مولفه های مهم وب سایت های اثرگذار (بازاریابی اینترنتی)

تب‌های اولیه

1 پست / 0 جدید
مولفه های مهم وب سایت های اثرگذار (بازاریابی اینترنتی)

خیلی از کمپانی ها تعیین راهکارهای عملیاتی طراحی سایت خودشان را به تیم تخصصی و با مهارت می سپارند. بنابراین دشواری های تخصصی راهکارهای عملیاتی دنیای وب آنها و نه ارزش اضافه شده برای اشخاص صاحب نفع شرکت (مشتریان، سهامداران، کارمندان ) دو برابر می شود. خیلی ها هم از شرکتها تعیین راهکارهای عملیاتی طراحی سایت شان را به خود طراحان سایت می سپارند و بنابراین هزینه های نصب و نگهداری راهکارهای بهینه سازی سایت آنها و نه ارزش اضافه شده اشخاص صاحب نفع (مشتریان، سهامداران، کارمندان) بالا می رود. به منظور خودداری از متحمل شدن هزینه های بالا در زیر لیستی از مولفه هایی که یک وب سایت بازرگانی اثرگذار بایست داشته باشد را بیان می کنیم:

اعتماد سازی کنید. برای این کار رجوع به مولفه های جهان واقعی اطمینان بخش و کارساز است. برای نمونه: عکس هایی از مکان های مختلف شرکت، آرم، آدرس پستی، عکس های مدیران شرکت وغیره تهیه کنید و در طراحی سایت تان بگذارید.

به خواسته کاربران سریع جواب بدهید و کاری کنید که طراحی سایت شما در اراده خدمات بهترین و سریعترین باشد وب سایت تان را شلوغ نکنید تا کاربر آشفته نشود و سرراست به خواسته اش برسد و آن را با شما در میان بگذارد. هدف طراحی سایت تان پدید آوردن ارتباط باشد و نه فقط زیبا کردن و تزیین سایت. درباره هر مولفه سایت بایست اصولی فکر کنید و زواید را حذف نمایید.

طراحی های چاپی را مستقیم در طراحی سایت استنفاده نکنید. به این دلایل که اولا، رنگها و طرح صفحه کامپیوتر قادر نیست به طور کامل توسط یک نشر دهنده سایت کنترل گردد. دوم اینکه شفافیت صفحه پایین می آید. سوم اینکه مدت زمان پیاده نمودن بایست به هر طریقی پایین بیاید.

اپدیت و به روز باشید و همچنین به روز رسانی آسانی را برای کاربران تدارک ببینید. در صورت امکان حتی کارمندان ناآشنا و غیر متخصص شاغل در مجموعه تان هم بایست قادر باشند داده های طراحی سایت را به روز کنند.

همیشه در دسترس باشید. از نظر حسابی هر وب سایتی ۲۴ ساعته و هر ۳۶۵ روز سال باید در دسترس باشد. با این حال به خاطر علت های تخصصی خیلی از سایت ها احتمال دارند در دسترس نباشند. حتی بسیاری از سایتهای حرفه ای هم موقعی از کار می افتند و غیر قابل دسترسی می شوند. پس هدف بایست به کمترین زمان ممکن رساندن نواقص باشد.

تمهیدات لازم را در جهت بازدارندگی هکرهای کامپیوتری فراهم کنید. هیچ وب سایتی از دستبرد هکرهای کامپیوتری در امان نیست. اما وب سایت ها بایست کارهایی را انجام بدهند تا به جلوی جملات ناگهانی و نامناسب هکرها گرفته شود و هکرها را از دستبرد به سایت منصرف کنند.

چه از نظر بالا بردن درآمد و چه پایین آوردن هزینه ها مناسب باشند. بایست مدلهای تجاری سالم توسعه پیدا کنند. نبایست هدف صرفاً داشتن طراحی سایت باشد بلکه بایست ارزش اضافه شده (دراز مدت) را در جهت منافع اشخاص و کاربران شرکت بالاتر ببرید. برای این کار یک وب سایت قادر است یک امکان مناسب باشد و نه یک شرط یا به خودی خود یک هدف.

علم تجربی مخصوص برای فروش از راه دور داشته باشید اکثر کسب و کارهای الکترونیک تازه از طریق تولید کنندگان یا عمده فروشان/خرده فروشان قدیمی پدید می آید و آنها در اکثر موردهای ایجاد شده از فروش از راه دور را کمتر از میزان واقعی تخمین می زنند. این موضوع به خصوص در مورد کاربردهای B-tO-B زیادتر می شود. سعی کنید رخدادهای نامناسب طراحی سایت را به کمترین میزان برسانید. در زیر به لیستی از موردهای ناهنجار طراحی سایت از فروش راه دور اشاره گردیده است :

بسته بندی، نوشتن آدرس کامل، تمبر زدن، نقل و انتقال، مدیریت کالاهای ناقص و عیب دار و پس فرستاده شده

انبار داری، مدیریت موجودی، محصولات فروخته نشده، مدیریت مراکز داده ها مرتبط با مشتریان و کارهایی برای بیشتر کردن وفاداری، گرفتن درخواست ها و کارهای حقوقی، کار برگ مرتبط با صادرات.

خیلی از خرده فروشان اینترنتی موردهای بالا را توسط به استخدام گرفتن کارشناسان و مشاورینی ماهر در عرصه سفارشی با پست، برطرف کرده اند.

برچسب: