;262024 نوشت:
ولی دختر باید اذن پدر داشته باشه ولی کدوم دختر هست که بره به پدرش بگه من اذن شما رو واسه صیغه شدن میخوام انصافا کسی روش میشه؟

میشه لطفا این بحث رو در این تاپیک مطرح کنید ؟
چون استاد مطهری بحث جالبی در کتابشون در این رابطه دارن.
http://www.askdin.com/thread11415.html#post262027

ساجده خانوم;262030 نوشت:
میشه لطفا این بحث رو در این تاپیک مطرح کنید ؟
چون استاد مطهری بحث جالبی در کتابشون در این رابطه دارن.
http://www.askdin.com/thread11415.html#post262027

الان به اون کتاب دسترسی ندارم
گرچه قبلهایادمه مطالعه کردم
لینک دانلودتونم مشکل داشت ظاهرا

nakisa;262000 نوشت:
سلام
همه نظرات رو خوندم
به نظر من اینجا باید چند تقسیم بندی انجام بشه .

1 . دوطرف هر غلطی قبل ازدواج کردن نباید پیش هم اعتراف کنن.
2. پسر هم ممکنه رابطه نا مشروع داشته بوده باشه ولی چون لو نمیره کتمان میکنه و قیافه حق به جانب میگیره .
3.مردی که خودش اینکاره باشه ، زن این مدلی نسیبش میشه.
4 . خدا توبه رو قبول میکنه و مبخشه و ستارالعیوبه . ما کی باشیم که بخوایم ....؟
5 . شاید دختر دچار اشتباه شده باشه و فهمیده و پشیمون شده و توبه کرده . چرا نباید لایق یه زندگی خوب باشه؟
6 . من به اقتضای شغلم دیدم دختر هایی رو که قبل از ازدواج رابطه نا مشروع داشتن ولی توبه کردن و الان زندگی خوبی دارن و حتی به خیانت فکر هم نمیکنن.

و همین طور زنهای شوهرداری رو دیدم که قبل ازدواج هیچ رابطه ای نداشتن ولی جلوی من زنگ زدن به دوست پسرشون که قراره زایشگاه بستری بشن!!!!!


با سلام
سخنان شما ما را یاد لوئی ۱۳ انداخت !!بسیار روح لطیفی دارید!:ok:
ای کاش حقیقت این چنین بود !:Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!:
اینها واقعیات!!!!!!!!!!!!!!اما حقیقت چیز دیگریست !!
چنین چیزی امکان پذیر نیست جز برای عده ای محدود !!!!!!!!!!!!!دختری که رابطه جنسی داشته باشه قبل از ازدواج باید همیشه این پتانسیل را در او ببینید !!
جز عده ای محدود !
فراموش نکنید کسی که ایمان به خداوند داشته باشد و پایبند به مذهب باشد ترس از گناه دچار چنین لغزشهایی نمیشود !
شما نمیتوانید برای عده ای محدود !حکم مطلق کنید !تعداد کمی در زندگی آینده وفادار خواهند ماند!
با نگاهی به آرشیو دادگاهای ایران میتوانید به راحتی به این پی ببرید !
اینکه خدا میبخشه چیز دیگریست !
نباید فراموش کرد که با کلمات زیبا نمیشود ماهی به دام انداخت !
بارها گفته ایم برادران حسابی قبل از ازدواج تحقیق کنید !!!!!!!!
امروز دلم برای دوستی سوخت که وقتی فهمید همسر آیندش بارها رابطه جنسی داشته خودش را از بالای آپارتمان پرت کرد پائین !!

رضا;262250 نوشت:
بارها گفته ایم برادران حسابی قبل از ازدواج تحقیق کنید !!!!!!!!

برادر این مسائل با تحقیق حل نمیشه . بالاخره راهی برای پوشوندن واقعیت هست .
در ضمن من نگفتم تعداد کمی در اینده وفادار خواهند ماند.

من گفتم وفاداری به رابطه ی قبلی نیست .
ممکنه یکی یه بار یه اشتباهی بکنه ولی تا آخر عمر وفادار به همسرش بمونه و یکی هم قبل ازدواج هیچ رابطه ای نداشته باشه اما بعد از ازدواج .....

پی نوشت :

شما تاریخ دان هستین . من از لوئی 13 چیزی نمیدونم . اگه بگین ممنون میشم.

nakisa;262252 نوشت:
برادر این مسائل با تحقیق حل نمیشه . بالاخره راهی برای پوشوندن واقعیت هست .
در ضمن من نگفتم تعداد کمی در اینده وفادار خواهند ماند.

من گفتم وفاداری به رابطه ی قبلی نیست .
ممکنه یکی یه بار یه اشتباهی بکنه ولی تا آخر عمر وفادار به همسرش بمونه و یکی هم قبل ازدواج هیچ رابطه ای نداشته باشه اما بعد از ازدواج .....

با سلام
بله راه دروغ
و دغل کاری باز است !!!!!!!!!!!!!
ما هم گفتیم در کیسه شما تعداد کمی جا میگیرند ما در مورد عموم سخن میگویم !!لطفا
ذهن مخاطب خود را به بیراهه نبرید!!!!!!
چطور شما میتوانید با کسی زندگی کنید که از رابطه های عاطفی و جنسی او مطلع نباشید؟
فکر میکنم به اندازه کافی تجربه تحقیق :ok::ok::ok::ok:ندارید

رضا;262253 نوشت:
چطور شما میتوانید با کسی زندگی کنید که از رابطه های عاطفی و جنسی او مطلع نباشید؟

شما مثل اینکه خیلی وقته ایرانم نیومدین برادر.

میخوای ماهی برات چند تا مثال بیارم تو زایشگاه که زنی در حالی که شوهرش پشت در نگرانشه ، داره با دوست پسرش حرف میزه و دل و قلوه میگیره ؟

( به خدا گفتن اینا مظلمه داره . وگرنه اگه بگم که ..... )

چه خبری ؟ چه دوغی ؟ چه کشکی؟
شما مثل اینکه تو جامعه نیستین.
البته حق دارین.
من هم تا وقتی هنوز دانشجو بودم ، این چیزارو نمیفهمیدم . .ولی وقتی کارمو شروع کردم ( تا حالا تو 4 تا بیمارستان استان کار کردم ) فهمیدم اوضاع از چه قراره .

عجیبه که در مورد من از تجربه حرف میزنین.

در ضمن من منتظر داستان لوئی 13 هستم ها

nakisa;262258 نوشت:
شما مثل اینکه خیلی وقته ایرانم نیومدین برادر.

میخوای ماهی برات چند تا مثال بیارم تو زایشگاه که زنی در حالی که شوهرش پشت در نگرانشه ، داره با دوست پسرش حرف میزه و دل و قلوه میگیره ؟

( به خدا گفتن اینا مظلمه داره . وگرنه اگه بگم که ..... )

چه خبری ؟ چه دوغی ؟ چه کشکی؟
شما مثل اینکه تو جامعه نیستین.
البته حق دارین.
من هم تا وقتی هنوز دانشجو بودم ، این چیزارو نمیفهمیدم . .ولی وقتی کارمو شروع کردم ( تا حالا تو 4 تا بیمارستان استان کار کردم ) فهمیدم اوضاع از چه قراره .

عجیبه که در مورد من از تجربه حرف میزنین.

با سلام
خیر شما شاید در جامعه نیستید بنده ۱۵ روزه از ایران برگشتم !
و مطمئن باشید بیش از شما در این موردها آگاهم !!!!!!!!
مطلب را هم به بیراهه نبرید لطفا !برای درصد کمی !!!!!!!!!!

موضوع قفل شده است