بهجت

✿ تصویر نوشته هایی زیبا و پرمفهوم از آیت‌الله بهجت قدس‌سره ✿

بسم الله الرحمن الرحیم

تصاویر دارای منبع باشند

اعجاز قرآن از نظر آیت الله بهجت (ره) و یک حافظ قرآن

انجمن: 

سلام علیکم

چند روز پیش یک کلیپ از آیت الله بهجت دیدم در مورد اعجاز قرآن که در لینک زیر وجود داره(متنش هم تو همون لینک موجوده)

اعجاز قرآن

تمام بحث هایی که در این سایت راجع به اعجاز شده بود(البته اونهایی که من خوندم و یادمه) از دید کاربران و کارشناسانی هستش که حافظ کل قرآن نیستن و هر کدوم با منطق و علمی که دارند،آیات منقطع شده رو یا به چالش میکشن و یابه اثبات میرسونن.

ولی سوال اصلی من اینه که،آیا تو این سایت حافظ قرآن وجود داره یا رفت و آمد میکنه؟؟یا کسی هست تو این سایت که یک حافظ قرآن بشناسه که بتونه بیاد تو سایت وقت بزاره تو یه تاپیک و اعجاز رو از دید خودش بیان کنه و اگه ممکن باشه به سوالات خارق العاده کاربران این سایت جواب بده؟؟؟[SPOILER](واقعا بعضی از سوالات از دید ابلیس لعنت الله علیه هم مخفی مونده بود که کاربران این سایت تونستن پیداش کنن و یه راه برای گمراه کردن ابلیس درست کنن)[/SPOILER]

پ.ن:منظورم از حافظ کل قرآن این نیست که هر کسی که کل قرآن رو حفظ هستش بیاد،....از اون حافظ ها که برنامه ستاره های شبکه قرآن میاره و قرآن رو به روش های مختلف ضربدری،مربعی و ... میخونند و در کل، حداقل ظاهر کل قرآن رو کامل حفظند...

اگه کسی میشناسه و اون بنده خدا،اعجاز قرآن رو به صرف تحدی کردنش نمیبینه،ممنون میشم معرفی کنه تو سایت و عده ای رو دعاگوی خودش کنه.

اللهم عجل لولیک الفرج
درپناه حق

***** زمزم معرفت (= پاسخ های آیت الله بهجت ) *****

انجمن: 

:Hedye: پرسش شما :
برای در امان ماندن از تصادفات جاده ی چه دعای مفید است ؟

پاسخ آیت الله بهجت ::Gol:
به هنگام سوار شدن قرائت یک مرتبه آیه الکرسی وقرائت شش مرتبه سوره قدر مجرب است .

(نقل از : ورق های آسمانی ص46)

آیت الله بهجت و جدایی دین از سیاست

سلام
بزرگترین تلاش دشمن این است که بگوید دین از سیاست جداست. اونوقت دیگه معاویه حکومت کنه مردمم تا دلشون میخواد نماز بخونن اما معاویه حاکمشون باشه! معاویه علنی بگه من برا نماز و قرآن جنگ نکردم من میخواستم رو گردنتون سوار بشم حالا نماز بخونید تا بترکید!

اما چطور امکان داره شخص برجسته ای مانند آیت الله بهجت این عقیده را داشته باشد که دین از سیاست جداست؟
تا با بعضیا حرف میزنم میگن دین از سیاست جداست سیاست کثیفه برو از بهجت یا بگیر!

واقعا مرحوم فقط در مسجد بودند و از سیاست به دور و هیچ منصبی نداشتند؟ آیا فقط پیش نماز یک مسجد کوچک بودند؟

اصلاً این موضوع صحت داره؟

اگه بهتون بگن امام زمان قراره فردا ظهور کنند چه احساسی بهتون دست میده؟

[="Arial Black"][="Blue"]سلام
همون طور که میدونیم ممکنه ظهور امام زمان در روزی غیر از جمعه واقع بشه و به قول آیت الله بهجت: شما دوشنبه آدم بشید، دوشنبه ظهور میکنند. [SPOILER]منبع: http://www.3tarehaye-afg.com/thread1313.html[/SPOILER]
از خودمون بپرسیم اگر بر فرض به ما بگند که حضرت قراره همین فردا یا هفته بعد ظهور کنند ما چه احساسی از شنیدن این خبر بهمون دست میده؟
خوشحال میشیم یا ناراحت یا میترسیم؟ اصلا دوست داریم فردا ظهور کنند یا هفته بعد؟ اگر فردا که زهی سعادت و اگر هفته بعد، تو اون یه هفته چه کارایی رو میخوایم انجام بدیم؟؟؟
آیا ایمانمون اونقدر قوی هست که مطیع محض حضرت باشیم؟ در حال حاضر مطیع نایبشون امام خامنه ای هستیم؟ تکالیف دینی مون رو به درستی انجام میدیم؟
کمترین کاری که میتونیم برای آقامون انجام بدیم دعا برای ظهور آقاست. آیا این کار کوچیک ولی لازم رو به درستی انجام میدیم؟؟
شیعه باید ظهور آقا رو نزدیک ببینه. مگه تو دعای عهد نمیگیم: إنهم یرونه بعیدا و نراه قریبا؟ آیا ما ظهور آقا رو نزدیک میبینیم؟؟
خدا نکنه اون اتفاق بده بیفته! این که امام زمان در آینده ای نزدیک ظهور کنن و ما هنوز آماده نباشیم... البته این که امام زمان در آینده ی نزدیک ظهور کنن خیلی خوبه ولی این که ما آماده نباشیم خیلی بده! از خدا بخوایم جزو اون دسته نباشیم...
[/][/]

بیدار کردن کسی برای نماز صبح و بیدار نشدنش

انجمن: 

سلام و خسته نباشید
اگر کسی به ما سپرده باشه که اون رو برای نماز صبح بیدار کنیم، و ما صبح هرچی صداش کنیم اون بیدار نشه چه حکمی داره؟ آیا ما گناه کردیم یا گناهش به پای خودشه؟
سوال دومم اینه که اگه صداش کنیم و اون بیدار بشه و بگه تو بخواب ، من خودم بعدا پامیشم. و ما بدونیم که خودش بعدا بیدار نمیشه باید چیکار کنیم؟ بر بیدار شدنش اصرار کنیم یا بخوابیم؟
مرجع:آیت الله بهجت
ممنونم

خاطراتی از آیت‌الله العظمی بهجت به نقل از فرزند و شاگرد

حجت الاسلام روحی از شاگردان آیت الله بهجت دراین همایش طی سخنانی گفت: حضرت آیت الله بهجت چشم برزخی داشتند؛ اما قبل از اینکه وارد یک مجلس بشوند چندبار با ذکر یا ستار، یا ستار، از خداوند می خواستند تا عیوب مردم را بر وی بپوشاند.
وی اظهار داشت: از صدر اسلام تا کنون حدود چهار هزار عارف شناخته شده داشته ایم و آقای بهجت نیز یکی از عرفای بزرگ شیعه بود.
وی با اشاره به برخی کمالات آیت‌الله العظمی بهجت و خواندن اشعاری معنوی از ایشان گفت: هیچ فردی به ذهنش نمی رسید که آقای بهجت اهل ذوق باشد و شعر بسراید و برخی از اشعار وی مربوط به مناجات های شخصی این عارف وارسته است.
روحی ادامه داد: اگر بخواهیم سخنان آقای بهجت را تقسیم کنیم به طور قطع یک چهارم آنها درباره امام زمان (عج) است و بخشی هم در زمینه مشروطیت و وهابیت است.
وی افزود: فردی از آقای بهجت سووال کرد آیا امام زمان را دیده اید، ایشان در پاسخ گفتند، نمی گویم ندیده ام.
حجت الاسلام "علی بهجت" فرزند آیت‌الله العظمی بهجت(ره) یکی دیگر از سخنرانان این همایش بود که به برخی از خاطرات پدرش اشاره کرد و گفت: مردان الهی به طرف لهو و لعب نمی روند و لهو و لعب نیز قدرت ندارد مردان الهی را جذب کند.
وی با بیان اینکه آیت‌الله العظمی بهجت سالها قبل گفته اند که راضی نیستم در باره من حرفی بزنند، افزود: سخن گفتن در باره کسی که دائما در حال پرده پوشی، رازداری و مخفی کردن آن هم با مهارت زیاد است، بسیار مشکل و مانند این است که نادانی بخواهد در باره دانایی سخن بگوید.
وی گفت: ایشان حاضر نبود پرده را به کنار بزند و در باره کوچکترین مسایل زندگی اش هم سخن بگوید.
حجت الاسلام بهجت گفت: آیت الله بهجت 12 ساعت در شبانه روز را فقط مشغول عبادت بود آن هم عبادت متصل و از عبادت چه دیده بود کسی نمی داند.
وی افزود: آیت الله بهجت می گفت اگر مردم لذت نماز را بدانند خواهند دانست که در دنیا لذتی بالاتر از لذت نماز نیست.
وی در پاسخ به پرسشی در باره ساده زیستی آیت‌الله العظمی بهجت گفت: ایشان در زندگی قانع و صرفه جو بودند و سعی می کردند بیشترین بازدهی را داشته باشند.
فرزند آیت‌الله العظمی بهجت گفت: پدرم در شبانه روز چهارساعت بیشتر نمی خوابید و با اینکه غذایش بسیار کم و ناچیز بود، به یک زیارت که می رفت و باز می گشت، بسیار سرحال و بانشاط بود.
وی افزود: آیت الله بهجت هرگز نگفت من درس می دهم و درس دارم، بلکه می گفت مباحثه دارم ، هیچ وقت هم نگفت شاگرد دارم و می گفت هم مباحثه دارم.

یازده دستور العمل از ایت الله بهجت

یازده دستور العمل از ایت الله بهجت

روحش شاد یادش گرامی باد ...:Ghamgin:

منبع : شهید آوینی

بیانات حضرت آیت الله العظمی بهجت (ره) در مورد استجابت دعا

بسم الله الرحمن الرحیم

.... آن مرد(یک شخص کافر) ناجور بود هنگام مرگ به بچه های خودش سفارش کرد که اینهایی که به شما میگویند خدا هست شما تا میتوانید انکار کنید که خدایی هست وگرنه اگر به ادعای آنها مغلوب بشوید دیگر از شر اینها شماها راحت نیستید.باید تابع اینها بشوید...در مورد مداحی و اشک ریختن هم همینطور هست.اینقدر احمق هست نمیفهمد که این اشک طریقه ی تمام انبیا بود برای شوق لقاء الله...برای تحصیل رضوان الله...
و در مورد دوستان خدا هم همین باب هست.در فرح به فرح اینها و در حزن به حزن اینها(ائمه ی معصومین علیهم السلام) بودن هم همینطور هست.دلیل خیلی هست اول دلیلی اینکه انبیا همه از خوف خدا بکاء(گریه) داشتند...آیا از شوق خدا بکاء نداشتند؟
انبیا کارشون همین بوده اگر کسی انبیا را قبول دارد باید بکاء را قبول داشته باشد.
و همچنین در اذن دخول پیش ما ثابت است.در اذن دخول سید الشهدا این مطلب پیش ما منسوس است.از تمام اینها استیذان میشه.اما کیست که بفهمد این مطلب را؟کیست که عاقل باشد؟اگر اشکی از چشم آمد علامت این هست که اذن دادن به تو..این اشک چشم من به اعلی علیین مربوط است.اما احمق ها میگن نه...اشک چیه؟نعوذ بلله خرافات هستن اینها.
این اشک چشم به آن بالا مربوط است.عمل ام داوود اینقدر مفصل است که بعضی ها از صبح تا غروب نمیتوانند خلاصش بکنند.دارد در اون سجده ی آخر سعی بکن اشکی از چشمت بیاد...اگر آمد ها...علامت این است که مستجاب شد دعای تو.عجب!!!...شما میگویید این اشک هیچ کاره است؟
نخیر.اشتباه محض است.این اشک ما مربوط است به اعلی علیین.از اونجا استیذان میکند.از اونجا استجابت دعا میکند.و لذا باید بدونند کسانی که حاجت مهمه ای دارند یکی از این نماز ها، از این دعاهایی که برای حاجت ذکر شده...اگر بخواهند تثبیت بکنند...تایید بکنند...برسند به حاجت خودشان بلا شک!!!...ملطفت باشند بعد از آن طلب حاجت و دعا ها و نماز ها و اینها...برند به سجود و در سجود سعی بکنند بال مگسی تر بشود چشم...این علامت این است که مطلبتان تمام شد...دعایتان مستجاب شد.
بله...چیزی که هست ما عینکمان صاف نیست...ما از خدا فرض کنید خانه میخواهیم...خدا صلاح نمیداند خانه ای را که ما میخواهیم. چه کار میکند؟ باطل میکند دعای این را؟ نخیر!!! بالا تر از خانه را به او میدهد.به ملک میفرماید چند سال بر عمر این بیفزای...این بیچاره خیال میکند که ایقدر زحمت کشید آخر اثری از خانه و از دعای خودش ندید.نمیداند بالاتر از استجابت این دعا را بهش دادند.این نمیفهمد...حسن ظن به خدا باید داشته باشیم.عینکمان باید واسع باشد صاف باشد!!!کدورت نداشته باشد