کاهل نماز

معاشرت با کاهل نماز

سلام . اگر بدونبم که شخصی نماز نمیخونه و مقید به عقاید اهل بیت و امام حسین نیستش ،حکم ارتباط و معاشرت فامیلی باهاش چه حکمی داره؟

ناتوانی در اجرای تکالیف به دلیل ضعف اعصاب

سلام و خسته نباشید خدمت تمام اعضای اسک دین بخصوص کارشناسان زبده سایت . من اخیرا متوجه شدم که به بیماری ضعف اعصاب مبتلام البته از کودکی پرخاشگر و کم طاقت بودم ولی فکر نمیکردم که این موضوع مهمی باشه چون بنحوی در خانواده ما پدرم و عمو هام و پسر عمو هام هم دقیقا این ویژگی ها رو دارند اما فکر میکنم مشکل من یکم حاد تره .من حدود ۳ ساله که دارم تلاش میکنم در مسیر قرب الی الله و سیر و سلوک قدم بردارم و بشکلی طی طریق کنم تمام مطالب لازم رو هم از کتاب هایی مثل معراج السعاده مرحوم نراقی ،چهل حدیث امام خمینی(ره)،پانزده گفتار علامه طباطبایی و... بدست آوردم حتی دوستان و معلمای خوبی هم دارم که خیلی منو تشویق کردند اما این بیماری توی این چند سال بشدت سد راه من شده بطوری که من حتی نتونستم توی این ۳ سال حتی ۱ هفته ب طور مداوم نماز های واجبم رو بجا بیارم چون بعد از چند روز نماز خوندن بشدت عصبی و پرخاشگر میشم بطوری که حتی گاهی اوقات کفر گفتم و قسم خوردم که دیگه نماز نخونم اما همیشه توبه کردم و از خدا طلب کمک و بخشش کردم و ازین بابت بسیار شرمنده ام اما الان واقعا احساس میکنم که دیگه تلاش فایده ای نداره و نیاز جدی به کمک و راهنمایی دارم چون اگر روش و کار من درست بود حتما در این ۳ سال با توجه به تلاش و زحمات خودم باید لطف خداوند شامل من میشد اما نشده و این نشون میده که مشکل جای دیگری است معذرت میخوام که پیامم طولانی شد و متشکرم اگر پاسخ من را بدهید با آرزوی سلامتی و زندگی بهتر در سال ۹۸ بهمراه ظهور آقا (عج)

کسب توفیق توسط افراد غیر متدین

انجمن: 

سلام

چرا کسانی که اهل نماز و روزه نیستند و اصلا کاری به دین ندارند یا خیلی در این موارد کاهل هستند توفیق اعمال صالح را دارند؟

و برعکس اشخاصی که اهل نماز و روزه هستند به چنین توفقیاتی دست نمیابند؟

مثل پیاده روی اربعین و یا مکه و امثال آن.

و ما می بینیم این اشخاص بعد از بازگشت از این امور معنوی باز هم کاری به نماز و .. ندارند.

با تشکر

چگونه با آشنایی که بی نماز است، رفتار کنم؟

سلام خدمت دوستان گرامی مشاوران محترم
پدرخانم من کاهل الصلواه است چندین باربه صورتهای مختلف به اوتذکرداده ام حتی قطع رابطه نموده ام وگفته ام که اگرنمازنخوانی به خانه شمانمی آیم
بعد چند مدتی دوباره نمازخواندن را شروع می کند چندمدتی رابطه که عادی شد متوجه می شوم دوباره نماز نمی خواند

این سری تصمیم گرفته ام به خانه اش نروم وبه اوبگویم چهل وعده نماز به مسجدمحل برو وازامام جماعت امضا بیاور.

اگر دوستان راه بهتری سراغ دارند کمک کنند وقطع صله رحم که گناه محسوب می شود شامل قطع رابطه کامل من با خانواده همسرم می شود یانه؟فقط درخانواده ایشان پدر وبرادر مجرد همسرم نماز نمی خوانند