رهبر معظم انقلاب

مستندات انقلابی گری

با توجه به تاکید مقام معظم رهبری بر موضوع انقلابی گری و همچنین ویژگیهای آن، مستندات روایی این ویژگیها چیست و به کدام یک از کتب روایی در این زمینه می توان مراجعه کرد؟

حضور رهبر معظم انقلاب در مراسم عروسی + فیلم

بسم الله الرحمن الرحیم

به گزارش جام جم نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ حضور رهبر معظم انقلاب در مراسم عقد یک زوج جوان جیرفتی که سادگی از شاخصه این مراسم بود
شور و شوق بسیاری به این جشن داد، به گونه ای که حاضران با ورود معظم له به مراسم شعار سر می دادند و صلوات می فرستادند.
اشک های عروس هنگام جاری شدن خطبه عقد از سوی رهبر معظم، مهریه ساده و حضور مردم در
این مراسم برای دیدار با رهبر انقلاب از نکات جالب این فیلم است.

فایل: 

اقتصاد مقاومتی،اقدام و عمل ...خیلی مهمه لطفا توجه کنید!!!!!!

سلام و عرض ادب

همونطور که می دونید رهبر عزیزمون امسال رو به نام اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل نامگذاری کردن! چند وقت پیش به طور اتفاقی در اینستاگرام با فردی آشنا شدم به نام مهندس جمشید آرین بعد متوجه شدم چند ماه پیش یک قسمت از برنامه تاثریا شبکه افق به ایشون و اختراعشون پرداخته و بخشی از مردم از این طریق با مهندس آشنا شدن ... آقای جمشید آرین اصل مخترع و ایده پرداز هستن اولین خودروی هوشمند الکتریک ایران و دنیا رو اختراع کردن و همچنین تئوری انقلاب صنعتی پایدار رو دارن! لیست اختراعات ایشون:

خودرو الکتریک برقی آریانا 792 در ایران سال 2003
خودرو هوشمند iEV 796 در استرالیا 2005
خودرو هوشمند iEV800 در استرالیا 2006
خودرو هوشمند iEVTigra در بلژیک 2009
اولین ایستگاه شارژ هوشمند جهان در بلژیک 2009
خودرو هوشمند الکتریک سورن در ایران 2010
خودرو هایبرید الکتریک سورن در ایران 2011
اولین تاکسی الکتریک هوشمند دنیا(سریر) در ایران 2011
تاکسی الکتریک هوشمند تیبا در ایران 2012
خودرو الکتریک هوشمند iEV2 در ایران 2012
اولین ایستگاه شارژ پرتابل جهان در ایران 2012
خودروی iEV Robot در آلمان 2015
خودرو هوشمند الکتریک IEV7 پروژه در حال انجام

مزایای طرح ایشون:
- ایجاد، گسترش و تولید ایده ها، اختراعات و تکنولوژی های سیستم های حمل و نقل پاک پایدار و انرژی های تجدید پذیر با مشارکت دانشمندان، نخبگان و دانشجویان ایرانی.
- جلوگیری از فرار مغزها، با ایجاد بیش از سه میلیون شغل در صنایع خودرو
- جلوگیری از بروز انقلاب آلودگی هوا و هزینه های تحدید سلامتی
- کاهش مصرف حداقل 28 میلیون لیتر بنزین روزانه در ایران.
- جلوگیری از ورود به بحران آلودگی صوتی و هزینه های تحدید سلامتی.
- جلوگیری از تاثیر بیشتر تحریم ها با وابستگی بیشتر و در خطر افتادن استقلال اقتصادی و سیاسی کشور.
- ارتقای سطح علمی دانشگاه ها و ایجاد رشته های جدید در زمینه انرژی و حمل و نقل پاک پایدار.
- صادرات به جای واردات و ایجاد غرور ملی (ساخت ایران)
- ایجاد رفاه و شادابی بیشتر مردم با ایجاد اشتغال، سلامتی روحی و محیط زیست پاک.
- تحقق خواسته مقام معظم رهبری در تحقق اقتصاد مقاومتی.

( پیش فرض من این هست که اعضای فرهیخته ی این سایت از مشکلات آلودگی هوا، بیماری و... و فرار مغزها و هزینه های که از این طریق به کشور تحمیل میشه و اهمیت اقتصاد مقاومتی و تولید ملی و تاثیر این مسائل در عزت، استقلال و آینده ایران اسلامی عزیزمون آگاه هستن!)

همین طور که می بینید طرح ایشون مزایای زیادی برای کشور داره و در راستای تحقق اقتصاد درونزا و مقاومتی هست! ولی متاسفانه مثل خیلی از نخبه های دیگه از ایشون تا به حال حمایت نشده و مافیای خودرو تا الان مانع به نتیجه رسیدن طرح ایشون بودن! ... ولی ایشون طرحشونو به خارجیها نفروختن و دارن تلاش می کنن داخل کشور خودمون اجرایی بشه و مردم خودمون از منافعش بهره مند بشن! سوالی که ایشون دارن اینه: چرا ما می توانیم ولی قرار نیست بتوانیم؟ ... چرا طرح ها و ایده های بنیادین در کشورهای دیگه به نتیجه می رسند ولی داخل ایران نه؟ ... الان کمپین مردمی برای حمایت از ایشون و در واقع برای حمایت از تمام نخبگان، محیط زیست، سلامتی مردم،تولید داخل، استقلال اقتصادی و حمایت از تصمیات کارشناسی تشکیل شده! دوستان اگر ما از نظر اقتصادی ضعف نداشتیم دشمن نمی تونست خواسته های غیرمنصفانه ی خودشو به ما تحمیل کنه! به نظرم در شرایط فعلی این مساله از اهمیت زیادی برخورداره! ایشون به جای حرف برای حل مشکلات و پیشرفت کشور و تحقق اقتصاد مقاومتی کاری انجام دادن و به نظرم حداقل کاری که ما (مردمی که به حرف های رهبرمون اعتقاد داریم و علاقمند به پیشرفت و عزت کشورمون در سایه دین اسلام هستیم) می تونیم انجام بدیم حمایت از ایشونه!

«خط ولایت» (هر ماه در محضر زعیم)

سلام کاربران محترم
ان شاء الله اگر توفیق یار شود، با آغاز هر ماه، گلچینی از فرمایشان مقام عظمای ولایت که در ماه قبل ایراد نموده اند را برایتان انتخاب و در معرض نگاهتان خواهم گذاشت.

3/3/91 بيانات در دانشگاه امام حسين عليه‌السلام
1) خداوند متعال نعمت بزرگ خدمت در جمهورى اسلامى را به ما ارزانى داشته است و ما وظيفه‌ى شكرگزارى آن را داريم. ... خداوند متعال در قرآن ميفرمايد: «إِنَّ الَّذينَ يُبايِعُونَكَ إِنَّما يُبايِعُونَ اللَّهَ»؛ آنهائى كه در راه اسلام با پيغمبر بيعت كردند، در واقع با خدا بيعت كردند. «يَدُ اللَّهِ فَوْقَ أَيْديهِمْ»؛ آن دستى كه براى بيعت بر روى دست آنها قرار گرفت - كه دست پيغمبر بود - در واقع دست خداست. بيعت با اسلام، بيعت با دين، بيعت با مأموريت و مسئوليت الهى، چنين بيعتى است. انسان، با خدا بيعت ميكند. بعد ميفرمايد: «فَمَنْ نَكَثَ فَإِنَّما يَنْكُثُ عَلى‏ نَفْسِهِ»؛ هر كسى كه اين بيعت را بشكند، به زيان خود اقدام كرده است. «وَ مَنْ أَوْفى‏ بِما عاهَدَ عَلَيْهُ اللَّهَ فَسَيُؤْتيهِ أَجْراً عَظيماً»؛ (فتح: 10) اما آن كسانى كه بر اين پيمان وفا ميورزند و پايدارى ميكنند، پاداش بزرگ خود را از خداى متعال دريافت خواهند كرد. اين پاداش، فقط پاداش در آخرت نيست - اگرچه پاداش آخرت آنقدر باعظمت و پرمغز و پرمعناست كه ذهن دنيائى و مادى ما قادر به فهم آن نيست - اين پاداش در دنيا هم هست. پاداش آن كسانى كه در راه خدا با بيعت الهى حركت ميكنند، پايدارى ميكنند، عزت است، سرافرازى است، آزادگى است، بزرگوارى است.
14/3/91 بیانات در مراسم سالگرد رحلت امام خمینی(ره)
2) در منطق قرآن، عزت واقعى و كامل متعلق به خداوند و متعلق به هر كسى است كه در جبهه‌ى خدائى قرار ميگيرد. در مصاف بين حق و باطل، بين جبهه‌ى خدا و جبهه‌ى شيطان، عزت متعلق به كسانى است كه در جبهه‌ى خدائى قرار ميگيرند. اين، منطق قرآن است. در سوره‌ى فاطر ميفرمايد: «مَنْ كانَ يُريدُ الْعِزَّةَ فَلِلَّهِ الْعِزَّةُ جَميعاً». در سوره‌ى منافقون ميفرمايد: «وَ لِلَّهِ الْعِزَّةُ وَ لِرَسُولِهِ وَ لِلْمُؤْمِنينَ وَ لكِنَّ الْمُنافِقينَ لا يَعْلَمُونَ»؛ عزت متعلق به خداست، عزت متعلق به پيامبر و به مؤمنين است؛ اگرچه منافقان و كافردلان اين را درك نميكنند؛ نميفهمند كه عزت كجاست، مركز عزت واقعى كجاست. در سوره‌ى نساء، درباره‌ى كسانى كه خود را متصل به مراكز قدرتهاى شيطانى ميكنند، براى اينكه حيثيتى به دست بياورند، قدرتى به دست بياورند، ميفرمايد: «أَ يَبْتَغُونَ عِنْدَهُمُ الْعِزَّةَ فَإِنَّ الْعِزَّةَ لِلَّهِ جَميعاً»؛ آيا دنبال عزتند اين كسانى كه به رقباى خدا، به دشمنان خدا، به قدرتهاى مادى پناه ميبرند؟ عزت در نزد خداست. در سوره‌ى مباركه‌ى شعراء، گزارشى از مجموعه‌ى چالشهاى پيامبران بزرگ را مطرح ميفرمايد - درباره‌ى حضرت نوح، حضرت ابراهيم، حضرت هود، حضرت صالح، حضرت شعيب، حضرت موسى - مفصل درباره‌ى چالشهاى اين پيامبران بزرگ بحث ميكند و گزارش الهى و وحى را به گوش مردم ميرساند. در هر مقطعى كه ميخواهد غلبه‌ى جبهه‌ى نبوت را بر جبهه‌ى كفر بيان بفرمايد، ميفرمايد: «إِنَّ فىِ ذَالِكَ لاََيَةً وَ مَا كاَنَ أَكْثرَُهُم مُّؤْمِنِين. وَ إِنَّ رَبَّكَ لَهُوَ الْعَزِيزُ الرَّحِيم»؛ يعنى با اينكه طرف مقابل اكثريت داشتند، قدرت دست آنها بود، پول دست آنها بود، سلاح دست آنها بود، اما جبهه‌ى توحيد بر آنها پيروز شد؛ در اين يك آيتى است از آيات الهى، و خداى تو عزيز و رحيم است. بعد از آنكه قرآن اين گزارش را در طول سوره‌ى مباركه‌ى شعراء هى تكرار ميكند، تكرار ميكند، در آخر سوره خطاب به پيغمبر ميفرمايد: «وَ تَوَكَّلْ عَلَى الْعَزيزِ الرَّحيمِ»؛ به اين خداى عزيز و رحيم كه تضمين كننده‌ى غلبه‌ى حق بر باطل است، توكل و تكيه كن. «الَّذِى يَرَئكَ حِينَ تَقُومُ. وَ تَقَلُّبَكَ فىِ السَّاجِدِينَ»؛ او ناظر به حال توست؛ در حال قيام، در حال سجده، در حال عبادت، در حال حركت، در حال تلاش؛ او حاضر و ناظر است، تو را مى‌بيند؛ «إِنَّهُ هُوَ السَّمِيعُ الْعَلِيم». پس در منطق قرآن، عزت را بايد از خداوند طلب كرد.
3) وقتى كه عزت شامل حال يك انسان، يك فرد يا يك جامعه ميشود، مثل يك حصار عمل ميكند، مثل يك باروى مستحكم عمل ميكند؛ نفوذ در او، محاصره‌ى او، نابود كردن او براى دشمنان دشوار ميشود؛ انسان را از نفوذ و غلبه‌ى دشمن محفوظ نگه ميدارد. آن وقت هرچه اين عزت را در لايه‌هاى عميق‌تر وجود فرد و جامعه مشاهده كنيم، تأثيرات اين نفوذناپذيرى بيشتر ميشود؛ كار به جائى ميرسد كه همچنان كه انسان از نفوذ و غلبه‌ى دشمن سياسى و دشمن اقتصادى محفوظ ميماند، از غلبه و نفوذ دشمن بزرگ و اصلى، يعنى شيطان هم محفوظ باقى ميماند. آن كسانى كه عزت ظاهرى دارند، اين عزت در دل آنها، در درون آنها، در لايه‌هاى عميق وجود آنها نيست؛ لذا در مقابل شيطان بى‌دفاعند، نفوذپذيرند.
4) معروف است كه ميگويند اسكندر مقدونى در يك راهى ميگذشت، مردم به او كرنش ميكردند. يك مرد پارساى مؤمنى در يك گوشه‌اى نشسته بود، كرنش نكرد، احترام نكرد، بلند نشد. اسكندر تعجب كرد، گفت: او را بياوريد. او را آوردند. گفت: تو چرا در مقابل من كرنش نكردى؟ گفت: زيرا تو غلامِ غلامان منى؛ چرا در مقابل تو كرنش كنم؟ گفت: چطور؟ گفت: زيرا تو غلام شهوت و غضب خود هستى، و شهوت و غضب غلامان منند، در اختيار منند، من بر آنها غالبم.
5) در همين دوران بود (دویست ساله ذلتبار قبل از انقلاب بود) كه رئيس سه كشور - كه متحدين جنگ بودند - به تهران آمدند و بدون اينكه از دولت اجازه بگيرند، بدون اينكه به دولت مركزى كمترين اعتنائى بكنند، در اينجا جلسه تشكيل دادند. روزولت، چرچيل و استالين به ميل خودشان به تهران آمدند و جلسه تشكيل دادند؛ نه از كسى اجازه گرفتند، نه گذرنامه‌اى نشان دادند. محمدرضا كه آن روز پادشاه ايران بود، مورد اعتناى اينها قرار نگرفت؛ آنها به ديدن او نرفتند، او به ديدن آنها رفت؛ وارد اتاق شد، برايش بلند نشدند، اعتنا نكردند! ببينيد ذلت يك دولت مركزى كه سرريز ميشود بر روى مردم، تا كجاها منتهى ميشود؟
6) يكى از رؤساى رژيم جعلى صهيونيستى، كه دشمن شماره‌ى يك ملت ايران و انقلاب ايران است، اعتراف ميكند و ميگويد - اينها عين عبارت اوست - امروز يك نيروى قدرتمندى وجود دارد كه در خلاف جهت هدفهاى ما پيش ميرود و ايران رهبرى اين قدرت را به دست گرفته است. اين سياستمدارِ درمانده و حيرت‌زده اعتراف ميكند و ميگويد امروز پشت مرزهاى ما خمينى خيمه زده است! يك سياستمدارِ كهنه‌كارِ شناخته‌شده‌ى آمريكائى هم كه ما با وضع او كاملاً آشنا هستيم، در يك جلسه‌اى مقايسه ميكند آمريكاى 2001 ميلادى را با آمريكاى 2011، ميگويد - كه اين حرفها همه مال همين دو سه ماه اخير است - كدام ديوانه‌اى وضعيت آمريكاى ابرقدرتِ اول هزاره را به شرائط رقتبار آمريكا در سال 2011 - سال گذشته‌ى ميلادى - تبديل كرده است؟ بعد ميگويد: اين تحولاتى كه اتفاق افتاده و به اين وضع منتهى شده است، دامن‌زننده‌ى به اين تغيير، ايران است. معناى اين جملات اين است كه امروز ملت ايران توانسته است با حضور خود، با استقامت خود، با عزت خود، با صلابت خود، بر روى حوادث مهم جهان و حوادث مهم منطقه، اين تأثيرات ژرف را باقى بگذارد.
7) ما نُه دوره‌ى قانونگذارى در كشور داشتيم؛ كه همه‌ى اين نُه دوره در روز هفتم خرداد، بدون يك روز تأخير، افتتاح شده است؛ اين چيز كوچكى است؟ در طول سى و سه سال، نُه دوره انتخابات مجلس برگزار شده است، نُه تا مجلس شوراى اسلامى تشكيل شده است، بدون يك روز تأخير. هيچ حادثه‌ى سياسى، حادثه‌ى امنيتى، حادثه‌ى اقتصادى، تهديدهاى دشمن نتوانسته است انتخابات را يك روز عقب بيندازد. در همه‌ى دوره‌ها، هفتم خرداد، روز تشكيل مجلس جديد است.
8) بعضى‌ها نگاه ميكنند به يك مظاهرى، مى‌بينند يك چند تا جوان، يك چند تا زن يا مرد، يك عمل خلافى انجام دادند، فوراً رويش يك قضاوت كلى ميگذارند؛ اين غلط است. مردم به معنويات توجه دارند.
9) محافل سياسى و رسانه‌اى دنيا از خطر ايران هسته‌اى دم ميزنند؛ كه ايران هسته‌اى خطر دارد! من ميگويم اينها دروغ ميگويند، اينها فريبگرى ميكنند. آنچه آنها از آن ميترسند و بايد هم بترسند، ايرانِ هسته‌اى نيست؛ ايرانِ اسلامى است. ايران اسلامى است كه در اركان قدرت استكبارى زلزله انداخته است. ملت ايران اثبات كردند كه بدون تكيه‌ى به آمريكا، بدون تكيه‌ى به قدرتهاى مدعى، بلكه با دشمنى‌هاى آمريكا و قدرتهاى مدعى دنيا، يك ملت ميتواند به پيشرفت واقعى دست پيدا كند.
10) در راه پيشرفت، توقف ممنوع است؛ خودشگفتى ممنوع است؛ غفلت ممنوع است؛ اشرافيگرى ممنوع است؛ لذت‌جوئى ممنوع است؛ به فكر جمع كردن زخارف دنيا افتادن، براى مسئولين ممنوع است. با اين ممنوعيتهاست كه ميتوانيم به قله برسيم. ما داريم در دامنه حركت ميكنيم. ما هنوز به قله نرسيده‌ايم؛ با آن فاصله داريم. آن روزى كه ملت ايران به قله برسد، دشمنى‌ها تمام خواهد شد. آن روزى كه ملت ايران به قله برسد، معارضه‌هاى خباثت‌آلود به پايان خواهد رسيد. ما تا آن روز فاصله داريم.
11) اينكه ميگوئيم بيدارى اسلامى، اين حرف پايه‌دار است، ريشه‌دار است. ملتهاى مسلمان عدالت را ميخواهند، آزادى را ميخواهند، مردم‌سالارى را ميخواهند، اعتناى به هويت انسانها را ميخواهند؛ اينها را در اسلام مى‌بينند، نه در مكاتب ديگر؛ چون مكاتب ديگر امتحان‌داده و شكست‌خورده‌اند. بدون مبناى فكرى هم كه نميشود به اين اهداف بلند دست پيدا كرد. آن مبناى فكرى بر حسب ايمان و اعتقاد ملتهاى منطقه عبارت است از اسلام و بيدارى اسلامى. ماهيت جنبشها اين است.
12) ملتها (ی منطقه) كار بزرگى انجام دادند. فضاى سياسى و اجتماعى منطقه به طور اساسى تغيير كرده؛ اين مال همين حالاست، «باش تا صبح دولتش بدمد، كه اين هنوز از نتائج سحر است». در همين قدم اول، فضاى سياسى منطقه تغيير پيدا كرده؛ نمونه‌اش اين است كه مثلاً در مصر وقتى كه قيام مردم به نقطه‌ى جوش و به اوج رسيد، بسيارى از غربى‌ها و بسيارى از حكومتهاى مستبد منطقه سعى ميكردند از مبارك حمايت كنند، او را نجات دهند، مردم را سركوب كنند؛ اما حالا كه مردم غلبه پيدا كرده‌اند و پيروز شده‌اند، همان قدرتها، ديكتاتورترينشان، مستبدترينشان، ذليل‌ترينشان در مقابل غربى‌ها، دم از حقوق مردم ميزنند، دم از مردم‌سالارى ميزنند! اين معنايش اين است كه امروز مردم‌سالارى آنچنان به سكه‌ى رائجى در اين منطقه تبديل شده كه حتّى آن كسانى كه حاضر نبودند اسم مردم و حقوق مردم به گوش كسى برسد، امروز مجبورند و چاره‌اى ندارند كه براى جلب افكار عمومى، دم از مردم‌سالارى بزنند، دم از حقوق مردم بزنند!
13) قضيه‌ى اين انقلابها خيلى مهم است. من بر روى مصر تكيه كنم. مصر كشور بزرگى است، مصر ملت كهنى است، مصر يك منطقه‌ى اساسى در دنياى اسلام بوده؛ منتها حاكمان فاسد و مزدور و پست و ذليل، ملت مصر را تذليل كردند؛ مصر را تبديل كردند به گنج استراتژيك رژيم صهيونيستى؛ اين عبارتِ يكى از رؤساى صهيونيست است. كشور مصر را، ملت مصر را، يك ملت باعظمت را تبديل كرده بودند به گنجى براى رژيم جعلىِ غاصبِ صهيونيستى. از اين خفت بالاتر؟ حالا اين گنج ساقط شده. حالا اين گنج از دسترس غاصبان كشور فلسطين خارج شده. رژيم مبارك سى سال امنيت اسرائيل را تضمين كرد. حتّى حاضر شدند يك و نيم ميليون مردم غزه را در يك زندان بزرگ نگه دارند. يك ميليون و نيم انسان در غزه، زير بمباران صهيونيستهاى خبيث بودند؛ از آن طرف هم به وسيله‌ى رژيم حسنى مبارك، راه عبور و مرور هر گونه امكان حياتى به مصر بسته شده بود؛ اينها را تاريخ فراموش نميكند.
14) در آن ايامِ جنگ بيست و دو روزه، يك مبارز فلسطينى در يك مصاحبه‌اى گفت كه امروز - آن روزى كه او ميگفت - نوزده روز است كه از جنگ ميگذرد، ولى ما در اين مدت نتوانستيم نوزده كيلو گندم و آرد از مصر وارد كنيم! راه انتقال غذاى مردم، دارو و ديگر امكانات را در رفح بسته بودند، براى اينكه به نفع رژيم صهيونيستى، يك و نيم ميليون انسان را با گرسنگى و تحت فشار، در زندان نگه دارند! حالا اين رژيم سقوط كرده. رژيم صهيونيستى احساس لُختى ميكند؛ دستپاچه‌اند، حيرت‌زده‌اند. اين داد و بيدادهائى كه مى‌بينيد از قول سران صهيونيست نقل ميشود و دم از كار نظامى و حمله‌ى نظامى ميزنند، اينها حاكى از دست خالى و حاكى از وحشت و حيرانى آنهاست؛ ميدانند كه در اين شرائط، از هميشه آسيب‌پذيرترند؛ هرگونه قدم كجى بردارند، هرگونه حركت ناشايستى انجام بدهند، مثل صاعقه‌اى بر سر خودشان فرود خواهد آمد.
15) غربى‌ها و آمريكائى‌ها هم كه هميشه پشتيبانهاى بى‌قيد و شرط رژيم غاصب بوده‌اند، امروز از هميشه گرفتارترند. امروز غرب با سيلى صورت خودش را سرخ نگه داشته است. آنها مشكلات مالى، مشكلات پولى، مشكلات اقتصادى، مشكلات اجتماعى دارند و در مواجهه‌ى با مردمِ خودشان درمانده‌اند. چندين حكومت طرفدار آمريكا در اروپا ساقط شدند. مردم اگر ميدان پيدا كنند، هر گونه نشانه‌ى استكبار آمريكائى را كه در اروپا مشهود است، با حضور خودشان، با قدرت خودشان خواهند زدود. امروز وضعشان اين است. خود آمريكا هم بدتر از همه. ملتها از آمريكا متنفرند. آمريكا دچار بحران است. البته ميخواهند اين بحران را منتقل كنند به آسيا، منتقل كنند به آفريقا، منتقل كنند به خاورميانه؛ با حادثه‌آفرينى در كشورهاى ديگر و مناطق ديگر، ضعف خودشان را بپوشانند. از جمله‌ى كارهائى كه ميخواهند بكنند، اين است كه در همين منطقه، اين انقلابهاى عظيم مردمى را به ضد خودشان تبديل كنند؛ مردم را به اختلافات قومى، اختلافات مذهبى، اختلافات طائفى سرگرم كنند. ما بايد هوشيار باشيم.
16) امروز آمريكائى‌ها از تجربه‌ى انگليسى‌ها دارند استفاده ميكنند در ايجاد اختلاف مذهبى بين شيعه و سنى. انگليس‌ها متخصص دشمنى انداختن بين گروه‌هايند - از جمله بين شيعه و سنى در دنياى اسلام - از چند صد سال قبل آنها اينكاره بودند. آمريكائى‌ها دارند از تجربه‌ى آنها استفاده ميكنند. مسئله‌ى فلسطين پيش مى‌آيد، مسئله‌ى مصر پيش مى‌آيد؛ بمجردى كه در مقابل حركت مردم قرار ميگيرند، به يك جورى، با يك ترفندى، با يك خدعه‌اى، فوراً مسئله‌ى مذهبى را مطرح ميكنند. همه بايد بيدار باشند؛ سنى بيدار باشد، شيعه بيدار باشد، عالم مذهبى بيدار باشد، نخبه‌ى دانشگاهى بيدار باشد، آحاد مردم بيدار باشند؛ بفهمند چه كار ميكنند، بفهمند توطئه‌ى دشمن را و نقشه‌ى دشمن را؛ به نقشه‌ى دشمن كمك نكنند. اين كارى است كه امروز آنها دارند انجام ميدهند.
24/3/91 بيانات در ديدار نمايندگان مجلس نهم
17) بعضى هى اشكال میكنند - گوشه كنایه، صریح - كه آقا دنیا را با خودتان مقابل نكنید، به نظر من حرفى از سرِ نیندیشیدن است. شما وقتى كه داعیه‌ى حكومت معنوى و دینى دارید، وقتى میگوئید مردم‌سالارى دینى یا مردم‌سالارى اسلامى، این خودش اولِ دعواست. مشكل دنیا، مواجه شدن با دعوت دین است. دنیا كه عرض میكنیم، مراد، همین دستگاه‌هاى اداره‌كننده‌ى دنیاست؛ اینها كسانى هستند كه قوامشان، هویتشان بر اساس غارت انسانها، ضربه‌ى به انسانیت، ضربه‌ى به ارزشهاى انسانى، براى تمتعات مادى است.
18) من و شما - بنده بیشتر از شما - محتاجیم به این كه نیتمان را، دلمان را، هدفمان را بیش از پیش خدائى كنیم. اگر این شد، مشكلات حل خواهد شد؛ اگر این شد، ما پیش خواهیم رفت؛ اگر این شد، دشمن از غلبه‌ى بر ما ناامید خواهد شد... بسیارى از اشكالاتى كه امروز به ما میگیرند - كه خیلى‌اش هم بر ما وارد است - اگر چنانچه این نیت را، این جهتگیرى را درست كردیم، این اشكالات به خودى‌خود برطرف خواهد شد.
19) مجلس بایستى هم زنده باشد، هم سالم باشد ... زنده بودن مجلس به این است كه ... وظائف را درست انجام داد؛ (اول) قانون خوب. دوم: نظارت درست. دو وظیفه‌ى اصلى مجلس اینهاست.... نظارتهائى كه ناشى از نیتهاى نادرست باشد، ... نظارتهاى جانبدارانه و ضد جانبدارانه، ... نظارتهائى كه عمق‌یابى نمیكند، نادرست است.
20) حضور مفید در محیط كار ... این از جمله‌ى گرفتارى‌هاى مجلس است؛ شما سعى كنید در مجلس نهم واقعاً این گرفتارى را برطرف كنید.
21) این منطقه، قلب دنیاست؛ منطقه‌ى مهم اتصال سه قاره با هم، منطقه‌ى مهم نفت، منطقه‌ى مهم سیاست استعمارى غرب با وجود حكومت صهیونیستى. اینجا منطقه‌ى عجیبى است.
22) در كنار زنده بودن مجلس، مسئله‌ى سالم بودن هم مهم است؛ باید هم زنده باشد، هم سالم. سالم بودن هم از جهات مختلف است؛ سلامت سیاسى، سلامت اخلاقى، سلامت مالى ... دیروز ما با جناب آقاى لاریجانى در این زمینه مفصل صحبت كردیم. واقعاً باید یكى از كارهائى كه مجلس میكند، این باشد: الگو بشوید براى دستگاه‌هاى مختلف دیگر در كم كردن هزینه‌ها؛ هزینه‌هاى سفرهاى احیاناً بى‌مورد، هزینه‌هاى گوناگون شخصى نمایندگان؛ كه البته بخش مهمى از این كار، مربوط به هیئت رئیسه‌ى محترم مجلس است، كه باید مراقبت كنند؛ و همچنین یكایك نمایندگان. البته من میدانم - هم اطلاع كلى دارم، هم اطلاع خاص دارم - كه واقعاً در بین نمایندگان، كسانى كه احتیاط میكنند و مراقبت میكنند، كم نیستند. افرادى هستند كه واقعاً انسان در قلبش آنها را تحسین میكند و خوشحال میشود و خدا را شكر میكند كه یك چنین افرادى در مجلس حضور دارند.
23) مجلس جاى گفتگوى حكیمانه و خردمندانه است. ... اگر چنانچه وقتى شما دارید حرف میزنید، دیگرى مثلاً شروع كند به دست زدن یا هیاهو كردن، براى اینكه صداى شما به گوش آن مستمع نرسد، این كار، كار حكیمانه است؟ كار خردمندانه است؟ این عادت باید در مجلس ریشه‌كن شود كه وقتى یك نماینده‌اى دارد حرف میزند، یا یك وزیرى، یك مسئول دولتى‌اى دارد حرف میزند، از یك گوشه‌ى مجلس چهار نفر شروع كنند یك صدائى در آوردن! این خیلى چیز بدى است. متأسفانه در مجلس هشتم این بود؛ من نمیدانم حالا در مجلس هفتم هم بود یا نه. من اوّلى كه با این قضیه برخورد كردم، حیرت كردم: مگر چنین چیزى ممكن است؟ دیدیم بله، هم ممكن است، هم واقع است! در مجلس اتفاق افتاده. مجلس جاى این حرفها نیست. بله، در اجتماعات عمومى، مردم عامى ممكن است از این كارها بكنند؛ یكى مى‌آید حرف میزند، دیگرى صدائى در مى‌آورد. در تاریخ، همیشه هم از این كارها بوده. در قرآن هست كه: «وَ هُمْ يَنْهَوْنَ عَنْهُ وَ يَنْأَوْنَ عَنْهُ»؛ وقتى پیغمبر حرف میزد، یك عده‌اى نمیگذاشتند صدا به گوش دیگران برسد؛ هیاهو میكردند. اما این باب جمهورى اسلامى نیست.
24) بعضى تصور میكنند، بعضى هم این را هى توى رسانه‌ها مطرح میكنند؛ خیال میكنند مظهر استقلال از دولت، پریدن به دولت است. اینجورى نیست.
25) به نظر من امروز از جمله‌ى مسائل مهمى كه ما در كشور به آن نیاز داریم، اتحاد است. اتحاد به معناى همسان بودن فكرها نیست. ... اما دستمان توى دست هم است. مثلاً او میگوید این كار باید بشود، من میگویم باید نشود. بالاخره یك مرجعى وجود دارد؛ یا مرجع، قانون است؛ یا مرجع، دستگاه قضائى است؛ یا مرجع، شوراى نگهبان است - یا هرچه - آن مرجع هم تعیین تكلیف خواهد كرد؛ اما با هم دست‌به‌یقه نمیشویم. ... البته همه هم همین را میگویند. یك وقتى یك نفرى با عصبانیت داشت از یك چیزى دفاع میكرد، یك نفر به او گفت آقا حالا چرا عصبانى میشوى؟ با همان عصبانیت داد كشید: من عصبانى نیستم! حالا از اطراف - از دو طرف هم نمیشود گفت - بعضى دائم دم از اتحاد هم میزنند، اما در عین حال باز نشانه‌ها و نمونه‌هاى تفرق گاهى دیده میشود.
29/3/91بيانات در ديدار مسئولان نظام و سفراى كشورهاى اسلامى‌
26) امروز بعد از ده‌ها سال تجربه، رویكرد امت اسلام به دین محمدى (صلّى‌اللّه علیه و آله) است. بعد از آنكه روشنفكران و نخبگان و پیشروان ملتهاى مسلمان در طول سالهاى متمادى، مكتبها و داعیه‌ها و ایسم‌هاى شرقى و غربى را تجربه كردند و ناكامى و عقیم بودن آن تجربه‌ها را دریافتند، امروز توجه و اقبال امت اسلامى به مضمون بعثت و اهداف بعثت پیغمبر است.
27) امروز بشریت به دو جریان ناشى از بعثت نیاز تام دارد: یكى برانگیخته‌شدن فكر و اندیشه است، و یكى تهذیب اخلاق. ... در قرآن فرمود: «هُوَ الَّذي بَعَثَ فِي الْأُمِّيِّينَ رَسُولاً مِنْهُمْ يَتْلُوا عَلَيْهِمْ آياتِهِ وَ يُزَكِّيهِمْ». بعد از تزكیه است كه میفرماید: «وَ يُعَلِّمُهُمُ الْكِتابَ وَ الْحِكْمَةَ».
28) امیرالمؤمنین (علیه‌السّلام) در خطبه‌ى نهج‌البلاغه میفرماید: «لِيَسْتَأْدُوهُمْ مِيثَاقَ فِطْرَتِهِ وَ يُذَكِّرُوهُمْ مَنْسِيَّ نِعْمَتِهِ ... وَ يُثِيرُوا لَهُمْ دَفَائِنَ الْعُقُولِ»؛ پیغمبران مبعوث شدند تا دفینه‌ها و گنجینه‌هاى خرد را در دل و باطن انسانها برآشوبند، آنها را استخراج كنند. ما آحاد بشر، براى اندیشیدن، استعداد عظیمى در خود نهفته داریم. وقتى فكر نمیكنیم، وقتى مطالعه نمیكنیم، وقتى در آیات الهى تدبر نمیكنیم، وقتى در تاریخ خود، در گذشته‌ى خود، در قضایاى گوناگونى كه براى بشریت پیش آمده است، در گرفتارى‌هاى گذشته، در عوامل پیروزى بزرگ براى ملتها، تدبر نمیكنیم، از آن گنجینه‌ى معنوى كه خدا در ما قرار داده است، محروم میمانیم.
29) پیروزى، بدون مجاهدت، بدون حركت، بدون خطرپذیرى، امكان ندارد. خداى متعال وعده‌ى پیروزىِ بدون حركت به هیچ كس نداده است. صِرف مؤمن بودن هم كافى نیست؛ مجاهدت لازم است، صبر لازم است؛ «وَ لَنَصْبِرَنَّ عَلى‏ ما آذَيْتُمُونا» این حرف پیغمبران است به مخالفانشان - ما ایستادگى میكنیم. پیغمبران ایستادگى كردند. امروز منطق پیغمبران با آن همه سركوبى كه علیه آنها انجام گرفته است، منطق همه‌گیر دنیاست. حرف پیغمبران پیش رفت، منطق فرعونیان پیش نرفت. این حركت و این جهتگیرى، روزبه‌روز هم بیشتر خواهد شد. صبر لازم است، ایستادگى لازم است. ملت ما این ایستادگى را از خود نشان داد.
30) امروز سیاست استكبار و سیاست سرویسهاى جاسوسى این است كه ماها را از هم بترسانند؛ شیعه را از سنى، سنى را از شیعه؛ اختلاف ایجاد كنند.

با وجود کارشکنی‌ها ، قاری مصری اتحاد مسلمانان را به رخ جهانیان کشید

محمود شحات انور قاری برجسته مصری امشب ۳۰ اردیبهشت ماه وارد کشور می‌شود.
به گزارش
خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، همزمان با روز پایانی مسابقات بین المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران،‌ محمود شحات انور، قاری برجسته مصری به ایران سفر خواهد کرد.

بر همین اساس این قاری برجسته مصری امشب 30 اردیبهشت ماه وارد کشور می‌شود. تلاوت در روز پایانی مسابقات بین المللی قرآن و نیز تلاوت در دیدار شرکت کنندگان این دوره از مسابقات با مقام معظم رهبری بخشی از برنامه های در نظر گرفته شده برای این قاری برجسته مصری است.

سی و دومین دوره مسابقات بین المللی ایران روز جمعه با برگزاری مراسم اختتامیه و با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی پایان خواهد یافت.

راهبرد استقامت و هوشیاری در مکتب انقلاب اسلامی دربرابر گزاره‌برگ استکباری صهیونیستی دغلکارانه آمریکا

پیام سرلشکر فیروزآبادی به مذاکره‌کنندگان هسته‌ای

به گزارش خبرگزاری فارس، سردار سرلشکر سیدحسن فیروزآبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح خطاب به هیئت مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان پیامی تحت عنوان «راهبرد استقامت و هوشیاری در مکتب انقلاب اسلامی در برابر گزاره برگ استکباری صهیونیستی دغلکارانه آمریکا» صادر کرد که متن آن را در ادامه می‌خوانید:

دفاع جزئی از هویت یک ملت زنده است... ما زنده و هوشیاریم و از سرمایه عظیم و ارزنده‌ای که پیش ماست (یعنی انقلاب و اسلام و نظاممان) غفلت نخواهیم ورزید و از آن دفاع خواهیم کرد.

تاریخ تجربیات بشر و نظام‌های سیاسی هیچگاه در تعریف عزت، هویت و افتخار یک ملت، صفحه‌ای را در جایی برای انفعال و هراس از مقاومت قرار نداده و همواره از اصل دفاع و حفاظت از هویت و منافع ملی به عنوان سرلوحه افتخار و ماندگاری یاد کرده است.

ملتی که به دنبال حفاظت از استقلال و عزت، تمدن و حاکمیت تاسیسی خود می‌باشد نمی‌تواند خود را فارغ از اصول امنیت‌ساز و دفاع از ارکان حیات ملی خود در برابر هرگونه تهدید تصویر نماید و آنانی که ملت خود را در وادی سراب وابستگی تصویر و تفسیر می‌کنند، به یقین تصویری واهی و مجازی را می‌سازند که با کوچکترین موجی از فشار و سرانگشتی از تردید، به راحتی از صفحه تاریخ محو و به فراموشی سپرده می‌شود.

چه بسا ملت‌ها و دولت‌هایی که در کشاکش‌های منطقه‌ای و جهانی به همین گونه در دامان تردید و یا انفصال افتاده و ناگهان خود را در گرداب‌های سیاسی- امنیتی خود ساخته دیده و شکست و سقوط خود را تجربه کرده‌اند.

چه بسا ملت‌ها و دولت‌هایی که در شناخت دشمنان و خیانت‌های محیطی و پیرامونی خود غفلت و یا به انحراف کشانیده شده و بسیاری از فرازهای موفقیت و سربلندی خود را واگذار و تجربیات ذلت‌باری از سقوط را پشت سر گذارده‌اند و چه بسا دولت‌ها و ملت‌هایی که در ضرورت ایستادگی، استقامت و هنگامه پایداری، شیرینی موقت آسودگی، رفاه و خوش‌نشینی را ترجیح داده و به هنگام بیداری از آن خواب گران، از دست دادن بسیاری از دارائیی‌ها، غرور ملی و تمدنی خویش را شاهد بودند.

و در مقابل صفحات تاریخ، ملت‌هایی را به یاد دارد که در برابر تمامی امواج تغافل و زیادخواهی دولت‌های استکباری با تکیه بر هویت ملی و اعتماد به نفس در برابر مطامع و نفوذ آنان مقاومت کردند و توانستند با اتکاء بر هوشیاری و وحدت و انسجام درونی خود پلکان‌های ترقی و تعالی خود را پشت سر نهاده و احیاگر تمدن دیرین خود باشند.

در عرصه‌های تمدن‌ساز نیز رهبران و بزرگ مردانی را به یاد می‌آوریم که در برابر تمامی تهدیدات، تهاجمات و فشارهای گوناگون، با درایت و توانمندی و اتکاء به منابع قدرت درونی ملت خود، قوام و دیرینگی ملی خود را به عرصه‌های جهانی کشانیده و اقبال و جذابیت جهانی را در پشتوانه تمدنی خود تجربه می‌کنند.

رهبرانی که عرصه‌های دفاع و پیشبرد منافع ملت و کرامت بشری را شرط موفقیت در مقابله با شیطان صفتی و تحمیل و زورمداری کسانی دانستند که ارضاء امیال درنده خوی آنها، آثار جنایت‌باری را بر تارک مظلومیت و محرومیت جوامع مستضعف بر جای می‌گذاشت.

رهبرانی که این موفقیت و توانمندی خود را مرهون به توکل و اتکاء به منبع لایزال قدرت الهی می‌دانند و در نفحات و آموزه‌های این قدرت، توانایی‌های پوشالی قدرت‌های بزرگ را در عرصه جهانی به شکست کشانیده و به تعبیری کتاب تاریخ را دگرگون و بازنویسی کردند.

خدای بزرگ را شاکریم که در پناه ادعیه خاص حضرت بقیةالله الاعظم (سلام الله علیها) جمهوری اسلامی ایران به عنوان طلایه‌دار یک تمدن بزرگ و قدسی با اتکاء بر رهنمودهای رهبر عظیم الشان خود همچنان مسیر سلامت و صحت روابط دولت و ملت خود را شاهد و همچنان در مسیر تداوم تدابیر و فرامین ایشان، شرایط تضمین و تحقق منافع ملی را با صلابت و اقتدار دنبال می‌نماید، اقتداری که متضمن امنیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به عنوان پرچمدار انقلاب اسلامی و ام‌القری جهان اسلام شده و تمامی ارکان و حافظان این رسالت قدسی را در کنار مولا و فرمانده خود فراهم و تقویت می‌نماید.

به یقین رمز موفقیت ملت قهرمان و پرافتخار ایران طرد همه شکاف‌ها و آسیب‌هایی بوده است که موجب کاهش توان و سطح تأمین و تحقق سیاست‌های ملی اعم از سیاست خارجی و امنیت ملی بوده است که آنان را در دفع تهدیدات نظامی و امنیتی موفق و کارآمده کرده و با تکیه بر همین تجربه که در دفاع مقدس موجب سربلندی ملت انقلابی ایران گردیده دگر بار اجازه نخواهد داد که در صحنه منطق و احقاق حق خود در مذاکرات هسته‌ای که به منظور استفاده از فرصت‌های حاصله در رفع تهدیدات امنیت ملی شکل گرفته است که با فریبکاری توان دفاعی و متعارف جمهوری اسلامی در محاق و در معرض آسیب قرار گیرد.

این برآورد نابجا و پرخطای دشمنان ملت بزرگ ایران است که تصور می‌کنند بر اساس برخی از گمانه‌زنی‌های نابجا می‌توانند در برابر تایید حق مسلم این ملت در بهره‌گیری از توان صلح‌آمیز هسته‌ای به حریم امن و حفاظت شده منافع امنیت ملی کشور وارد شده و هرگونه حق دفاع در برابر تجاوزگری را از آنان سلب کنند.

شاید تصور می‌کنند با این خیال خام بتوانند خود را از وضعیت اسفباری که ملت‌های منطقه با تکیه بر بیداری نایب اسلام فراهم آورده‌اند، نجات دهند و با بمباران و کشتار مردم مظلوم منطقه در سوریه، عراق‌، لبنان و یمن به ادامه حیات جنایت‌بار خود ادامه و با فراغ بال از بسته شدن بال پرواز انقلاب اسلامی همچنان خود را بر منابع ارزشمند ملی این ملت‌ها، صاحب اختیار و محق قلمداد کنند.

هر چند که مجددا مایلم از تلاش سربازان و ارتش منظم دیپلماسی کشور در پیشبرد اهداف جمهوری اسلامی در صحنه سیاست خارجی کشور تقدیر نمایم ولیکن به عنوان فرماندهی صاحب تجربه، آنان را در صحنه نبرد دیپلماسی از هرگونه غافلگیری در برابر حریف مستکبر و پر فریب در صحنه کشاکش مذاکرات سیاسی و هسته‌ای برحذر داشته و ضمن هشدار چندین مسئله را با مخاطبان گرامی در میان می‌گذارم.

مساله دفاع و امنیت ملی در گرو فهم مقاومت و ایستادگی

آمریکاییان بعد از بیانیه قرائت شده لوزان، دست به انتشار اطلاعیه‌ای رسمی در بیان مواضع باصطلاح توافق شده‌‌ خود در لوزان زده و در این گزاره برگ Fact sheet مدعی گردیده‌اند که:

از طریق دسترسی و بازرسی به حوزه‌های موشکی و تسلیحاتی ایران محدودیت‌هایی در نظر گرفته می‌شود.

در ابتدا تصور می‌شود که این اصل به دنبال قاعده PMD (انحراف کارکردهای هسته‌ای به سمت فعالیت‌ای تسلیحاتی) می‌باشد و لیکن با بررسی بیشتر مشخص شد که این اختیارات فراتر از انحراف برنامه‌های هسته ای بوده و با سوء استفاده از رویکرد جمهوری اسلامی ایران در حرمت ساخت بمب هسته‌ا ی خود را به دروزاه‌های امن دفاعی کشور نزدیک کرده تا بتوانند در پناه آن سیاست‌های تسلیحاتی و راهبردهای نظامی همچون جنگ از راه دور خود را در نبردهای احتمالی به عنوان عاملی برای چانه‌زنی و ادامه‌ی فشارهای سیاسی - نظامی و یا گزینه‌های مطرح مقابله با جمهوری اسلامی ایران مطرح سازند و یا به فشارهای اجتماعی وجود چنین فناوری و قدرت بازدارنده‌ای را با تردید مواجه سازند.

اما ملت ما فراموش نکرده‌اند که غرب چگونه در طی جنگ تحمیلی و تجاوزات خاورمیانه‌ای خود از همین فناوری‌ها دیوارهای دفاعی کشور را مورد خدشه قرار دادند.

- فراموش نکرده‌ایم چگونه با موشک‌های اگزواست تمامی خلیج فارس و خط انتقال انرژی را ناامن کردند.
- فراموش نکرده‌ایم چگونه با موشک‌های بالستیک، شهرها و مردمان مظلوم و بی‌دفاع کشور را به خاک و خون کشیدند.
- فراموش نکرده‌ایم چگونه با پهپادهای بلند پرواز خود تمامی فضای حساس کشور را ضربه پذیر و مورد جمع‌آوری اطلاعاتی قرار دادند.
- فراموش نکرده‌ایم بمب‌های بونکر 14 تنی خود را برای حمله به تاسیسات حساس کشور آزمایش و هراس افکنی رسانه‌ای را دنبال کردند.
- فراموش نکرده‌ایم با تجاوزات هوایی خود در خلیج فارس و آبهای میهنی، سعی بر ناامن سازی هوایی کشور داشتند.
- فراموش نکرده‌ایم چگونه با تحریک عوامل پنهان ترورسیم و فرقه‌ای خود در جوار مرزها، امکان استفاده از فناوری‌های شناسایی علیه آنان را محدود ساخت و با دستیابی مواجه ساختند.
- فراموش نکرده‌ایم چگونه با کوچکترین پافشاری جمهوری اسلامی ایران بر منافع حقه خویش، گزینه‌ نظامی و موشکی و حتی استفاده از سلاح هسته‌ای را علیه ملت قهرمان ایران گستاخانه مطرح نموده و سپس داعیه محدودسازی حق دفاع کشورمان را نیز ارزو می‌کنند.
این هوشیاری تاریخی در دفع زیاده خواهی‌های دشمن سبب شد که نخبگان علمی و فرزندان انقلابی این ملت با تکیه بر فناوری‌های بومی و اعتماد به نفس ملی از آغاز جنگ تحمیلی به نفس ملی از آغاز جنگ تحمیلی تا کنون با نثار جان و تلاش ایثارگری خود، حفاظی از امنیت و اطمینان را بر فضای کشور گسترانیدند و هزینه‌های یک تهاجم نظامی از سوی دشمن را غیرقابل محاسبه نمودند. لذا همانگونه که رهبری معظم انقلاب اسلامی در استمرار رهنمودهای خود در ادامه‌ مسیر مذاکرات به صلاح دولت و ملت ترسیم نمودند به مسئولان و کارگزاران دفاعی و امنیتی ابلاغ فرمودند که:
- به هیچ وجه اجازه داده نشود که به بهانه‌ی نظارت بر حریم امنیتی و دفاعی کشور نفوذ کنند.
- به هیچ وجه مسئولین نظامی کشور ماذون نیستند بیگانگان را به حریم و حصار امنیتی - دفاعی کشیده راه دهند.
- مطلقاً مسئولین نظامی کشور ماذون نیستند به بهانه نظارت و به بهانه بازرسی توسعه دفاعی کشور را متوقف کنند.
مطلقاً توسعه دفاعی کشور، توانایی‌های دفاعی کشور نبایستی در مذاکرات مورد خدشه قرار بگیرد.
- به هیچ وجه نبایستی حمایت ما از برادران مقاومتمان در نقاط مختلف در مذاکرات خدشه‌وارد شود. (نسبت محکم ملت در عرصه نظامی بایستی همچنان محکم بماند و محکم‌تر شود.)
فرماندهی معظم کل قوا در بخش دیگری از بیانات خود که در جمع مداحان اهل بیت علیه السلام در بیستم فروردین ماه عنوان فرمودند به نکات مهمی اشاره کردند که ارزش‌های امنیت ملی را برجسته و مورد تاکید قرار دادند و در این فرازها رهبری معظم انقلاب را از به خطر افتادن امنیت ملی کشور ناشی از اعتماد بیش از حد به دشمن قابل توجه بود. سعی کرده‌ام در چند گزاره این ضرورت‌های توجه به امنیت ملی و انسجام مردم در پشتیبانی از نتایج و دستاوردهای انقلاب اسلامی را از لسان معظم له در چند ماه اخیر بیان کنم:
- مراقب باشید لبخند فریب گرانه‌ دشمن شما را دچار اشتباه و خطا نکند.
- وزارت خارجه یک ارتش منظم دیپلماسی در مساله سیاست خارجی است. دفاع از دستاوردهای انقلاب اسلامی در قالب یک سازمان مواظب و منظم.
- در صلاحیت‌های این سازمان (دیپلماتیک) بدون هوش و مهارت و پای‌بندی عمیق و صادقانه به آرمانها و اهداف قطعاً نمی‌تواند موفق باشد (هوشمندی راهبردی تامین کننده اقتدار واقعی از سوی دستگاه دیپلماسی است)
- طرف مقابل اهل فریب، دروغ، عهدشکنی و حرکت در خلاف مسیر صحیح است نمونه آن صدور بیانیه‌ای چند صفحه‌ای دو ساعت از پایان مذاکرات بود که مخدوش، غلط و در اغلب موارد خلاف واقع بود. (امنیت ملی پدیده‌ای هوشیارانه و ضد غافلگیری ملی شکل می‌گیرد)
- مساله هسته‌ای بهانه است و آمریکایی‌ها زمانی از خصومت دست برمی‌دارند که ملت ایران به ملتی منزوی، بی‌اعتبار و بی‌احترام تبدیل شود. (هویت امنیت ملی هر کشور در گرو تامین ارامش و عزت ملی است)
- ایران امروز به نظر من قدرتمندتر از آن است که بخواهد با کشورهای غربی و آمریکا تن به یک توافق بد بدهد (تمامی تحولات در حوزه مدیریت امنیت ملی می‌بایستی متناسب با شان قدرت ملی باشد).
- همیشه اعلام کردیم و گفتیم که این گفتگو نیست، این تحمیل است و ایران زیر بار تحمیل نمی‌رود. (امنیت ملی، مسئولیت نفی تمامی شرایط تهدید و تحمیل بر فضای ملی کشور است).
عرصه دیپلماسی عرصه لبخند و مذاکره است اما همه این رفتارها باید در چارچوب چالش اصلی فهم و درک شود ... درک ماهیت طرف مقابل و فهم صحیح هدفگذاری او (ضعف در ادراک تهدید و غافلگیری در برابر ترفندهای او باعث به خطر افتادن امنیت ملی می‌شود).
اگر روزی این مسئله با عقب‌نشینی حاصل شود آنها برای ادامه دشمنی با ایران عزیز ده‌ها بهانه دیگر از جمله پیشرفت‌های موشکی و مخالفت با رژیم صهیونیستی و حمایت از مقاومت را مطرح می‌کنند. (امنیت ملی تابعی از ضریب اطمینان حداکثری در رسیدن به اهداف در مصاف با دشمن حتی در جبهه دیپلماتیک می‌باشد).

در پایان این تذکرات و توجهات چندین ماهه ایشان نیل به توافق را متضمن تأمین عزت و امنیت جامعه اسلامی می‌داند و در صورت دسترسی به یک توافق خوب از آن استقبال نموده و لیکن 6 شاخص اساسی را به عنوان خط قرمز و حفاظت از منافع ملی کشور مطرح می‌فرمایند:

ضرورت حفاظت از دستاوردهای هسته‌ای

مهمترین ویژگی صنعت هسته‌ای در کشور به زعم فرمایش حضرت امام خامنه‌ای عزیز (مدظله العالی) انفجار علم در نسل جوان و دانشمند کشور بود و قاعدتاً باید در مسیر توافق، بتوان به تحکیم و توسعه تحقیقات در زیرساخت‌های علمی و فناوری حوزه صنعت هسته‌ای پرداخت و با اعمال محدودیت‌ها در این صنعت و به انجماد و رکود کشیده شدن هسته تحقیقاتی این صنعت و غیرفعال‌سازی آن، شاهد افت اقتدار علمی و آسیب‌پذیری استقلال و خودکفایی ملی شود که امید است در ادامه مذاکرات این نیاز ملی به عنوان بخشی از منافع امنیت ملی کشور مورد توجه قرار گیرد.

عدم اعتماد به آمریکا به عنوان یک تجربه مستعد تاریخی در دشمنی با ملت ایران

آمریکا از زمان حضور سلطه‌گرانه خود در کودتای سال 1332 تا زمان تسخیر لانه جاسوسی خود هیچگاه راهبرد دشمنی خود را به راهبرد اعتمادسازی نزدیک ننموده است و همواره با بدعهدی و از پشت خنجر زدن هر گونه از احقاق حقوق ملت ایران را در عرصه‌های گوناگون با چالش و بن‌بست‌سازی مواجه ساخته است و علیرغم نظارت‌های مختلف نهادهای بین‌المللی، با تحریم کشورها و جنگ‌افروزی خود بیش از چهار مرحله از تحریم‌های متنوع جهانی و موضوعی را علیه ملت ایران و نیازهای اساسی آن به اجرا نهاده و آنها را به عنوان یک تهدید علیه روندهای رشد و پیشرفت این ملت فعال نمود.

حال نباید با حریفی که این همه سابقه بدعهدی و شدیدترین توطئه‌های نظامی - اطلاعاتی و امنیتی را در طول یک سده گذشته علیه فضای جامعه ایران داشته است نمی‌توان روندهای امنیت ملی کشور را با اعتمادی بدون پشتوانه و هشیاری تاریخی و انعقاد یک توافق جامع با امکان بازگشت‌پذیری سریع ایران در صورت بدعهدی حریف دنبال کرد.

لغو کامل و یک جای تمامی تحریم‌ها همزمان با انعقاد توافق جمهوری اسلامی ایران با 1+5

احتمالی جدی و قابل اتکاء و ناشی از نقض تعهدات جهانی و بین‌المللی غرب نشان می‌دهد که نظام استکباری پس از انعقاد قرارداد نسبت به لغو تمامی تحریم‌ها به صورت همزمان اقدام ننموده و یا به بهانه‌های واهی و تهدیدآفرین گذشته همچون استفاده از موشک‌های بالستیک و یا نقض حقوق بشر و امثالهم مجدداً بازگشت تحریم‌ها را دنبال و به اجرا گذارد در حالی که امنیت ملی کشور نیازمند تضمین‌های برگشت‌ناپذیری تحریم‌ها را ایجاب می‌کند و این مهم قابل چانه‌زنی و معامله نیست.

ممنوعیت ورود و نفوذ به حریم امنیتی و دفاعی به بهانه نظارت بازرسی

در گزاره برگ آمریکاییان تأکید بر امکان بازرسی بر تسلیحات و صنایع موشکی جهت محدودسازی آن با عبارت «همه جای ایران» آمده است که در ترکیب با قاعده بازرسی‌های بدون اطلاع که مورد اتکاء فکت شیت آمریکا، آلمان و فرانسه می‌باشد گواه بروز یک نگرانی در انعقاد توافق علیه امنیت ملی کشور باشد که موجب بازرسی تمامی مقرهای نظامی و کلیدی کشور را در معرض آسیب‌پذیری اطلاعاتی، امنیتی و نظامی قرار دهد.

عدم توقف توسعه علمی و فنی صنعت هسته‌ای در هیچ شرایط

پشتوانه‌ای از نیروهای پرتوان و نخبه داخلی روند توسعه علمی صنعت هسته‌ای را به صنعتی مرزشکن در قیاس با دانش هسته‌ای جهان تبدیل نموده است و بی‌توجهی به سرعت رشد این دانش در رقابت با دانش جهانی یا محدودسازی آن به یک مدل ساده و پیش پا افتاده آزمایشگاهی در عین تحریم‌های علمی دانشجویان و اساتید در دانشگاه‌های غرب به معنای به رکود کشانیدن عرصه تحقیق و نوآوری جهادی این عرصه است به گونه‌ای که حتی در بازطراحی قلب راکتور اراک نیز هزینه و تقلیل توانمندی‌ را به دانش موجود هسته‌ای در کشور سپرده و مایل به انتقال فناوری جدید و با آموزش متخصصان ایرانی را نیز تأیید نمی‌نمایند و فرزندان ملت در مذاکرات رویاروی خود نباید این تحقیر و تضعیف ملی را تاب آورده و تحصیل آن را به جامعه علمی کشور پذیرا باشند.

ممنوعیت هر شیوه نظارتی که ایران را به یک استثنای غیرمتعارف در نظارت جهانی

نظارت‌های غیرمتعارف و تمکین در برابر فشار دشمن به منظور بازرسی‌های تحقیرآمیز و متعارض با عرف نظام و حقوق بین‌الملل از یک سو و مغایر با شئون و مصالح امنیت ملی که موجب جریحه‌دار شدن غرور و عزت ملی شود باید طرد شده و از ورود و پذیرش آن در پروتکل الحاقی و توافقات پیش‌رو پرهیز کرد و در کنار آن نیز گزاره‌های پربهانه همچون مشکوکیت بدون هر گونه مدرک مستند و محرز اطلاعاتی نمی‌تواند بهانه‌ای برای نظارت‌های اطلاعاتی، امنیتی و قابل سوء استفاده کشورهای معارض و دشمن جمهوری اسلامی ایران باید از توافقنامه با دقت و هوشیاری حذف شده، فرماندهان عرصه دیپلماسی به الگوی ضداستکباری جمهوری اسلامی و تاریخ زرین مقاومت و پایداری آن را به عنوان سرسلسله عزت اسلامی مدنظر قرار دهند.

بایسته‌ها و الزامات امنیت ملی در توافقات هسته‌ای

آنچه را که امروز ملت ایران به عنوان آرامش و احساس امنیت خود از آن یاد می‌کنند مرهون نقش بی‌بدیل رهبری معظم انقلاب اسلامی و ولایت او بر تمامی ارکان هدایت و تأمین امنیت ملی است به گونه‌ای که تحلیل‌گر مؤسسه بروکینگز نیز موافقت جمهوری اسلامی ایران را ناشی از نبوغ، ساده‌زیستی و اتکاء رهبریت انقلاب اسلامی بر کلام الله‌اکبر است، تلاش و زحمات رزمندگان و فرماندهان مؤمن و انقلابی عرصه‌های دفاع و امنیت و حفظ آمادگی‌های همه جانبه آنان در دفع تمامی تحرکات و رفتارهای تهدیدآمیز دشمنان را در اجرای تدابیر و فرامین صادره از سوی فرماندهی معظم کل قوا نیز زنجیره‌های موفقیت و کارآمدی دفاعی-امنیتی را تکمیل و احساس امنیت را در جامعه مضاعف نموده است.

به یقین موفقیت مذاکرات سخت و سنگین حقوقی و بین‌المللی بدون اتکا به نگاه راهبردی و راهنمایی‌های دقیق، هوشمندانه و قاطع مقام معظم رهبری به طور قطع نمی‌تواند تامین کننده امنیت ملی کشور و آینده شفاف و اطمینان بخشی در طی مسیر پیشرفت و تعالی علمی و معنوی در جمهوری اسلامی ایران محسوب شود.

حال که فرزندان انقلابی و مومن انقلاب اسلامی پا در این عرصه و مصاف یک نبرد نابرابر دیپلماتیک گذاشته تا حق تاریخی یک تمدن پایدار و زمینه‌ساز ظهور حضرت حجت (ع) را بازستانند بدانند و آگاه باشند که گردن‌آویز افتخار و خدمتگذاری این ملت زمانی به خانواده دلاور سیاست خارجی تعلق خواهد گرفت که احقاق حقوق مسلم نظام مقدس جمهوری اسلامی را در پناه رهنمودهای رهبری عظیم‌الشان در مراحل آتی مذاکرات دنبال کنند که فرمودند:

همه مشکل بعد از این است که باید درباره جزئیات بحث و گفت‌وگو شود و ممکن است کشور و ملت مذاکره کنندگان را در حصار قرار دهند امروز اگر شما این حق را به چنگ نیاورید (اگر فریب لبخند دشمن را بخورید) ده‌ها سال ملت ایران به عقب رفته و عقب‌مانده خواهد شد. باید توجه داشته باشید که آنان در هر دوره از حیات انقلاب اسلامی برای تضعیف، تغییر و براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در یکی از حوزه‌هایی که در آن مقطع به عنوان نقطه هدف مدنظر قرار داده بودند تلاش کرده‌اند و امروز نیز برگ برنده آنان کشانیدن کشور به پای میز مذاکره و تحمیل و فشار بر ملت ایران است.

لذا بر خود وظیفه می‌دانم به عنوان عضوی از خانواده بزرگ و پرافتخار بسیج مقاومت، روحیه پایداری و استقامت این ملت را در تعقیب و تحقق حقوق حقه خود برای جامعه‌ای امن،‌مستقل و مقتدر در سال‌های پیش روی را توجه داده و تامین آن را اساسی‌ترین ماموریت و وظیفه ارتش منظم دیپلماسی در مذاکرات هسته‌ای بیان کنم.

اصول و مبانی اساسی در ورود به تنظیم سند پایانی:

-عدم غفلت از جنایات و تاریخ شربار آمریکا در مقابله با عزت، پیشرفت و کرامت مردم ایران
- عدم نقض، تعدیل یا تنزیل رهنمودهای رهبر معظم انقلاب به عنوان سیاست اساسی طی روند توافق با طرف مذاکرات
- توجه تام به حقوق امنیت ملی کشور و با امکان تعقیب و تامین موفق آن در 2 دهه آینده بر اساس مفاد توافقنامه
- توجه به حفظ استقلال و حاکمیت مالی و معنوی نظام جمهوری اسلامی و ملت قهرمان ایران بر سرنوشت انقلابی و ملی خود در کشور و منطقه
- توجه به امکان تولید اجماع ملی بر موضوع و مواد توافق در نزد ملت و نمایندگان منتخب و شایسته آنان
- پرهیز از بروز اختلال و مین‌گذاری در نقشه راه توافقات و تقویت مسیر رشد و پیشرفت تحقیقات هسته‌ای در کشور
- به حداقل رسانیدن هزینه‌ها و زمان برگشت‌پذیری جمهوری اسلامی ایران به شرایط مجدد و نامحدود غنی‌سازی در صورت عدم توجه هر یک از اعضای 1+5 به اجرای توافقات.
- اتکا واقعی به ارزش و قدرت مقاومت و پایداری ملت به عنوان اصل جایگزین در صورت عدم توافق
- ابتناء نتایج و اهداف مورد انتظار بر سه اصل واقع‌بینی، آیند‌ه‌نگری و استحکام منافع و مصالح ملی کشور
- شفافیت در مواد توافق و ضمائم و پرهیز از کلی‌گویی و الفاظ چند وجهی و منطبق با تمامی ملاحظات امنیت ملی کشور

بایسته‌ها و الزامات توجه به توافقات موثر در امنیت ملی کشور

بعد از انتشار گزاره برگ آمریکا که مبتنی بر مطالبات غلط، غیر موجه و توافق ناشده بود آقای دیوید آلبرایت در مصاحبه‌ای عنوان داشت که باور نکرده است که ایران چنین امتیازی را در مذاکره 1+5 بدهد و جان نبرنز مدیر سازمان اطلاعات مرکزی CIA نیز شگفتی خود را از دستاوردهای آمریکا در این مذاکره بیان نمود.

در حالی که مسئولان و کارگزاران جمهوری اسلامی نتایج مذاکرات را در قالب بیانیه لوزان، تفاهمی ابتدایی برای طی مسیر مذاکرات منصفانه در آینده می‌دیدند، انتشار این گزاره برگ نشان از دقت تمامی دست‌اندرکاران مذاکره در رویارویی با طرفی پرفریب و دغل‌باز است که همواره تصورات غلط و خیانت‌کارانه‌ای را از خود بر جای می‌گذارد.

ظاهراً آمریکا از این گزاره برگ فراتر از یک مصرف داخلی و دلگرم سازی سرمایه اجتماعی خود برنامه‌ریزی نموده است. نقطه مشترک فیما بین مایکل هایدن رئیس پیشین آژانس ملی آمریکا و ایهود باراک نخست وزیر پیشین رژیم صهیونیستی در دلگرم‌سازی نتایج مذاکره فی مابین دولت اوباما و شرکای بین‌المللی آن بوده است، زیرا بیش از آن چیزی بود که فکر می‌کردیم می‌خواهیم و در آن به چیزی برخورد نکردیم که حائز شرایط تحقق اهداف ما نباشد.

به واقع آنچه که در گزاره برگ غرب با بی‌توجهی به آنچه خطرات و آسیب‌هایی را از برای امنیت ملی کشور به همراه خواهد داشت بیانیه اعلامی در لوزان طرح گردید. چه تفاوت‌های را در برداشته و مقاله‌ای که توسط آقای جکسون دیل در اواخر ماه فروردین منتشر شد برخی از اهداف آمریکا را اینگونه تفسیر نمود.

به یقین آمریکا در تمامی بندهای مورد توافق در سه افق 15 ،10و 25 سال برنامه‌هایی را تنظیم کرده است که تحولات آینده ایران را در قالب آن پیش‌بینی و مدیریت نماید. در غیر این صورت چه تضمینی وجود دارد که ایران با آزادسازی صدها میلیارد دلار ناشی از این توافق به سمت سرمایه‌گذاری بیشتر در امور سایبری و فناوری‌های نظامی متعارف و تحقیقات پیشرفته نرفته و بعد از 10 سال خود را به یک ابرقدرت منطقه‌ای و جهانی تبدیلی ننماید. اگر سناریوهای این توافقنامه ایران را به سمت تغییر نبرد تمامی این تلاش‌ها بی‌فایده خواهد بود به رغم این گزارش غرب تصور می‌کند پرونده هسته‌ای به چند روش می‌تواند به تغییر معادلات تصمیم‌سازی در داخل کشور به عنوان یک ابزار فشار و در هم ریختن محیط سیاست داخلی کمک کند که مطلوب نظر آمریکا تامین شود و به تدریج جریان مدافع آمریکا را به قدرت نزدیک نماید.

برخی از این هشدار و مقابله‌سازی در سخنرانی‌ آغاز سال 1394 در حرم رضوی از سوی حضرت امام خامنه‌ای عزیز تحت عنوان توجه به روشنفکری قاجار مآبانه مطرح گردید که می‌تواند این سیاست آمریکا را در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برملا سازد.

بخش دیگر از این واقعیت را می‌توان در سند سیاست خارجی آمریکا در 2012 مشاهده نمود که براساس آن آمریکا به دلیل مشکلات درونی و مالی درون آمریکا مایل است که مناقشات منطقه‌ای را به یک یا چند کشور قدرتمند منطقه سپرده و صرفاً با مشخص‌سازی چالش‌ها، به هدایت ظرفیت‌های منطقه‌ای و نحوه برخورد با آنها اشاره و مدیریت نماید.

هرچند به نظر می‌رسد این عملکرد نوعی مدیریت هوشمندانه ضعف غالب و تاریخی بر فضای آمریکاست ولی این واقعیت را نفی نمی‌کند که آمریکا وارد دوران ضعف ژئوپلتیکی خود در جهان شده و مایل نیست که روند افول خود را تشدید و یا ابزار آن را در دسترس دیگران قرار دهد.
و فرزندان دیپلماتیک کشور باید بتوانند این عرصه و ناتوانی را درک کرده و امکان حضور آمریکا در صحنه گردانی آینده کشور و امینت آن را با اتکا بر زیرکی، قاطعیت و آینده‌نگری خود به بن‌بست برسانند.

باید توجه داشت که:

1- واگذاری حقوق امنیتی کشور به دولتی که نتواند و یا نگذارند به تعهدات خود عمل نماید و با رفتار خارج از اراده او در توافقات تأثیر بگذارد خطایی نابخشودنی است. الزام نخست و مهم آن است که در صورت امکان بازگشت تحریم‌ها به هر صورت و بهانه‌ای باید به صراحت با عدم الزام حقوقی و بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران نسبت به تعهدات داده شده مواجهه و حق بازگشت به شرایط قبل و اعمال حاکمیت کشور در ادامه مسیر را بلامانع سازد.

2- ماهیت توافق به گونه‌ای باشد که جمهوری اسلامی ایران بتواند زیرساخت‌های صنعتی خود را در بازگشت‌پذیری حفظ و نگهداری نموده و برای اعمال حاکمیت خود نیازمند هزینه‌های سنگین نصب، جابه‌جایی و یا ترمیم عناصر مستهلک شده، نگردد.

3- غرب باید متعهد گردد که به منظور اجرای توافق و نظارت بر آن از لابی‌گری و استفاده از گروه‌های فشار سیاسی و یا هرگونه طرف ثالث در خارج از حکومت به عنوان ابزار فشار، جمع‌آوری اطلاعات، اتکا خبری و یا رسانه‌ای پرهیز نموده و این نکته در قطعنامه ابطال مصوبات قبلی در شورای امنیت به صراحت گنجانیده شود.

4- تمامی قطعنامه‌های شورای امنیت مبتنی بر تحریم‌ کشور و گنجانیدن ایران در ذیل فصل هفتم منشور سازمان ملل بایستی به صورت شفاف و قاطع، لغو و ابطال شود و در قطعنامه دیگری با حضور تمامی اعضا بر آن تصریح شده و مشروط به رفتار دیگر، زمان مشخص و یا وقوع تعهدی دیگر نباشد و کلیه اعضای شورای امنیت سازمان ملل به پای‌بندی و اجرای ان متعهد بوده و دارای ضمانت‌های عدم نقض باشد.

5- گزارش‌های مبتنی بر راستی‌آزمایی می‌بایستی در قالب یک پیوست و صرفاً در موضوعات غنی‌سازی و براساس حقوق توافق و با رعایت اصول حاکم بر حقوق‌ بین‌الملل در نظارت بر بازرسی تنظیم و به پیوست توافق به عنوان سند رسمی ضمیمه گشته و مشخص گردد مسائل و ابهامات فی‌مابین آژانس و ایران کاملاً حل شده است. آژانس مجاز نباشد به غیر از موضوعات غنی‌سازی و امکان مشخص و مربوط و یا بدون مدرک و دلائل متقن و مستند به صرف مشکوکیت و براساس دلایل واهی، سیاسی، جناحی و تحریک شده خود را مجاز به ورود به مناطق و مراکز حساس نموده و یا از اختیارات استثنایی در نظارت و بازرسی برخوردار شود. قاعده و گونه‌ بازرسی‌های مزبور بایستی مستند به مواد و مفاد مصرح در حقوق و قوانین بین‌المللی و پادمان مورد توافق با آژانس باشد.

6- هیچ یک از اطراف توافق مجاز به ورود به قواعد و کارکردهای امنیت ملی کشور همچون برنامه‌های دفاعی -اطلاعاتی -امنیتی، منطقه‌ای و سیاست‌های سایبری و سیاسی کشور تحت عناوینی همچون فعالیت‌های مجاز و یا مشابه آن نبوده و هیچ مدل و الگویی را برای تبعیت و یا پیشنهاد نمی‌توانند ارائه و مطرح سازند.

7- هرگونه اجرای تعهدات جمهوری اسلامی ایران باید منوط به تصویب مراجع رسمی و قانونی در کشور بوده و آغاز زمان تعهدات منوط به تأیید آن از سوی مراجع ذیربط بوده و نقض تعهد و یا رد توافق، هیچ مسئولیتی را در ادامه انجام تعهد، الزام نمی‌سازد و در همین راستا نیز در صورت تأیید تعهدات و تصویب توافق بدیهی است که به اجرا نهادن آن و آغاز تعهدات باید از روزی که تمامی تحریم‌ها توسط شورای امنیت، کنگره آمریکا و اتحادیه اروپا لغو ابطال گردد، به اجرا نهاده می‌شود و فرآیند توقف غنی‌سازی و برچیدن سانتریفیوژهای M1IR, 2IR.4IR,5IR,6IR و 8IR تحت نظارت آژانس آغاز شود در غیر این صورت عملاً دستکاری هر نوع از این زیرساخت‌ها و برچیدن آن عملاً بازگشت‌پذیری آن را با هزینه‌های فراوان و تخریب بسیاری از اتصالات و اجزا اساسی آن مواجه می‌سازد.

8- تعلیق و برچیدن هر یک از زیرساخت‌های هسته‌ای باید متضمن برچیدن زیرساخت‌های تحریم توسط 1+5 باشد و در صورت اصرار بر تعلیق و نه لغو تحریم‌ها از سوی غرب، جمهوری اسلامی ایران نیز باید کلیه توافقات را در سطح تعلیق فعالیت‌های هسته‌ای اعم از فعالیت سانتریفیوژها، تعلیق سطح غنی‌سازی، تعلیق تحقیقات پیشرفته‌سازی سانتریفیوژها و راکتورها و تعلیق مراکز هسته‌ای مورد هدف همچون قلب راکتور اراک و تغییر کاربری سایت فردو را معلق یا متوقف سازد.

9- جمهوری اسلامی ایران در انتقال دانش هسته‌ای خود به دیگر کشورها آزاد و فاقد هرگونه محدودیت می‌باشد لذا در انتخاب مشتری و محصولاتی همچون آب سنگین، اورانیوم تخلیصی، دانش و فرآوری، دانش ساخت و راه‌اندازی راکتور و اکتشاف معادن و یا دیگر فناوری‌های وابسته و نیز راه‌اندازی کنسرسیومهای مشترک و تخصصی صرفاً براساس معاهده NPT عمل نموده و ملزم به پاسخگویی در قالب توافق 1+5 نمی‌باشد.

10- هیچ یک از طرفین نمی‌بایستی عدم توافق در مورد برخی از بندهای مورد بحث را به عنوان ابزار فشار و تحمیل نیات خود بر محیط اجتماعی و رسانه‌ای طرف مقابل استفاده و با حفظ محرمانگی مذاکرات از تحریک اجتماعی محیط مقابل و صفر و یک‌ سازی مذاکرات و متهم سازی دیگری پرهیز شود. با این رویکرد خود را از دام خطاهای محاسباتی دشمن دور نگهداشته و سازوکارهای ضد اقتدار طراحی شده از سوی او را در شبکه سرمایه اجتماعی و اقتصادی کشور خنثی می‌نماییم.

11- پنج کشور مذاکره کننده متعهد گردند تا با جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با ساخت و تکمیل سلاح‌های هسته‌ای در سطح منطقه همکاری نموده و مقدمات برچیدن کشورهای دارای تسلیحات هسته‌ای و بازرسی بین‌المللی از مراکز آنان را براساس پادمان‌های نظارت بین‌المللی فراهم سازند.

12- کلیه کشورهای متعهد به تأمین سوخت مورد نیاز جمهوری اسلامی ملزم گردند که ما به ازای راه‌اندازی راکتورهای تولید انرژی تا سقف 20 هزار مگاوات در سطح ملی و یا صنعتی که تضمین تداوم پیشرفت علمی کشور می‌باشد، آن را در قالب نظارت و بازرسی پادمان‌های مورد توافق آماده‌ بارگذاری و بهره‌وری نمایند.

13- گروه کشورهای 5 طرف مذاکره در صورت نقض تعهد در اجرای توافقات به مثابه طرف واحد محسوب شوند و طرف ایرانی باید از منظر حقوقی بتواند به طور یکجانبه همه تعهدات خود را به دلخواه نادیده گرفته و براساس تشخصی منافع ملی خود عمل کند.

14- کلیه مواد و تجهیزاتی که در توافق 1+5 در زمره محدودیت و کاهش میزان و یا عملکرد قرار می‌گیرند می‌بایستی براساس نرخ و مبلغ توافقی بین دو طرف در معرض فروش و یا واگذاری واقع شود و عدم واگذاری مبلغ مابه‌آزای آن به مثابه آزادی جمهوری اسلامی ایران در فروش آن تحت نظارت آژانس می‌باشد.

15- به یقین در مذاکرات پیش‌روی، هیچ شائبه‌ جناحی و یا خاص سیاسی مطرح نبوده و ادبیات مذاکرات براساس تأمین منافع ملی و حصول فرصت مناسب دیگری در احقاق حقوق ملت ایران است. تنظیم و دنبال می‌شود لذا دولت خدمتگزار می‌بایستی از ورود پیام‌ها و رسانه‌هایی که به دنبال دو قطبی‌سازی فضای فعلی و آتی مذاکرات برای ترسیم فضای آینده منطبق با نیات جناحی و غیرولایی و تحلیل‌های نادرست می‌باشند، خودداری نماید.

16- گروه 1+5 در یکی از بندهای توافق خود عدم حمایت کشورها را از اشاعه سلاح هسته‌ای در منطقه اعلام نموده و امکان حمایت از اقدام قضایی و بین‌المللی علیه دارندگان سلاح هسته‌‌ای را فراهم و مشروع قلمداد نموده و از هرگونه اقدام مشابه در راستای خلع سلاح هسته‌ای رژیم صهیونیستی اعلام دارند.

در خاتمه امید دارم که در پناه توافقی شرافتمندانه و عزت‌آفرین بتوان آزمونی بر عدالت بین‌المللی در اعاده حقوق انسانی یک ملت باشیم و فرزندان این ملت در تیم مذاکره‌کننده خصوصاً آقای ظریف تمامی خطوط قرمز مورد تأکید را پاس بدارد و با توجه به نمایندگی حساس و سرنوشت‌ساز خود از سوی ملت ایران، اقتدار و سربلندی انقلابی و باور و پایداری ملی را با برگرفتن صحیح از رهنمودهای رهبری معظم انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه‌ای عزیز تحکیم بخشند.

سرلشکر بسیجی دکتر سیدحسن فیروزآبادی

مهم‌ترین و به‌یادماندنی‌ترین جمله‌ های رهبر انقلاب در سال 93 + 94 +95 + 96

بسم الله الرحمن الرحیم

___ فروردین ماه

[SPOILER]۱۳۹۲/۱۲/۲۹ | پیام نوروزی به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۳
آنچه در این سال جدید پیش رو داریم، عبارت است از اقتصادی که به کمک مسئولان و مردم شکوفایی پیدا کند، و فرهنگی که با همت مسئولان و مردم بتواند سمت و سوی حرکت بزرگ کشور ما و ملت ما را معین کند. لذا من شعار امسال را و نام امسال را این قرار دادم: «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی».

۱۳۹۳/۰۱/۰۱ | بیانات در حرم مطهر رضوی
اقتصاد مقاومتی یعنی آن اقتصادی که مقاوم است؛ با تحریکات جهانی، با تکانه‌های جهانی، با سیاستهای آمریکا و غیر آمریکا زیرورو نمیشود؛ اقتصادی است متکی به مردم.

۱۳۹۳/۰۱/۰۱ | بیانات در حرم مطهر رضوی
آن جوانهایی که در تهران، در شهرهای گوناگون، در استانهای مختلف، در خود مشهد، در بسیاری از شهرهای دیگر کار فرهنگی میکنند، با اراده‌ی خودشان، با انگیزه‌ی خودشان کار را هرچه میتوانند به‌طور جدی دنبال کنند و ادامه بدهند.

۱۳۹۳/۰۱/۰۱ | بیانات در حرم مطهر رضوی
هدف و آماج تحرک دشمنان در زمینه‌ی فرهنگ، عبارت است از ایمان مردم و باورهای مردم. مسئولان فرهنگی، باید مراقب رخنه‌ی فرهنگی باشند؛ رخنه‌های فرهنگی بسیار خطرناک است؛ باید حساس باشند، باید هشیار باشند.

۱۳۹۳/۰۱/۰۱ | بیانات در حرم مطهر رضوی
مراجع فرهنگی. مراجع فرهنگی یعنی چه کسانی؟ یعنی علما، اساتید، روشنفکران انقلابی، هنرمندان متعهد، اینها نگاه نقادانه خودشان را نسبت به اوضاع فرهنگی کشور همچنان داشته باشند و تذکر بدهند.

۱۳۹۳/۰۱/۰۱ | بیانات در حرم مطهر رضوی
چشممان به دست دشمن نباشد که کی این تحریم را برمیدارد، کی فلان نقطه را موافقت میکند؛ به درک! نگاه کنیم ببینیم خودمان چه‌کار میتوانیم بکنیم.

۱۳۹۳/۰۱/۰۶ | بیانات در یادمان شهدای شرق کارون
جنگ تحمیلی نشان داد که یک ملت در سایه‌ی اتحاد، در سایه‌ی ایمان به خدا، در سایه‌ی حسن‌ظن به خدای متعال و اعتقاد به صدق وعده‌ی الهی، میتواند از همه‌ی گذرگاه‌های دشوار عبور کند.

۱۳۹۳/۰۱/۳۰ | بیانات در دیدار جمعی از بانوان برگزیده کشور
اگر چنانچه کسی بخواهد مسئله‌ی زن را جدای از مسئله‌ی خانواده بحث بکند، دچار اختلال در فهم و در تشخیص علاج خواهد شد؛ این دو را باید در کنار هم دید.

۱۳۹۳/۰۱/۳۱ | بیانات در دیدار جمعی از مداحان اهل بیت علیهم‌السلام
در جلسات نباید کینه‌ورزیهای مذهبی را زیاد کرد؛ این را چقدر باید تکرار کرد؟ بارها تکرار کرده‌ایم؛ بعضی حاضر نیستند [گوش کنند].[/SPOILER]

ادامه دارد .. .

منبع : KHAMENEI.IR

❖ کلیپ های صوتی رهبری با موضوع انتظار و مهدویت ❖

انجمن: 

:Gol: فرج یعنی گشایش :Gol:
..........................................................

وقتی که به ما میگویند منتظر فرج باشید, فقط این نیست که منتظر فرج نهایی باشید
بلکه معناش این هست که هر بن بستی قابل گشوده شدن است
فرج یعنی این
فرج یعنی گشایش...

╗════════════════════════════════
ღღღ تولید اختصاصی انجمن گفتگوی دینی ღღღ
════════════════════════════════♥ شجره نامه رهبر معظم انقلاب ♥

بسم الله الرحمن الرحیمبرای بزرگنمایی روی تصویر کلیک کنید

دانلود با سایز اصلی

جواب رهبری به اوباما!
اوباما در نطق سالانه ش در سازمان ملل متحد، برای چندین بار ادعای خود را مبنی بر عدم تلاش برای تغییر نطام اسلامی در ایران، تکرار کرد.


رهبر معظم انقلاب
یک مطلب این است که آمریکائی‌ها مرتب پیغام میدهند ــ گاهی مینویسند، گاهی پیغام میدهند ــ که ما قصد تغییر نظام اسلامی را نداریم؛ به ما اینجور میگویند. جواب این است که ما نگران این نیستیم که شما قصد تغییر نظام اسلامی را داشته باشید یا نداشته باشید، که حالا هی اصرار میکنید که ما این قصد را نداریم. آن روزی هم که شما قصد تغییر نظام اسلامی را داشتید و این را بصراحت اعلام کردید، هیچ کاری نتوانستید انجام دهید، بعد از این هم نخواهید توانست انجام دهید.


منبع با اندکی تصرف: صفحه صرفا" جهت اطلاع