طراحی سایت

بهینه سازی تصاویر و نکاتی در باره سئو

اگر نگاهی ساده به سایت ها بیندازید به راحتی متوجه خواهید شد که حجم بالایی از محتوای سایت ها (در حدود 60%) از تصاویر تشکیل شده است. استفاده از تصاویر به سایت شما رنگ تازه ای میدهد و بدون تصویر سایت شما یک سایت خشک و بدون روح خواهد بود و این تصاویر هستند که محتوای دیداری برای خواننده را ایجاد می کنند و بسیاری از مفاهیم قابل ملموس تر می سازد. اگر شما یک فروشگاه اینترنتی داشته باشید این تصاویر هستند که نمایانگر محصولات شما می باشند. اما باید به این نکته توجه کرد که استفاده از تصاویر نیز باید با رعایت اصولی باشد که اگر این اصول رعایت نگردد باعث افت کیفیت سایت و از دست دادن کاربران خود خواهید شد و در این موقع است که نه تنها تصاویر جذاب نمی شود بلکه دافع هم میشود. بنابراین اگر تصاویر حجم بالایی داشته باشند بر روی لود شدن سایت تاثیر گذار خواهد بود. بطوریکه طبق تحقیقاتی که صورت گرفته است در صورت دیر لود شدن سایت (بیشتر از 5 ثانیه) از هر 4 کاربر 1 کاربر را از دست خواهید داد. بنابراین سعی کنید که تصاویر باکیفیت اما با حجم کم در سایت خود قرار دهید.

در ادامه به نکاتی اشاره خواهیم کرد که در عین اینکه میتوانید تصاویر با کیفیتی داشته باشید این تصاویر با حجم کم باشند و صفحات سایت شما بتوانند سرعت لود بیشتری داشته باشند. نکاتی که باید در بهینه سازی تصاویر وب سایت از آنها استفاده کنید، عبارتند از:

1- استفاده از ویژگیtitle
این ویژگی یکی از راه های افزایش سئوی سایت می باشد. تا حالا برای شما اتفاق افتاده است که موس خود را بر روی یک تصویر برده و کادری باز شود که در درون آن نام عکس قرار داده شده باشد.

2- استفاده از ویژگی alt
Altمخفف Alternative Text است و در واقع بیانگر این هستند که به خزنده ها کمک میکنند تا تصاویر را بفهمند. برای موتورهای جستجو تصاویر نامفهوم هستند. بنابراین باید این تصاویر را به آنها شناساند. با استفاده از ویژگی alt این امکان برای شما وجود دارد که آن تصویر را به روبات ها شناساند. در واقع کد alt یک راه عالی برای بهینه سازی موتورهای جستجو می باشد. مزیت دیگر ویژگی alt در مواقعی است که تصویر دیر لود می شود و با استفاده از کد بفهمید که آن تصویر چه چیزی بوده است.

کد استفاده از ویژگی های alt وtitle در بالا آورده شده است. تگ title در واقع همان tooltipe است که شما با نگه داشتن موس بر روی تصویر نشان داده می شود. پر نکردن Title مشکلی را ایجاد نخواهد کرد اما حتما تگ alt را پر کنید زیرا این تگ تصویر شما را به موتور جستجو معرفی میکند. و تا جایی که ممکن است برای این دو تگ کلمات تکراری به کار نبرید. اما به این موضوع توجه داشته باشید که یکسری از تصاویر مانند کلید خرابی مشکل نیازی ندارند که تگ alt و یا title داشته باشند.

3- حجم تصاویر
یکی از بخش های مهم برای بهینه سازی تصاویر برای سئو حجم تصاویر است. استفاده از تصاویر سنگین باعث سنگین شدن سایت و دیر لود شدن آن می شود. که سرعت سایت یکی از فاکتورهای مهم رتبه بندی در الگوریتم اخیر پاندا می باشد. اگر در بخش مقالات خود میخواهید از تصویر استفاده کنید تصاویری با اندازه 400*600 مناسب می باشند.

4- تعیین اندازه ابعاد تصاویر
تنظیم ابعاد تصاویر دو مزیت عمده دارد اول اینکه برای سئوی طراحی سایت شرکتی مناسب است و دوم اینکه باعث بالا رفتن سرعت سایت می شود و نیازی نیست که مرورگر ابعاد تصاویر را تنظیم کند.

5- فشرده سازی تصاویر
یکی از راه های کاهش حجم تصویر فشرده سازی حجم آن است که تاثیر زیادی در بالا آمدن سایت شما دارد. شما این کار را می توانید با نرم افزارهای رایج نظیر فتوشاپ هم انجام دهید.

6- از فرمت های رایج استفاده نمایید
سعی کنید از فرمت های رایج تصاویر استفاده کنید چرا که بسیاری از مرورگرها فرمت های رایج را پشتیبانی میکنند اما تضمینی برای استفاده از فرمت های غیر رایج و نمایش در مرورگرها وجود ندارد. فرمت های رایج عبارتند از JPEGs, PNGs , GIFs اما فرمت های دیگری مانند TIFFs, RIFs, EXIFs, BMPs, WEBP نیز وجود دارد. اما در کنار رایج بودن فرمت باید به این نکته هم توجه کنید که فرمت مورد نظر از فشرده سازی مناسبی برخوردار باشد. تصاویری با فرمت jpg و png حجم کمی دارند. اگر هم از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده میکنید حتما از پلاگین smushit استفاده کنید که باعث می شود تصاویر آپلودی شما را کاهش حجم دهد. از دیگر عوامل در بالا آمدن سریع تصاویر استفاده از هاست با سرعت بالا می باشد اصولا هاست های ارزان قیمت سرعت پایینی دارند. شما همچنین می توانید برای بالارفتن سرعت سایت خود از سرویس cdn استفاده کنید.

معرفی کوتاه انواع فرمت ها
- JPG: یکی از پراستفاده ترین فرمت ها می باشد. از ویژگی مهم این فرمت این است که بدون کاهش کیفیت محسوس می تواند تا حد قابل توجهی فایل را فشرده کنید.
- JIF: این فرمت که هم به صورت تصویر ثابت و هم به صورت انیمیشن دیده میشود. این فرمت دارای 256 رنگ می باشد. از این فرمت بیشتر برای تصاویر تبلیغاتی مثل بنرها و لوگوها و تصاویری که تنوع رنگ کمی دارند استفاده میشود.
- PNG: این فرمت در دو نوع PNG-8و PNG-24وجود دارد PNG-8 که شبیه JIF بدون قابلیت انیمیشنی است و PNG-24 که در این حالت پیکسل ها می تواند به سه صورت شفاف، نیمه شفاف و یا مات باشند.
- BPM: این نوع فرمت فقط در اینترنت اکسپلورر و سیستم عامل پشتیبانی می شود و توصیه ما این است که از این نوع فرمت استفاده نکنید بنابراین از توضیح بیشتر آن اجتناب میکنیم.

برچسب: 

نحوه طراحی سایت برای همه رده های سنی

[=WNazanin-bold]طراحی سایتی که بتواند همه اقشار مردم و همه استفاده کنندگان از فضای مجازی در همه رده های سنی را به سمت خود جذب کند [/][=WNazanin-bold]طراحی سایت[/][=WNazanin-bold] موفقی است که توانسته رضایت همه گروه ها را چلب کند. علت پراهمیت بودن [/][=WNazanin-bold]طراحی وب سایت[/][=WNazanin-bold] و صفحه های آن گستره فراگیری و امکانات گوناگون آن برای برآورده کردن خواسته ها و الزامات ویژه دسته های گوناگون کاربران و مخاطبان سایت می باشد.[/]

[=WNazanin-bold]
در فرآیند سئو سایت عوامل معینی را مطابق با رده های مختلف سنی استفاده کنندگان از سایت، بایست لحاظ کرد. برای نمونه سایتی با موضوع سرگرمی که اختصاص به رده سنی کودکان دارد و برای آنها طراحی گشته، آمار بازدید و ترافیک آن پایین تر از گستره بازدیدکنندگان بزرگسالان خواهد بود. از جمله نمونه هایی که در فرآیند طراحی سایت در این باره بایست لحاظ گردد روانشناسی، قابل دسترسی بودن، توانایی بهره گیری و طراحی رابط کاربری سایت می باشد که با توجه به آنها افراد بیشتری از رده های مختلف سنی مشتاق بازدید از طراحی سایت شما خواهند بود.

[/]


[=WNazanin-bold]

استفاده همه رده های سنی از فضای مجازی

امروزه اینترنت به قسمتی بسیار مهم برای همه رده های سنی تبدیل شده است، به صورتی که اکثر این افراد اوقات خود را در پای آن سپری می کنند و بیشتر کارهای خود را از طریق اینترنت و دنیای وب انجام می دهند حتی افرادی که هنوز رابطه خوبی با رایانه و دنیای اینترنت نیز ندارند مجبورند برخی از کارهای روزمره خویش را با آن به سامان برسانند. کسانی که به طراحی سایت ها مشغول هستند بایست بتوانند همه این افراد را در این دنیای گسترده راضی نگه دارند و در طراحی سایت همه رده های سنی (از کسانی که همواره آنلاین هستند یا کودکانی که می خواهند دنیای اینترنت بازی های آنلاین کنند تا افرادی که میانه خوبی با دنیای اینترنت ندارند) را در نظر بگیرند، بیشتر فوکوس طراحان سایت بایست بر روی دسته ویژه ای از افراد باشد که بنا دارند در حوزه کاری آن سایت فعالیت نمایند مسلما با طراحی سایت ها به صورت ویژه و تخصصی افراد بیشتری از نحوه طراحی سایت ها رضایت خواهند داشت.
شناسایی کردن کاربرانی که نسبت به سایت شما وفادار هستند، شما را در دستیابی به افراد زیادی از بازدیدکنندگان سایت (بهینه سازی سایت قوی) کمک خواهد کرد و هم از فوکوس اشتباه بر روی دسته ای ویژه جلوگیری خواهد کرد.
تا همین سال های گذشته و پیش از همگانی شدن رایانه، کودکان زیر 10 سال از دنیای اینترنت دور بودند و علاقه ای به آن نشان نمی دادند اما در حال حاضر با مهم شدن روزافزون رایانه و دنیای وب در همه عرصه های زندگی روزمره، فراگیری رایانه یک نیاز مهم ارزیابی می گردد و دیگر وسیله ای لوکس شمرده نمی شود. پس در طراحی سایت به منظور کودکان بایست همه اهتمام را برای طراحی رابط کاربری قابل فهم به کار برد و با استفاده از آمیزه تصاویر و انیمیشن و رنگهای شاد و جذاب جنبه آموزشی و سرگرم کنندگی آن را هم حفظ کرد.
رده سنی نوجوانان از کودکان هم به منظور پیشرفت و موفقیت سایت و بهینه سازی سایت فاکتور اثرگذاری می باشند. این رده سنی از نظر مدت زمان آنلاین بودن و فهم درست تر نسبت به دنیای اینترنت و فعالیت در بازی های آنلاین و حضور اجتماعی در شبکه های اجتماعی انتخاب بهتری به منزله طیف بیشتری از بازدیدکنندگان سایت به منظور سئو سایت خواهند بود.

اگر می خواهید در طراحی سایت خود رده های سنی بزرگسالان را هم لحاظ کنید ، به خاطر بهره مندی دانش کافی از علوم رایانه ای و اینترنت در این رده از اشخاص، از گرافیک های زرق و برق دار و یا انیمیشن های زنده خودداری کنید. این رده سنی از اشخاص در گزینش های خود سرعت و کارپسند بودن و بهره گیری از لینک های مستقیم و بهینه سازی سایت و دستیابی به طراحی سایت حرفه ای را اولویت قرار می دهند.

منبع :

طراحی سایت
[/]


خروج از پنالتی گوگل

لینک‌های غیر نرمال از نظر گوگل لینک‌هایی هستند که به منظور دستکاری و دخالت در رنگینگ سایت در نتیجه‌های جستجوی گوگل انجام می‌شوند، این لینک‌ها هم شامل لینک‌های ورودی هستند که به سایت شما می‌آیند و هم شامل لینک‌هایی خروجی هستند که از سایتتان به سایت‌های دیگر می‌روند. حالا دستکاری این لینک‌های ورودی و خروجی احتمال دارد در کوتاه مدت بر رنگینگ سایت تاثیر بگذارند اما در دراز مدت توسط گوگل شناسایی می‌شوند و منجر به پنالتی شدن سایت شما می‌شوند. لینک‌های غیرنرمال خلاق قانون‌های گوگل است پس به گوگل هم حق بدهید که با این لینک‌ها برخورد سختی داشته باشد.
نقش اصلی لینک بیلدینگ بهینه کردن رنگینگ سایت در نتیجه‌های جستجوی گوگل می‌باشد بنابراین دستکاری و دخالت در اینجا به چه معنی است؟ برای اینکه منظور گوگل از موارد دستکاری روشن شود در زیر مواردی که گوگل آن‌ها را به عنوان دستکاری در طراحی سایت و بهینه سازی سایت می‌داند را می‌آوریم:


خرید و فروش لینک‌ها
رد و بدل لینک بیش از اندازه،
لینک به سایت‌های اسپمر،
ساخت سایت و صفحه‌هایی که تنها برای دریافت لینک باشد
دریافت لینک از آگهی‌های متنی
دریافت لینک از مقاله‌های نا‌مربوط با موضوع سایتتان
دریافت لینک از دایرکتوری‌های با کیفیت پایین
بودن بیش از اندازه لینک‌ها در هدر و فو‌تر سایت
فرستادن اسپم وار پست و نظر در انجمن‌ها در صورت وجود لینک در امضا
و موردهای تجربی که دربرگیرنده نمونه‌های زیر است:
گرفتن لینک از سایت‌های که بوسیله شرکت‌های سئو تنها برای بک لینک ایجاد شده‌اند
گرفتن لینک از سایت‌های نامربوط به موضوع سایتتان
گرفتن لینک از شبکه‌های وبلاگی
فرستادن بیش از اندازه نظرهای اسپم در سایر سایت‌ها


در ادامه برای خروج از پنالتی گوگل دقت کنید که اگر هم بتوانید کلیه موارد بالا را به نحو احسن مراعات کنید.
باز احتمال دارد گوگل برخی از لینک‌هایتان را غیرنرمال بداند. اگر نوفالوو هم باشند باز احتمال آن وجود دارد. حالا از کجا بدانیم که لینک‌های ما برای گوگل غیرنرمال و مشکوک هستند و احتمال پنالتی شدنمان وجود دارد؟ موردهای گفته شده در بالا را به منظور تشخیص لینک‌های غیر نرمال با دقت بخوانید و به آن‌ها عمل کنید. و تا زمانی که پیامی از گوگل دال بر زیرپاگذاشتن قانونهای فوق به دستتان نرسیده و در واقع تذکری مبنی بر لینک‌های غیرنرمال نگرفته‌اید و یا رنکینگ سایتتان در نتیجه‌های جستجوی گوگل سقوط نکرده است مطمئن باشید که هنوز گوگل را خشمکین نکرده‌اید پس با خیال راحت به کارتان ادامه دهید و البته سعی هم کنید که قوانین گفته شده گوگل درباره لینک‌های غیرنرمال را رعایت کنید چون اگر گوگل را عصبانی کنید و او سایت شما را پنالتی کند به سختی خواهید توانست دوباره به سر جای اولتان برگردید.
بنابراین دست به کار شوید و اگر لینک‌های ورودی بی‌کیفیت و غیرنرمالی در سایتتان دارید را پیدا کنید و آن‌ها را هر چه سریع‌تر حذف کنید. در ادامه امکاناتی به منظور آنالیز لینک‌ها برایتان معرفی می‌کنیم:
Google Webmaster Tools
این ابزار لینک‌های ورودی سایتتان را مشخص می‌کند. فقط کافی است از قسمت ترافیک بر روی گزینه Links to Your Site کلیک کنید. بعد از قسمت Who links the most قادر خواهید بود جدول لینک‌های ورودی به سایتتان را دانلود و ارزیابی نمایید.
Open Site Explorer
اگر می‌خواهید جزییات بیشتری درباره تجزیه و تحلیل بک لینک‌ها سایتتان برای سئو سایت بدانید از این ابزار کمک بگیرید.
Majestic SEO
این سایت هم شیوه عملش نظیر Open Site Explorer می‌باشد و داده‌های سودمندی از لینکهای ورودی به سایتتان به دست می‌دهد.
Ahrefs
اگر دلتان می‌خواهد بک لینک‌هایتان را به صورت گرافیکی و طبقه بندی شده مشاهده کنید از این سایت هم می‌توانید کمک بگیرید.
سایت اکسپلورر به طور دقیق کلمات کلیدی بک لینک‌های شما را نیز معین می‌کند. اگر مشاهده کردید که این واژه کلیدی با موضوع سایتتان همخوانی ندارد بالافاصله آن بک لینک را حذف کنید. همینطور اگر احساس کردید که بک لینکی ناجور است و با کل سایتتان همخوانی ندارد آن را هم حذف کنید تا بعدا برایتان دردسر نشود.
با ایزارهای زیر می‌توانید بک لینک‌های مشکوک را به صورت اتوماتیک و یکجا حذف کنید.
rmoov
Link Cleanup and Contact
Remove «em
DeleteBacklinks. com
LinkDelete. com
برچسب: 

مولفه های مهم وب سایت های اثرگذار (بازاریابی اینترنتی)

خیلی از کمپانی ها تعیین راهکارهای عملیاتی طراحی سایت خودشان را به تیم تخصصی و با مهارت می سپارند. بنابراین دشواری های تخصصی راهکارهای عملیاتی دنیای وب آنها و نه ارزش اضافه شده برای اشخاص صاحب نفع شرکت (مشتریان، سهامداران، کارمندان ) دو برابر می شود. خیلی ها هم از شرکتها تعیین راهکارهای عملیاتی طراحی سایت شان را به خود طراحان سایت می سپارند و بنابراین هزینه های نصب و نگهداری راهکارهای بهینه سازی سایت آنها و نه ارزش اضافه شده اشخاص صاحب نفع (مشتریان، سهامداران، کارمندان) بالا می رود. به منظور خودداری از متحمل شدن هزینه های بالا در زیر لیستی از مولفه هایی که یک وب سایت بازرگانی اثرگذار بایست داشته باشد را بیان می کنیم:

اعتماد سازی کنید. برای این کار رجوع به مولفه های جهان واقعی اطمینان بخش و کارساز است. برای نمونه: عکس هایی از مکان های مختلف شرکت، آرم، آدرس پستی، عکس های مدیران شرکت وغیره تهیه کنید و در طراحی سایت تان بگذارید.

به خواسته کاربران سریع جواب بدهید و کاری کنید که طراحی سایت شما در اراده خدمات بهترین و سریعترین باشد وب سایت تان را شلوغ نکنید تا کاربر آشفته نشود و سرراست به خواسته اش برسد و آن را با شما در میان بگذارد. هدف طراحی سایت تان پدید آوردن ارتباط باشد و نه فقط زیبا کردن و تزیین سایت. درباره هر مولفه سایت بایست اصولی فکر کنید و زواید را حذف نمایید.

طراحی های چاپی را مستقیم در طراحی سایت استنفاده نکنید. به این دلایل که اولا، رنگها و طرح صفحه کامپیوتر قادر نیست به طور کامل توسط یک نشر دهنده سایت کنترل گردد. دوم اینکه شفافیت صفحه پایین می آید. سوم اینکه مدت زمان پیاده نمودن بایست به هر طریقی پایین بیاید.

اپدیت و به روز باشید و همچنین به روز رسانی آسانی را برای کاربران تدارک ببینید. در صورت امکان حتی کارمندان ناآشنا و غیر متخصص شاغل در مجموعه تان هم بایست قادر باشند داده های طراحی سایت را به روز کنند.

همیشه در دسترس باشید. از نظر حسابی هر وب سایتی ۲۴ ساعته و هر ۳۶۵ روز سال باید در دسترس باشد. با این حال به خاطر علت های تخصصی خیلی از سایت ها احتمال دارند در دسترس نباشند. حتی بسیاری از سایتهای حرفه ای هم موقعی از کار می افتند و غیر قابل دسترسی می شوند. پس هدف بایست به کمترین زمان ممکن رساندن نواقص باشد.

تمهیدات لازم را در جهت بازدارندگی هکرهای کامپیوتری فراهم کنید. هیچ وب سایتی از دستبرد هکرهای کامپیوتری در امان نیست. اما وب سایت ها بایست کارهایی را انجام بدهند تا به جلوی جملات ناگهانی و نامناسب هکرها گرفته شود و هکرها را از دستبرد به سایت منصرف کنند.

چه از نظر بالا بردن درآمد و چه پایین آوردن هزینه ها مناسب باشند. بایست مدلهای تجاری سالم توسعه پیدا کنند. نبایست هدف صرفاً داشتن طراحی سایت باشد بلکه بایست ارزش اضافه شده (دراز مدت) را در جهت منافع اشخاص و کاربران شرکت بالاتر ببرید. برای این کار یک وب سایت قادر است یک امکان مناسب باشد و نه یک شرط یا به خودی خود یک هدف.

علم تجربی مخصوص برای فروش از راه دور داشته باشید اکثر کسب و کارهای الکترونیک تازه از طریق تولید کنندگان یا عمده فروشان/خرده فروشان قدیمی پدید می آید و آنها در اکثر موردهای ایجاد شده از فروش از راه دور را کمتر از میزان واقعی تخمین می زنند. این موضوع به خصوص در مورد کاربردهای B-tO-B زیادتر می شود. سعی کنید رخدادهای نامناسب طراحی سایت را به کمترین میزان برسانید. در زیر به لیستی از موردهای ناهنجار طراحی سایت از فروش راه دور اشاره گردیده است :

بسته بندی، نوشتن آدرس کامل، تمبر زدن، نقل و انتقال، مدیریت کالاهای ناقص و عیب دار و پس فرستاده شده

انبار داری، مدیریت موجودی، محصولات فروخته نشده، مدیریت مراکز داده ها مرتبط با مشتریان و کارهایی برای بیشتر کردن وفاداری، گرفتن درخواست ها و کارهای حقوقی، کار برگ مرتبط با صادرات.

خیلی از خرده فروشان اینترنتی موردهای بالا را توسط به استخدام گرفتن کارشناسان و مشاورینی ماهر در عرصه سفارشی با پست، برطرف کرده اند.

برچسب: 

نکته هایی که در محتوای مطالب سایت رعایت کنید

[=&amp] طراحی سایت مناسب و خوب و گرافیک سایت زیبا جزء ابزار های لازم برای شروع کار یک سایت هستند اما باید بدانید که همه چیز سایت اینها نیستند ممکن است سایت شما طراحی بسیار عالی و خوبی داشته باشد و با این طراحی عالی گرافیک زیبایی هم همراه باشد اما بعد از مدتی ببینید که به خواسته خودتان از راه اندازی این سایت نرسیده اید. می دانید علت این عدم موفقیت کدام است. مهمترین و اصلی ترین عاملی که میتواند برای این ناتوانی گفت مطلب ها و محتوای سایت و وبلاگ شما می باشد. پیش از هر کاری متوجه باشید که کاربران و مخاطبان در زمان بازدید از سایت و وبلاگ تان در مرتبه نخست وقت کمی را در سایت شما سپری می کنند. در این وقت کم آنها میتوانند به این نتیجه برسند که آیا وبلاگ شما خوب و به در بخور است یا نه. [/]
[=&amp]پنج دلیل اصلی برای بهینه نمودن و بهبود بخشی به مطلبها و محتوای یک سایت وجود دارد. [/] [=&amp]حرف تازه ای برای بازگو کردن و نوشتن ندارید: درصد عمده کسانی که در وبلاگ ها یا سایت ها مطلب می نویسند از وبلاگ های دیگر کپی می کنند و انتظار رشد و موفقیت از وبلاگ و سایت شان را دارند! برای حل این مشکل باید زمینه ای را برای خودتان انتخاب کنید که در آن می توانید مطالب بکر و تازه بنویسید و در آن تجربه و علاقه دارید. برای مثال اگر حوزه ی تخصصی شما فروشگاه اینترنتی است نبایست در باره طراحی سایت و سئو نوشته ای داشته باشید.[/]
[=&amp]در مورد نوشته هایتان تحقیق کنید: حتی اگر در حوزه ی خودتان هم بسیار آگاه و مطلع هستید پیش از اینکه بخواهید یک مطلب را نشر بدهید در مورد آن و جز به جز آن تحقیق نمایید و مواظب باشید که اطلاعات غلط به کاربران ندهید. با این کار کاربرها را از سایت تان فراری می دهید. تا می توانید از منابع و سایت های معتبر استفاده کنید و دنبال آنها باشید و از آنها کمک بخواهید.[/] [=&amp]نوشته هایتان ساده و رک باشد: تلاش کنید تا می توانید ساده و صریح بنویسید. از واژه های سخت و مخصوص و اصطلاحات و خیلی ادبی استفاده نکنید به خصوص از بکارگیری کلمه های سخت عربی و فارسی خیلی اصیل بپرهیزید! اگر فهم مطالب وبلاگ شما سخت, دشوار و گنگ باشد مخاطبان و بازدید کنندگان بسیاری را فراری خواهید داد.[/] [=&amp]غلط های نوشتاری را ویراستاری کنید: تلاش کنید با دقت بیشتری مطالب را تایپ کنید و پیش از منتشر کردن مطلب حتما دوباره متن را بخوانید و نوشتار و املای واژه های استفاده شده را ویراستاری کنید. غلط های نوشتاری را به حداقل کاهش بدهید. بودن خطاهای نوشتاری نگارشی نظر منفی ای به کاربر نسبت به محتوای سایت شما میدهد. برای نمونه تصور کنید که شما دارای مدرک معتبر دانشگاهی در زمینه اقتصاد هستید ولی نوشته های شما شامل اینگونه خطاهای نوشتاری باشد! کاربر چه فکری میکند؟ [/] [=&amp]تمیز و مرتب بنویسید: وقتی که نوشته های سایت را برای انتشار تنظیم می کنید سعی کنید مطلب را مرتب و منظم نشر بدهید. برای این کار از پاراگراف بندی های درست و منظم , فهرست بندی های صحیح , تیتر های به جا و … استفاده کنید. ضمن اینکه بخش های دارای اهمیت و مختلف یک متن باید از قسمتهای دیگر قابل تشخیص باشد. برای نمونه سرفصلهای متفاوت باید بولد یا ایتالیک شوند و موردهایی از این قبیل. با به کارگیری این علامتها مخاطبان سایت شما فهم بهتری نسبت به محتوای یک متن می یابند.[/]

رویکردهای طراحی سال 2015 در حوزه تجارت الکترونیک

شش رویکرد در طراحی سایت فروشگاه آنلاین در سال 2015


رویکردهای طراحی سال 2015 در حوزه تجارت الکترونیک


در سال 2015، دیگر واکنشگرایی در وب سایت های تجارت الکترونیک بعنوان یک مزیت رقابتی مطرح نیست بلکه تبدیل به یک ضرورت برای کسب و کار آنلاین شد .
دکتر آنیل گوپتا، نویسنده و مشاور کسب و کار، در توصیف یک مزیت رقابتی می گوید: " مزیت رقابتی ساختار یا رویدادی است که در یک شرکت موجب محبوبیت کالا یا خدمات برای مشتریان می گردد و به موجب آن از رقبای خود پیشی می گیرد. در چند سال گذشته، داشتن یک وب سایت بهینه سازی شده برای تلفن همراه یک مزیت رقابتی برای فروشندگان آنلاین بود، اما در سال 2015 این یک نیاز است. در ادامه شش رویکرد طراحی سایت فروشگاهی است که در سایت های تجارت الکترونیک طراحی شده یا باز طراحی شده در سال 2015 رایج است بررسی می گردد.

1. منوی مخفی


در طراحی سایت سازگار با تلفن همراه نیاز است که برخی از عناصر سایت در رابط کاربری پنهان گردند و زمانی که کاربر به آنها نیاز داشت آنها را فراخوانی نماید . امروزه در اکثر سایت های گوگل این تکنیک لحاظ شده است.2. طراحی واکنشگرا برای صفحه نمایش های بزرگ


همانطور که قبلا ذکر شد، طراحی واکنشگرا برای دستگاه های تلفن همراه به یک نیاز برای موفقیت در تجارت الکترونیک تبدیل شده است ، دلایل قانع کننده جهت واکنشگرای برای صفحه نمایش های بزرگ نیز وجود دارد . به عنوان مثال، بسیاری از تلویزیون های هوشمند و یا کنسول های بازی، مانند Xbox One، بعضا بعنوان یک دستگاه اینترنتی فعال مورد استفاده قرار میگیرند.

3. چیدمان متن انعطاف پذیر و بعضا فونت بزرگ


در سال 2015 چیدمان متن و واکنشگرایی آن در بر اساس صفحه نمایش مورد توجه قرار گرفته است. همچنین استفاده از فونت های بزرگ و البته متن های کوتاه رایج است .

4. تصاویر بزرگ محصولات


استفاده از عکس های بزرگ و با کیفیت:

کاربران در خرید و انتخاب خدمات بر اساس احساسات خود عمل می کنند. با بهره گیری از عکس هایی با کیفیت بالا محصولات خود را که قطعا بر حس اعتماد مشتری می افزایند ارائه نمایید و تمایل به خرید محصول را در کاربر بالا برید.

5. ویدئو


به طور کلی داستان سرایی ( تعریف یک سناریو) می تواند موثر تر باشد. تصاویر متحرکت ایده ها و احساسات را آسان تر می توان به بازدید کننده منتقل نمایند. قبل تر نیز استفاده از ویدیو برای معرفی کسب و کار اجرای در وب سایت وجود داشت . در سال 2015، این رویکرد توسعه یافت با امکانات گرافیک 3D و فیلم ها با کیفیت HD رشد قابل توجه ای داشت .
نمونه ای از زمینه های ویدئویی در وب سایت6. طراحی متریال


طراحی متریال، با سازمان‌دهی المان‌های تعاملی سیستم‌عامل و استفاده‌ی بهینه‌تر از فضای موجود، نمای متفاوتی را از یک محتوا در ابزار‌های مختلف با سایز صفحه‌ی نمایش متفاوت همچون تبلت، تلفن‌هوشمند و پی‌سی نمایش می‌دهد. اپلیکیشن‌های اندرویدی گوگل نیز برای نمایش هرچه بهتر این قابلیت بروزرسانی خواهد شد. باید طراحی جدید را بیشتر از یک بروزرسانی ظاهری در طراحی سرویس‌های گوگل بنامیم. .

منبع : بلاگ سایت کداهمیت رنگ ها در رشد و پویایی وب سایت

[=&amp]در تصمیم گیری های انسان همیشه حواس نقش بسزایی دارند، به ویژه هنگامی که می خواهد خرید آنلاین کند. از بین حواس، چشم بیشتر نقش را در تصمیم گیرنده ایفا می کند. به همین دلیل، رنگی که شما برای طراحی سایت خودتان انتخاب می کنید می تواند بیشترین تاثیر را بر روی بازدید کنندگان وب سایت شما بگذارد و آنها را به مشتری شما تبدیل کند.[/]
[=&amp]برای اینکه به درک درستی اهمیت رنگ در وب سایت خودتان برسید شما نیاز به درک درستی از نحوه تاثیر رنگها بر روی رفتار انسان دارید. اگرچه برخی درباره تاثیر رنگ بر رفتار انسان مشکوک هستند اما مطالعات نشان می دهد که رنگ ها بخش عمده ای از تصمیم گیرهای روزانه ما را هدایت می کنند. [/] [=&amp]ذر تحقیقی که توسط ساتیندرا سینگ (گروه مطالعات مدیریت، دانشگاه وینیپگ، وینیپگ، کانادا) در مجله تاریخچه مدیریت منتشر شده است نشان داده شده که مشتری تنها 90 ثانیه وقت برای گرفتن تصمیم در مورد یک محصول صرف می کند، و، به طور متوسط، 75 درصد از این زمان، بر اساس رنگ محصول صورت می گیرد. با این دانسته ها روشن می شود که رنگ چه تأثیر قابل توجهی بر تصمیم گیری خرید مشتری دارد.[/]
[=&amp]در زیر برخی از رایج ترین خصوصیات رنگ ها را می بینید.[/] [=&amp]سیاه[/] [=&amp]اقتدار و قدرت. در عرصه مد به خاطر ایجاد سبک بودن محبوب است. [/] [=&amp]سفید[/] [=&amp]بی گناهی، پاکی، نور، شفافیت، و در کنار رنگ های تیره تر جلوه بیشتر دارد.[/] [=&amp]قرمز[/] [=&amp]نماد عشق، اشتیاق، خشم. می تواند باعث ضربان قلب و تنفس شود، و یک رنگ محبوب برای صنایع غذایی است[/][=&amp].[/] [=&amp]آبی[/] [=&amp]نماد صلح، اعتماد. آرامش را در کاربر ایجاد می کند و باعث بیشتر شدن اعتماد وی به شرکت می شود. [/] [=&amp]سبز[/] [=&amp]نماد طبیعت، آرامش. جلب توجه، هنگامی که کمی متمایل به حالت سایه باشد برای پیام های محیط زیست مناسب است[/][=&amp].[/] [=&amp]زرد[/] [=&amp]نماد خوش بینی، تحریک بیش از حد. که استفاده بیش از حد آن آزاردهنده می تواند باشد.[/] [=&amp]نارنجی[/] [=&amp]اعتماد به نفس، احساس عجله و شتاب را در مشتری ایجاد می کند و برای وب سایت های خرده فروشی مناسب است.[/] [=&amp]رنگ ارغوانی[/] [=&amp]لوکس، ثروت، پیچیدگی. این رنگ ظرافت های خاص خودش را دارد و باید در ترکیب با بقیه رنگ ها محتاطانه عمل کرد. [/] [=&amp]قهوه ای[/] [=&amp]جامد، قابل اعتماد، سنتی است. ایجاد فضای اعتماد و اصالت[/][=&amp].[/]
[=&amp]دانستن معنای هر یک از این رنگ ها و استفاده درست از آنها در طراحی سایت می تواند مهم ترین گام شما برای به دست آوردن مشتری های ثابت و وفادار باشد.[/]
منبع: طراحی سایت

بهینه سازی سایت

از گوشه و کنار دنیای وب بیشتر بدانیم

بله از طریق طراحی وب سایت می توان برند سازی نمود و البته برای رسیدن به این هدف می بایست بر روی وب سایت تمرکز کافی داد و روزانه و به طور مستمر بر روی آن فعالیت نمود. امروزه با گسترش کاربران اینترنت وب سایت به یکی از بهترین بسترهای تبلیغاتی تبدیل شده است و می توان با حضور قدرتمند و دائمی در اینترنت برند سازی نمود و با توجه به بکر بودن این محیط به نسبت سایرهای زمینه های تبلیغاتی هزینه های تمام شده فعالیت در این فضای مجازی بسیار پایین تر نسبت به سایر زمینه ها می باشد. در این مقاله قصد دارم به شما نحوه برند سازی از طریق طراحی سایت را آموزش دهم تا بتوانید چشم انداز درستی از نحوه راه اندازی و نگهداری یک وب سایت موفق داشته باشید. در هر شغل و کسب و کاری که هستید وب سایت شما نیاز به توجه و فعالیت روزانه دارد و هر چه تمرکز بیشتر بر روی وب سایت قرار دهید و فعالیت گسترده تری داشته باشید وب سایت شما رتبه بهتری خواهد گرفت و در نتیجه ورودی های بیشتری از موتور جستجو خواهید گرفت. فعالیت هایی که لازم است برای برند سازی خود در محیط اینترنت انجام دهید به شرح زیر است:

  • انتخاب دامنه مناسب اولین قدم در زمینه برند سازی اینترنتی می باشد و برای ثبت دامنه حتما می بایست با متخصص سئو و بازاریابی اینترنتی مشورت داشته باشید و ممکن است انتخاب دامنه نامناسب کار شما را برای رسیدن به موفقیت بسیار سخت نماید.
  • طراحی وب سایت با سبک جدید داستانی که در این روش سایت به گونه ای طراحی می گردد تا رزومه شرکت به سبکی داستان وار برای کاربر وب سایت توضیح داده شود و کاربر مرحله به مرحله با شرکت آشنا می شود.
  • فعالیت روزانه بر روی وب سایت به عنوان مثال روزانه یک مطلب در وب سایت در زمینه فعالیت شرکت می بایست قرار داده شود و هر چه این مطالب مفیدتر و کامل تر باشد تاثیر بهتری بر روی برند سازی خواهد داشت. شرکت ها و مجموعه هایی که خود اقدام به تولید محتوای مورد نیاز مشتریان خود می نمایم نتیجه بهتری خواهند گرفت و اصولا سئو ماهیت خود را در سال های جدید به بازاریابی از طریق تولید محتوا تغییر داده است.
  • ایجاد لینک از سایت های دیگر یا به اصطلاح بک لینک سازی بخشی از عملیات برند سازی می باشد که می بایست به صورت دائمی انجام گردد. می توان این کار را از طریق فرومها، بلاگ ها و سایت هایی که قابلیت درج مطلب می دهند انجام داد و لینک منبع را آدرس وب سایت ذکر نمود.
  • فعالیت در شبکه های اجتماعی امروزه بسیار مهم می باشد زیرا امروزه تقریبا تمامی کاربران اینترنت عضو یک شبکه اجتماعی هستند و با فعالیت مستمر و متمرکز در شبکه های اجتماعی می توانید به توسعه کسب و کار خود در محیط اینترنت کمک نمایید. دقت نمایید هر چه فعالیت شما بیشتر و مستمر تر باشد نتیجه بهتری از شبکه اجتماعی خود خواهید گرفت.
  • ارائه خدمات و محصولات با کیفیت با پایین ترین هزینه ممکن یکی از راه های برند سازی می باشد که با توجه به آنکه اکثر مشتریان به دنبال یافتن محصولات و خدمات با کیفیت با پایین ترین هزینه ممکن هستند باعث بازاریابی شخص به شخص می گردد.
البته بهترین روش برند سازی داشتن مشتریان راضی می باشد و بهتر است در هر کسب و کاری هستید به روش های راضی نگه داشتن مشتریان خود باندیشید و سیاست های شرکت را بر مبنای آن قرار دهید. ارائه خدمات و محصولات با کیفیت با پایین ترین هزینه ممکن یکی از راه های برند سازی می باشد و می بایست در سایر بخش ها نیز خود را تقویت نمایید. پشتیبانی مناسب از محصولات و خدمات، ارائه تخفیف ویژه برای مشتریان، مشتری مداری، برخورد درست و مناسب با مشتریان و سایر موارد می تواند به برند سازی کسب و کار شما کمک نماید.جهت شناساندن خود به مشتریان حتما می بایست تبلیغات نمایید و هر چه بودجه بیشتری برای تبلیغات اختصاص دهید و این بودجه را هوشمندانه تر هزینه نمایید موفق تر خواهید بود. تبلیغات برای برند سازی را می توانید از طریق تبلیغ در وب سایت های پر بازدید و مرتبط به زمینه فعاایت خود، ارسال ایمیل تبلیغاتی، ارسال اس ام اس تبلیغاتی، تبلیغات در نشریات، جراید و مجلات، بیلبورد و تبلیغات محیطی انجام دهید و بهتر است در تمامی تبلیغات خود آدرس اینترنتی خود را قرار دهید.البته انجام فعالیت های بالا تنها زمانی به نتیجه خواهد رسید که این فعالیت ها را به صورت مستمر انجام داده و در طی سالیان رعایت نمایید و در صی این مسیر صبر داشته باشید. برای مشاوره در زمینه برند سازی اینترنتی با کارشناسان دارکوب تماس حاصل فرمایید.
منبع:
برندسازی طراحی وب سایت

☼•``:آموزش مرحله به مرحله ساخت وبسایت مذهبي◄ چگونه خیلی راحت و کاملا رایگان برای خود وبلاگ بسازیم

در این تایپیک با اموزش کامل و نکته به نکته وبلاگ در خدمتتون هستیم

وبلاگ یک صفحه شخصی بر روی اینترنت است که با استفاده از ان می توانید اطلاعات خود را در شبکه جهانی عرضه نمایید .

وبلاگ زنجیره ای از متن، تصویر، موارد صوتی و تصویری و دیتا است که میتواند در یک مرورگر اینترنت دیده شود. در قلب این زنجیره سه مورد شاخص بچشم میخورد که عبارتند از: تیتر، لینک و نهایتا توضیحات. وجود یا عدم وجود هر یک در هر وبلاگ اختیاری است. بعضی وبلاگها هر سه مورد را دارند و بعضی دیگر نه.
بلاگ در واقع یک دفتر خاطرات یا نوشته های شخصی، یک فضای همکاری، یک محیط سیاسی، بازار ارائه آخرین اخبار، مجموعه ای از لینکها، افکار خصوصی شما و نهایتا یادداشتهایی برای تمام دنیاست. وبلاگ شما میتواند هر یک از این موارد باشد. میلیونها وبلاگ در شکلها و اندازه های مختلف وجود دارد. با وجود تمام مسائلی که مطرح شد هنوز هم نمیتوان قانون و تعریف خاصی برای بلاگ تعریف کرد. شاید بتوان در یک کلام گفت که وبلاگ همان وب سایت است که هر چه خواستید در آن مینویسید. این یادداشتها به ترتیب از بالا به پایین نوشته میشود و یادداشتهای جدید همیشه در بالا قرار میگیرد. بازدیدکنندگان وبلاگ میتوانند جدیدترین موارد را در بالای مطالب دیده و برای هر یک میتوانند نظرات خاص خود را اضافه کنند. وبلاگ را میتوان به نوعی ژورنالیسم یا روزنامه نگاری شخصی نیز تعبیر کرد.
سادگی، وجه مشخصه بلاگ است. اگر به یک وب سایت توجه کنید آنرا پر از اطلاعاتی میبینید که در میان و تاروپود صفحاتی چند پیچیده شده است.
صفحاتی که شاید چندین لایه داخلی داشته باشد. در یک وب سایت شاید پیچیدگی صفحات و نحوه ردیف کردن مطالب کمی شما را سردرگم کند.
اما در مقابل، بلاگ بسیار ساده است. بلاگ در واقع فقط یک صفحه است که اطلاعات در آن وارد میشود. ممکن است بلاگ دارای آرشیو و یا بایگانی باشد اما کلیت مطالب در همان یک صفحه جمع است. ردیف بندی مطالب بلاگ از جدیدترین به قدیمیترین است. بلاگ بروی عموم باز است و همه میتوانند آنرا ببینند. بلاگ را معمولا یکنفر مینویسد. این گفته به معنای آن نیست که حتما مطالب باید به ردیف و به ترتیب نوشته شود در این بین شاید لینک به مطالبی دیگر در سایت یا وبلاگهای دیگر هم بکار رود.
بلاگ بیشتر شبیه یک روزنوشت، دفترچه خاطرات و یا روزنامه کوچک است. صحبت در بلاگ میتواند درباره هر چیز باشد.

بلاگسفر

مصرف شبکه ارتباطی در بلاگ بزرگترین مشخصه آنست که بدان بلاگسفر میگویند. توجه کنید که میلیونها نفر در سراسر دنیا بلاگ دارند. بلاگرها تمایل دارند تا به مطالب و تجربیات یکدیگر لینک بزنند. وقتی در یک بلاگ موضوعی را میبینید که برایتان جالب است میتوانید بدان لینک بزنید.
این لینکها، شبکه ای را میسازند که پدیده ای بنام بلاگسفر را درست میکند. وقتی وارد یک بلاگ میشوید با تعدادی لینک به سایر بلاگها برخورد میکنید که شما را سوار بر امواج الکترونیکی به جاهایی میبرد که از بلاگ اصلی فاصله بسیار دارد. قطعا در این تارهای تنیده در هم، علایق خود را خواهید یافت.

برای خود بلاگ درست کنید
درست کردن بلاگ برای خود، بسیار ساده است زیرا ابزاری به شما داده میشود که میتوانید تمام کارها را با آنها انجام دهید.
برای درست کردن بلاگ به زبان انگلیسی میتوانید به Blogger به آدرس http://new.blogger.com مراجعه کنید.
برای درست کردن بلاگ به زبان فارسی میتوانید به BlogFa به آدرس http://www.blogfa.com مراجعه کنید.
درست کردن بلاگ مجانی است و فقط چند دقیقه طول میکشد. برای این کار میتوانید اول در بلاگفا ثبت نام کنید که در این رابطه لازم است بعد از ورود به بلاگفا، روی دکمه "ایجاد وبلاگ جدید" کلیک کنید.
در صفحه ای که ظاهر میشود یک نام کاربری و و کلمه عبور انتخاب کنید. نام، آدرس ایمیل، و چند مورد اطلاعات دیگر را تکمیل نمائید. نهایتا روی دکمه "قبول قوانین سایت و ایجاد وبلاگ" کلیک کنید.
آدرس وبلاگ شما بصورت http://username.blogfa.com خواهد بود.
حال کافیست تا مطالب را در بلاگ بریزید. سپس با publish کردن یا ارسال مطالب به وبلاگ، مطالب روی بلاگ در اینترنت قرار خواهد گرفت.

قبل از اینکه تک تک مراحل خلاصه شده ی بالا رو بگیم توجه شمارو به نکات زیر جلب مینماییم

ادامه دارد...

این معامله حرام هست؟

انجمن: 

خسته نباشید
شخصی به یک طراح سایت مبلغی پول داده بود که سایت رو ایجاد کنه(دامین و هاست رو ثبت کنه؛ و طوری که میگه برای مطالب سایت هم هزینه داده بود) بعد از یک سال طراح سایت (همون شرکت) میگه پول بدید که تمدید کنم ولی چون خیلی گرون میگیره دوست ندارن پول بدن و میخوان به من واگذار کنند.
دامین که تمدید نشده آزاد و حذف شده بود من دوباره ثبت کردم
هاست رو هم ثبت میکنم
تا اینجا که مشکلی نیست
فقط یک مشکل هست
مطالبی که قبلا در سایت ایشون وجود داشته بخاطری که سایت بهم خورده در دسترس نیست.
مشتری من میگه مطالب سایت رو برو از سایت طراح سایت اولی بردار (کپی کن) بدون اینکه اجازه ای ازش بگیرم (مطالب قدیمی سایتش در زیر دامنه سایت طراحش وجود داره)
آیا من اجازه دارم مطالب قبلی مشتریم رو از زیر دامنه سایت طراح اولی با شرایطی که در بالا اشاره کردم بردارم؟
باتشکر
مرجع تقلید بنده: ایت الله مکارم شیرازی