منی

حکم اعمال گذشته در صورت بی اطلاعی از احکام جنابت

سلام، با تشکر از زحمات شما، من قبلا منی از من خارج شده است اما احکام ان را نمیدانستم تا امروز که دبیر معارف احکام ان را توضیح داد، نماز هایی که تا بحال بدون غسل خوانده ام تکلیفش چیست و البته باید یاداوری کنم که هرگاه حمام می روم یک غسل ما فی الضمه میکنم حال باید چکار کنم؟

آیا این کار مذموم است؟ (جلوگیری نکردن از جنابت در خواب)

سوال یه بنده خدائی است که من از طرفشون میپرسم
از نظر اخلاقی اگر شخص خواب شهوت انگیزی ببینه ودر موقع ارضا جنسی وبیرون آمدن منی حالت نیمه بیداری داشته باشه
اینکه بزاره ارضا بشه و جلوی خروج منی رو نگیره کار مذمومی انجام داده؟
چرا؟

غسل جنابت برای آبی که بصورت پرتابی و جهنده نبوده نیاز است؟

0با سلام بنده در ماموریت هستم و با همسر خود بطور مجازی در حال گفتگو بودم که با طرح برخی مسائل زناشویی مقداری آب (بصورت غیر جهشی و بدون ارضای نهایی جنسی) از من خارج شد.آیا این آب پاک هست یا جنب گشته و نیازمند غسل هستم؟آیا میتوانم نماز بخوانم یا نیازی به غسل هست؟
مرجع تقلید : آیت الله مکارم شیرازی

شک در جنب شدن

سلام.من پسری 15 ساله هستم و دیروز دچار فاشر جنسی شدید شدم.من 1 ماه و چند روز است که از خود ارضای توبه کردم.خواستم این شهوت را با فشار دادن(عذر میخواهم)الت جنسی ام کمی کاهش دهم و هیچ قصد خودارضای نداشتم.به هیچ وجه.طوری بود که مطمعن بودم جنب نمیشوم.ولی یک مایعه ای به اندازه یک قطره یا حتی کمتر از من بیرون امد.نمیدانم که با جستن بیرون امد یا نه.من هیچ لذت جنسی در زمان بیرون امدن ان مایع نبردم و یا در اوج لذت نبودم و نمیخواستم هم برسم
و فکر کنم بدنم بعد بیرون امدن ان مایع سست نشد(فکر میکنم چون منظوردقیق سست شدن بدن بعد از ارضا شدن را نمیدانم)ایا من جنب شده ام و کفاره بر گردن دارم؟اگر اری چطور یک نوجوان مینواند کفاره بپردازد؟جهت اطلاع من اصلا قصد خودارضایی نداشتم

برچسب: 

تناقض گویی در احکام منی و غسل جنابت

با سلام و احترام

تناقض گویی در مورد احکام منی و غسل جنابت

به کارشناس محترم احکام ( اینجا نه... به شما برنخوره! )

میگویم از طریق پزشکی و طبیعی میتوان کیسه منی را تخلیه کرد البته بدون شهوت و سست شدن بدن، ایا این کار غسل دارد؟ میگوید بله غسل دارد.

میگویم اگر مایع خارج شده مشکوک باشد که منی است یا نه؟، ایا غسل دارد؟ میگوید هر جا شک داری که منی است، منی محسوب نمیشه و غسل نداره...

میگم اما میدونید اگر من دو سال فهمیدم منی بوده باید نمازهای بدون غسل رو قضا کنم...پس ایا راهی هست که همون اول متوجه شوم منی هست یا نه ؟

میگه نه راهی جز ان دو نشانه ای که گفتم نیست...

میگم خوب اگه راهی نیست چرا میگی مایع مشکوک ...
وقتی نشونه ای غیر از این دو نیست باید بگی منی نیست چون راهی برای شک وجود ندارد...
بعدشم مگر در جایی که کیسه های منی رو بدون شهوت و سستی خالی کردیم، نشونه ای بود که شما گفتی غسل داره؟!

پس از یک طرف میگی
نشانه ی منی این دو تا نشونه هست و راهی غیر از این نداره.
از اون طرف میگی
تخلیه منی بدون این دو تا نشونه، غسل داره.

از یک طرف میگی
مشکوک...
از او طرف میگی راهی غیر از این دو نشونه نداره...

خوب تکلیف ما با این تناقض گویی یا چیستان چی میشه؟

تشخیص خود ارضایی یا احتلام!!!!!

سلام
ببخشید متسفانه اینجور سوال ها رو میپرسم چون تنها جاییه که آدم راحت میتونه سوالش رو مطرح کنه
و از طرفی جوونیم حوصله نداریم پیش دو تا آخوند بریمhappy(قصدی نداشتم منظورم کنایه از بی حوصلگیه)
و از طرفی دیگر ممکنه برای افرادی اینجور مشکلات پیش بیاد
خب بریم سر اصل مطلب:
چند وفت پیش تو خواب بودم که ناگهان حالت احتلام بهم دست داد
داشتم تصویر رو روی ذهنم میساختم که ناگهان نمیدونم چی شد تصویر از ذهنم پرید (ولی چشمام رو باز نکردم)
بعد تصمیم گرفتم به چند تا تصویر های دیگه ای توی ذهنم بسازم
راستش چند هفته بود نیاز شدید داشتم و اگر این احتلام نمیشد شاید در بیداری خود ارضایی انجام میدادم
بعد تصمیم گرفتم با دست کمی ...... تحریک کنم تا شاید منی بیاد
و بعد اومد
راستش وقتی صبح بیدار شدم همش احساس گناه میکردم و میگفتم چرا اصلا دست زدم!!
و اصلا نمیدونستم خود ارضایی کردم یا احتلام
ولی من چند تا دلیل دارم:
1. من در اوایل شهویت خواب بودم و هیچی ندیده بودم و وقتی تو حالت احتلام بودم خود را در حالت شهوت 90% دیدم
یعنی قصدی برای اینکار نداشتم و اصلا از اول خودم رو تحریک نکرده بودم و حالت احتلام در من بود
2. وقتی داشتم به تصویر فکر میکردم اصلا چشمانم رو باز نکردم چون تجربه داشتم اگر کمی از چشم ها باز بشه کلا حالت احتلام از بین میره
و حتی اگر در 1 دقیقه بعد منی بیرون بیاد ولی بیدار باشید خود ارضایی منصوب میشه
3. بنده یک هفته پیش احتلام داشتم و موفق بوده
و اما یک سوال
آیا تحریک کردن خود در موقع احتلام اشکال داره؟
با تشکر

اين دو حديث در كجا ايراد شده اند و متن كاملشان چيست؟


سلام

حديثي صحيح ومتواتري در مجامع شيعه وسني آمده كه بسيار حائز اهميت است چون اخرين سخنان رسول خاتم در اجتماع عظيم اخرين حج ايشانست وبايد دقت كرد كه در كجا ايراد شده و موضوعش چي بوده كه رسول خدا ص اينقدر سفارش به حفظ ورساندن درست ان به ديگران نموده اند ! چون در اخرين حج رسول خدا ص ودرمشهد كثيري از صحابه كه براي ديدن اخرين حج رسول الله جمع شده بودند اما دستهاي خائن آنرا تكه تكه نمودند تا اصل واقعه غدير خم وتمسك به ثقلين واعلان امامت 12 امام وبرنامه سعادت بخش بشرمخفي وسانسور شود ! اما بشكر الله متعال امروز با كنار هم گذاشتن صحاح سنت ميتوان حقيقت را روشن نمود :

أَخْبَرَنَا سُلَيْمَانُ بْنُ دَاوُدَ الزَّهْرَانِيُّ ، أَخْبَرَنَا إِسْمَاعِيل هُوَ ابْنُ جَعْفَرٍ ، حَدَّثَنَا عَمْرُو بْنُ أَبِي عَمْرٍو ، عَنْ عَبْدِ الرَّحْمَنِ بْنِ الْحُوَيْرِثِ ، عَنْ مُحَمَّدِ بْنِ جُبَيْرِ بْنِ مُطْعِمٍ ، عَنْ أَبِيهِ رَضِيَ اللهُ عَنْهُ ، أَنَّهُ شَهِدَ خُطْبَةَ رَسُولِ اللَّهِ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ فِي يَوْمِ عَرَفَةَ فِي حَجَّةِ الْوَدَاعِ : " أَيُّهَا النَّاسُ ، إِنِّي وَاللَّهِ لَا أَدْرِي لَعَلِّي لَا أَلْقَاكُمْ بَعْدَ يَوْمِي هَذَا بِمَكَانِي هَذَا ، فَرَحِمَ اللَّهُ مَنْ سَمِعَ مَقَالَتِي الْيَوْمَ فَوَعَاهَا ، فَرُبَّ حَامِلِ فِقْهٍ وَلَا فِقْهَ لَهُ ، وَرُبَّ حَامِلِ فِقْهٍ إِلَى مَنْ هُوَ أَفْقَهُ مِنْهُ ، وَاعْلَمُوا أَنَّ أَمْوَالَكُمْ وَدِمَاءَكُمْ حَرَامٌ عَلَيْكُمْ كَحُرْمَةِ هَذَا الْيَوْمِ ، فِي هَذَا الشَّهْرِ ، فِي هَذَا الْبَلَدِ ، وَاعْلَمُوا أَنَّ الْقُلُوبَ لَا تُغِلُّ عَلَى ثَلَاثٍ : إِخْلَاصِ الْعَمَلِ لِلَّهِ ، وَمُنَاصَحَةِ أُولِي الْأَمْرِ ، وَعَلَى لُزُومِ جَمَاعَةِ الْمُسْلِمِينَ ، فَإِنَّ دَعْوَتَهُمْ تُحِيطُ مِنْ وَرَائِهِمْ " .مسند احمد ودارمي وابن ماجه و....

وجاء في الحديث الصحيح - الذي رواه البخاري ومسلم - عن عُبَادَةَ بْنِ الصَّامِتِ، قال: دَعَانَا النَّبِيُّ صَلَّى اللهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ فَبَايَعْنَاهُ، فَقَالَ فِيمَا أَخَذَ عَلَيْنَا: «أَنْ بَايَعَنَا عَلَى السَّمْعِ وَالطَّاعَةِ، فِي مَنْشَطِنَا وَمَكْرَهِنَا، وَعُسْرِنَا وَيُسْرِنَا وَأَثَرَةً عَلَيْنَا وَأَنْ لاَ نُنَازِعَ الأَمْرَ أَهْلَهُ، إِلَّا أَنْ تَرَوْا كُفْرًا بَوَاحًا، عِنْدَكُمْ مِنَ اللَّهِ فِيهِ بُرْهَانٌ»،

آیا ممکن است بعد از خواب به جای منی از انسان مذی خارج شود؟

انجمن: 

با عرض سلام
3 تا سوال داشتم:
1.آیا مذی فقط هنگام بیداری از انسان خارج میشود ؟یعنی ممکن است که که در خواب مذی خارج شود و رطوبت حاصل پس از بیداری مربوط به مذی باشد؟
2.مذی پاکه؟
3.شک به اینکه آیا آب خارج شده از انسان ,منی است چیست؟

باتشکر

برچسب: 

هشدار رهبرانقلاب به متحدان عربستان نیز بود

ولایتی:مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل گفت: عربستان سعودی باید به وظایف دینی و بین‌المللی خود عمل کند علاوه بر این هشدار ما نه تنها به عربستان سعودی بلکه به دولت‌های غربی و به ویژه آمریکا نیز هست که نکند بخواهند ناامنی‌ها را به سرزمین وحی نیز انتقال دهند.
کد خبر: ۵۳۵۶۶۲
تاریخ انتشار:
۰۸ مهر ۱۳۹۴ - ۲۲:۰۸
-
30 September 2015

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل گفت: عربستان سعودی باید به وظایف دینی و بین‌المللی خود عمل کند علاوه بر این هشدار ما نه تنها به عربستان سعودی بلکه به دولت‌های غربی و به ویژه آمریکا نیز هست که نکند بخواهند ناامنی‌ها را به سرزمین وحی نیز انتقال دهند.

به گزارش ایسنا، سخنان علی‌اکبر ولایتی که در پی بیانات مقام معظم رهبری درخصوص فاجعه منا و مواضع دولت عربستان در قبال این وقایع انجام شده بود، در خبر 21 سیما پخش شد.

ولایتی خاطرنشان کرد: آن‌چه مقام معظم رهبری فرمودند چند جنبه دارد. نکته اول این که به دولت عربستان سعودی هشدار دادند که به وظایف خود عمل کند. آن‌ها باید هشیار می‌شدند و هشدار می‌گرفتند و با تجربیات گذشته خود مراقبت‌های خود را دوچندان می‌کردند.

او ادامه داد:‌ وقتی در یک روز مشخص و ساعات مشخص میلیون‌ها نفر به عزم انجام مناسک حرکت می‌کنند، آن‌ها باید نهایت مراقبت را بکنند ولی نه به وظایف بین‌المللی خود عمل کردند نه به وظایف دینی خود که مدعی آن‌ هستند.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل با بیان این که بحث تاسف‌بار دیگر فاجعه منا این است که پس از این حادثه بسیار عظیم و دردناک هنوز معلوم نیست که تعداد دقیق کشته‌شدگان چقدر است گفت: آن‌ها در بیان دقیق آمار چنان دچار تناقض‌گویی شده‌اند که اعتماد عمومی و بین‌المللی، هم‌چنین اعتماد کشورهای دیگر را از خود سلب کرده‌اند. اگر در نگهداری زوار و حفاظت از امنیت و جان آن‌ها کوتاهی کردند چیزی است که در کمیته حقیقت‌یاب باید مشخص شود که این از ضرورت‌هاست.

ولایتی با اشاره به وظایفی که عربستان باید پس از فاجعه منا به عهده می‌گرفت تاکید کرد: این هشدار ما فقط به عربستان سعودی نیست بلکه به همه حامیان آن‌ها هم هست. انسان سوءظن دارد نکند این تخم هرج و مرجی که برخی از کشورهای غربی و مشخصا آمریکایی‌ها در منطقه ما کاشتند و یک روز در عراق،‌ سوریه و یک روز هم در یمن شاهد آن بودیم، نکند این هرج و مرج را بخواهند به سرزمین وحی نیز انتقال دهند و در آن‌جا کاری کنند که اکنون در یمن، سوریه، عراق و لیبی نیز انجام داده‌اند. نکند یک چنین ایده شیطانی پشت این قضیه باشد. بنابراین هشدار به همه آن‌ها نیز هست.