صحت

چشم سوم چيست؟! (+راه فعال کردن چشم سوم‌تان)

انجمن: 


دانشمندان معتقدند که چشم سوم مانند يک لوبيا است که در بين دو ابرو قرار گرفته و کار آن...


دانشمندان معتقدند که چشم سوم مانند يک لوبيا است که در بين دو ابرو قرار گرفته و کار آن دريافت سيگنالهای انرژيکی است.
چشم سوم در بين ۲ ابرو قرار گرفته و کار آن دريافت سيگنالهای انرژی و حتی ارسال آنها نيز هست. شما با استفاده از اين چشم ميتوانيد امواج انرژی که در محيط هست را احساس کنيد اين امواج را از طريق مغز يا روح تجزيه و تحليل کنيد و در نهايت پيام مربوطه را به تصوير بکشيد اين پيام ميتواند يک تصوير، يک حس و يا هر چيز ماورايی باشد. معمول استفاده من از اين چشم ارسال حس آرامش به افراد و دريافت تصاوير انرژيکی اجسام و اشخاص است. يعنی با استفاده از اين چشم من ميتوانم هاله افراد موجودات فرا مادی و يا دردها و هر چيز غير مادی و انرژيکی را با استفاده از اين چشم مشاهده کنم.

تست تعيين ميزان فعاليت چشم سوم
ابتدا شما بزرگترين انگشت خود را که همان انگشت وسط است را از فاصله ای حدود ۲۰ سانتيمتر به بين ۲ ابرو نزديک کنيد. شما بايد احساسی خاص مانند غلغلک يا حتی درد در آن ناحيه احساس کنيد. اگر هيچ احساسی نداشتيد با انگشت سبابه اين عمل را انجام دهيد و اگر هم باز هيچ احساسی نداشتيد با انگشت کوچک عمل را تکرار کنيد و اگر باز هم احساس نداشتيد با وسيله نوک تيز مثل نوک خودکار اين عمل را انجام دهيد.
هر چقدر که جسمی که به اين چشم نزديکتر شود نوک پهنتر داشته باشد و هر چه فاصله آن از پيشانی بيشتر باشد نشان دهنده باز بودن اين چشم دارد برای مثال اگر شما نوک خودکار را از فاصله ۱ سانتيمتری احساس ميکنيد چشم شما بسيار ضعيف است و اگر انگشت وسط خود را از فاصله ۱۰ سانتيمتری احساس کنيد وضعيت چشم سوم شما مناسب است.
توصيعه ميشود اين عمل را به مدت زياد تکرار نکنيد. چون ممکن است دچار سر درد شويد.

راه‌های فعال کردن چشم سوم
شما هر شب يا هر وقتی که بيکار بوديد ميتوانيد اين ناحيه را ماساژ دهيد و يا حتی آنرا به آرامی بخارانيد. شما ميتوانيد از اجسام بهم ريخته که شکل خاصی روی آنها نقش نبسته است بدنبال تصوير خاصی بگرديد مانند اشکالی که روی سنگهای مرمر تشکيل ميشوند.

برتری جاهل سخاوتمند بر عالم بخیل ؛ چرا؟

در احاديث آمده است که « جاهل سخاوتنمند ، نزد خداوند محبوبتر از عالم بخيل است ».

با توجه به مقام و ارزش علم ، چرا سخاوتمند باید از عالم بخیل مقام بالاتری داشته باشد؟ به چه استدلالی؟

لطفا صحت این حدیث را برسی کنید: «ان علیا ( ع ) کان رجلا مذاء ...»

انجمن: 

با سلام
لطفا اساتید صحت این حدیث را برسی کنید

قول الصادق (ع ) ان علیا ( ع ) کان رجلا مذاء فاستحى ان یسأل رسول الله صلى الله علیه وآله لمکان فاطمه ( رضى الله عنها ) فامر المقداد ان یسئله فقال لیس بشئ وقال الجمهور وانهما ناقضان إلا مالکا فإنه قال المذی إذا استدام به لا یوجب الوضوء لان علیا ( ع ) قال کنت أکثر الغسل من المذی حتى تشفق ظهری فسالت رسول الله صلى الله علیه وآله فقال انما یکفیک ان تنضح على فرجک وتتوضأ للصلاه وهو بعد التسلیم محمول على الاستحباب

(تذکره الفقهاء العلامه الحلی شیعه مذهب).

صحت یک حدیث (مادری حضرت فاطمه س )

بسم رب الزهرا (س)

سلام دوستان
اخیرا حدیثی شنیدم که میخواستم ببینم آیا صحیح هست یا نه؟:please::please:

امام صادق (ع) : هر کس مادرم فاطمه را مانند مادر خویش بپندارد مادرم فاطمه برای او مادری میکند!

:Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!:

معیار صحت و سقم احادیث

با سلام یه روایتی شنیده ام که یادم نیست از کی و در کجا بود . حالا از کارشناس محترم درخواست راهنمائی دارم.
آنچه که یادم میاد این بود:
در دوره بعد از حضرت رسول که یادم نیست دوره کدام معصوم بود , جعل حدیث زیاد شده بود و گاهی شیعیان واقعی هم دچار تردید می شدند (هنگامی که با احادیث متناقض برخورد می کردند) لذا از امام عصر خود سوال کردند که در اینچنین مواقع چه کنیم؟ امام ع فرمودند :
"تمام احادیث ما را با عقل خود بسنجید اگر منطبق بر عقل و منطق بود از ماست وگرنه جعلیست"
حالا سوال من این است که آیا حدیث فوق صحیح است و اگر هست منبع آن کدام کتاب است؟
با تشکر.

کارشناس بحث : میقات