حجاب برتر

زنان چادری و وظیفه حضور در اجتماع


حکایت مظلومیت و مهجوریت چادر مشکی را نه در هنگامه راهپیمایی 22 بهمن می توان سنجید و نه در کوچه ها و محله های سنتی شهر.
«کافی بود محو تماشای ویترین یک مغازه شوی و دستان کوچکت از دستان مادر رها شود، آن وقت برایت شروع سردرگمی بود، اندکی جلو می رفتی و مادر را می دیدی و صدایش می کردی، رویش را که بر می گرداند و قامتِ کوچکت را که با نگاهی آمیخته به تعجب می نگریست، آن موقع تو می ماندی و سکوت ناشی از یک شرمندگی کودکانه…» این حکایت زمانی است که می توانستی در پیاده روهای شهر قدم بزنی و آسوده خاطر فقط مغازه ها را بنگری بی آن که نگران از فرو رفتن تیرهای شیطانی به چشمان خود باشی، آری شاید بتوان گفت این روزها تنها سود پوشش های رنگارنگ و چسبان و کوتاه زنان سرزمین ما این است که کودکان کمتر مادران خود را اشتباه می گیرند.

حکایت مظلومیت و مهجوریت چادر مشکی را نه در هنگامه راهپیمایی بیست و دو بهمن می توان سنجید و نه در صحن و سرای امام رئوف و نه در کوچه ها و محله های سنتی شهر. مظلومیت و مهجوریت چادر مشکی را آن زمان در می یابی که به سینما می روی، به تئاتر، به مراکز بزرگ خرید، به جشنواره های هنری، به پیاده روهای خیابان های بالای شهر، به کوه و پارک های جنگلی و نشانی از زنان چادری نمی یابی، تو گویی که تمام زنان شهر چادر را به کناری نهاده اند، این چنین است که "باربارا اسلاوین” خبرنگاری که نام او را در جمع همکاران روزنامه های واشنگتن پست، نیویورک تایمز و اندیشکده علوم و امنیت بین الملل ( ISIS ) وابسته به اسرائیل می توان یافت در آخرین سفر خود به تهران از وضعیت امروزِ حجاب زنان ایرانی نسبت به گذشته ها ابراز رضایت می کند و در گزارشِ آخرین سفر خود به ایران در پایگاه تحلیلی المانیتور اینطور می نویسد که "این روزها در تهران دیگر زنان زیر پنجاه سال چادری کم‌تر به چشم می‌خورند”.

اما به راستی آیا واقعیت همین است که مشاهده می شود؟ آیا نسبت زنان چادری به دیگر خانم ها که البته آنان نیز در صورت رعایت حجاب اسلامی محترم و قابل تکریم هستند، این قدر کم و ناچیز شده است یا این که برخی از زنان چادری ترجیح می دهند فضای اجتماعی را به خصوص در فعالیت های فرهنگی هنری و ورزشی تفریحی دربست تقدیم دیگران کنند و سپس خود نیز به جمع کسانی بپیوندند که از وضعیت بد حجاب در این اماکن گلایه مند هستند؟

حضور انبوه زنان چادری در اکران یک فیلم سینمایی


ممکن است استدلال شود که اجتناب حضور خانم های چادری در برخی فضاها به واسطه نامناسب بودن آن فضاهاست، اتفاقا همین عدم حضور این دسته از خانم ها یکی از دلایلی است که آن فضاها را نامناسب و جولانگاه بدحجابی کرده است. اگر برخی فضاها نامناسب است چه کسانی باید آن را درست کنند؟ آیا جز این است که همین زنان محجبه باید با حضور فعال و با نشاط و با جاذبه ی ناشی از رفتار رحمانی خویش ورق را برگردانند؟ آیا با در خانه نشستن اوضاع عوض می شود؟

سمیه حیدری و نمایشی از حضور چادر مشکی در ورزش بانوانروی این سخن البته با معدود افرادی نیست که چادر را از روی عادت و اکراه بر سر نگه داشته اند و هر جا مجالی بیابند خود را از آن آسوده می کنند و یا با رفتار سبک و دور از متانت یک زن محجبه شأن چادر را مخدوش می کنند، بلکه با آنانی است که با عشق و بر اساس یک باور درونی حجاب برتر را انتخاب کرده و خود نیز از وضعیت امروز حجاب در کشور ناراحت هستند و نسبت به بهبود آن احساس وظیفه می کنند.

در عرصه اجتماعی تکلیف بزرگی بر دوش زنانی است که چادر را با معرفت برگزیده اند و آن این است که با خودنمایی خویش در عرصه های اجتماعی مانع از شکل گیری انگاره ی ذهنی در اقلیت بودن زنان چادری در محیط های فرهنگی هنری و ورزشی تفریحی شوند. این خودنمایی آن خودنمایی توأم با خودآرایی نیست که قطعا نکوهیده و مذموم است بالاخص برای زنان چادری، بلکه در واقع بالا نگاه داشتن عَلَم چادر مشکی در جامعه اسلامی و اثبات گزاره توانمندی زنان محجبه در عرصه های اجتماعی است. اتفاقی که تا کنون به دلایل متعددی تقریبا شکل نگرفته است و برخی فضاها را فقط زنان بدحجاب پر کرده اند و شاید هم این گونه بگوییم که برخی فضاها فقط زنان بدحجاب را جذب کرده اند تا جایی که اگر در مواردی نادر زنان چادری نیز مجال ورود یافته اند به دلیل سنگین بودن محیط ترجیح داده اند چادر خود را به کناری نهند و همرنگ جماعت شوند، دنیای سینما و بازیگری از آن دست فضاهایی است که تا کنون در بست دور از دسترس زنان محجبه باقی مانده است.
اما به راستی چه باید کرد؟ آیا جز این است که وظیفه اصلی در باب نهادینه کردن فرهنگ حجاب بر دوش خود خانم های محجبه است؟ آیا جز این است که تا کنون فریادها و مرثیه خوانی ها از اوضاع غیرقابل قبول حجاب در عمل تاثیری نداشته است؟ به نظر می رسد این روزها که لشگر بی حجابان و ساپورت پوشان خیابان های شهر را به تسخیر درآورده اند، زنان محجبه بیش از گذشته وظیفه دارند با رفتار آمیخته با محبت و تدبیر در محیط های اجتماعی بالاخص فضاهای فرهنگی هنری و ورزشی تفریحی فعالیت کنند و توانمندی های خود را ارائه کنند، این فعالیت حتی اگر به صرفِ حضور و در سکوت کامل نیز باشد ارزشمند است، آن چنان که امام صادق (ع) در روایتی می فرمایند: با سکوت مردم را به سوی ما دعوت کنید.


ما رو دعا کنید :Gol:

منبعنپوشیدن چادر = شک در دینداری و وجود مشکل عقیدتی در دختران !!!!

انجمن: 

با سلام
چرا چادر حجاب برتر است ؟ چرا در جامعه اینقدر بر روی پوشش چادر تاکید شده در حالی که با مانتو هم میشه حجاب رو کامل رعایت کرد؟
کی چادر رو اختراع کرده ؟ چه کسی دستور به پوشیدن چادر داده است؟ کجای قرآن از زنان خواسته شده حتما چادر بپوشانند؟
اگر بنا بر حفظ حجاب است و پوشیدن مواردی که در قرآن واجب شده است خوب همانطور که گفته شد با مانتو و روسری هم میتوان این حجاب رو رعایت کرد
پس چرا اینقدر مقام چادر رو بالا برده اند که نپوشیدن آن را شک در دینداری دختر می دانند و وی را دارای مشکل عقیدتی میخوانند
چادری که الان مشخص شده پوشش خود ایرانی ها بوده ربطی به اعراب نداشته که جزء میراث بزرگان دین ما حساب شه .
در کشورهای مسلمان دیگر، زنان با مانتو و دیگر پوشش های رایج کشورشان به زیبایی حجاب خود رو حفظ میکنند و چیزی هم به اسم چادر ندارند
ولی در کشور ما وضع فرق میکند حجاب فقط با چادر معنا پیدا میکند بدون آن حجاب دختر ناقص است
جدیداً هم که دغدغه همه پسران شده چادری کردن زنانشون ( البته اول زن بدحجاب انتخاب میکنند بعد برای رضای خدا قصد دارند طرف رو باحجاب و چادری کنند
حالا چرا از اول سراغ چادری ها نمیرند الله العلم ).

البته ناگفته نماند این نوع چادر و پوشش متعلق به دورانی بوده که مردمان آن چه مرد و چه زن لباس های بلند رو برای پوشش انتخاب میکردند
و لباس رایج آن دوران بوده است چگونه است گذر زمان باعث شد لباس های مردان از عبا ( حالا هر اسم دیگه ایی که داشته ) به کت و شلوار تبدیل شد
ولی لباس زنان همانطور ماند و هیچ گونه تغییری در آن پذیرفته نمیشه و همان لباس الان شده حجاب برتر کشور ما.

سئوال من است آیا باید روی حجاب تاکید شود یا روی چادر ؟ آیا این همه تاکید بر روی چادر درست است ؟

مي خوام چادري بشم ولی از نگاه بقيه می ترسم

من تو خانواده ي تقريبا مذهبي بزرگ شدم مثلا مادرم چادر سر نميكنه ولي با مانتو حجاب كاملي داره ، البته فاميل هامون محجبة نيستن ولي مادرم محجبة است منم مانتو مي پوشم خيلي كم هم موهام رو بيرون ميذارم ولي الان همش عذاب وجدان دارم ميدونم كارم گناهه ولي اعتماد به نفس ندارم انجامش ندم ، حس ميكنم وقتي با حجاب ميشم چهره ام زيباييش از بين ميره
اما
الان ته دلم ميخوام كه محجبه بشم مخصوصا به چادر علاقه پيدا كردم ، مادرمم مخالفتي نداره ولي چند تا مشكل دارم
يكيش از دست دادن دوستهامه ، يكبار غير مستقيم گفتم كلي مسخره ام كردن ، برام سخته جلوشون اينجور بيام
دومين مشكلم خواهرمه كه خيلي قرتي هست ميدونم همش ميخواد مسخره ام كنه و بعد دختر هاي فاميل ...
كلا از حرف و حديث ها ميترسم
ولي ته دلم خيلي علاقه پيدا كردم به چادر ، دختر چادري ميبينم بهشون غبطه ميخورم
ميخوام اون هايي كه مثل من بودن بگن چيكار كردن كه نظر بقيه براشون مهم نيست ديگه ؟!

مخالفت خانواده با چادر ،حجاب برتر

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

نقل قول:

دخترخانومی در خانواده ای غیر مذهبی هستند و حالا پس از مطالعه و تحقیق به این نتیجه رسیدن که باید محجبه باشند البته با حجاب برتر یعنی چادر
ولی مشکل اصلی مخالفت شدید اعضاء خانواده با حجاب این دختر خانوم است.
ایشون چگونه باید رفتار کنند؟
چرا راهکارهایی رو باید در پیش بگیرند؟

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید :Gol:

✿♪♪ کلیپ های صوتی و زیبا با موضوع حجاب ✿♪♪ کلیپ سخنان زیبای دکتر فرهنگ

انجمن: 

[="blue"]اَللهُمَّ صَلِّ عَلي مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّد وَ عَجِّل فَرَجَهُم
به ياد مرحوم محمد رضا آقاسی
[="darkgreen"]خواهرانم حجاب تيغ شماست تيغ خود را زكف نياندازيد

شرف زن به حفظ عصمت اوست خويش را از شرف نياندازيد[/][/]

✿ من، چادرم و خاطره ها✿... ღمن چادرم را دوست دارم ღ

انجمن: 

با سلام و احترام به همه ي كاربران و ميهمانان گرامي:Gol:

يه سلام مخصوص هم خدمت بانوان عزيز و محترم

خيلي خوش اومدين به تاپيك خودتون

اميدوارم حال تون خوب باشه و هميشه در راه رضاي حضرت ولي عصر عجل الله تعالي فرجه الشريف گام بردارين.وقت تون رو نگيرم بريم سر اصل مطلب:

چند وقت پيش با وبلاگ بسيار زيباي زير آشنا شدم:
من و چادرم ، خاطره ها

در اين وبلاگ خاطرات افرادي كه چادري نبودند و به مرور زمان به دلايل مختلف و لطف الهي حجاب برتر «چادر» رو انتخاب كردند جمع آوري شده.
(تا الان 82 خاطره جمع آوري شده، اگر شما هم در اين مورد خاطره اي دارين براشون ارسال كنيد.)

تصميم گرفتم يك تاپيك تو سايت بزنم مخصوص خانم ها كه خاطرات جالب و به ياد موندني از چادري شدن و چادر پوشيدن مون رو بنويسيم.


لینک خاطرات شيرين و جذاب كاربران:


با كليك كردن روي خاطرات به پست منظور هدايت مي شويد.


:1: خاطره ي اول «از طرف آذر بانو »
:2: خاطره دوم «از طرف سركار قاصدك»

:3: خاطره سوم«از طرف سركارآرام بذكرالله»:4: خاطره چهارم «از طرف جناب علــي»:5: خاطره پنجم «از طرف سركار مشكاة»:6: خاطره ششم «از طرف جناب حامي»

:7: خاطره هفتم «از طرف جناب حامي»

:8: خاطره هشتم «از طرف سركارسها»

:9: خاطره نهم «از طرف جناب حامي»:0::1: خاطره دهم «از طرف سركارسها»


:1::1: خاطره يازدهم «از طرف سركارسها»

:2::1:خاطره دوازدهم «از طرف سركارسها»

:3::1: خاطره سيزدهم «از طرف سركار سها»

:4::1: خاطره چهاردهم «از طرف جناب حامي»
:5::1: خاطره پانزدهم «از طرف جناب حامي»:6::1: خاطره شانزدهم «از طرف جناب حامي»:7::1: خاطره هفدهم «از طرف جناب حامي»


:8::1: خاطره هجدهم «از طرف جناب حامي»


:9::1: خاطره نوزدهم «از طرف سركارسها»


:0::2: خاطره بيستم «از طرف سركار عندليب»

:1::2: خاطره بيست و يكم «از طرف سركارسها»

:2::2: خاطره بيست و دوم «از طرف سركارسها»

:3::2: خاطره بيست و سوم «از طرف سركارfotros»

:4::2: خاطره بيست و چهارم «از طرف سركارrahiil»


:5::2: خاطره بيست و پنجم«از طرف سركارسها»


:6::2: خاطره بيست و ششم «از طرف جناب حامي»

:7::2: خاطره بيست و هفتم «از طرف سركارسها»

:8::2: خاطره بيست و هشتم «از طرف جناب حامي»

:9::2: خاطره بيست و نهم «از طرف آذر بانو »

:0::3: خاطره سي ام «از طرف آذر بانو »

ادامه ي خاطرات در پست بعدي:آیا چادر ملی حجاب است؟--با مشارکت دخترخانم هاوخانم های سایت---

در مورد چادر ملی که به نظر من اصلا حجاب کاملی نیست.
دراین مورد در وبلاگ seratenoor-f.blogfa.com
مطلبی با عنوان (درددل با دوستان درمورد وضعیت حجاب) آمده که خالی از لطف نیست که شما نیز آن مطلب را بخوانید.
متشکرم