☼•``:آموزش مرحله به مرحله ساخت وبسایت مذهبي◄ چگونه خیلی راحت و کاملا رایگان برای خود وبلاگ بسازیم

تب‌های اولیه

46 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
☼•``:آموزش مرحله به مرحله ساخت وبسایت مذهبي◄ چگونه خیلی راحت و کاملا رایگان برای خود وبلاگ بسازیم

در این تایپیک با اموزش کامل و نکته به نکته وبلاگ در خدمتتون هستیم

وبلاگ یک صفحه شخصی بر روی اینترنت است که با استفاده از ان می توانید اطلاعات خود را در شبکه جهانی عرضه نمایید .

وبلاگ زنجیره ای از متن، تصویر، موارد صوتی و تصویری و دیتا است که میتواند در یک مرورگر اینترنت دیده شود. در قلب این زنجیره سه مورد شاخص بچشم میخورد که عبارتند از: تیتر، لینک و نهایتا توضیحات. وجود یا عدم وجود هر یک در هر وبلاگ اختیاری است. بعضی وبلاگها هر سه مورد را دارند و بعضی دیگر نه.
بلاگ در واقع یک دفتر خاطرات یا نوشته های شخصی، یک فضای همکاری، یک محیط سیاسی، بازار ارائه آخرین اخبار، مجموعه ای از لینکها، افکار خصوصی شما و نهایتا یادداشتهایی برای تمام دنیاست. وبلاگ شما میتواند هر یک از این موارد باشد. میلیونها وبلاگ در شکلها و اندازه های مختلف وجود دارد. با وجود تمام مسائلی که مطرح شد هنوز هم نمیتوان قانون و تعریف خاصی برای بلاگ تعریف کرد. شاید بتوان در یک کلام گفت که وبلاگ همان وب سایت است که هر چه خواستید در آن مینویسید. این یادداشتها به ترتیب از بالا به پایین نوشته میشود و یادداشتهای جدید همیشه در بالا قرار میگیرد. بازدیدکنندگان وبلاگ میتوانند جدیدترین موارد را در بالای مطالب دیده و برای هر یک میتوانند نظرات خاص خود را اضافه کنند. وبلاگ را میتوان به نوعی ژورنالیسم یا روزنامه نگاری شخصی نیز تعبیر کرد.
سادگی، وجه مشخصه بلاگ است. اگر به یک وب سایت توجه کنید آنرا پر از اطلاعاتی میبینید که در میان و تاروپود صفحاتی چند پیچیده شده است.
صفحاتی که شاید چندین لایه داخلی داشته باشد. در یک وب سایت شاید پیچیدگی صفحات و نحوه ردیف کردن مطالب کمی شما را سردرگم کند.
اما در مقابل، بلاگ بسیار ساده است. بلاگ در واقع فقط یک صفحه است که اطلاعات در آن وارد میشود. ممکن است بلاگ دارای آرشیو و یا بایگانی باشد اما کلیت مطالب در همان یک صفحه جمع است. ردیف بندی مطالب بلاگ از جدیدترین به قدیمیترین است. بلاگ بروی عموم باز است و همه میتوانند آنرا ببینند. بلاگ را معمولا یکنفر مینویسد. این گفته به معنای آن نیست که حتما مطالب باید به ردیف و به ترتیب نوشته شود در این بین شاید لینک به مطالبی دیگر در سایت یا وبلاگهای دیگر هم بکار رود.
بلاگ بیشتر شبیه یک روزنوشت، دفترچه خاطرات و یا روزنامه کوچک است. صحبت در بلاگ میتواند درباره هر چیز باشد.

بلاگسفر

مصرف شبکه ارتباطی در بلاگ بزرگترین مشخصه آنست که بدان بلاگسفر میگویند. توجه کنید که میلیونها نفر در سراسر دنیا بلاگ دارند. بلاگرها تمایل دارند تا به مطالب و تجربیات یکدیگر لینک بزنند. وقتی در یک بلاگ موضوعی را میبینید که برایتان جالب است میتوانید بدان لینک بزنید.
این لینکها، شبکه ای را میسازند که پدیده ای بنام بلاگسفر را درست میکند. وقتی وارد یک بلاگ میشوید با تعدادی لینک به سایر بلاگها برخورد میکنید که شما را سوار بر امواج الکترونیکی به جاهایی میبرد که از بلاگ اصلی فاصله بسیار دارد. قطعا در این تارهای تنیده در هم، علایق خود را خواهید یافت.

برای خود بلاگ درست کنید
درست کردن بلاگ برای خود، بسیار ساده است زیرا ابزاری به شما داده میشود که میتوانید تمام کارها را با آنها انجام دهید.
برای درست کردن بلاگ به زبان انگلیسی میتوانید به Blogger به آدرس http://new.blogger.com مراجعه کنید.
برای درست کردن بلاگ به زبان فارسی میتوانید به BlogFa به آدرس http://www.blogfa.com مراجعه کنید.
درست کردن بلاگ مجانی است و فقط چند دقیقه طول میکشد. برای این کار میتوانید اول در بلاگفا ثبت نام کنید که در این رابطه لازم است بعد از ورود به بلاگفا، روی دکمه "ایجاد وبلاگ جدید" کلیک کنید.
در صفحه ای که ظاهر میشود یک نام کاربری و و کلمه عبور انتخاب کنید. نام، آدرس ایمیل، و چند مورد اطلاعات دیگر را تکمیل نمائید. نهایتا روی دکمه "قبول قوانین سایت و ایجاد وبلاگ" کلیک کنید.
آدرس وبلاگ شما بصورت http://username.blogfa.com خواهد بود.
حال کافیست تا مطالب را در بلاگ بریزید. سپس با publish کردن یا ارسال مطالب به وبلاگ، مطالب روی بلاگ در اینترنت قرار خواهد گرفت.

قبل از اینکه تک تک مراحل خلاصه شده ی بالا رو بگیم توجه شمارو به نکات زیر جلب مینماییم

ادامه دارد...

يكي از مزيتهايي كه در بسياري از ابزارها و برنامه هاي ساخت وبلاگ در نظر گرفته شده است

فراهم كردن امكان ايجاد قالب جديد و يا تغيير قالب وبلاگ است.
قالبها، شكل ، مكان ،‌رنگ و نحوه نمايش مطالب ويا ديگر عناصر وبلاگ را در صفحات وبلاگ تعيين ميكنند. آنها كمك ميكنند كه كاربران اين ابزارها و نويسندگان وبلاگ بدون درگيري با مسائل و مشكلات برنامه نويسي امكان اعمال سليقه خود را در نحوه نمايش وبلاگ خود را داشته باشند.
از نظر فني قالبها از كدهاي HTML كه تعيين كننده شكل و رنگ صفحات وبلاگ است و همچنين كدها و تگهاي بخصوصي كه مكان و شيوه تكرار عناصر وبلاگ را تعيين ميكند تشكيل شده است و معمولا هر ابزار ساخت وبلاگ (مانند بلاگفا، بلاگر و يا MT ) از تگها و كدهاي مخصوص خود استفاده ميكند.
تگهاي موجود در قالب وبلاگها جدا از آنكه در كدام ابزار مورد استفاده قرار ميگيرند براي دو هدف در نظر گرفته شده است.تعدادي از تگها تعيين كننده مكان عناصر غير تكراري وبلاگ هستند مانند عنوان وبلاگ،توضيحات ،‌ايميل و يا آدرس صفحات آرشيو و تعدادي ديگر تعيين كننده نحوه نمايش عناصر تكرار شده در وبلاگ هستند (مانند متن ، تاريخ و يا نويسنده مطالبي كه پست مي‌شوند ) .
هر فردي ميتواند با كمي حوصله و يا كمك از برنامه هايي مانند فرانت پيچ قالبي مناسب و دلخواه براي وبلاگ خود ايجاد كنند و يا حتي قالبي را كه طراحي كرده در اختيار ديگران نيز قرار دهد و البته آشنايي با كدهاي HTML و يا برنامه هاي طراحي صفحات HTML مانند فرانت پيچ كمك بزرگي در اين زمينه خواهد بود.
اما جدا از آنكه شما فردي تازه كار و يا حرفه اي هستيد نكات و اصولي وجود دارند كه رعايت آنها مي تواند شما را پياده سازي و يا انتخاب قالبي جديد براي وبلاگتان ياري كند.در زير به برخي از نكات اشاره خواهد شد.
بايستي به ياد داشته باشيم مهمترين عنصر يك وبلاگ مطالب و يادداشتهاي نويسندگان است و در طراحي قالب هدف آن است كه مطالب در واضح ترين و مناسبترين شكل و با سرعت براي خوانندگان قابل دسترس باشد.

1- تصوير كمتر، وبلاگ بهتر
اكثر وبلاگها توسط سرويسهاي رايگان وبلاگ ايجاد ميشوند و معمولا اين سايتها فضايي را براي قرار دادن تصوير در اختيار كاربران قرار نمي دهند از اين رو براي نمايش تصاوير نياز به قرار گرفتن آنها در سايتي ديگر است كه اين باعث افزايش درخواستها و كندي نمايش كامل وبلاگ خواهد بود.خوانندگان وبلاگها معمولا در هر روز تعداد زيادي وبلاگ را ميخوانند و انتظار دارند وبلاگ به سرعت براي آنها به نمايش در آيد.در اين ميان بايستي اشكالاتي كه ممكن است براي سايت نگهدارنده تصاوير پيش آيد را در نظر گرفت پس توصيه ميشود قالب را بگونه ای طراحي و يا انتخاب كنيد كه كمترين نياز را به تصاوير داشته باشد.


2-جداول كمتر، سرعت بيشتر
جداول از متداول ترين عناصر بكار گرفته شده در صفحات HTML هستند. آنها يكي از مهمترين تگهاي HTML براي فرمت بندي و شكل دهي صفحات بشمار ميروند.براي مثال اگر بخواهيد صفحه خود را به چند بخش تقسيم كنيد يا براي ايجاد نوار رنگي كه در گوشه صفحه بكار گيري تگهاي جدول ميتواند شما را به هدف نزديك كند. اما جداول معايبي دارند. اول اينكه پردازش اين كد و محتويات آن براي مروگر وقت بيشتري ميگيرد و مهمتر اينكه اكثر مرورگرها تا دانلود كامل تمام متنها و ديگر دستورات HTML موجود در يك جدول صبر ميكنند و سپس آنرا نمايش ميدهند.براي مثال اگر شما صفحه وبلاگ خود را با جدول تقسيم بندي كرده ايد و تمام مطالب ماه جاري را در سلولهاي اين جدول نوشته ايد و يا حتي در جداولي در زير مجموعه اين جدول نوشته ايد خواننده بايستي تا دانلود كامل تمامي مطالب ماه جاري صبر كند و البته گزينه بهتري نيز وجود دارد و آنكه در هنگامي كه جديدترين يادداشت نمايش داده شده است و خواننده مشغول خواندن آن است ديگر مطالب نيز به ترتيب دانلود و نمايش داده شوند. امروزه طراحان وب براي رسيدن به اين مقصود بجاي تگ Table از تگهاي DIV و يا SPAN استفاده ميكنند . اين تگها اگرچه عملكردي دقيقا مانند جدوال ندارند. اما براي رفع بسياري از نيازها مانند نوار رنگي در كنار مطالب وبلاگ و رنگي نمودن و يا تعيين مكان يك محدوده كارآمدتر و سريعتر از تگهاي Table هستند.(براي مثال اگر مايليد مطالب هر پست در پس زمينه اي با رنگ متفاوت نمايش داده شوند تگ DIV همراه با STYLE نظر شما را تامين ميكنند.)

3- اكتيو ايكس و جاوا اپلت ممنوع!
ديگرحتي سايتهاي اينترنتي نيز در استفاده از اكتيو ايكسها و جاوا اپلتها محتاط هستند. نمونه اي از اكتيو ايكس ها كنترل Media Player و يا حتي Real Audio هستند كه امكان پخش موسيقي و كنترل آن توسط ويزيتور را در صفحه فراهم ميكنند.دامنه استفاده از جاوا اپلتها بيشتر است ولي ايجاد افكتهاي تصويري و چت از رايج ترين كاربردهاي آنها هستند.اكتيو ايكسها جز در سيستم عامل ويندوز در سيستم عاملهاي ديگر پشتباني نميشوند و همچنين در برخي موارد نمايش آنها با پيامها هشدار و يا حتي خطا براي ويزيتور همراه است كه ممكن است او را خواندن وبلاگ شما منصرف كند.
جاوا اپلتها اگرچه مشكلات كمتري دارند اما مثلا در ويندوز XP بدون سرويس پك نمايش داده نميشوند.
پس عاقلانه است كه استفاده از آنها را در وبلاگ خود حرام اعلام كنيد.

4- جاوا اسكريپت ،‌تنها به ميزان لازم!
صفحات سايتها و وب شايد بتوانند بدون JavaScript زنده بمانند اما قطعا زندگي براي آنها سخت خواهد بود!جاوا اسكريتها براي كنترل وروديهاي كاربر ، حركت و ايجاد افكت در عناصر صفحه و حتي افكتهاي بصري(مانند بارش برف و گل در صفحه) بسيار مناسب هستند . بسياري از سيستمهاي نظرخواهي در وبلاگها نيز به نوعي وابسته به جاوا اسكريپت هستند. اما انتظار خوانندگان از وبلاگ چیزی جز مطلب جديد و يا لينك نيست آنها براي ديدن قدرت خلاقيت شما در كپي اسكريپتها براي ايجاد ساعت تعقيت كننده اشارگر ماوس و گل و برف باران صفحه وبلاگ شما را باز نميكنند. اينگونه جلوه هاي بصري تنها براي كاربرات تازه كار جالب است و به دليل تكراري بودن و همچنين عدم نياز آنها در صفحه در وبلاگ شما خوانندگان و كاربران با سابقه تر را آزار ميدهد بخصوص آنكه برخي از اين جلوه ها خواندن مطالب وبلاگ را هم سخت ميكنند.

5-سازگاري ،‌مسئله اي كه بايد جدي گرفت
همه كاربران وب و يا خوانندگان وبلاگ شما از مروگر وب شما استفاده نميكنند. آنها ممكن است كاربران سيستم عاملي به غير از سيستم عامل كامپيوتر شما باشند و يا از نسخه اي متفاوت از مرورگر شما استفاده كنند و بديهي است كه درميان ممكن ناسازگاري نيز پيش آيد. آنچه در مرورگر شما خوانا و درست است ممكن است در مروگر ديگري كاملا به هم ريخته و ناخوانا باشد.
اين ناسازگاري حتي در نسخه IE 5.5 و IE 6 نيز وجود دارد.در بكارگيري Style ها دقت كنيد بخصوص در فيلترها (Filter) كه براي ايجاد افكتها براي متن و يا تصاوير استفاده ميشود و فقط از فونتهايي استاندارد و معمول در همه سيستم عاملها استفاده كنيد.اگر كاربر سيستم عامل ويندوز هستنيد پيشنهاد ميكنم با دانلود يك مروگر Mozilla كه حجم كمي نيز دارد وبلاگ خود را در آن نيز ببينيد.باز تاكيد ميكنم از بكار گيري فونتهاي مانند ترافيك يا ميترا و برخي فونتهاي ديگر فارسي كه تنها برخي كاربران آنرا دارند جدا خودداري كنيد و يا حداقل يكبار هم وبلاگ خود را بدون آن فونتها نيز ببينيد.ادامه دارد...

6-موسيقي ، جذاب ولي آزار دهنده
گوش كردن يك موسيقي هنگان خواندن يك وبلاگ ميتواند جذاب باشد. اما آيا خوانندگان هم با شما در انتخاب موسيقي هم سليقه هستند؟آيا فكر كاربراني كه مثلا هنگام خواندن وبلاگ شما راديو و يا موسيقي ديگري گوش ميدهند را نيز كرديد؟ آيا حدس ميزنيد اگر خواننده وبلاگ شما يك وبلاگ ديگر را كه در آن نيز موسيقي بكار رفته باز كرده باشد چه حسي خواهد داشت؟پس به شرايط و سليقه خوانندگانتان نيز توجه كنيد يا حداقل به آنها رحم كنيد!شما ميتوانيد موسيقي مورد علاقه خود را بصورت لينك به فايل آن (و نه گذاردن مديا پلير در صفحه) به خوانندگان وبلاگ پيشنهاد كنيد.

7-رنگ ، آنها جان مي بخشند و يا جان ميگيرند!
تاثير رنگ را بر خواننده جدي بگيرد . چه بسيار كساني كه هنگام اولين بازديد خود از يك وبلاگ تنها با نگاهي به طيف رنگي صورتي و يا قرمز و يا رنگهاي شاد آن در فكر مونث بودن نويسنده افتاده باشند! رنگها ميتواند سريعترين معرفي نامه براي شما و مطالب شما باشند پس از آنها استفاده كنيد.
اما دقت داشته باشيد كه رنگهاي متفاوت و به تعداد زياد استفاده نكنيد و همچنين هرگز از رنگهاي تند در پس زمينه وبلاگ و يا مطالب آنها استفاده نكنيد چرا كه با وجود جذابيت اوليه خيلي زود چشمان خواننده را خسته و او را فراري ميدهند.همچنين خوش سليقگي خواهد بود اگر سعي كنيد اكثر رنگها را از يك طيف انتخاب كنيد مانند استفاده از رنگ آبي يا سبز با درجات مختلف روشنايي. يك مورد با اهميت ديگر خوانايي و كمك به خواننده در تفكيك عناصر وبلاگ است .بسيار مهم است كه متن نوشته شده با پس زمينه خود از نظر روشنايي متفاوت باشد حتي ممكن است همخواني رنگها تشخيص مطالب را سخت و خواننده را مجبور به جستجوي كلمه به كلمه كند. شما ميتوانيد با رنگهاي مناسب در پس زمينه و حاشيه مرز يادداشتهاي هر روز ، تاريخ پست يادداشت و با بخش لينكها را مشخص كنيد.

8- هر چيزي جاي خودش!
خوانندگان با پيش فرضهايي وارد وبلاگها ميشوند، آنها انتظار دارند يادداشتها را در جاي مورد نظرشان پيدا كنند و يا لينك آرشيو و يا تماس را در بالا و يا در كنار يادداشتهاي وبلاگ پيدا كنند.پس هنجار شكني نكنيد و خواننده را آزار ندهيد.استفاده از فريمها ، مجبور كردن او براي اسكرول آنهم براي مطالب كوتاه يا مجبور كردن او به كليكهاي اضافي شايد شكلي نو به قالب وبلاگ شما بدهد اما اين نوآوري محبوب اكثر خوانندگان نيست.سعي كنيد با كمك رنگها،‌جداول و يا ديگر تگها و كدهاي html عناصر موجود در وبلاگ را به شكلي جدا كنيد كه خواننده حتي با نگاهي آنها را تشخيص ميدهد.
از فرمت مناسب هم براي يادداشتهاي خود استفاده كند. براي مثال پخش مطلب در كل عرض صفحه خواندن آنرا سخت ميكند و در حاليكه يادداشتهاي با عرض كوتاه حتي اگر از طولي بيشتر برخوردار باشد رغبت را در خواننده براي دنبال و خواندن آن را افزايش ميدهد.

9-موتورهاي جستجو، دوستداران وبلاگ شما
اگر ميخواهيد وبلاگي با خوانندهاي بيشتر داشته باشيد و اگر مايليد روزانه چندين خواننده جديد كه احيانا در حال جستجوي كلمه اي در موتورهاي جستجو بوده اند براي وبلاگتان پيدا كند. موتورهاي جستجو را دوست داشته باشيد و اجازه دهيد آنها به راحتي صفحات آرشيو يادداشتهاي وبلاگ شما را پيدا كنند . شما ميتواني اينكار را به لينك مستقيم به آنها در صفحه اصلي وبلاگ انجام دهيد حتي اگر لازم شد لينك صفحات يادداشتهاي ماههاي اخير را مستقيما در قالب وبلاگ اضافه كنيد. همچنين دقت داشته باشيد كه لينكها مستقيم و بدون استفاده از جاوا اسكريپت باشد.


در نهايت آنكه باز تاكيد ميكنم كه وبلاگ محيطي براي خواندن مطالب،يادداشتهاي روزانه و نظرات نويسندگان آن است به سريعترين و ساده ترين حالت و نه محلي براي نمايش خلاقيت نويسنده در بكارگيري جلوه هاي بصري جاوا اسكريپت،يا توانايي او در فلش و ايجاد نوشته هاي متحرك . اين تعريفي صحيح از وبلاگ است و خوانندگان نيز همين انتظار را دارند.

ادامه دارد...

برای ساحت وبلاگ در بلاگفا ابتدا وارد سایت بلاگفا (blogfa) شده در صفحه ای که باز میشه روی دکمه

ایجاد وبلاگ جدید کلیک میکنیم .

صفحه ای به این شکل باز میشه که شما بایدفرم زیر رو با توجه به تو ضیحات پاسخ بدید

1_نام کاربری:

نام کاربریو که انتخاب میکنین ادرس وبلاگ شما خواهد بود

و همچنین برای ورود به قسمت مدیریت وبلاگتون باید از نام کاربری استفاده کنین

نام کاربری تنها میتواند شامل حروف انگلیسی یا اعداد باشد

به طور مثال من کلمه ariairani17 رو انتخاب میکنم پس ادرس وبلاگ من میشه

2_کلمه عبور

در این قسمت شما کلمه عبوری وارد میکنید که باید ان را به خاطر بسپارید و در انتخاب ان دقت کنین زیرا برای وارد شدن به قسمت مدیریت بلاگ به ان نیاز خواهید داشت

چن نکته

توجه کنید که هنگام وارد کردن پسورد ، دکمه ی Caps Lock خاموش باشد و زبان کیبورد نیز در حالت انگلیسی باشد.

کلمه عبور شما ترکیبی از اعداد و حروف وبرای امنیت بیشتر میتواند بیشتر از 8 کاراکتر باشد

کلمه عبور میتواند شامل اعداد،حروف انگلیسی و برخی کاراکترهای معمول ( -_()^%$#@!=+\\{}/.,[] ) باشد

تکرار کلمه عبور

کلمه عبور خود را تکرار میکنید

3_عنوان وبلاگ:

در این فیلد نام وبلاگ خود را وارد کنید . توجه داشته باشید که نام وبلاگ منظورآدرس وبلاگ نیست بلکه جمله یا کلمه ایست که با موضوع و نوشته وبلاگ شما همخوانی داشته باشد به طور مثال من اسم گلهای سرخ برای وبلاگم انتخاب کردم

4_نام نویسنده :

نام واقعی خود یا با هر اسمی که دوست دارید می تونید وارد کنید

به طور مثال من اسم Irani رو انتخاب کردم که بعدن در تصویر مشاهده خواهید کرد

5_شرح وبلاگ :

در این فیلد شما میتونید شرح مختصری از خصوصیات و موضوعات وبلاگتون بنویسید.

6_ایمیل خصوصی:

ایمیلی وارد کنید تا پل ارتباطیه شما با مدیران بلاگفا ویا سایر مسئولان باشد

7_ایمیل نویسنده

این ایمیل راه ارتباطیه خوانندگان وبلاگتان با شما خواهد بود پس بدونید این قسمت در دید همگان خواهد بود و اختیاری میباشد

بقیه قسمت ها رو هم با توجه به درخواست بلاگفا تکمیل میکنید میتونید پیش فرض باقی بمونه

8_قبول قوانین و ایجاد وبلاگ

در اخر روی دکمه زیر کلیک میکنیم

اگر نام کاربری شما قبلا توسط شخص دیگه ای ثبت نشده باشد وبلاگ شما ایجاد میشود .


خوب حالا شما ميتونيد مطالبتونو توي وبلاگتون درج کنين

براي اين کار واردبخش مديريت وبلاگتون ميشين سپس از منوي سمت راست روي پست مطب جديد کليک کنيد تا در سمت چپ ابزار هاي نوشتن هاي شما نمايش داده شود

شماره 1: عنوان مطلب

شما در اين قسمت عنوان مطلبي را که مي خواهيد بفرستيد را مي نويسيد

شماره 2:ابزارها

شما با اين ابزارها مي توانيد متنتان را فرمت دهي کنيد

در اين قسمت چندين طرح فونت وجود دارند كه به سليقه ي خود بايد يكي را براي متونتان انتخاب كنيد البته ميتوانيد فونت پيش فر را تغيير ندهيد .

در اينجا اندازه ي فونت را تعيين نماييد .

اتنقال متن به سمت راست
اتنقال متن به سمت چپ (اگر متن شما انگليسي است اين ابزار توصيه ميشود)
نوشتن كلمه ي تواندار مانند mjmafi.blogfa.com يا 53
نوشتن كلمه ي انديس دار mjmafi.blogfa.com يا 53
خط خورده كردن عبارت . مثال
زير خط دار كردن عبارت . مثال
مورب كردن عبارت . مثال
پر رنگ گردن متن . مثال
تراز كردن متن از دو طرف
تراز كردن متن از سمت راست(كاربرد بيشتر براي متون فارسي)
تراز كردن متن از وسط
تراز كردن متن از سمت چپ(كاربرد بيشتر براي متون انگليسي)
كم كردن ميزان تورفتگي متون
ایجاد تو رفتگي متون
اضافه كردن گلوله (bult) به متن (این ابزار به ابتدای هر پاراگراف انتخاب شده یک بولت اضافه میکن)
همانند ابزار قبل منتها به جای گلوله به هر متن یک شماره اختصاص میدهد ابتدا یک پاراگراف را انتخاب کنید و سپس روی این ابزار کلیک کنید(این کار را برای پاراگرافها به ترتیب انجام دهید)
كشيدن ماژيك بر روي متون . با اين ابزار رنگ مورد نظر را انتخاب كنيد البته ابتدا باید متن مورد نظر را انتخاب با کشیدن ماوس روی آن انتخاب(های لایت) کرده باشید مثال
انتخاب رنگ متن . با اين ابزار رنگ مورد نظر را انتخاب كنيد البته ابتدا باید متن مورد نظر را انتخاب با کشیدن ماوس روی آن انتخاب(های لایت) کرده باشید مثال
رفتن به حالت كد براي واردن كردن كدهاي مورد نياز مانند جاوا اسكريپتها که در این صورت امکان استفاده ی همزمان از سایر ابزارها را ندارید
لغو فرمتهايي(رنگ.ماژیک.فونت.اندازه) كه به متن داده ايد و بازگردانندن متون به حالت اوليه مانند
كپي عنصر انتخابي
كات كردن عنصر انتخابي
چسباندن عنصري كه قصد كپي يا كات آنرا داريم در محل مورد نظر
وارد كردن جدول به مطلب
ايجاد خط افقي در متن
وارد كردن تصوير به مطلب البته در بلاگفا بايد آدرس اينترنتي عكس را وارد كنيد و امکان اینکه از روی رایانه ی خود فایلی انتخاب کنید وجود ندارد
وارد كردن لينك متنی به مطلب که میتوانید مشخص کنید بعد از کلیک صفحه در خودش باز شود یه در صفحه ی جدید
لينك دار كردن يك عنصر مانند يك كلمه يا عكس که البته نمیتوان مشخص کرد صفحه در صفحه ی جدید باز شود و این یک مشکل برای کاربران است که امیدوارم از طرف مدیران سایت برطرف شود. بهتر است که نوع لینک را از همین گزینه انتخاب کنید مثلا اگر به یک صفحه ی عادی لینک میدهیدhttp و اگر به يك ايميل لينك ميدهيدmailto را انتخاب كنيد
اضافه نمودن شكلك(شبیه شکلکهای یاهو) به مطلب
انتخاب زبان تايپ كردن(بايد با زبان صفحه كليد هماهنك باشد)
راهنمایی بیشتر ویرایش مطلب در این کنترل پنل بلاگفا(البته بسيار مختصر است)

شماره 3:ايجاد مطلب
با استفاده ار ابزارها

شماره 4:

اين گزينه براي مواردي است که شما بخشي از مطلبتونو مي خوايين در ديد باز ديد کننده باشه و بخش بعدي مطلب که اگر خواننده مايل بود ادامه مطلب را بخواند از اين گزينه استفاده ميکند

شماره 5:

اگر بخواهيد متن خود را در بلاگفا ثبت کنيد ولي در اختيار عموم قرار نگيرد گزينه ثبت موقت و عدم نمايش در وبلاگ را فعال کنيد

شماره 6:

شما ميتونيد کلمات کليدي مطلبتونو در اين قسمت قرار دهيد

7: تنظیمات مربوط به نظر دهی وبلاگتان .اگر روی گزینه پیش فرض قرار دهید همه اجازه نظر دهی خواهند داشت

8:اگر مایلید متنتون مربوط به زمان خاصی باشد شما از این قسمت می تونید تنظیمات را انجام دهید اگه که نه بازدید کننده زمان واقعی ارسال مطلب را خواهد دید

9:شما در این قسمت امکان رمز گزاری برای مطلبتونو خواهید داشت که فقط برای متنی که در ادامه مطلب است رمزدار خواهد بود

10 :در اخر بر روی دکمه ثبت مطلب و بازسازی وبلاگ کلیک میکنیم


سلام

حالا میریم سراغ گزینه بعدی کنترل پنل یعنی مدیریت مطالب قبلی

با کلیک بر روی این گزینه(شماره 1) ما امکان این رو خواهیم داشت که اخرین پست و همچنین 10 پست اخر رو مشاهده کنیم و بتونیم پست مورد نظرمونو با توجه به تاریخ نگارش که در کنار عنوان مطلب هست ویرایش یا حذف کنم

همینطور که در عکس مشاهده میکنید

پست ما به عنوان شهدا هست(شماره 3 ) اگر شما برای مطلبتون هیچ عنوانی رو انتخاب نکرده باشین در این قسمت بلاگفا برای شما عبارت بدون عنوان را درج خواهد کرد

شماره 2:در کنار اون هم تاریخ ارسال مطلب دیده میشه

شماره 4: در این قسمت شما میتونید نظراتی که ارسال شده است رو مدیریت کنین

شماره 5:شما میتونید با کلیک بر روی این ایکون مطلبتونو ویرایش کنین

شماره 6:اگر بخواهید مطلب مورد نظرتونو حذف کنین روی این گزینه کلیک میکنید

که پنجره ای به این شکل باز میشه

اگر دکمه اوکی رو بزنید پست شما حذف و دیگر قابل برگشت نخواهد بود

اخرین نظرات خوانندگان

شما با کلیک برروی این گزینه اخرین نظر را در پست های مختلف مشاهده میکنید

. شايد بگوييد با وجود دسترسي به نظرات هر پست در قسمت " مديريت مطالب قبلي" چه نيازي به اين

گزينه هست؟

در واقع شما ممكن است پستهاي زيادي داشته باشيد و برايتان مشكل باشد كه همه ي پستها را جستجو

كنيد تا ببينيد برايتان نظر جديد گزاشته شده يا نه اما در قسمت " آخرين نظرات خوانندگان " بر اساس زمان

تا سي نظر آخر از جديد به قديم ليست ميشوند و كار شما را براي چك كردن نظرات بسيار راحت ميكند. و

نيز بايد توجه داشت كه در اين قسمت سي نظر آخر اعم از تاييد شده ، تاييد نشده و خصوصي قرار ميگيرد

اگر شما موقع ارسال مطلب نوع نظر خواهی شما با تائید شما صورت گیرد تو این قسمت میتونید

با انتخاب نظرات انتخابی و کلیک بر روی دکمه تائید نظرات می تونید نظراتی که تائید نشده اند را تائید کنین .

نظرات تائید نشده در بلاگفا

این گزینه برای مواقعی است که شما در قسمت نوع نظر خواهی

گزینه تظرات پس از تائید نمایش داده شوند را تیک زده باشین

و همچنین نظراتی که به صورت خصوصی ارسال بشن در این قسمت فرار میگیرن

شما میتونید این نظرات را بعد از تائید در معرض دید عموم قرار دهید

و ویرایش و یا حذف کنید

اما اگر نظر به صورت خصوصی ارسال بشه شما نمیتونید اونو در معرض دید عموم قرار دهید

فیلم اموزشی ساخت وبلاگ در بلاگفا رو خودم تهیه کردم قسمت اول براتون میزارم

فقط یادتون باشه هر سه پارت باید دانلود بشن

با تشکر

[="Tahoma"][="Navy"]ممنون از لطفتون این اموزش برای خیلی ها مفیدخواهد بود[/]

پیوند های روزانه در بلاگفا

یكي از امكاناتي كه بلاگفا براي كابرانش در نظر گرفته است امكان درج پيوند روزانه در وبلاگ است و كاربر هر چند تعداد كه پيوند روزانه بخواهد ميتواند به وبلاگش وارد كند براي اضافه كردن لينك روزانه به وبلاگ ميتوانيد گزينه ي " پيوندهاي روزانه " را در بخش مديريت وبلاگ خود كليك كرده تا بخشي شبيه با زير بارگزاري شود.

عنوان پيوند نام پيوند است كه در وبلاگ به نمايش در ميايد . آدرس پيوند لينك مربوطه است كه با كليك عنوان پيوند بارگزاري ميشود و توضيحات ميتواند جمله ي كوتاهي در ارتباط با لينك باشد كه معمولا طراحان قالب آنرا طوري تنظيم ميكنند كه با قرار دادن ماوس روي عنوان پيوند توضيحات آن نيز به صورت screen tipدر كنار نشانگر ماوس به نمايش در آيد

بعد از تكيل گزينه ها ميتوانيد دكمه ي درج پيوند را كليك كنيد.

در بخش پيوند هاي وارد شده هم قادر خواهيد بود كه پيوندهاي وارد شده ي قبلي را مديريت(حذف يا ويرايش) كنيد.
  • شما ميتوانيد در بخش تنظيمات مديريت وبلاگ مشخص كنيد كه چه تعداد پيوند روزانه در صفحه هاي اصلي به نمايش در آيد مثلا اگر مشخص كنيد كه 10 پيوند به نمايش در آيد و در كل 15 پيوند روزانه داشته باشيد 5 تا از لينكها(قديمي ترها) به صورت مستقيم در صفحه ي اصلي قابل مشاهد نخواهند بود مگر اينكه كاربر بر روي لينك " آرشيو پيوندهاي روزانه " كليك كند.
  • از اين بخش بهتر است براي لينكهاي مورد علاقه ي خود استفاده كنيد.


پیوندهای وبلاگ

از دیگر امکانات موجود در بلاگفا "پیوندهای وبلاگ" میباشد که به کاربران این امکان را میدهد لینک دیگر صفحات اینترنتی را در وبلاگ خود درج کنند.

اگر از منوی سمت راست پنل خود در بلاگفا گزینه ی "پیوندهای وبلاگ" را کلیک نمایید در سمت چپ فرمی به شکل زیر باز خواهد شد که میتوانید در عنوان پیوند عنوان صفحه ی مورد نظر و در قسمت آدرس پیوند لینک آنرا وارد نمایید و سپس با کلیک آنرا ذخیره کنید تا در وبلاگتان به نمایش درآید در صورتی میخواهید بطور هم زمان بیش از یک لینک را به قسمت لینکهای وبلاگ خود اضافه کنید میتوانید از گزینه های


استفاده کنید


  • ممکن است این قسمت با توجه به قالب شما در صفحات اصلی وبلاگ با عناوینی همچون لینک دوستان ، پیوندهای وبلاگ ، لینک ها ، links و یا هر عنوان دیگری که طراح قالب در نظر گرفته باشد نمایشد داده شود.


از این قسمت سعی کنید بیشتر برای تبادل لینک استفاده نمایید.


موضوع بندي وبلاگ به اين صورت است كه شما ابتدا براي وبلاگ يك موضوع تعريف ميكنيد(مثلا موضوع اول) سپس هرگاه مطلبي مرتبط با آن موضوع به وبلاگ پست كرديد ميتوانيد مشخص كنيد كه مطلبتان مربوط به آن است و به اين ترتيب به راحتي ميتوان مطالب مختلف را كه در فواصل زماني مختلف ارسال كرده ايد را در يك گروه قرار دهيد.
مثلا فرض كنيد وبلاگي شخصي داريد و شما چندين مطلب مختلف با موضوعاتي مانند بيوگرافي من ، گالري تصاوير من ، خاطرات من و ... در وبلاگ خود داريد براي آنكه اين مطالب را در بلاگفا دسته بندي كنيد ابتدا بر روي موضوعات مطالب در ستون منوي كنترل پنل خود در بلاگفا كليك كنيد تا فرمي مانند تصوير زير در سمت چپ پنل مديريت وبلاگتان بارگزاري شود

در قسمت عنوان موضوع دسته ي مطالب را به دلخواه خود وارد كنيد(مثلا موضوع اول يا مقدمه يا ...) و بعد بر روي دكمه ي درج موضوع كليك نماييد تا موضوع شما در قسمت عنوان موضوع فهرست شود به اين ترتيب هر چند تا موضوع كه لازم باشد ميتوانيد تعريف كنيد

همانطور که تو تصویر میبینید من دوتا موضوع ایجاد کردم با عنوان اسکدین و مقدمه
در زیر قسمتی که نام موضوع را انتخاب میکنید امکانی تعریف شده است که به شما اجازه میدهد مکان موضوع را بر روی وبلاگ مشخص کنید مثلا اگر برای یک موضوع عدد 1 را وارد کنید آن موضوع در بالای همه ی موضوعات دیگر به نمایش در میاید

موقعه ارسال مطلب جدید شما میتونین موضوع هایی که قبلا ایجاد کردید را انتخاب کنین و مطلبتونو ارسال کنین

فقط یادتون باشه باید قبلا موضوع رو ایجاد کرده باشین مث تصویر زیر تا گزینه های موضوعات به نمایش در بیاد

نکته بعدی که میتونم بهتون بگم حذف و ویرایش موضوعات هست که ایجاد کردین

اگر آنرا حذف كنيد تمام مطالبي كه به آن موضوع اختصاص داده ايد از دسته بندي مربوطه خارج ميشوند و به موضوع خاصي تعلق نخواهند داشت(توجه داشته باشيد كه با حذف موضوع مطالب مرتبط با آن حذف نخواهند شد)

در هنگام ويرايش موضوعات هم فقط توانايي ويرايش عنوان موضوع را خواهيد داشت مثلا شايد بخواهيد عبارت " موضوع اول " را به " موضوع دوم " تغيير بدهيد و مطالب زيرمجموعه ي موضوع جديد همان مطالبي باشند كه قبلا كاربران با عنوان موضوع اول به آن دسترسي داشتند.
در ضمن اگر موضوعي را حذف كرديد ديگر نميتوانيد با ساخت دوباره ي آن موضوع و اختصاص همان نام مطالب را به صورت خود كار به آن اختصاص دهيد و براي اين كار بايد مجددا به بخش مدیریت مطالب قبلی رفته و مطالب را تك تك به موضوع مورد نظر اختصاص دهيد

صفحات جداگانه

صفحات وبلاگ بخشی مستقل از پستهای روزانه هستند. شما میتوانید آدرسی مشخص ( برای مثال yourblog.com/page/myprojects.aspx ) را برای آن تعیین کنید.
می‌توانید صفحات جداگانه را به دو شیوه ایجاد کنید. در صورت ایجاد صفحه جدید در قالب وبلاگ محتوای نوشته شده در قالب وبلاگ نمایش داده خواهد شد و در صورت انتخاب قالب دیگری برای وبلاگ محتوا در قالب جدید نمایش داده خواهد شد. در صورت ایجاد صفحه جدید با ویرایش کامل کدها شما میتواند در تمام کدهای صفحه تغییر ایجاد کنید. این شیوه در مواردی که نیاز به ایجاد صفحه ای با قالب و شکلی متفاوت با قالب اصلی وبلاگ است کاربرد دارد.
تفاوت این کار با ارسال مطلب در بلاگفا این است که در صورتی که اچ تی ام ال را بدانید هر صفحه ی جداگانه را در قالبی کاملا متفاوت با صفحه ی جداگانه ی دیگر ایجاد نمایید.
توجه فرمایید که صفحات جداگانه برچسب زمان نخواهند خورد و بنابراین در از قسمت آرشیو زمانی و یا موضوعی وبلاگ در دسترس نخواهند بود و تنها راه دستیابی به این مطالب این است که در جایی به طور دستی به آنها لینک دهید(لینک صفحات جداگانه در قسمت مربوطه لیست می شود)
همچنین برخی از امکانات(آرشیو زمانی و موضوعی، پیوندهای وبلاگ، پیوندهای روزانه، امکان نظردهی و ...) در این بخش غیر فعال است و در صفحات به نمایش در نخواهند آمد)
اگر

ایجاد صفحه جدید در قالب وبلاگ را انتخاب نمایید ارسال مطلب شبیه ارسال مطلب جدید خواهد بود اما

اگر ا

یجاد صفحه جدید با ویرایش کامل کدها را انتخاب نمایید میتوانید با استفاده از امکانات اچ تی ام ال یک صفحه ی کاملاً جدید با قالب متفاوت از دیگر صفحات ایجاد نمایید در ضمن اگر مطلب شما بصورت کد است در میانه ی کدها عبارت را در میانه ی کدها بیابید و کد مربوط به مطلب را جایگزین نمایید

*اگه توی این قسمت مشکل دارین بگین تا توضیح بیشتری بدم*

[="Tahoma"][="DarkSlateBlue"]سلام
ممنون از اطلاعات خوبتون
البته مادربلاگایی مث بلاگفا و میهن بلاگ بخاطر سابقه ی زیاد و امکاناتی که دارن خب با اقبال بیشتری از طرف کاربرا روبرو میشن.
اما در میون مادربلاگایی که سابقه ی کمتر دارن هم گاهاً هستن سایتایی که امکانات خیلی زیادی به کاربرا ارائه می دن و امکان داشتن وبلاگی زیبا و با امکانات مدیریتی فراوون رو براشون فراهم می کنن.
مادربلاگ ثامن بلاگ از اون جمله مادربلاگ هاس.
که مدیرانش به محتوای وبلاگ ها نظارت کلی هم دارن و با گزارش تخلف، و اثبات اون وبلاگ های مبتذل حذف میشن. انصافاً از نظر امکانات بین مادر بلاگایی مث بلاگفا،بلاگ اسکای، میهن بلاگ و پرشین بلاگ ، خودم به شخصه ثامن بلاگ رو انتخاب می کنم.
لذا خواهشمندم جهت آشنایی بیشتر کاربرا در رابطه با مادربلاگ های با امکانات بیشتر مث همین ثامن بلاگ هم مطالبی رو ارائه بدین.
[/]

  • پروفایل مدیر وبلاگ در آدرس http://yourname.blogfa.com/profile نمایش داده خواهد شد.جهت نمایش عمومی می‌بایست گزینه نمایش عمومی پروفایل را انتخاب کنید.
  • تمام موارد اختیاری است و مواردی که اطلاعات آن توسط شما تکمیل نشده باشد (خالی بماند) در پروفایل نمایش داده نخواهد شد.
  • جهت تغییر تصویر کنار پروفایل می توانید در بخش تنظیمات وبلاگ فایل تصویری جدیدی را قرار دهید.
  • در ورود اطلاعاتی که انتشار عمومی آنها می‌تواند باعث مشکلات احتمالی شود(مانند شماره تلفن) دقت کنید.

به نام خدا

چن ماه اینجا اپ نشده:Moteajeb!:
فعلا میتونم فیلم های ساخت وبلاگ که قبلا گرفتم اینجا بزارم

ایشالا از امشب

موافقین؟

سلام و تشکر
کاش ساخت قالب رو هم آموزش میدادین.

[="Tahoma"][="Navy"]

_Adamas_;316672 نوشت:
سلام و تشکر کاش ساخت قالب رو هم آموزش میدادین.

سلام
اینجا رو ببینید
http://www.askdin.com/thread23835.html
یا علی:Gol:[/]

من وبلاگی اهل بیتی دارم وبرای این که نظراتم کم هستند در در گوگل و جهان رتبه خوبی ندارم لطفا کمکم کنید
وبلاگ :http://mostafa-110.blogfa.com

1- برای خدا بنویسید و در مطالبتان خدا را در نظر بگیرید که اگر این کار را کردید هیچ وقت از

این کار خسته نمی شوید و همیشه دوست دارید برای خدا کار کنید.


2- در بین مطالبتان عطر قائم آل محمد(عج) هم وجود داشته باشد یعنی حداقل یک آرشیو موضوعی

برای امام عصر خود داشته باشیم که این کار به وبلاگ برکت می دهد.


3- از انتشار مطالب غیر مفید در وبلاگ خود به شدت دوری کنید.


4- سعی کنید از خودتان تولید محتوا کنید نه کپی اگر هم وقت آن را ندارید که تولید محتوا کنید کپی کنید اما
با ذکر منبع


5- سعی کنید حداقل زبان html را بلد باشید که اگر بلد باشید می توانید خودتان قالب مورد نظر خودتان را
خودتان طراحی کنید و همچنین با یادگرفتن این زبان می توان هدر و اسلاید شو وبلاگ را عوض کرد.


6- به نام وبلاگتان خیلی حساس باشید و یک نامی جامع برای آن انتخاب کنید.


7- قبل از اینکه سرویسی برای وبلاگ خود پیدا کنید درباره آن تحقیق کنید در نظر سنجی های
گرفته شده از کاربران لوکس بلاگ و رز بلاگ از بهترین سرویس از نظر امکانات هستند.


8-سعی کنید قالبی که انتخاب می کنید دارای اسلاید شو باشد چرا که با اسلاید شو می توان
افکار خود را به کاربر انتقال نمود.


9- قبل از ساخت وبلاگ با یک مشاور مشاوره کنید.


10- سعی کنید آرشیو موضوعی داشته باشید.

منبع:در انتظار ظهور

سلام بر حسین(ع)

فیلم اموزش نحوه درج مطلب در بلاگفا (قسمت 2))

نویسندگان وبلاگ

یکی از امکاناتی که اکثر سرویسهای وبلاگنویسی از جمله بلاگفا به کاربران خود میدهند امکان وبلاگنویسی گروهی است به این معنی که یک وبلاگ با آدرس واحد را چندین نفر مدیریت و بروزرسانی کنند البته هر نویسنده با پسورد مخصوص خود به پنل مدیریت وارد میشود و میتوان مشخص کرد که هر نویسند تا چه حد دسترسی به مدیریت وبلاگ را داشته باشند.
بدین ترتیب هیچ نگرانی از لو رفتن رمز ورود مدیر اصلی وجود ندارد و سوابق تک تک کاربران و مطالبی که ارسال میکنند مشخص است و حتی در صفحه ی اصلی وبلاگ هم منویی اضافه میشود که نشان میدهد هر کاربر چه مطالبی به وبلاگ ارسال کرده است
حداقل امکانی که یک نویسنده ی وبلاگ گروهی میتواند داشته باشد دسترسی و ویرایش مطالب نوشته شده توسط خود نویسنده میباشد . البته هیچ نویسند ه ای نمیتواند به اندازه ی کاربری که ابتدا وبلاگ را ایجاد کرده است اختیارات داشته باشد و هیچ کدام از کاربران دیگر قادر به حذف او یا حذف وبلاگ نیستند زیرا برای مثال حذف وبلاگ نیاز به رمز عبور کاربر ایجاد کننده ی وبلاگ دارد اما میتوان به یک نویسنده امکاناتی تا حد نویسنده ی اصلی داد(غیر از امکان حذف کاربر اصلی و یا حذف وبلاگ)
توجه داشته باشید که میتوان حتی یک وبلاگ را هم که مدتهای زیادی بصورت انفرادی بروزرسانی شده است نیز به وبلاگ گروهی تبدیل کرد
کافی است مدیر اصلی (یا نویسندگانی که این امکان برایشان تعریف شده است) به قسمت "نویسندگان وبلاگ" مراحعه کند و پس از مشخص کردن نام کاربری و رمز عبور و تعریف حد دسترسی اقدام به ایجاد رمز عبور مخصوص برای فردی دیگر کند و رمز و نام کاربری را در اختیار فرد مورد نظر قرار دهد. و البته نویسنده ی جدید هم برای ورود به وبلاگ میبایست از قسمت ورود به وبلاگ گروهی و طبق دستورالعملی که در آن قسمت وجود دارد عمل کنند.
میتوان به نویسندگان این امکان را داد که کاربران دیگر(غیر از مدیر اصلی) را حذف یا ویرایش کنند

وبلاگ دوستان

در بلاگفا قسمتی با عنوان وبلاگ دوستان تعبیه شده است که با استفاده از این امکان میتوانید آدرس وبلاگ دوستان خود در بلاگفا را در فهرست وارد کنید و براساس تاریخ به روزسانی و درج مطلب جدید آنها را ببنید. فهرست وبلاگهای دوستان جنبهخصوصی دارد و در صفحات وبلاگ نمایش داده نمی شود و فقط مدیر یا مدیران وبلاگ میتوانند آنرا مشاهده کنند.
البته این به آن معنی نیست که با وجود این امکان دیگران هم از بروزرسانی وبلاگ شما با خبر شوند زیرا اولا تمام بازدیدکنندگان شما وبلاگنویس نیستند که خودشان وبلاگ داشته باشند ثانیا حتی تمام وبلاگنویسان هم دارای وبلاگ بلاگفا نیستند در حالی که این امکان فقط برای وبلاگ های بلاگفا وجود دارد.
شما می توانید به دوستان خود که در بلاگفا وبلاگ می نویسند یادآوری کنید که برای اطلاع از بروز رسانی وبلاگتان شما را به لیست خود اضافه نمایند

مطالب دوستان

در این قسمت شما میتوانید تا 50 مطلب آخر وبلاگهایی که در قسمت وبلاگ دوستان وارد نموده اید را مشاهده کنید. بدین معنی که هر گاه یکی از دوستان شما که وبلاگ او را در قسمت وبلاگ دوستان وارد نموده اید وبلاگ خود را بروز کند عنوان مطلب جدید او به همراه زمان ارسال آن مطلب در بالای لیست مطالب دوستان در کنترل پنل شما به نمایش در خواهد آمد و بدین ترتیب شما به لینک مستقیم آن مطلب دسترسی خواهید داشت.
فرق این قسمت با بخش وبلاگ دوستان این است که در قسمت وبلاگ دوستان شما آدرس یک وبلاگ را وارد می کنید و از بروز رسانی آن به طور کلی با خبر می شوید اما در قسمت مطالب دوستان از عناوین جدیدترین مطالبی که آن وبلاگها ارسال کرده اند مطلع خواهید شد

.

شامل:تنظیمات کلی وبلاگ
انتخاب قالب وبلاگ
ویرایش قالب
درج در فهرست وبلاگها
و...

تنظیمات وبلاگ

در قسمت تنظیمات وبلاگ شما این امکان را دارید که تنظیمات کلی وبلاگ را اعمال نمایید
توجه فرمایید که تکمیل تمایی گزینه ها الزامی نیست اما معمولا محدودیتهایی نیر دارند

انتخاب قالب وبلاگ

بعد از ایجاد وبلاگ سیستم به طور پیش فرض یک قالب مشخص را برای وبلاگ شما در نظر خواهد گرفت که شما قادر خواهید بود در صورت تمایل آن را تغییر دهید.
قالب در واقع چیدمان و شمایل کلی وبلاگ شما برای بازدید کنندگان است که یک قالب خوب می تواند تاثیر بسزایی در موفقیت یک وبلاگ داشته باشد
برای این کار کافی است به قسمت "انتخاب قالب وبلاگ" در بخش مدیریت وبلاگ خود بروید و از میان 27 طرح موجود یکی را انتخاب کنید.
مهمترین ویژگی های یک قالب خوب عبارتند از زیبایی، سبک بودن، و چیدمان کارآمد عناصر وبلاگ.
معمولا برای زیبایی بیشتر یک غالب می بایست از عناصر گرافیکی بیشتری همچون تصاویر استفاده کرد که این کار باعث سنگینی و دیر لود شدن قالب می شود از این رو نباید یکی از ویژگی های زیبایی یا سبک بودن را فدای دیگری کرد بلکه تا حد امکان قالبی را انتخاب کنید که هم زیبا و هم سبک باشد و به بیان بهتر یک قالب معتدل را انتخاب نمایید.
در بخش ویرایش قالب برایتان توضیح داده ام که چگونه می توان قالبی غیر از 27 طرح موجود در بلاگفا را برای وبلاگ انتخاب نمود

ویرایش قالب

در بخش " انتخاب قالب وبلاگ" برایتان توضیح دادم که چگونه می توان از میان طرح های پیش فرض برای وبلاگ یک قالب مطابق با سلیقه ی خود انتخاب نمود اما ممکن است هیچ یک از 27 طرح موجود نتواند رضایت شما را جلب کند و یا ممکن است خودتان با زبان اچ تی ام ال آشنایی داشته باشید و بخواهید قالبتان را خود طراحی کنید یا در قالب موجود تغییراتی دهید که در این صورت باید به بخش ویرایش قالب وبلاگ بروید تا کد (یا همان سورس) قالب وبلاگ در اختیارتان قرار گیرد.
اینکه چگونه می توان یک قالب وبلاگ بلاگفا را طراحی نمود مبحثی است که در این مقال نمی گنجد اما به ذکر این مساله بسنده می کنم که برای این کار می بایست شما بر روی زبان اچ تی ام ال که به نوعی می توان از آن به عنوان الفبای طراحی وب یاد کرد تسلط داشته باشید.
همچنین سایتهای زیادی در خارج از بلاگفا وجود دارند که اقدام به طراحی قالب وبلاگ می کنند و آن را به صورت کد در درون تکست باکس ها یا در داخل فایلهای تکست به شما ارایه می کنند شما میبایست تمام کدهایی که در اختیارتان قرار می گیرد را انتخاب نموده و با عمل کپی پیست جایگزین کدهای قالب وبلاگ در بخش ویرایش قالب نمایید و قالب را بازسازی کنید.
شما در بخش ویرایش قالب توانایی تغییر قالب آرشیو و قالب صفحات جداگانه را نیز به طور مجزا خواهید داشت
همچنین ممکن است لازم باشد کدی را در لابلای قالب وبلاگ(مثال در بین تگ body یا head) وارد نمایید که از این بخش قابل دستیابی است

درج در فهرست وبلاگها

یکی از امکاناتی که در بلاگفا وجود دارد درج در فهرست وبلاگها می باشد بدین ترتیت وبلاگ شما در لیست دایرکتوری وبلاگ های بلاگفا به نمایش در خواهد آمد و کار بدین صورت است که هر گاه شما وبلاگ خود را به روز کنید لینک آن به طور خود کار به ابتدای لیست آورده می شود و از آنجا که این دایرکتوری دارای بازید بالایی است میتواند نقش موثری در معرفی وبلاگ شما به کاربران اینترنت داشته باشد
البته برای درج لینک وبلاگ خود در این لیست باید به نکاتی توجه فرمایید که در ادامه آورده می شود.
برای ثبت لینک باید حداقل ده روز از تاریخ ایجاد وبلاگ گذشته باشد و شما دست کم پنج مطلب به وبلاگ ارسال کرده باشید
همچنین باید لینک را در مرتبط ترین گروه ثبت نمود زیرا در غیر این صورت شما از این امکان محروم شده و دیگر امکان درج لینک خود در هیچ گروهی را نخواهید داشت

وقتی پسورد وبلاگمون فراموش کردیم باید چیکار کنم؟

در این فیلم نحوه بازیابی رمز ورود به وبلاگ رو بهتون اموزش میدم

فایل: 

اموزش قرار دادن امار گیری وبلاگ در بلاگفا

ادامه دارد...

فایل: 

این هم ادامه فیلم های اموزش نحوه قرار دادن سیستم امار دهی در وبلاگمون

این کتاب الکترونیک مراحل قدم به قدم ساخت یک وبسایت به صورت کاملا تصویری، رایگان و ساده را نشان می دهد و برای تمامی افراد چه مبتدی چه حرفه ای مناسب است و به هیچ پیش زمینه ی خاصی نیاز ندارد.

حجم: 1.25 مگابایت؛ زمان لازم برای دریافت 3 دقیقه و 7 ثانیه با Dial-up
» نوع فایل کتاب: PDF
» تعداد صفحات: 200

سلام
ممنون از مطلب زیباتون
حالا اگه کسی بخواد واسه این کار هزینه کنه حدودی میدونید چقد میشه؟؟
چندتا سایت و وبلاگ سراغ دارم خیلی خوب کارکرن
maheharam.com
5040.ir
bakkaoon.blogfa.com
اگه مثل اینا بخوایم چی؟
ممنون میشم جواب بدید...

باغ بهشت;408907 نوشت:
- قبل از ساخت وبلاگ با یک مشاور مشاوره کنید.

سلام به شما خواهر بزرگوار

ضمن تشکر از مطالب ارائه شده در این تاپیک

منظورتان از مشاوره چیست ؟

من با توجه به آموزش های ارائه شده در این تاپیک ، چند روزی است که وبلاگی باعنوان نگین آفرینش با موضوع امام زمان عجل الله تعالی فرجه در بلاگفا ایجاد کرده ام .

اگر امکانش هست با بازدید از این وبلاگ ، در مورد کم وکاست های کارم راهنمایی نمایید .

با تشکر

مراحل ایجاد وب سایت:
-نحوه اتصال دامین به سرویس میزبانی
- آپلود فایل های وب سایت
-
ساخت دیتابیس
- تنظیمات وب سایت
- ایجاد ایمیل اکانت و تنظیماتoutlook1 – نحوه اتصال دامین به سرویس میزبانی
(مفهوم NS و نحوه تنظیم آن بر روی دامین )
اولین قدم برای راه اندازی یک وب سایت، انتخاب نامی مناسب برای آن است. انتخاب نام دامین باید متناسب با ماهیت کار شما بوده و به عنوان نشان تجاری مناسبی برای شرکت یا سازمان شما به شمار رود.
قابل ذکر است ، با وجود اینکه نام دامنه از اهمیت بالایی برخوردار است، اما باید توجه داشت که تهیه یک دامین به تنهایی به منزله دارا بودن یک وب سایت نمی باشد. زیرا دامین تنها به معنای یک نام تجاری برای ورود به وب سایت بوده و بدون اتصال آن به فضایی از یک سرور که میزبان فایل های و محتوای وب سایت شما باشد، متاسفانه شما قادر به مدیریت هیچ وب سایتی را نخواهید داشت. بنابراین برای دارا بودن یک وب سایت کامل، نیاز به تهیه یک دامین و یک سرویس میزبانی مناسب می باشید. پس از تهیه این دو سرویس، باید ترتیبی اتخاذ کنید تا زمانی که یک کاربر نام دامین شما را در مرورگر اینترنت خود وارد نمود، به سرور میزبان وب سایت شما هدایت شده و محتویات آن را نمایش دهد. در غیر این صورت، کاربران مجبورند تا وب سایت شما را از طریق آدرس IP آن که یک مقدار عددی است (و به خاطر سپاردن آن بسیار مشکل است) مشاهده نمایند.
تصال یک دامین با سرور میزبان آن از طریق Name Server ها صورت می گیرد.Name Server ها قسمت بنیادیDomain Name System (DNS ) می باشند. وب سایتها با استفاده از نام سرورها امکان استفاده از Domain Name ها را به جای آی پی آدرس ها ( که بخاطر سپردن آنها بسیار دشوار است ) می دهند.
برای آگاهی از Name Server های ست شده بر روی یک دامین می توان از ابزارهای Whois Lookup استفاده نمود.
برای هر دامین در هنگام ثبت باید حداقل دوName Server تنظیم گردد. این نام سرورها به طور معمول به صورتns1.servername , ns2.servername می باشند که به جای server name نام سرور مربوطه قرار خواهد گرفت. اولین نام سرور به عنوانprimary و دومی به عنوان بک آپ نام سرور اولی (زمانیکه اولین نام سرور در دسترس نباشد) قرار می گیرد.به طور کلی ارتباط بین دامین و هاست توسطname server صورت می پذیرد.به زبان ساده تر با تنظیم NS ها بر روی یک دامین، میتوانید آن را (دامنه مربوطه) به سرویس میزبانی مربوطه متصل نمایید.

لطفا جهت مطالعه بیشتر بر روی لینک زیر کلیک کنید
ادامه مطلب

سلاممممممممممم

نمیفهمم اینجا چرا به این روز افتاده

با اجازه کی عنوان عوض شده
:Gig:
2 روز نبودیما این پست ها چیه اینجا
خداااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا

سلام روز بخیر - من دوستم یه سایت پخش تراکت داره و میخوام منم سایت پخش تراکت داشته باشم ! آیا کسی میتونه برام بسازه ؟ چقدر هزینش میشود ؟

بلاگفا و ... رو بی‌خیال

CMS ها رو یادبگیرید. وردپرس، جوملا و ...

یادگیری هر کدوم هم یه هفته بیشتر زمان نمی‌خواد. اینجوری در کنار ساخت سایت مورد نظرتون می‌تونید یه مهارتی رو هم یاد بگیرید که شاید به دردتون بخوره.

سلام روز بخیر - من دوستم یه سایت پخش تراکت داره و میخوام منم سایت پخش تراکت داشته باشم ! آیا کسی میتونه برام بسازه ؟ چقدر هزینش میشود ؟

سلام

برای این کار یک روش ساده و مقرون به صرفه وجود دارد.

به سایتهای معتبری مثل ژاکت مراجعه کنید.

قالبهای وردپرسی برای فروش دارد که برخی دارای پشتیبانی هستند.

از این قالبها برای اهداف گوناگونی استفاده میشود.

میتوانید با خرید هاست و بارگزاری و نصب این قالبها روی هاست یک سایت اختصاصی داشته باشید.

فقط باید یک دامنه هم داشته باشید.

مثلا دامنه این سایت : askdin هست.

که روی یک هاست یا همان هارد یا حافظه یک کامپیوتر قرار گرفته است.

 

بلاگفا و ... رو بی‌خیال

CMS ها رو یادبگیرید. وردپرس، جوملا و ...

یادگیری هر کدوم هم یه هفته بیشتر زمان نمی‌خواد. اینجوری در کنار ساخت سایت مورد نظرتون می‌تونید یه مهارتی رو هم یاد بگیرید که شاید به دردتون بخوره.

.هر چن فکنم این مسائل برای ده سال پیش بود که وبلاگ بازی خیلی رواج داشت الان خیلی از وبلاگ ها حذف شدن یا ...

اگه شما بلدید اموزشش رو شروع کنید عالی میشه ..

 

خدا میدونه برا همین چیزای ساده من چقد وقت گذاشتم و ..هی...

 

 

اگه شما بلدید اموزشش رو شروع کنید عالی میشه ..

ارادت. خودم از آموزشهای فرادرس استفاده کردم. 

https://faradars.org

فرصت داشته باشید هفته‌ای یه مهارت می‌تونید یاد بگیرید. 

اگه شما بلدید اموزشش رو شروع کنید عالی میشه ..

ارادت. خودم از آموزشهای فرادرس استفاده کردم. 

https://faradars.org

فرصت داشته باشید هفته‌ای یه مهارت می‌تونید یاد بگیرید. 

مرسی بله واقعا فرصت داشته باشی خیلی خوبن... همین لینکی هم که دادید خوبه برا دوستانی که بخوان اموزشش رو شروع کنند ولی ای کاش وقتشو داشتید مث من نکته به نکته خودتون فیلم تهیه میکردید و تو یه تایپیک  مجزا اموزش میداد ..

البته باید با مدیر هماهنگ باشید...

 

 

این تاپیکو شما شروع کردید ... دست مریزاد آفرین

ممنون از وقت ارزشمندی که به این آموزش اختصاص دادید 

(از مدیران می‌خوام ایموجی گل رو اضافه کنند)

این تاپیکو شما شروع کردید ... دست مریزاد آفرین

ممنون از وقت ارزشمندی که به این آموزش اختصاص دادید 

(از مدیران می‌خوام ایموجی گل رو اضافه کنند)

به مسخره گفتید ؟!

خواهش میکنم شما لطف  دارید 

با اینکه خیلی پیش پا افتادست گفتم شاید یه کار نیکی باشه

با صداقت گفتم و با کمال تحسین. موفق باشید (گل)

با صداقت گفتم و با کمال تحسین. موفق باشید (گل)

مرسی،مرسی،مرسی..