حضرت فاطمه (س)

مهر مادر (روایاتی از ارادت شهدا به مادرشان حضرت زهرا سلام الله علیها و عنایت حضرت به شهدا)

بسم الله الرحمن الرحیم

مهر مادر

روایاتی از ارادت شهدا به مادرشان حضرت زهرا:doa(8): و عنایت حضرت به شهدا

محرم و فاطمیه

فاطمه:doa(8): انسانی خاص و فاطمیه مصیبتی مخصوص خواص است. اگر محرم ماتمی عمومی و شامل همه مسلمانان است، اما فاطمیه عزایی ویژه مومنان است.
در محرم گریه آزاد است و شیون، هرچه بلندتر بهتر.اما در فاطمیه اشک را باید در درون ریخت و جز با سکوت فریاد برنیاورد.
محرم هنوز نیامده در خلق عالم شورش می شود، ولی فاطمیه می آید و می رود و چه بسیارند کسانی که اصلا خبردار نمی شوند.
در محرم همه چیز را ریز می کنند و با ذکر جزئیات تعریف می کنند، در فاطمیه اما کلیت ماجرا را نیز باید در پرده گفت.
در محرم، تاریخ رخدادهای حاشیه ای نیز دقیق است، ولی در فاطمیه حتی روز عزا نامعلوم است! و درسا مشخص نیست که بانوی دو عالم در کدام روز به شهادت رسیده است!
در محرم مقتل همگان معلوم و مدفن یاران مشخص است، اما در فاطمیه هنوز مزار پاره ی تن رسول الله:doa(8): گمنام است.
محرم جشن خون است و فاطمیه عید خون دل. در محرم دل بعد از عزا خالی می شود و در فاطمیه پر.
محرم به قصه می ماند و فاطمیه به غصه. محرم حکایت شهادت است و فاطمیه ماجرای ولایت. محرم ماه انتقام گرفتن از دشمانی است که خون خدا را ریخته اند. فاطمیه اما ماه انتقام از دوستانی است که خون به دل خدا کرده اند.
در محرم میان آن همه شهید بانویی دیده نمی شود اما در فاطمیه تنها شهید بانوی برگزیده ی خداست. در محرم جام شهادت سر می کشیم و در فاطمیه جام زهر. در محرم بعد از شهادت اسارت است و در فاطمیه علی:doa(6): را قبل از شهادت زهرا:doa(8): اسیر می کنند.
در محرم شش ماهه در آغوش پدر آرمیده و در فاطمیه طفل در رحم مادر خوابیده. در محرم سیلی بر صورت زنان بعد از رفتن امام می زنند و در فاطمیه جلوی دیدگان امام.
محرم باید بر سر و سینه زد، در فاطمیه اما دست ها یارای بالا آمدن ندارن.
در محرم، رزمندگان در حسینیه حاج همت دوکوهه، ایستاده عزاداری می کنند، ولی در فاطمیه بسیجیان در قبرهایی که برای خود در اطراف گردان تخریب کنده اند، نشسته مرثیه می خوانند.
در محرم بچه های گردان ها در زمین صبح گاه دسته راه می اندازند، اما در فاطمیه غم عظیم تر از آن است که مجالی به این اجتماعات دهد. خلاصه اینکه محرم، محرم و نامحرم را راه می دهند اما در فاطمیه در به روی هر کسی باز نمی کنند.
گفت: همه ما با محرم وارد دستگاه اهل بیت:doa(5): شدیم. در کودکی خدا را با حضرت عباس:doa(6): شناختیم. با امام حسین:doa(6): سفر عشق را آغاز کردیم. دل ما با محرم گره خورد و پای سفره ی کربلا اسلام را شناختیم.
و برای همین امام عزیز ما فرمود: محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته.
و بعد ادامه داد: اما کسی که در مسیر عشق به اهل بیت:doa(5):، موانع را به خوبی بردارد و به سوی نور قدم بردارد راهی فاطمیه می شود. فاطمیه خلوتگهی است که جز برگزیدگان، کسی به حریم آن راه ندارد.
فاطمه:doa(8): نور است و کسانی که فاطمیه را درک کنند نورانی اند. وقتی کسی فاطمه ی خدا شناخت، آن گاه به بارگاه قرب الهی راه می یابد.
این ها را آن بسیجی می گفت؛ او که در عشق به پاره تن رسول خدا سوخته بود. شب و روزش شده بود مادر. هم او که به عشق حضرت زهرا عاشق گمنامی بود. و سال هاست که از او خبری نشده است؛ زیرا می گویند:
آن را که خبر شد، خبری باز نیامد


منبع: کتاب مهر مادر( گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی)

عکس العمل حضرت فاطمه زهرا س پس از رحلت پیامبر اسلام

با سلام من در رابطه با عکس العمل حضرت فاطمه زهرا س پس از رحلت پیامبر اسلام سوال دارم
همانطور که میدانیم حضرت فاطمه س جزء پنج تن آل عبا و دارای مقام بسیار عظیم علمی و معنوی می باشند در روایات داریم که حضرت جبرئیل به ایشان وارد می شدند و اسراری را برای ایشان بازگو میکردند و ایشان به قیامت و بهشت و مقام عظیم پدرشان و جایگاه پدرشان پس از رحلت یقین کامل داشتند با این اوصاف وقتی عمر پدر بزرگوارشان به پایان میرسد ما می بینیم که ایشان بسیار بی قراری مینمایند و آقدر گریه و نوحه میکردند که همسایه ها اعتراض کردند و حضرت علی مجبور شد بیرون شهر اتاقکی بسازند تا ایشان برای گریه به آنجا بروند
سوال این است که فردی مانند حضرت فاطمه س که در منتهای مقام عرفانی و ذوب در تعبد بندگی خداست و تمام وجود ایشان تسلیم رضای الهی است و از طرفی میداند که مقام پدرشان در دوران پس از مرگ چقدر رفیع است چرا باید اینقدر در فراق ایشان بی تابی کنند در حالی که فرزند ایشان حضرت زینب س در مصائب عظیمی که در واقعه عاشورا متحمل شدند اینقدر بیتابی نکردند و همه را زیبایی دیدند.
متشکرم

چگونگی نامگذاری و تشخیص دادن پسر بودن حضرت محسن (ع)

با سلام
ما شنیدیم که حضرت محسن (ع) در شکم مادرشان حضرت فاطمه (س) سقط شده اند. سوالی که برای من بوجود اومده اینه که امیرالمومنین (ع) و فاطمه زهرا (ع) قبل از تولد فرزندشان از کجا به پسر بودن او اطلاع داشتند که نام اورا محسن گذاشته اند؟ (با توجه به علم آن زمان که قابلیت تشخیص جنسیت فرزند قبل از تولد بمانند امروز نبود)
من در منابع شیعه خوانده ام که پیامبر (ص) قبل از بدنیا آمدن محسن اورا نام گذاری کرده بودند اما برای کسی که به علم غیب ایمان ندارد و از طریق منطق و عقل میخواهد جواب سوال را بداند این پاسخ مناسبی به نظر من نیست.
لطفا راهنمایی کنید
با تشکر

◆ کمک برای ساخت فتوکلیپ 40 حدیث در مورد حضرت زهرا(سلام الله علیها) ◆

با سلام
عید رو به همه دوستان اسکدینی تبریک میگم

بنده با جستجویی که در برخی سایت ها داشتم (مثل یوتیوب آپارات و راسخون و ...) به این نتیجه رسیدم که هیچ کلیپی که احادیثی از حضرت زهرا(سلام الله علیها) روداشته باشه وجود نداره و فقط سینه زنی و مداحی داریم یه جورایی یعنی بار معرفتی صفر!
به هر حال پیشنهاد بنده اینه به مناسبت ایام فاطمیه 40 تصویر بسازیم که روی هر کدوم یک حدیث از حضرت زهرا(سلام الله علیها) باشه مشابه همان کاری که در مورد امام هادی (علیه السلام) در این سایت انجام شده بعدش این عکس ها رو میشه با نرم افزار به یک فوتوکلیپ تبدیل کرد با یک نماهنگ مناسب و بعد تو سایت ها ی مختلف پخش کرد.
هدف اینه که تا فاطمیه دوم همه ی کار هاش تموم بشه
1-دوستانی که میتونن عکس ها رو اماده کنن تو همین تاپیک اطلاع بدن
2-احادیث اماده هست و نیاز به جستجو برای حدیث جدید نداریم
3-دوستان اگر پیشنهادی دارن اعلام کنن مشتاق شنیدن نظراتشون هستیم
4-یک نفر لازمه برای تبدیل عکس ها به فوتو کلیپ
جزئیات رو در پست بعدی عرض خواهم کرد
5-این کار انشاء الله ادامه داره و البته برنامه ما بر طبق نظرات و پیشنهاد ها خواهد بود
ضمنا سرکار خانم سلیلة الزهراء از این موضوع اطلاع دارند و به پیشنهاد ایشان این تاپیک رو در این قسمت سایت شروع کردیم
یاحق

آیا منظور حضرت زهرا فدک میخواست همون چند درخت خرما بود؟

سلام و عرض احترام

عزاداری شما قبول باشه - اجرتون هم با امام حسین

وقتی حضرت زهرا گفت من فدک میخواهم منظورش همون چند درخت خرما و باغ بود!؟

باتشکر از کارشناسان

یاعلی

- چرا هنگامی که ابوبکر برای بیعت گرفتن به خانه حضرت علی (ع) رفت ، حضرت

- چرا هنگامی که ابوبکر برای بیعت گرفتن به خانه حضرت علی (ع) رفت ، حضرت فاطمه (س) در را باز کرد؟