مدینه منوره

تولد امام سجاد (ع) در مدینه

سوال: تولد امام سجاد سلام الله علیه در مدینه است؛ در حالی که امام حسین سلام الله علیه در آن ایام در کوفه کنار مولا امیر مومنان سلام الله علیه بوده است. آیا همسر امام حسین سلام الله علیه از اول در مدینه مانده بود یا بعد از سفر به کوفه دوباره به مدینه برگشته است؟

سوغاتی های تصويری اسک دينی ها از سفرهای زيارتی اماکن متبرکه

:parandeh:بسم الله الرحمن الرحیم :parandeh:

سلام و عرض ادب

با لطف خداوند مهربان و با لطف و محبت اهل بیت عزیز و با دعای دوستان و همکاران بزرگوارم توفیق سفر معنوی به مدینه منوره و مکه معظمه رفیق شد و انشا الله به زودی عازم سر زمین نور و وحی هستم .
:roz::parandeh::roz::parandeh::roz:

به عنوان وظیفه و تکلیف در مسجد النبی و مسجد الحرام و در کنار بقیع غریب دعا گوی همه همکاران عزیزم و کاربران دوست داشتنی سایت هستم .

امیدوارم اگر بدی و جسارت و یا کاستی از این جانب دیدید به لطف و بزرگواری خودتان و با دیده اغماض و بخشش ببخشایید.

:roz::parandeh::roz::parandeh::roz:


در مدتی که بنده توفیق حضور در سایت ندارم انشا الله برادر عزیزم کارشناس عزیز جناب
سجاد سکان هدایت امور انجمن را بر عهده خواهد داشت .
از کارشناسان عزیز و مدیران و مدیران ارشد و کلیه همکاران مخلص سایت و کاربران فرهیخته و فهمیم انجمن می خواهم که هماهنگی های لازم را با این برادر بزرگوار داشته باشند

:roz::parandeh::roz::parandeh::roz:

دعا گوی همه شما عزیزان هستم

[b]content[/b]

کوچه بنی هاشم قبل از تخریب در مدینه منوره+تصویر

مسجد النبی در مدینه درهای متعدد دارد مانند باب جبرئیل، باب النساء و ... روبروی باب جبرئیل و باب النساء خانه ها و کوچه های تنگ و بسیار قدیمی وجود داشت. این خانه ها و کوچه ها معروف به محله بنی هاشم بود.

برخی از این کوچه ها تا قبرستان بقیع امتداد داشت و در دوران های مختلف محفوظ مانده بود و برخی از خانه های آن نیز بازسازی شده بودند. مالکان مغازه ها و دکان های این کوچه از سادات علوی بودند. از سال ۱۳۶۴ هجری شمسی تا ۱۳۶۶ این محله به کلی تخریب و تا قبرستان بقیع باز و محل عبور و مرور زائران شد و بخشی از آن در توسعه شرقی مسجد النبی جزو مسجد شد. همین الان از باب البقیع، قبرستان بقیع به طور مستقیم دیده می شود.صوتی وتصویری مکه و مدینه و ثبت خاطرات و بیان احساسات

[="DarkGreen"][="Magenta"]سلام بر اهل سلام[/]
[="Blue"]ابراز محبت دوستان اسک دین[/]
در این تاپیک آنچه در طول سفر مکه ومدینه بر دل نشست در قالب صوت و تصویر به حضور شما گرامیان تقدیم می گردد.
این خبر در همین راستاست (اینجا)[/]