مدیر

انتخاب بهترین مدیر و همکار انجمن به انتخاب کاربران به مناسبت نیمه شعبانتبریک ایام سعید و فرخنده شعبانیه


عرض سلام و درود

در این تاپیک قصد داریم تقدیر و تشکری از همه همکاران و مدیران اجرایی اعم از تدوین ،علمی و فرهنگی و نرم افزار
انجمن گفتگوی دینی داشته باشیم


کاربران ضمن معرفی
علت انتخاب را هم بنویسند
با تشکر

شرح وظایف مدیر علمی انجمن ها

شرح وظایف مدیر علمی انجمن

مدیر علمی انجمن به کسی گفته می شود که بر مباحث هر انجمن اشراف دارد و وظیفه دارد تمام محتوای انجمن مربوطه را نظارت نماید و با مشورت علمی و هدایت و نظارت مباحث سایر پاسخگویان و پاسخیاران و همکاران اجرایی را هدایت و راهنمایی نماید و با مدیریت خود امور انجمن مربوطه را سامان ببخشد

 1. نظارت بر امور علمی انجمن مربوطه
 2. تشکیل جلسات درون گروهی با سایر کارشناسان انجمن
 3. ارائه مشورت و راهنمایی به سایر پاسخگویان انجمن مربوطه
 4. پیشنهاد انتصاب مدیران انجمنها به مدیر سایت
 5. بررسی صلاحیت مدیران و همکاران علمی معرفی شده توسط مدیران انجمن ها و در صورت تائید پیشنهاد به مدیر سایت جهت انتصاب
 6. نظارت بر حسن اجرای وظایف پاسخگویان و همکاران علمی
 7. ارائه مشورت به همکاران بخش تدوین و ارجاع سئوالات
 8. نظارت بر محتوايي تاپيک هاي جاري
 9. گزارش كاستيهاو نيازمنديهاي علمي سایت به مدير سايت
 10. تدوین و برنامه ریزی جهت جمع بندی مباحث به نتیجه رسیده شده در کانون و انتشار آنها در سایت پرسمان قرآن و به صورت نرم افزاری
 11. بررسی و نظارت بر محتوایی نشریات و نرم افزارهای الکترونیک و گزارش به مدیر سایت
 12. ارتقا ء سطح علمي سايت از طريق ارائه طرح و جمع آوري پيشنهادات و طرح هاي كارشناسان علمي
 13. انجام امور محوله از طرف مدیر سایت و یا مدیران مرکز ملی
 14. ارائه ایده و پیشنهادات در راستای ارتقا رشد علمی پاسخگویان
 15. تلاش در جهت بر طرف کردن کاستی ها و تکمیل کادر علمی انجمن مربوطه

پیام های مدیر انجمن (قالب جدید انجمن)

:roz:سلام و عرض ادب خدمت همکاران و کاربران عزیز و دوستان خوبم :roz:

پیام های مدیر سایت در مورد امور انجمن گفتگوی دینی در این موضوع به اطلاع شما عزیزان خواهد رسید

لطفا در این تاپیک پست ایجاد نکنید چون مخصوص پیام ها و اطلاع رسانی مدیر سایت است و با عرض پوزش حذف می شود

با تشکر

:parvane:ارادتمند شما :parvane:

سوغاتی های تصويری اسک دينی ها از سفرهای زيارتی اماکن متبرکه

:parandeh:بسم الله الرحمن الرحیم :parandeh:

سلام و عرض ادب

با لطف خداوند مهربان و با لطف و محبت اهل بیت عزیز و با دعای دوستان و همکاران بزرگوارم توفیق سفر معنوی به مدینه منوره و مکه معظمه رفیق شد و انشا الله به زودی عازم سر زمین نور و وحی هستم .
:roz::parandeh::roz::parandeh::roz:

به عنوان وظیفه و تکلیف در مسجد النبی و مسجد الحرام و در کنار بقیع غریب دعا گوی همه همکاران عزیزم و کاربران دوست داشتنی سایت هستم .

امیدوارم اگر بدی و جسارت و یا کاستی از این جانب دیدید به لطف و بزرگواری خودتان و با دیده اغماض و بخشش ببخشایید.

:roz::parandeh::roz::parandeh::roz:


در مدتی که بنده توفیق حضور در سایت ندارم انشا الله برادر عزیزم کارشناس عزیز جناب
سجاد سکان هدایت امور انجمن را بر عهده خواهد داشت .
از کارشناسان عزیز و مدیران و مدیران ارشد و کلیه همکاران مخلص سایت و کاربران فرهیخته و فهمیم انجمن می خواهم که هماهنگی های لازم را با این برادر بزرگوار داشته باشند

:roz::parandeh::roz::parandeh::roz:

دعا گوی همه شما عزیزان هستم

[b]content[/b]

عرض ارادت خدمت پاسخگویان مدیران همکاران و کاربران عزیز

بسم الله الرحمن الرحیم


سلام و درو خدا بر شما اسک دین نشینان

بار دیگر ایزد منان توفیقی داد تا یک بار دیگر در خدمت شما عزیزان باشم

از طرفی ناراحت شدم که از حضور مدیری مخلص محروم شدیم و ایشان

ناچار شد بخاطر مشغله های شخصی و امور علمی سایت را واگذار کند و از

طرفی خوشحالم که توفیق خدمت گزاری به این حقیر محول شد. گر چه

باید دعا کنم که خداوند مهربان توفیق دهد تا از عهده این تکلیف بزرگ و

امانت سترگ به خوبی بر آیم .

گر چه این مدت در خدمت دوستان نبودم ولی همواره خودم را در کنار شما

عزیزان می دیدم .

درحقیقت هدف همه ما یکی است و ما باید در راستای رسیدن به هدف مشترک گام بر داریم چرا که اکنون همه ما دشمنان مشترک داریم و باید

در مقابله با آنها وحدت و همدلی خود را مستحکم تر سازیم و در برابر هجمه های بی امان جنگ نرم با هم دلی و تلاش برای اعتلای آموزه های اهلبیت

عزیز و اسلام ناب سنگ تمام بذاریم .

از خداوند و ائمه گرام بویژه از سید و مولایمان حضرت بقیه الله الاعظم می خواهم بر توفیقات همه ما بیفزاید و ما را در فردای قیامت شرمنده خود نفرماید .

الهی آمین

* مدیران زن در دولت جهانی *


اگر زن، خویش را در آیینه گوهر وجودی ای كه خداوند به وی عطا كرده است نظاره كند، هرگز در حسرت جایگاه اجتماعی مرد زبان به شكوه نمی‏گشاید .


این‏كه هیچ پیامبر و معصومی از غیر زن زاده نمی‏شود و در مكتب غیر مادر رشد و نمو نمی‏كند، از جایگاه محوری زن در حیات دینی و اجتماعی بشر خبر می‏دهد . یكی از بزرگان عرفان جایگاه دینی زن را چنین به تصویر كشیده است: «زن به لحاظ داشتن قدرت خالقیت كه تنها از صفات خاص خداوند سبحان است، برای رسیدن به كمال مستعدتر است‏» . جایگاه اجتماعی زن، در منظر یكی از شخصیت‏های جهانی این گونه است: «زن با یك دست گهواره و با دست دیگر تاریخ بشریت را حركت می‏دهد» .

وجود این دو ویژگی، زن را در دو بعد عرفانی و اجتماعی به رقیبی بلامنازع مبدل ساخته است; به گونه‏ای كه اگر مردان جایگاه واقعی زن در كائنات را در می‏یافتند، بدان رشك می‏بردند .

به نظر می‏رسد، بشریت‏به خصوص جهان غرب جایگاه رفیع زن را درنیافته است و نمی‏خواهد حق وی را حتی به شكل صوری به وی باز گرداند . به راستی چند درصد از وكلا، معاونان و رؤسای جمهور كشورهای غربی زن هستند و در دایره‏ای محدودتر چند درصد از نیروهای سازمان‏های بین المللی را زنان تشكیل می‏دهند؟

مقام و جایگاه زن تنها در حكومت امام زمان (عج) شناخته می‏شود . در این حكومت است كه زن به جایگاه حقوقی و حقیقی خود دست می‏یابد . در این حكومت نگرش مردان به زنان دگرگون می‏شود; شعور فكری زن بدان‏جا می‏رسد كه به «زن بودنش افتخار می‏كند» و هرگز خود را با مرد نمی‏سنجد .

نقش حكومت اسلامی قبل از بر پایی حكومت مهدی - عجل الله فرجه الشریف - بارور ساختن باور زن به خویش، رهانیدن وی از سراب‏های كاذب ایسم‏ها و ایست‏ها و اعطای حقوق اجتماعی به وی تا مرز آسیب ندیدن گوهر وجودی او است . در حكومت مهدی - عجل الله فرجه الشریف - از سویی نگرش جامعه به زن و از سوی دیگر نگرش زن به خود تغییر می‏یابد . حكومت مهدی (عج) به لحاظ فراگیر بودن، امنیت‏شغلی برای زن را فراهم می‏آورد و زن در سایه سار این امنیت نگرش و امنیت كاری، از توان ینیت‏بخشیدن به ایده‏ها و اندیشه‏هایش بهره‏مند می‏شود .

زن در حكومت مهدی - عجل الله فرجه الشریف - به جایگاه رفیع و واقعی خود دست می‏یابد . شاید رمز رجعت زنان بزرگ موحد و حضور آنان در ساختار حكومتی مهدی - عجل الله فرجه الشریف - ، شكوفا ساختن استعدادهای آنان باشد; استعدادهایی كه در حكومت‏های دیگر توان بروز نیافتند .

رجعت 400 زن در كنار 800 مرد با حضرت عیسی - علیه السلام - و نیز رجعت زنانی چون ام‏ایمن، حبابه و البیه، سمیه، و ام‏خالد در این راستا قابل تحلیل می‏نماید .

گذشته از رجعت این زنان كه بی‏شك در حكومت امام زمان - عجل الله فرجه الشریف - از جایگاه محوری و مسؤولیت‏های كلیدی برخوردار خواهند بود، وجود 50 زن در میان 313 تن یاور امام عصر - عجل الله فرجه الشریف - كه هر یك در عبودیت، زهد و پارسایی و خلاقیت و كارآمدی سر آمد افراد بشرند و روایات آن‏ها را امیران می‏خوانند، نشان دهنده رسیدن زن به جایگاه حقیقی خود است . امام باقر - علیه السلام - در تفسیر آیه 148 سوره بقره به جابر بن یزید جعفی در خصوص یاران حضرت مهدی - عجل الله فرجه الشریف - می‏فرماید:

«و یجیی‏ء و الله ثلاث ماة و بضعة عشر رجلا فیهم خمسون امراة یجتمعون بمكة علی غیر میعاد قوعا كقزع الحزیف یتبع بعضهم و هی الایة التی قال الله این ما تكونوا یات بكم الله جمیعا ان الله علی كل شی‏ء قدیر» .

سوگند به خداوند، سیصد و سیزده تن كه پنجاه نفر از آنان زنند، بی‏هیچ قرار قبلی در مكه گرد می‏آیند و این است معنای آیه شریف: هر كجا باشید، خداوند شما را حاضر می‏كند; زیرا او بر هر كاری توانا است . (1)

به اميد آن روز...
پي نوشت ها :
بحارالانوار جلد 52 ص 223
حسن ابراهيم‌زاده/ پرسمان پيش شماره3