حضور همسر ابوبکر در غسل حضرت زهرا سلام الله علیها!

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
حضور همسر ابوبکر در غسل حضرت زهرا سلام الله علیها!

مولوی عبدالحمید گفته 

همسر ابوبکر یعنی اسماء بنت عمس در غسل حضرت زهرا سلام الله علیها شرکت داشته 

اولا: این حرف صحیحه

ثانیا: چرا اسماء با ابوبکر ازدواج کرده 

ثالثا: چرا حضرت علی علیه السلام او را شب غسل دادن راه داده

با نام و یاد دوست

 

 

 

 

 

 

کارشناس بحث: استاد عماد

سلام علیکم

شهادت حضرت زهرا (سلام الله علیها) لکه ننگی شده بر پیشمانی مسببان آن، لذا با هر وسیله ای به دنبال دروغ انگاری و کتمان آن هستند.

یکی از این وسایل عوام فریبی است،‌ غیر واقع نشان دادن یک چیز برای فریب کسانی که از تاریخ اطلاع ندادند.

یک موضوع را نصفه نیمه گفتن و توضیح کامل ندادن 

و از این قبیل شیطنت صفتی ها برای از بین بردن یک واقعیت

برای مثال جریان غدیر مانند خورشیدی بر آسمان تاریخ می درخشد و علامه امینی یازده جلد با توجه به منابع اهل سنت مدرک جمع آوری کرده. وقتی این خورشید را نمی شود خاموش کرد به دنبال ابرهای تیره شبهه افکنی می گردند تا روی خورشید را بپوشانند

از افاضات آقایان است که شما می گویید در هوای گرم غدیر اتفاق افتاده،‌ هجده ذی الحجه سال 10 هجری مصادف است با اواخر اسفند هوا گرم نبوده. خب گرم نبوده اصلا برف می باریده آیا داستان غدیر دورغ می شود؟

می گویید جمعیت 120 هزار نفر بوده،‌آن موقع چنین جمعیتی غیر ممکن است! خب غیر ممکن اصلا ده هزار نفر،‌ داستان غدیر دروغ می شود؟

جریان شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها نیزچنین است قصد دارند با ابرهای تیره شبهه جلو خورشید را بگیرند اما نمی توانند

همسر ابوبکر یعنی اسماء بنت عمس در غسل حضرت زهرا سلام الله علیها شرکت داشته 

اولا: این حرف صحیحه

بله این حرف صحیح است و مصداق بارز «كَلِمَةُ حَقٍّ يُرَادُ بِهَا بَاطِلٌ» 

گوینده قصد داشته تا با این حرف بگوید«رابطه حضرت علی علیه السلام با ابوبکر خوب بوده،‌ که همسرش در جریان غسل شرکت داشته و از این راه شهادت حضرت زهرا (سلام الله علیها) را انکار کند»

چرا نگویم:

اسماء چه بانوی بافضیلتی بوده که حضرت علی(علیه السلام) به ایشان اعتماد داشته و با آنکه ایشان در آن زمان همسر ابوبکر بوده باز در جریان غسل از او یاری جسته است!!

چرا نگویم اسماء مانند آسیه همسر فروعون عمل می کرده و در خانه دشمن اهل بیت(علیهم السلام) دوستدار اهل بوده 

اسماء عمیس 

ابتدا همسر جعفر بن ابی طالب بوده 

بعد از شهادت ایشان به همسری ابوبکر در آمد 

 و بعد از ابوبکر به همسری حضرت علی علیه السلام مفتخر شد

او همواره دوستدار اهل بیت علیهم السلام بود

علت این ازدواج با ابوبکر مشخص نیست! البته هم اشکالی هم بر این ازدواج وارد نیست که به دنبال توجیه باشیم، زیرا ابوبکر تا آن زمان یکی از مسلمانان است و اختلافی بین او و اهل بیت(علیهم السلام) به طور ظاهر دیده نمی شود. 

اما گزارش ها حکایت از هدف دیگری در این ازدواج می کنند. در صحیح مسلم گزارشی آمده که از علاقه اسماء نسبت به اهل بیت(علیهم السلام) و کراهت ابوبکر نسبت به این علاقه پس از ازدواج با وی خبر می دهد. بر مبنای این روایت در زمانی که این بانو همسر ابوبکر بود، چند تن از بنی هاشم با اسماء ملاقات کردند و ابوبکر ناراحت شده و به پیامبر(صلی الله علیه و آله) شکایت برد.(1) این بانوی گرامی در جریان فدک نیز طرفدار حضرت زهرا(سلام الله علیها) بود(2) از آنجا که بنابر برخی از اقوال این ازدواج به پیشنهاد پیامبر(صلی الله علیه و آله) صورت گرفت(3)، چه بسا هدف از این کار گماشتن شخصی در خانه ابوبکر برای آوردن خبرهای احتمالی باشد؛ زیرا طبق گزارش طبری شیعی، برخی از مخالفان غدیر، قصد ترور حضرت علی (علیه السلام) را داشتند که اسماء آن حضرت را از تصمیم آنان آگاه کرد.(4)

1. مسلم، بن حجاج نیشابوری، صحیح مسلم، محقق محمدفواد عبدالباقی، داراحیاء التراث العربیف بیروت، چاپ پنجم، ج4، ص1711
2. طبری، محمد بن جریر بن رستم شیعی، المسترشد فی امامه علی بن ابی طالب(علیه السلام)، محقق احمد محمودی، کوشانپور، قم، 1415ق، ص451
3. ابن حجر عسقلانی، احمد بن على بن حجر (م 852)، الإصابة فى تمييز الصحابة، تحقيق عادل احمد عبد الموجود و على محمد معوض، بيروت، دارالكتب العلمية، چاپ اول، 1415،ج‏8،ص15
4. طبری شیعی، پیشین، ص451