عرفه

≈≈≈ نرم افزار نگین ذی الحجه ≈≈≈ویژه عرفه

[B]

اين نرم افزار با قابليت پخش آنلاين کلیپ و دانلود صوت مي باشد.


رمز فایل : www.tazkieh.ir
[/B]

من و محرومیت از عرفه

انجمن: 

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:


نقل قول:

به نام خدا

سلام

اندکی قبل از روز عرفه ، در سازمان محل کارم به یکی از همکاران مافوق ، نکته ای بسیار جزیی و کم ارزش از وضعیت موجود را متذکر شدم.
ایشون بر خلاف قولی که به من داده بودند که این مطلب را با منشی در میان نگذارند ، به او گفتند.

منشی از بنده بسیار ناراحت شدند... و با وجودیکه خانم هستند صدای خود را بلند کردند و ...
با وجودی که بنده هیچ منظوری از بیان آن نکته به مافوق ، در خصوص ایشون نداشتم و نامی از ایشون نبردم و حتی مافوقم من را مسئول این وضعیت دانست (البته به نظرم مافوقم در اینجا دچار بی عدالتی شدند. خیلی مواقع اگر کاری مربوط به خودشون باشه، طوری نظر میدن که هیچ اشکالی متوجه خودشون نشه ، ولی اگر مربوط به من بشه ، جور دیگری نظر میدن).

در مورد منشی سازمان ، ایشون کلا شخصیتی هستند که از نظر روحی خانوادگی مشکلاتی دارند و حالت کاملا نرمال ندارند در برخی موارد هم از یکسری گفتارها و رفتارهای عادی برداشت بد می کنند (البته این نظر من است).

خلاصه اینکه بنده دلیلی برای ناراحت شدن ایشون نمی دیدم.
در یکی دو مورد قبل از آن رویداد ، هم مواردی بود که حق با بنده بود و به نحو محترمانه و مودبانه ای به ایشون تذکر نرمی دادم اما با برداشت بد ایشون و ناراحتی شون مواجه شدم.

برداشتشون اینطوری است که اگر مثلا در اتاق کارشان نباشند و ما که نمیدونیم ایشون کجا هستند با صدای بلند (اما لحن عادی) صداشون بزنیم که به محل بیایند ، اعتراض میکنند که چرا با عصبانیت مرا جلوی بقیه صدا میزنید و ضایع می کنید، مگر من کجا بودم و ...

یعنی از مساله ای که هیچ جنبه منفی نداره برداشت بد میکنند و ناراحتی خودشون را اظهار میکنند (به نظر من)

در حالیکه دأب خود من این است که خیلی از رفتارهای اطرافیان و حتی مافوق را که کاملاً دارای جنبه منفی است برای خودم حمل به خیر و حمل به احسن میکنم و ناراحتی خودم را فرو میدهم و به خودم میگم منظورش این نبوده و ... (چاره ای جز حمل به خیر ندارم. چون اگر بخوام واکنش بدهم هیچکسی پشتیبان من نیست و آنها از واکنش من - که به طور مستدل و منطقی و محترمانه و مودبانه بیان می شود - علیه خود من استفاده میکنند و قضیه بیخ پیدا میکند - چه کسی میتواند به یک مدیر بگوید که رفتارت درست نیست و فلان جا را اشتباه کردی؟ خصوصا وقتی مدیر خانم باشد. یک جوری توجیهش میکند) (به نظر خودم).

حالا پس از آن ماجرا و ناراحت شدن ایشون ، مشکلاتی برای من پیش آمده است: بیماری فرزندم شدت یافته است (تجربه کرده ام که در هنگامی که تقوایم ضعیف میشود، بیماری فرزندم شدت می یابد) ، یکی از مشتریان پر و پا قرصم در حال فسخ قرار داد است (کاهش رزق برای من) ، رابطه ام با چند نفر از اطرافیانم که همیشه حسنه و دوستی بوده است دچار مشکل شد و رنجش ایجاد شد در حالیکه من قصدی نداشتم و ... و خلاصه این چند روز که عرفه هم یکی اش بود ، برایم حوادث بد متعددی اتفاق افتاد.

و نکته جالبتر اینکه خواب دردناکی که شاید 20 سال بود آن را نمی دیدم دوباره دیشب (شام عرفه) دیدم!
سالها قبل که نوجوان بودم هر وقت خواهر کوچکترم را اذیت (زبانی) میکردم ، خواب میدیم که کسی با دست کمر مرا می فشارد و درد وحشتناکی در من ایجاد می شود که مردم را به کمک میطلبم. در اغلب موارد ، با بیدار شدنم از خواب این درد هم قطع میشد. اما دو سه بار هم با بیدار شدنم این درد بسیار شدید قطع نشد و ادامه یافت و به بیمارستان منتقل شدم و به عنوان درد کلیه لحاظ شد.

شاید 20 سال یود این خواب را ندیده بودم ، دیشب دوباره این خواب را دیدم و بر اثر درد شدید توی خواب ، از خواب پریدم.

با توجه به اینکه در موارد ناراحتی پیش آمده در محل کار ، اولا حق با من بوده (به نظر من)، ثانیا رفتار من بسیار مودبانه و با کمال احترام و حتی با کمال دقت در بکار گیری کلمات برای جلوگیری از ناراحت شدن بی دلیل ایشون (چون اخلاقشون رو می دانستم) بوده و علت آن ناراحتی ، برداشتهای بد ایشون بوده جوری که من از دیدن ناراحتی ایشون تعجب میکردم که مگه چی شده و چی گفتم که ایشون اینطوری واکنش میدن و ... (به نظر من) ، آیا من گناه کرده ام؟ آیا با توجه به همزمانی این مسایل با روز عرفه ، اینها علامت محرومیت من از رحمت الهی در این روز است؟با تشکر


در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید:Gol:

راز نامگذاری عرفه/ معارف عرفه در کلمات امام زین‌العابدین (ع)

سرویس علمی فرهنگی خبرگزاری «حوزه» درگفت وگو با آیت‌الله محمدحسن ممدوحی با نگاهی به معارف عمیق دعای عرفه حضرت زین‌العابدین علیه‌السلام رایحه‌ای از این معرفت را به دوستداران حضرتش تقدیم می کند.

*علاوه بربیان برخی از مفاهیم و مطالب دعا ی عرفه امام سجاد علیه‌السلام تفاوت‌ها و شباهت‌های آن با دعای عرفه اباعبدالله الحسین علیه‌السلام را تبیین نمایید ؟
در ابتدا فرارسیدن ایام مبارک دهه ذی‌حجه را گرامی می‌داریم، بنده شرح مفصلی بر این دعا و صحیفه سجادیه نوشته‌ام که طالبین می‌توانند برای تفصیل مطالب به آن شرح مراجعه کنند که احتمالاً جلد دوم یا اوایل جلد سوم این شرح به دعای عرفه امام سجاد علیه‌السلام پرداخته و شرح مستقل دیگری بر این دعا نیز دارم.
از بلندمرتبه‌ترین دعاهایی که از اهل‌بیت علیهم‌السلام به دست ما رسیده، دعای عرفه سید الشهداء و همچنین دعای عرفه امام سجاد علیه‌السلام است و ما مضامینی بلندمرتبه‌تر از برخی مضامین این دعاها نداریم و در زیبایی سبک و خوش‌قوارگی عبارت و پشت سر هم انداختن لغات مناسب در این دعاها به چشم می‌خورد که در دیگر ادعیه کمتر وجود دارد؛ مخصوصاً در دعای عرفه سید الشهداء از لحاظ ادبی هنرمندی خاصی وجود دارد که شاید جزو افتخارات ادبیات عرب باشد و ازلحاظ مضامین بلند عرفانی و فلسفی نیز این دعا دربردارنده معارف عمیق و بلندی است؛
*لطفاً از باب نمونه به برخی از این معارف فلسفی و عرفانی نیز اشاره‌ای داشته باشید؟از باب نمونه حضرت در فرازی از این دعای شریف می‌فرماید: «هَا أَنَا أَتَوَسَّلُ إِلَيْكَ بِفَقْرِي إِلَيْك وَ كَيْفَ أَتَوَسَّلُ إِلَيْكَ بِمَا هُوَ مَحَالٌ أَنْ يَصِلَ إِلَيْك‏» چگونه ممکن است ما با چیزی به تو توسل پیدا کنیم که محال است به تو برسد و آن فقر من است و از خداوند متعال توفیق درک و فهم این معارف بلند را طلب می‌کنیم.
*چرا عرفه را عرفه می‌گویند؟
عرفه عید بزرگی است و مردم در این روز ،راه بسیار خوبی به‌سوی خدا را می پیمایند آن‌هم با بهترین عباراتی که ممکن است و خدای تعالی هم وعده اجابت همه ادعیه را در آن روز داده در روایت است که امام زین‌العابدین علیه‌السلام در روز عرفه دیدند شخصی در حال درخواست از مردم است، حضرت ناراحت شدند و فرمودند: امروز خدا به بچه‌های در رحم مادران نیز ترحم می‌کند، حال آیا امروز روز درخواست از دیگران است؟ چرا از خدا درخواست نمی‌کنی و این روز؛ روز بسیار مبارک و میمونی است و حتی شب عرفه نیز از شب‌هایی است که سزاوار است احیاء داشته باشیم و در ادعیه‌ای برای شب عرفه نیز وارد شده که مرحوم محدث قمی در مفاتیح‌الجنان این ادعیه را نقل کرده‌اند.
عرفه روز شناخت و عرفان است و اگر کسی بتواند از دعاها استفاده بکند و اهل اندیشه و فکر باشد، به شناخت خوبی خواهد رسید و آنچه اسلام به آن توجه دارد مسئله تفکر و اندیشیدن است؛ در روایت آمده «تفكر ساعة خير من عبادة سبعين سنة؛ رک: هذه الرواية بعبارات گوناگونی نقل شده مراجعه شود به تفسير روح المعاني، ج 6، ص 212، ذيل الآية 7، سورة هود (11)؛ آيات‏الأحكام للجرجاني، ج 1، ص 234؛ الكافي، ج 2، ص 54، باب التفكر، ح 2؛ بحارالأنوار، ج 66، ص 293.» و مراد از لفظ ساعَة در این روایت لحظه هست که شاید یک لحظه تفکر منشأ تحولی عمیق در انسان شود؛ توصیه من نیز به دوستان و طلاب محترم این است که این ایام را مغتنم بشمارند و برای استفاده از برکات آن، این ایام را با روزه همراه کند، همچنین ما در این روز طلب معرفت و شعور نسبت به‌حق متعال کنیم که دعای عرفه هم همین معرفت و شناخت را به انسان اعطا می‌کند.
*لطفاً توضیح و شرح مختصری از فرازهای دعای عرفه امام زین‌العابدین علیه‌السلام بفرمایید؟
حضرت سجاد سلام‌الله‌علیه در آن روز درنهایت بندگی فرمایشاتی می‌فرماید که بسیار عمیق است و من از باب اختصار تنها به شرح و توضیح چند فقره ابتدایی این دعا می‌پردازم فقرات ابتدایی عبارت‌اند از: «الحمد للّه ربّ العالمين اللّهمّ لك الحمد بديع السّموات و الأرض» و اگر کسی درست در معنای بدیع السموات و الارض تفکر کند به قول بعض اعاظم بیابانگرد می‌شود بدیع به معنای ابداع و ایجاد است، این به معنای از هیچ ایجاد کردن بوده و کسی که چیزی را از هیچ ایجاد می‌کند باید در مرحله ابقاء آن را نگه دارد، چون هر ایجادی ابقاء می‌خواهد و خداوند عالم قیوم همه عالم است و این دلیل بر این است که همه عالم نیازمند به قیومی است که ناظر و حاضر بوده و ذره‌ذره کائنات تحت اشراف و قیومتی اوست و «وَ ما تَسْقُطُ مِنْ وَرَقَةٍ إِلاَّ يَعْلَمُها وَ لا حَبَّةٍ في‏ ظُلُماتِ الْأَرْضِ وَ لا رَطْبٍ وَ لا يابِسٍ إِلاَّ في‏ كِتابٍ مُبينٍ؛ انعام 59» و هيچ برگى نمى‏افتد مگر آنكه آن را مى‏داند، هيچ دانه‏اى در تاريكى‏هاى زمين، و هيچ تر وخشكى نيست مگر آنكه در كتابى روشن [ثبت] است‏. و کتاب مبین همان هستی مطلق محض و مشیت قاهره حضرت رب‌العالمین است که همه‌چیز در آن ثبت و ضبط است.
باز حضرت در فراز دیگری می‌فرماید: «و اله كلّ مالوه و خالق كلّ مخلوق و وارث كلّ شي‏ء ليس كمثله شي‏ء»
و مراد از "و وارث كلّ شي‏ء" یعنی همه‌چیز به‌سوی او بازمی‌گردد و این مضمون «إِلَيْهِ يَصْعَدُ الْكَلِمُ الطَّيِّب‏، فاطر آیه 10» و «إِلى‏ رَبِّكَ الرُّجْعى‏، علق آیه 8» و مانند آن است و این مطالب در بردارنده نگاهی توحیدی است و کسانی که ادعای عرفان و توحید می‌کنند باید خوشه‌چین دریای معارف اهل‌بیت(ع) باشند
حضرت در ادامه می‌فرمایند: «و لا يعزب عنه علم شي‏ء و هو بكلّ شي‏ء محيط » هیچ چیزی از دایره علم او مخفی نیست، او بر همه‌چیز محیط است و مراد از این احاطه، احاطه هندسی نیست، بلکه مراد احاطه وجودی و قیومی است و علم حق متعال نسبت به اشیاء نیز به‌صورت علم حضوری بوده و محیط بر همه‌چیز است.
*لطفاً به شباهت‌ها یی که دعای عرفه امام سجاد علیه‌السلام با دعای عرفه امام حسین علیه‌السلام دارند اشاره‌ای داشته باشید؟
شباهت‌هایی که این دو دعا با هم دارند در نظام توحیدی آن است و هر دو دعا کلمات مربوط به توحید و نظارت مطلقه حق متعال را در بردارد که از این نظر هر دو شبیه‌اند.
*چه خاطراتی راجع به عرفه و توصیه‌های بزرگان درباره این روز به خاطر دارید؟
مرحوم علامه طباطبایی (ره) می‌فرمودند روزی یکی از بزرگان را دیدم که می‌گفت امروز حال بسیار خوشی دارم و تعجب کردم، فهمیدم امروز روز عرفه است، علامه طباطبایی(ره) سفارش و تأکید بسیار زیادی بر احیا و توجه داشتند و می‌فرمودند باید از قبل خودت را برای این روز و عید قربان آماده کنی و مراقبه شدیدی در این ایام برای درک عرفه و عید قربان داشته باشید.
* با توجه به طولانی بودن متن دعای عرفه امام حسین علیه‌السلام آیا خواندن همه دعا مطلوبیت دارد؟
بله، همه دعا خوانده شود متأسفانه برخی فقرات انتهایی این دعای عظیم الشان را به علت کمی وقت نمی‌خوانند درحالی‌که مهم‌ترین معارف این دعا در فرازهای انتهایی آن آمده و توصیه من این است که دعا را در وقت مناسب شروع کنند.
*سفارشی برای بهره‌گیری بیشتر از این ایام رادارید؟
انسان در این چند روز جز به‌حق متعال فکر نکند و اعضا و جوارح او همه غرق در خدا باشد و این توصیه اکید انبیا و اولیا و اساتید بزرگ است و نگاه که می‌کند آثار خدا را ببیند و تکلمش به ادعیه و قرآن باشد.

❖۩❖ قنوت عشق ❖۩❖ویژه نامه روز عرفه و شهادت حضرت مسلم بن عقیل

انجمن: 

class: grid width: 500 align: center

[TD="align: center"]اَلْحَمْدُ لله الَّذى لَیْسَ لِقَضآئِهِ دافِعٌ وَلا لِعَطائِهِ مانِعٌ وَلا کَصُنْعِهِ صُنْعُ صانِعٍ [/TD]
[TD="align: center"][/TD]
[TD="align: right"] پرسمان و گفتگوها :[/TD]
[TD="align: right"] مضامین اصلی دعای عرفه چیست؟
[/TD]
[TD="align: right"] کلام عارفانه و عاشقانه امام حسین ع در دعای عرفه [/TD]
[TD="align: right"]درباره سند دعای عرفه امام حسین علیه السلام
[/TD]
[TD="align: right"]اعمال زیبای شب و روز عرفه [/TD]
[TD="align: right"]عرفه و عرفات
[/TD]
[TD="align: right"]کدامیک ارجحیت دارد: دعای روز عرفه یا روزه روز عرفه[/TD]
[TD="align: right"]شب عرفه را از دست ندهيد[/TD]
[TD="align: right"]زندگی نامه هانی بن عروه[/TD]
[TD="align: right"] فرهنگی و رسانه مذهبی :[/TD]
[TD="align: right"]تعویض پرده کعبه در روز عرفه[/TD]
[TD="align: right"]عرفه روز دعا و نیایش میعاد گاه عاشقان[/TD]
[TD="align: right"]کوچه ای از جنس عرفات - پیامک[/TD]
[TD="align: right"]«به مناسبت روز عرفه»[/TD]
[TD="align: right"]اشعار و متون ادبی شهادت مسلم ابن عقیل(ع)[/TD]
[TD="align: right"] آلبوم تصویری شهادت مظلومانه ی مسلم بن عقیل علیه السلام[/TD]
[TD="align: right"]دانلود نرم افزار دعای عرفه[/TD]
[TD="align: right"]جایی که امام حسین علیه السلام دعای عرفه خواند +عکس[/TD]
[TD="align: right"]تصاویری از حرم سفیر حسینی مسلم بن عقیل (ع)[/TD]
[TD="align: right"]آئین عزای مسلمیه در حرم حضرت عبدالعظیم (ع) + گزارش تصویری[/TD]
[TD="align: right"]عکس: ضریح حضرت مسلم بن عقیل (ع) مهمان آستان حضرت عبدالعظيم(ع)[/TD]
[TD="align: right"]کلیپ تصویری مناجات عرفه[/TD]
[TD="align: right"]كليپ فلش شهادت مسلم بن عقيل علیه السلام[/TD]
[TD="align: right"]دانلود صوتی ادعیه شب و روز عرفه[/TD]
[TD="align: right"]فایل های صوتی ویژه روز عرفه و شهادت مسلم ابن عقیل[/TD]
[TD="align: right"]ویژه نامه سال 1389[/TD]
[TD="align: right"]ویژه نامه سال 1390[/TD]
[TD="align: right"]ویژه نامه سال 1391[/TD]
[TD="align: right"]ویژه نامه سال 1393[/TD][b]content[/b]

دانلود صوت

از اعمال این روزهای ذی الحجه چه می دانیم

* ثواب شب زنده داری شب عيد قربان

قال رسول الله صلى الله عليه و آله : مَن أحيَا اللَّيالِيَ الأَربَعَ وَجَبَت لَهُ الجَنَّةُ : لَيلَةَ التَّروِيَةِ ، ولَيلَةَ عَرَفَةَ ، ولَيلَةَ النَّحرِ ، ولَيلَةَ الفِطرِ پيامبر خدا صلى الله عليه و آله فرمودند :
هر كس اين چهار شب را شب زنده دارى كند، بهشت براى او واجب است: شبِ ترويه، شب عرفه، شب عيد قربان و شب عيدفطر.[1]
قال الإمام الباقر عليه السلام : لَمّا أقبَلَ رَسولُ اللّه ِ صلى الله عليه و آله مِن مُزدَلِفَةَ مَرَّ عَلى جَمرَةِ العَقَبَةِ يَومَ النَّحرِ ، فَرَماها بِسَبعِ حَصَياتٍ ، ثُمَّ أتى إلى مِنى ، وذلِكَ مِنَ السُّنَّةِ
امام باقر عليه السلام فرمودند :رسول خدا صلى الله عليه و آله چون از مزدلفه آمدند، روز عيد قربان بر جمره عقبه گذشت وهفت سنگ بر آن زد، سپس به منى آمد واين از سنّت است.[2]
* خونِ قرباني، كفّاره همه گناهان
الإمام عليّ عليه السلام : سَمِعتُ رَسولَ اللّه ِ صلى الله عليه و آله يَخطُبُ يَومَ النَّحرِ ، وهُوَ يَقولُ : هذا يَومُ الثَّجِّ والعَجِّ ، والثَجُّ : ما تُهريقونَ فيهِ مِنَ الدِّماءِ ، فَمَن صَدَقَت نِيَّتُهُ كانَت أوَّلُ قَطرَةٍ لَهُ كَفّارَةً لِكُلِّ ذَنبٍ ، والعَجُّ : الدُّعاءُ ، فَعِجّوا إلَى اللّه ِ ، فَوَالَّذي نَفسُ مُحَمَّدٍ بِيَدِهِ لا يَنصَرِفُ مِن هذَا المَوضِعِ أحَدٌ إلاّ مَغفورًا لَهُ ، إلاّ صاحِبَ كَبيرَةٍ مُصِرًّا عَلَيها لا يُحَدِّثُ نَفسَهُ بِالإِقلاعِ عَنها امام علي عليه السلام فرمودند : شنيدم رسول خدا صلي الله عليه وآله روز عيد قربان ، خطبه مي خواند ومي فرمود :
امروز ، روز «ثجّ» و«عجّ» است . ثجّ ، خون قرباني هاست كه مي ريزيد . پس نيّت هركس صادق باشد ، اولين قطره خونِ قرباني او كفّاره همه گناهان اوست ، و«عجّ» ، دعاست . پس به درگاه خداوند دعا كنيد ، قسم به آن كه جان محمّد صلي الله عليه وآله در دست اوست ، از اينجا هيچ كس بر نمي گردد ، مگر آمرزيده شود ، جز كسي كه گناه كبيره انجام داده وبر آن اصرار ورزد ودر دل خود ، تصميم بر ترك آن ندارد.[3]
مُعاوِيَةُ بنُ عَمّار : سَأَلتُ أباعَبدِاللّه ِ عليه السلام عَن يَومِ الحَجِّ الأَكبَرِ ، فَقالَ : هُوَ يَومُ النَّحرِ ، والحَجُّ الأَصغَرُ العُمرَةُ .
معاوية بن عمار: از امام صادق عليه السلام درباره «روز حجّ اكبر» پرسيدم. فرمود: روز عيد قربان است و حج اصغر، عمره است.[4]
الإمام زين العابدين عليه السلام ـ مِن دُعائِهِ يَومَ الأَضحى ويَومَ الجُمُعَةِ ـ : اللّهُمَّ هذا يَومٌ مُبارَكٌ مَيمونٌ ، وَالمُسلِمونَ فيهِ مُجتَمِعونَ في أقطارِ أرضِكَ ، يَشهَدُ السّائِلُ مِنهُم وَالطّالِبُ وَالرّاغِبُ وَالرّاهِبُ ، وأنتَ النّاظِرُ في حَوائِجِهِم .
امام زين العابدين عليه السلام ـ در ضمن دعايش در روز عيد قربان و روز جمعه فرمودند :
پروردگارا! اين روز، روزى بابركت و خجسته است و مسلمانان در اين روز، از اطراف زمين تو گرد آمده اند. خواهنده ، جوينده ، اميدوار و بيمناك، همه حاضرند و تو، به نيازهايشان مى نگرى.[5]

๑۩๑ آلبوم تصویری شهادت مظلومانه ی مسلم بن عقیل علیه السلام ๑۩๑


سرزمین اشک و توبه ✿ღ.•ویژه نامه روز عرفه و شهادت حضرت مسلم بن عقیل✿ღ.•

انجمن: 

class: grid width: 500 align: center

[TD="align: center"]اَلْحَمْدُ لله الَّذى لَیْسَ لِقَضآئِهِ دافِعٌ وَلا لِعَطائِهِ مانِعٌ وَلا کَصُنْعِهِ صُنْعُ صانِعٍ [/TD]
[TD="align: right"]درباره سند دعای عرفه امام حسین علیه السلام[/TD]
[TD="align: right"]عرفه و عرفات[/TD]
[TD="align: right"]کدامیک ارجحیت دارد: دعای روز عرفه یا روزه روز عرفه[/TD]
[TD="align: right"]شب عرفه را از دست ندهيد[/TD]
[TD="align: right"]زندگی نامه هانی بن عروه[/TD]
[TD="align: right"]تعویض پرده کعبه در روز عرفه[/TD]
[TD="align: right"]عرفه روز دعا و نیایش میعاد گاه عاشقان[/TD]
[TD="align: right"]کوچه ای از جنس عرفات - پیامک[/TD]
[TD="align: right"]«به مناسبت روز عرفه»[/TD]
[TD="align: right"]اشعار و متون ادبی شهادت مسلم ابن عقیل(ع)
[/TD]
[TD="align: right"] آلبوم تصویری شهادت مظلومانه ی مسلم بن عقیل علیه السلام
[/TD]
[TD="align: right"]دانلود نرم افزار دعای عرفه
[/TD]
[TD="align: right"]جایی که امام حسین علیه السلام دعای عرفه خواند +عکس
[/TD]
[TD="align: right"]تصاویری از حرم سفیر حسینی مسلم بن عقیل (ع)
[/TD]
[TD="align: right"]آئین عزای مسلمیه در حرم حضرت عبدالعظیم (ع) + گزارش تصویری[/TD]
[TD="align: right"]عکس: ضریح حضرت مسلم بن عقیل (ع) مهمان آستان حضرت عبدالعظيم(ع)
[/TD]
[TD="align: right"]کلیپ تصویری مناجات عرفه[/TD]
[TD="align: right"]كليپ فلش شهادت مسلم بن عقيل علیه السلام
[/TD]
[TD="align: right"]دانلود صوتی ادعیه شب و روز عرفه[/TD]
[TD="align: right"]فایل های صوتی ویژه روز عرفه و شهادت مسلم ابن عقیل
[/TD]
[TD="align: right"]ویژه نامه سال 1389[/TD]
[TD="align: right"]ویژه نامه سال 1390
[/TD]
[TD="align: right"]ویژه نامه سال 1391[/TD]

«به مناسبت روز عرفه»

بنام خداوند متعال
دوستان عزیز سلام:Gol:
کم کم داریم به عرفه نزدیک میشیم من هر موقع نزدیک عرفه که میشیم یه حس عجیبی بهم دست میده نمیدانم چه حسی هست! ولی حس خوبیه
:ok:
لذا تصمیم گرفتم کمی از عرفه بگویم
عرفه روز بزرگی هست دعا فراموش نشه
منتظر ادامه تاپیک باشید
خدانگهدار
:Gol:
برچسب: 

◆₪ میعاد عارفان ₪◆ ویژه نامه روز عرفه و شهادت حضرت مسلم بن عقیل

انجمن: 

class: grid width: 500 align: center

اَلْحَمْدُ لله الَّذى لَیْسَ لِقَضآئِهِ دافِعٌ وَلا لِعَطائِهِ مانِعٌ وَلا کَصُنْعِهِ صُنْعُ صانِعٍ
[TD="align: right"]درباره سند دعای عرفه امام حسین علیه السلام[/TD]
[TD="align: right"]عرفه و عرفات[/TD]
[TD="align: right"]شب عرفه را از دست ندهيد[/TD]
[TD="align: right"]زندگی نامه هانی بن عروه[/TD]
[TD="align: right"]تعویض پرده کعبه در روز عرفه[/TD]
[TD="align: right"]عرفه روز دعا و نیایش میعاد گاه عاشقان[/TD]
[TD="align: right"]کوچه ای از جنس عرفات - پیامک[/TD]
[TD="align: right"]سروده ای برای شهادت مسلم ابن عقیل(ع)[/TD]
[TD="align: right"]دانلود نرم افزار دعای عرفه [/TD]
[TD="align: right"]جایی که امام حسین علیه السلام دعای عرفه خواند +عکس[/TD]
[TD="align: right"]تصاویری از حرم سفیر حسینی مسلم بن عقیل (ع)[/TD]
[TD="align: right"]آئین عزای مسلمیه در حرم حضرت عبدالعظیم (ع) + گزارش تصویری[/TD]
[TD="align: right"]عکس: ضریح حضرت مسلم بن عقیل (ع) مهمان آستان حضرت عبدالعظيم(ع)[/TD]
[TD="align: right"]کلیپ تصویری مناجات عرفه [/TD]
[TD="align: right"]كليپ فلش شهادت مسلم بن عقيل علیه السلام[/TD]
[TD="align: right"]دانلود صوتی ادعیه شب و روز عرفه[/TD]
[TD="align: right"]فایل های صوتی ویژه روز عرفه و شهادت مسلم ابن عقیل[/TD]
[TD="align: right"]ویژه نامه سال 1389[/TD]
[TD="align: right"]ویژه نامه سال 1390[/TD]

[b]content[/b]

دانلود صوت