واقعیت

حقیقت «نور اسفهبدیه» چیست؟

سلام علیکم

در طی منازل عرفان سالک به مرتبه ای از شناخت بار یافته که از آن به رویت نور اسفهبدیه یاد شده است.

سوالم در تبیین و چیستی چنین امری است آیا این حقیقت تنها در بیان عرفان نظری ترسیم شده است یا خیر سالکان مسیر حق چنین حقیقتی را یافته و از آن سخن گفته اند؟

متشکرم.

اگر انسانی خودش را طلسم کند، آیا گناه انجام داده است ؟

با عرض سلام خدمت کارشناس محترم این سایت و دوستان ....

سوال من این بود که اگر انسانی خودش رو طلسم کنه ... مرتکب گناه شده ... مثلا خودش رو طلسم کنه که تو زندگی موفق بشه .... من تازگی ها با کسی آشنا شدم که عقاید عجیب و غریبی داره ...

1- مثلا ایشون ادعا میکنن که "امضا کردن" نوعی جادوگری هست ... با اینکه شخصی خیلی راحت میتونه بزنه زیرش ولی نمیتونه چون خودش رو زیر اون کاغذ طلسم کرده .

2- یا مثلا میگن تو ادعیه ما خیلی سفارش شده که آنگونه درخواست کنید که گویا خواسته شما پشت در میباشد ... ایشون اعتقاد دارن که اینم یه نوع جادوگری هست .

3- مثلا ایشون میگن وقتی میخوای از کسی تخفیف بگیری ... با ایشون صحبت نکن ... صحبت تمام میشود و میرود ... قیمت خودت را روی کاغذ بنویس و به او بده ... این نوعی جادوگری هست .

4- یا روشهایی در مورد تاثیر گذاری روی دیگران ... بالابردن انرژی بدنی ... ورزش های خاص و خیلی چیزهای دیگر دارن که نمیتونم اینجا در موردش صحبت کنم ....

جدا از اینکه این روشها درست یا غلط هستند آیا من مجاز هستم خودم را طلسم کنم یا نه ...

ممنون از پاسخگویی شما

مطابقت ادراکات انسان با واقعیت

انجمن: 

سلام
از کجا می توان اثبات کرد که ادراکات انسان مطابق با واقعیت است؟ شاید لازمه خلقت انسان و نحوه ادراکات او اینگونه فهم را اقتضا می کند که اگر به گونه ای دیگر بود طور دیگه ای درک می کرد؟من در این زمینه مطالعات زیادی در معرفت شناسی کردم ولی به نتیجه ای نرسیدم به نظرم تا به حال پاسخی به این سوال داده نشده
@};-

آیا حقیقتا سایت اسک دین وجود دارد یا یک خیال است؟!!!

انجمن: 

[="Navy"]سلام
اگر کسی گفت که چیزی در خارج وجود ندارد و تمام آنها مفهوم ذهنی است و فقط خودم هستم که وجود دارم و غیر من ساخته ذهن من است. چگونه می توان به او ثابت کرد که سخنش اشتباه است و غیر از او وجود خارجی هم دارد؟
مثلا شما چگونه می توانید ثابت کنید که اسک دین ساخته ذهن من نیست و وجود خارجی دارد؟
با تشکر:Gol:
[/]