پاسخ گويي به سوالات بانوان؛ بارداری، بیماریهای زنان و...

تب‌های اولیه

360 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
پاسخ گويي به سوالات بانوان؛ بارداری، بیماریهای زنان و...

سلام
من نکیسا 27 ساله ماما هستم و در حال حاضر تو یه بیمارستان خصوصی تو شهرم مشغولم .
اگه سوالی داشتین در رابطه با
زنان ، مامایی ، باروری و نا باروری ، بارداری و زایمان ، تنظیم خانواده

با کمال میل در خدمتتون هستم . :hamdel:

اول به چند تا سوال رایج و معمول جواب میدم تا سر صحبت باز بشه. :ok:

راستی اگه کسی هم سوالی داشت که تو جمع نمیشد گفت برام پیام خصوصی بفرسته .:Hedye:
اگه کاری از دستم بر بیاد خوشحال میشم کمک کنم.:Gol:

آیا در زمان عادت ماهیانه احتمال بارداری وجود دارد؟

خیلی ها فکر میکنند که اگر فرد در زمان عادت ماهیانه اقدام به رابطه جنسی نماید ، احتمال بارداری وجود نخواهدداشت. اما باید گفت که این امکان وجود دارد که وی در دوران خونریزی نیزباردار گردد.
تعدادی دلیل برای این مهم وجود دارد که برجسته ترین آنها عبارت است :

ازدلیل تمام خونریزی های مهبلی عادت ماهیانه نمی باشد. مواقعی وجود داردکه زنان خونریزی کمی رو در زمان تخمک گذاری مشاهده مینمایند .
این زمان درست زمانی می باشد که فرد برای باردار شدن کاملاٌ آماده بودهو به اصطلاح کشش رحمی وی بالاست. در زمان تخمک گذاری یک تخم از لوله تخمدان رها شده و بسمت پایین و لوله فالوپ (شیپور رحمی) حرکت میکند.
این بسیار طبیعی است که دختری در زمان تخمک گذاری مقداری خون را مشاهدهنماید و آن را حمل بر تغییر زمان عادت ماهیانه و یا به اشتباه خود عادت ماهیانه تلقی نماید.
بعضی وقتها تخمک گذاری می تواند قبل از اینکه خونریزی پریود در فرد به پایان برسد اتفاق بیافتد و بعضی وقتها نیز میتواند اتفاقش بلافاصله بعد ازپایان یافتن عادت ماهیانه نیز می باشد. از طرفی اسپرم نیز می تواند تا ۳روز بعد از رها شدن تخمک رو باردار نماید .
بنابراین داشتن رابطه جنسی در هر دو صورت میتواند بارداری نا خواسته روبه همراه داشته

خارج از این مسئله ، روابط جنسی در زمانی که فرد دارای شرایطی اینچنین
می باشد هم از نظر روحی و هم از نظر جسمی توصیه نمی گردد. در این شرایطحتی ریسک مبتلا شدن به انواع بیماریهای جنسی از قبیل ایدز و یا زگیلهای واژن و انواع دیگر بیماریها کاملاٌ بالا می باشد .

ورزش دوران بارداری برای مادر و جنین به یك اندازه مفید است

محققان می‌گویند: عدم رغبت زنان باردار به ورزش كردن امری طبیعی است چون تغییرات بسیاری در بدن آنها ایجاد می‌شود كه همواره این تصور را بوجود می‌آورد كه ورزش ممكن است به او و یا فرزندش آسیب وارد كند.

اما به گفته كارشناسان پزشكی؛ یك برنامه ورزشی دقیق و تحت نظر پزشك می‌تواند هم برای مادر و هم برای فرزند او نتایج سودمندی داشته باشد.

ما اكنون می‌دانیم زنانی كه در دوران بارداری ورزش می‌كنند كمتر به مشكلات و بیماریهای خاص مانند دیابت حاملگی مبتلا می‌شوند.

با ورزش كردن در این دوره نه تنها تناسب ماهیچه‌ای – استخوانی بدن حفظ می‌شود بلكه زن باردار می‌تواند بهتر با تغییرات آناتومیك و فیزیولوژیك مربوط به بارداری سازگار شود. هم چنین زنانی كه در دوران باراری ورزش می‌كنند در هنگام زایمان بهتر طاقت می‌آورند و پس از وضع حمل نیز سریعتر بهبود پیدا می‌كنند.

كودك نیز در این میان سود می‌برد. برای مثال ورزش كردن مادر در زمان بارداری باعث می‌شود كه قلب و عروق كودك وی بهتر كار كند و نرخ مشكلات قلبی كشنده در این نوزادان كاهش می‌یابد.

بر همین اساس محققان می‌گویند: زنان باردار باید روزانه ۳۰ دقیقه و در بیشتر روزهای هفته ورزش سبك انجام دهند كه حتما باید با مشورت پزشك این كار صورت گیرد.

یک نفر به من گفت که قرص تری فازیک در همه جا منسوخ شده و دیگه کسی استفاده نمیکنه میخواستم بدونم حقیقت داره اگه حرفش درسته به چه دلیل؟یعنی از بارداری جلوگیری نمیکنه؟؟


قرص های تریفازیک در اصل فعالیتشون مثل قرص های ال دی هست . با تفاوت اینکه چون سه مرحله ای هست میزان هرمون هایش کمتر است. و باتوجه به تایمی که مصرف میشه میزان هرمون مورد نیاز اون زمانو داره ولی در ال دی همه قرص ها شبیه هم هستن .پس از لحاظ میزان هرمونی که به بدن میرسه تری فازیک مناسب تره. و عوارضش هم نسبت به ال دی کمتره.
اما اما
چون قرص های تری فازیک رو باید با رنگ خاصش در روز خاصش مصرف کنید احتمال اشتباه وجود داره . و در صورت فراموش کردن حتی یک قرص در زمان معینش قوانین خاص خودشو داره ُ برای همین خانوما کمتر از اون استفاده میکنن. ولی این دلیل نمیشه که خاصیت نداره یا منسوخ شده.

زن ومرد در حین انجام اعمال زناشویی باید مواضب این باشند که در کنار طفل یا بچه های خود این عمل را انجام ندهند هر چند که در شب باشد و همه آنها در خواب باشند!

زیرا چون دو نفس در مقابل هم از این عالم ظاهر منصرف و به عالم دیگری توجه دارند و لازمه توجه و پیوستگی همان قوه شهوت است این توجه چون از ظاهر این عالم خارج است می تواند اثر سوء بر این فرزندان بگذارد بخصوص اگر آن فرزند کودک باشد این روحیات در او تاثیر می گذارد و دیگر نشود او را در آینده با هیچ معلمی و حسینیه و مسجدی هدایت و تطهیرنمود!


چه خوب است زوج های جوان ما در هروقت از شب این عمل را انجام می دهند توجه به این مورد داشته باشند که حتما کودک را حتی اگر یک ساله است ویا کوچکترآن را دراتاق دیگربگذارند وبعد عمل زناشویی را انجام دهند.

این مطلبو یکی برام فرستاده بود. گفتم گذاشتنش اینجا خالی از لطف نیست

روزه در دوران بارداری
خیلی ها این عقیده رو دارن که روزه گرفتن تو دوران بارداری باعث عقب افتادگی ذهنی یا کاهش بهره ی هوشی بچه هاشون میشه.
یه تحیقیقی انجام شد و چندین کودک ۵ تا ۱۳ ساله مورد بررسی قرار گرفتن . از اونایی که مادراشون تو دوران بارداری روزه گرفتن وهم اونایی که روزه نگرفته بودن.
نتیجه:
در افراد تحت مطالعه روزه داري مادران در دوران بارداري تاثير مضر و قابل مشاهده بر رشد هوشي فرزندانشان نگذاشته بود.
همچنین بر اساس تحقیقی که در تونس انجام یافت کالری مواد غذایی مصرفی و وزن زنان سالم طی روزه‌داری ماه مبارک رمضان تغییری نکرده بود. همچنین در طی یک مطالعه در بیرمنگام وزن 13351 نوزاد مورد بررسی قرار گرفت و نشان داده شد که روزه‌داری حین ماه رمضان تاثیری بر وزن نوزادان نمی‌گذارد.

آیا مادران شیرده می‌توانند روزه بگیرند؟
علیرغم اهمیت شیر مادر برای شیرخواران به ویژه شش ماه اول زندگی، بسیاری از مادرانی که کودکان خود را شیر می‌دهند و در ماه رمضان روزه می‌گیرند، به علت نگرانی از این امر که روزه‌داری آنان منجر به کاهش حجم شیر یا کمبود مواد مغذی موجود در شیر شود، در هنگام روزه‌داری تعداد دفعات شیردهی به کودکان را کم کرده و یا از غذای کمکی برای او استفاده می‌کنند.
روزه‌داری زنان شیرده در صورت رعایت برنامه غذایی مناسب در رشد کودک اختلالی ایجاد نمی‌کند.
شما بهتر از هر کس دیگه ای حتی پزشکتون می‌توونید بفهمین که روزه برای شما و بچتون مضره یا نه؟
و مطمئن باشین که اسلام این تکلیف را به خود شخص واگذار کرده که اگه براش ضرر داره می‌تونه روزه‌های قضا رو وقتی شرایط بهتری داره بگیره .
پس خودت باید به این نتیجه برسی.
تو این روزهای عزیز منو از دعای خیرتون محروم نکنین

فکر کنم برای شروع کافی باشه
من هر روز صبح از ساعت 8 تا 13 آن هستم.

با سلام
و تشكر از وقتي كه در انجمن مي گذاريد و پاسخگوي دوستان هستيد و سئوالات كاربردي را طرح مي كنيد.

يك سئوال:
آيا ورزش‌هاي رزمي و ژيمناستيك و دوچرخه سواري يا اسب سواري يا...براي دختران يا دختر بچه ها به بكارتشون صدمه نمي زند؟ چه نكاتي در ورزش دختران و مربيان ورزش بايد رعايت كنند؟

سلاممم نكيسا جان

ميشه يكم در مورد ازدواج فاميلي صحبت كني كه قبل از بارداري چه اقداماتي بايد انجام بشه تا مشكلي براي فرزندان ايجاد نشه.

يكي ديگم اينكه ميشه كاري كرد كه بچه هامون دوقولو بشن :hamdel:

ممنون از تاپيكت .

اميدوارم بسته نشه:Gol:

nakisa;137820 نوشت:
آیا در زمان عادت ماهیانه احتمال بارداری وجود دارد؟ خیلی ها فکر میکنند که اگر فرد در زمان عادت ماهیانه اقدام به رابطه جنسی نماید ، احتمال بارداری وجود نخواهدداشت. اما باید گفت که این امکان وجود دارد که وی در دوران خونریزی نیزباردار گردد.


265- قاتل على (ع) از يهود
مردى از قبيله مزينه گفت : من در خدمت حضرت اميرالمؤ منين (ع) نشسته بودم ، گروهى از قبيله مراد به خدمت آن حضرت آمدند و ابن ملجم در ميان ايشان بود، پس آن گروه گفتند: يا اميرالمؤ منين ! ابن ملجم را ما با خود نياورده ايم ، بدون اختيار ما، او با ما آمد و ما مى ترسيم كه به شما آسيبى بزند، و بر تو مى ترسيم از او.
حضرت به آن ملعون گفت : بنشين و نگاه طولانى به روى او كرد و او را سوگند داد كه آنچه از تو مى پرسم راست بگو. پس فرمود: آيا تو نبودى در ميان جمعى از كودكان ، در كودكى با ايشان بازى مى كردى و هر گاه تو را از دور مى ديدند مى گفتند: آمد فرزند چراننده سگ ها؟ آن ملعون گفت : بلى . حضرت فرمود: چون به سن جوانى رسيدى از جلوى راهبى گذشتى به تو نگاه تندى كرد و گفت : اى شقى تر از پى كننده ناقه صالح .
گفت : بلى چنان بود.
باز حضرت فرمود: مادر تو، تو را خبر نداد كه در حيض به تو حامله شده بود؟
چون آن ملعون آن را شنيد اضطرابى در سخنش به هم رسيد و آخر گفت : مادرم مرا چنين خبر داد.
پس حضرت فرمود: شنيدم از رسول خدا (ص) كه كشنده تو شبيه است به يهود بلكه از يهود است
.

ذكر منبع : كتاب مالتي مديا سوگنامه علي براي اسك دين

موضوع قفل شده است