ایثارگران

لیست تاپیک های شش ماه دوم سال 95 بخش ایثارگران

انجمن: 

بسم الله الرحمن الرحیم


لیست تاپیک های شش ماه دوم سال 95 بخش ایثارگران

در ماه مهر و آبان تاپیک جدیدی ایجاد نشد


سهمیه خانواده شهدا و جانبازان چرا؟!

انجمن: 

بسم رب الشهداو الصدیقین
عرض سلام و ادب
موضوع این تاپیک همینطور که از اسمش پیداست بحث در مورد سهمیه خانواده شهدا و جانبازان است.
این که آیا این سهمیه ها از روی عدالت است؟
آیا لزومی داره به خانواده شهیدی این مزایا داده بشه؟
آیا سهمیه هایی که الان میدند کافیه؟
به نظرتون چه تعداد از واجدین شرایط از سهمیشون استفاده می کنند؟
و ...
[spoiler]چند روز پیش در نامه یک دختر شهید به پدرش برای بار چندم این موضوع مطرح شد که بنده حذفشون کردم
عده زیادی از بزرگوارن بهاینکار اعتراض کردند و متاسفانه زود قضاوت کردند که اینجا آزادی نیست و...
اگر توجه میکردند متوجه میشدند بنده همه پست های موافق و مخالف منحرف شده از تاپیک را حذف کردم تا خدای نکرده کاربران این برداشت را نکنند که هر پستی موافق نظر مدیریت هست حذف نمیشه حتی اگر بی ارتباط باشه !

در هر صورت اگر کاربری را ناراحت کردم از ایشون عذر خواهی میکنم
اگر در این رابطه باز هم موردی هست در خصوصی عرض کنید و لطفا در اینجا مطرح نفرمایید[/spoiler]

کاربران گرامی میتونند اینجا نظرات خودشون را چه موافق و چه مخالف با سهمیه شهدا و جانبازان بگن
البته لطفا به هیچ وجه به اشخاص و نهادهای مرتبط توهین نفرمایید و بحث را منطقی و به دور از تشنج به پیش ببرید

دیدار خانواده‌های شهدا و ایثارگران کرمانشاه با رهبر انقلاب

انجمن: 

بسم الله الرحمن الرحیم

دیدار خانواده های شهدا و ایثارگران با رهبر معظم انقلاب

در دومین روز از سفر رهبر انقلاب اسلامی به کرمانشاه، صبح امروز(پنجشنبه) خانواده‌های معظم شهداء، ایثارگران و جانبازان در فضایی معطر به عطر شهداء و یاد و خاطره جان‌فشانی آنان، با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای دیدار کردند.


به گزارش فرهنگ نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری، رهبر انقلاب اسلامی در این مراسم، دیدار با خانواده‌های شهداء، ایثارگران و جانبازان را یکی از باعظمت‌ترین دیدارها خواندند و تأکید کردند: روحیه ایثارگری نجات بخش یک کشور و ملت است و هیچ جامعه‌ای بدون روحیه ایثارگری به عزت و عظمت نخواهد رسید.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه یکی از ابعاد و جهات روحیه ایثارگرانه، شناخت نیاز لحظه و عمل به وظیفه است، افزودند: کیمیای هوشمندی و موقعیت‌شناسی شهداء و ایثارگران، نقطه برجسته‌ای است که بعنوان یک درس بزرگ، همواره مورد نیاز کشور است.

ایشان بروز غفلت در جامعه و تشخیص ندادن نیاز لحظه را نتیجه استفاده نکردن از ظرفیت عظیم مردم دانستند و خاطرنشان کردند: حصار مستحکم در دفاع از هویت و عزت یک ملت و نجات کشور از توطئه ها، در گرو آگاهی مردم و نقش دادن آگاهانه به آنان است.

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: نظام ایران، جمهوری اسلامی بمعنای مردم‌سالاری اسلامی است که لازمه آن نقش‌آفرینی واقعی مردم در همه عرصه ها و استفاده غیر صوری از ظرفیت مردم است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تجلیل از صبر و بصیرت خانواده‌های شهداء، ایثارگران و جانبازان، خاطرنشان کردند: صبر و بصیرت یگانه عامل رسیدن به قله‌ها است و اگر ملتی دارای این دو ویژگی ممتاز بود، قطعاً در تشخیص هدف‌ها و مسیر رسیدن به این هدف‌ها دچار تردید و سردرگمی نخواهد شد.

ایشان با یادآوری نگاه بصیر و نافذ امام راحل(ره) افزودند: هنگامی که همه چیز در ظاهر ناامید کننده و غیر قابل دست‌یافتنی بود، امام بزرگوار(ره) سخن از امید و پیشرفت و موفقیت می‌گفتند و در نهایت هم، همه ناباورانه، شاهد تحقق این سخنان بودند.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به پیچیده‌تر شدن تحولات و مسائل، هوشمندی و وظیفه‌شناسیِ بهنگامِ نیاز را بسیار ضروری خواندند و تأکید کردند: به لطف خداوند امروز هوشمندی مردم متعهد، مؤمن و معتقد ایران و پایبندی آنان به آرمان‌ها بسیار زیاد است.

در ابتدای این دیدار تعدادی از خانواده‌های شهداء و جانبازان، رزمندگان و فرماندهان دفاع مقدس، حماسه‌سرایان و فرزندان شهداء در استان کرمانشاه، مطالب، اشعار و دل نوشته‌هایی را در خصوص دوران دفاع مقدس و مقام شهداء قرائت کردند.

آقای زریبافان رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این دیدار گزارشی از شهداء، جانبازان و آزادگان استان کرمانشاه ارائه کرد.