جمعه

آیا جمعه روز ظهور است؟

هو المحبوب سلام علیکم آیا انتساب روز جمعه به روزی که که ظهور در آن متوقع است صحیح است؟ یا اینکه امکان روز دیگری از ایام هفته نیز در اخبار آمده است؟ اللهم عجل لولیک الفرج

ارتباط مردگان و زندگان

انجمن: 
سلام علیکم سوالی همواره ذهن را مشغول داشته چگونگی ارتباط ارواح از قبر خود با زندگان چگونه است؟ یعنی این موضع دفن چه ارتباطی با روح متوفی دارد. آیا روح اشراف به مکان دفن خود داشته و یا خیر گونه ای دیگر از ارتباط است؟ از پاسخ دقیق شما متشکر خواهم بود.
موضوعات مشابه: 

به دنیا آمدن در روز جمعه

با سلام و خسته نباشید
میخواستم بدونم به دنیا آمدن در روز جمعه چه فضیلتی برای شخص میتونه داشته باشد؟ ایا از نظر احادیث شیعه مطلبی در این مورد گفته شده؟ مثلا اهل تسنن به کسانیکه که در روز جمعه به دنیا می آیند می گویند سید !!!
سپاس

اقامه نماز جماعت در ظهر روز جمعه

انجمن: 

بسمه تعالی
سلام علیکم

لطفا این سؤال را از نظر مراجع مختلف جواب عنایت فرمایید؛

آیا در ظهر روز جمعه می توان نماز جماعت ظهر اقامه کرد؟ یا نماز جماعت ظهر جمعه انحصارا همان نماز جمعه است؟
اگر مطلقا خیر که هیچ؛
اگر آری شرایطش چیست؟
مکررا مشاهده می شود که مثلا در سفر در روز جمعه جماعت اقامه می کنند؛ یا مثلا در مسجد مقدس جمکران ظاهرا بعضا در ظهر جمعه نماز جماعت ظهر اقامه شده است.

با تشکر

برچسب: 

نیت نماز جماعت

انجمن: 


با سلام

اگر در نماز جماعت و جمعه ندانسته در هنگام ذکر نیت نگفتیم " اقتدا میکنم به امام جماعت یا پیش نماز حاضر " آیا نمازهای خوانده شده صحیح است یا خیر ؟
یک سوال هم در مورد نماز قضا داشتم آیا ترتیب خواندن مهم است مثلا میشود با هر نماز واجب یک نماز قضا همنام خواند مثلا واجب صبح و قضای صبح اگر واجب صبح با قضای ظهر و عصر و بعدش واجب ظهر و عصر را با واجب صبح بخوانیم اشکالی دارد؟ جور دیگری هم هست که بشود خواند؟ نیت نماز قضا همین است که بگوییم مثلا 2 رکعت نماز قضای صبح میخوانم قربة إلی الله ؟آیا میتوان فقط به واجبات اکتفا کرد مثلا به جای اقامه، 3 بار بگوییم الصلاة ، یا قنوت نگوییم و تسبیحات اربعه هم یکبار بگوییم
خدا خیرتون بده

مرجع :آیت الله سیستانی

سوالی درباره اعمال شب و روز جمعه

سند این جمله رو می خواستم بدونم.

class: cms_table

[TD="align: right"]از حضرت رسول اكرم (ص) روایت شده است كه روز و شب جمعه 24 ساعت است و در هر ساعت آن حق تعالی 600 هزار نفر را از جهنم آزاد كند.
[/TD]

چرا میگیم کاش این جمعه بیاید؟؟؟

[=&quot]هوالعالم[/]


[=&quot]
[/]

[=&quot]با سلام
[/]


[=&quot]
[/]

[=&quot]میگن بزرگترین نشانه ظهور آقا امام زمان (عج) ندای اسمانیه که در 23 رمضان شنیده میشه.[/]


[=&quot]پس چرا ما همش دعا میکنیم که این جمعه بیاد؟؟یا میگیم این جمعه هم گذشت و نیامد؟؟!![/]


[=&quot]به نظر میاد باید دعا کنیم که امسال ماه رمضان ندای اسمانی رو بشنویم.[/]


[=&quot]درسته؟؟[/]


[=&quot]
[/]

[=&quot]ممنون
[/]


[=&quot]
[/]

[=&quot]اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم[/]

اگه بهتون بگن امام زمان قراره فردا ظهور کنند چه احساسی بهتون دست میده؟

[="Arial Black"][="Blue"]سلام
همون طور که میدونیم ممکنه ظهور امام زمان در روزی غیر از جمعه واقع بشه و به قول آیت الله بهجت: شما دوشنبه آدم بشید، دوشنبه ظهور میکنند. [SPOILER]منبع: http://www.3tarehaye-afg.com/thread1313.html[/SPOILER]
از خودمون بپرسیم اگر بر فرض به ما بگند که حضرت قراره همین فردا یا هفته بعد ظهور کنند ما چه احساسی از شنیدن این خبر بهمون دست میده؟
خوشحال میشیم یا ناراحت یا میترسیم؟ اصلا دوست داریم فردا ظهور کنند یا هفته بعد؟ اگر فردا که زهی سعادت و اگر هفته بعد، تو اون یه هفته چه کارایی رو میخوایم انجام بدیم؟؟؟
آیا ایمانمون اونقدر قوی هست که مطیع محض حضرت باشیم؟ در حال حاضر مطیع نایبشون امام خامنه ای هستیم؟ تکالیف دینی مون رو به درستی انجام میدیم؟
کمترین کاری که میتونیم برای آقامون انجام بدیم دعا برای ظهور آقاست. آیا این کار کوچیک ولی لازم رو به درستی انجام میدیم؟؟
شیعه باید ظهور آقا رو نزدیک ببینه. مگه تو دعای عهد نمیگیم: إنهم یرونه بعیدا و نراه قریبا؟ آیا ما ظهور آقا رو نزدیک میبینیم؟؟
خدا نکنه اون اتفاق بده بیفته! این که امام زمان در آینده ای نزدیک ظهور کنن و ما هنوز آماده نباشیم... البته این که امام زمان در آینده ی نزدیک ظهور کنن خیلی خوبه ولی این که ما آماده نباشیم خیلی بده! از خدا بخوایم جزو اون دسته نباشیم...
[/][/]

آیا امام زمان (عج) در روز جمعه ظهور می کنند؟

با سلام و خسته نباشی خدمت کارشناس محترم
سوالم اینه که آیا امام زمان(عج) در روز جمعه ظهور میکنند یا فرقی نمیکنه چند شنبه باشه فقط زمانی که بستر ظهور آماده باشه ظهور میکنند؟
اگر جواب اینه که باید بستر ظهور آماده بشه پس چرا بین تمام شیعیان اینطوری جا افتاده که ایشان در روز جمعه ظهور میکنند و برخی اعتقاد دارند که اگر در جمعه این هفته ظهور انجام نشد باید منتظر جمعه بعدی بود
یا حتی بعضی ها میگویند در جمعه ای از جمعه های ماه رمضان ایشان ظهور خواهند کرد؟