بیانات حضرت آیت الله العظمی بهجت (ره) در مورد استجابت دعا

تب‌های اولیه

2 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
بیانات حضرت آیت الله العظمی بهجت (ره) در مورد استجابت دعا

بسم الله الرحمن الرحیم

.... آن مرد(یک شخص کافر) ناجور بود هنگام مرگ به بچه های خودش سفارش کرد که اینهایی که به شما میگویند خدا هست شما تا میتوانید انکار کنید که خدایی هست وگرنه اگر به ادعای آنها مغلوب بشوید دیگر از شر اینها شماها راحت نیستید.باید تابع اینها بشوید...در مورد مداحی و اشک ریختن هم همینطور هست.اینقدر احمق هست نمیفهمد که این اشک طریقه ی تمام انبیا بود برای شوق لقاء الله...برای تحصیل رضوان الله...
و در مورد دوستان خدا هم همین باب هست.در فرح به فرح اینها و در حزن به حزن اینها(ائمه ی معصومین علیهم السلام) بودن هم همینطور هست.دلیل خیلی هست اول دلیلی اینکه انبیا همه از خوف خدا بکاء(گریه) داشتند...آیا از شوق خدا بکاء نداشتند؟
انبیا کارشون همین بوده اگر کسی انبیا را قبول دارد باید بکاء را قبول داشته باشد.
و همچنین در اذن دخول پیش ما ثابت است.در اذن دخول سید الشهدا این مطلب پیش ما منسوس است.از تمام اینها استیذان میشه.اما کیست که بفهمد این مطلب را؟کیست که عاقل باشد؟اگر اشکی از چشم آمد علامت این هست که اذن دادن به تو..این اشک چشم من به اعلی علیین مربوط است.اما احمق ها میگن نه...اشک چیه؟نعوذ بلله خرافات هستن اینها.
این اشک چشم به آن بالا مربوط است.عمل ام داوود اینقدر مفصل است که بعضی ها از صبح تا غروب نمیتوانند خلاصش بکنند.دارد در اون سجده ی آخر سعی بکن اشکی از چشمت بیاد...اگر آمد ها...علامت این است که مستجاب شد دعای تو.عجب!!!...شما میگویید این اشک هیچ کاره است؟
نخیر.اشتباه محض است.این اشک ما مربوط است به اعلی علیین.از اونجا استیذان میکند.از اونجا استجابت دعا میکند.و لذا باید بدونند کسانی که حاجت مهمه ای دارند یکی از این نماز ها، از این دعاهایی که برای حاجت ذکر شده...اگر بخواهند تثبیت بکنند...تایید بکنند...برسند به حاجت خودشان بلا شک!!!...ملطفت باشند بعد از آن طلب حاجت و دعا ها و نماز ها و اینها...برند به سجود و در سجود سعی بکنند بال مگسی تر بشود چشم...این علامت این است که مطلبتان تمام شد...دعایتان مستجاب شد.
بله...چیزی که هست ما عینکمان صاف نیست...ما از خدا فرض کنید خانه میخواهیم...خدا صلاح نمیداند خانه ای را که ما میخواهیم. چه کار میکند؟ باطل میکند دعای این را؟ نخیر!!! بالا تر از خانه را به او میدهد.به ملک میفرماید چند سال بر عمر این بیفزای...این بیچاره خیال میکند که ایقدر زحمت کشید آخر اثری از خانه و از دعای خودش ندید.نمیداند بالاتر از استجابت این دعا را بهش دادند.این نمیفهمد...حسن ظن به خدا باید داشته باشیم.عینکمان باید واسع باشد صاف باشد!!!کدورت نداشته باشد

تیر دعا ازهمه سو کرده ام رها تازان میان بلکه یکی کارگر شود

موضوع قفل شده است