جانبازان

دریافت سهمیه خانواده شهدا از بنیاد شهید

انجمن: 

[="Black"]بسم الله الرحمن الرحیم

عرض سلام و ادب و احترام خدمت دوستان گرامی

خطاب به مدعیان عافیت طلب که با وقاحت تمام به خانواده های شهدا و جانبازان عزیز جنگ تحمیلی توهین میکنند.


عده ای به فرزندان شهدا که بعضا با سهمیه وارد دانشگاه شده اند میگویند خوب تو مزد خودت رو گرفتی بابات که شهید شد یه کوچه به نامش شد و تو هم با سهمیه وارد دانشگاه شدی و بنیاد شهید هم بهتون پول میده و ......

اولا اینکه حقشونه.
چون زمان جنگ باباهای شاه دوست شما که جرائت جنگیدن نداشتن یا صدتا سوراخ موش اجاره کردن و چپیدن توش یا از کشور فرار کردند و به خیال خودشون جونشون رو نجات دادند. بیشترین سهم تو این کشور رو فرزندان شهدا دارند و جانبازان عزیز.
از طرفی که فکر میکنی با یه سهمیه دانشگاه و یه کوچه به نام شدن بی حساب شد. اشکال نداره ، بیا ماهم پدر شما رو میکشیم و یه کوچه هم به نامش میکنیم و شما رو هم میفرستیم دانشگاه... خوبه؟؟؟؟؟ قبول میکنی؟؟؟؟؟

همین طور وضعیت جانبازان.....

حرف من چیزه دیگه ای هست.....

اون روز که تو این کشور جنگ شد و شاه دوستای بزدل وحشت زده فرار کردند غیور مردانی رفتن و از این کشور دفاع کردن.
اون زمان که جنگ شد نگفته بودن اگه برید جنگ و مجروح بشید بهتون جانبازی میدیم و ..... نگفته بودن شهید بشید در آینده ......
واسه جنگیدن هم پولی نمیگرفتن. همه با عشق رفتن جبهه و ..............

آقای پر ادعا امروز سوریه جنگه. از قبل از اینکه برید سوریه صاحب همه چی می شید. هم پول خوبی میدن. هم جانبازی میدن. هم به عنوان شهید محسوب میشید(( البته شهادت لیاقت میخواد)) و کلی امکانات دیگه.
بیاید برید سوریه جنگ دیگه. بیاد برید جانبازی بگیرید و با سهمیه هر کاری خواستید بکنید دیگه. چرا نمیرید؟؟؟ ترسیدید؟؟؟
فهمیدید آدم عاقل بخاطر پول نمیره جنگ!!!!
فهمیدید کسی حاظر نیست بخاطر یه سهمیه کوچیک و بی ارزش بره و سلامتیش رو به خطر بندازه!!!
فهمیدید آدم عاقل بخاطر یه سهمیه نمیره کاری کنه که 25 سال رو ویلچر بشینه!!!
فهمیدید آدم عاقل واسه سهمیه خانواده اش نمیره تا کشته بشه!!!
فهمیدید آدم عاقل نمیره جنگ تا 25 سال با هر سرفه کلی خون بالا بیاره که چی سهمیه بگیره!!!
بعدشم کسی که رفت بخاطر اینکه صدام نیاد و کشور رو نابود نکنه امروز شیمیایی هست و با هر نفس کشیدنش کلی زجر میکشه با دریافت یه پول ناچیز از بنیاد جانبازان همه چی جبران شد؟؟ جونیش برگشت؟؟
اون فرزند شهید که 30 سال بدون پدر بزرگ شد با یه سهمیه دانشگاه لذت پدر داشتن رو درک کرد؟؟ جبران بی پدریش شد؟ نخیر این نظام تا آخرش به شهدا بدهکاره به امام شهدا بدهکاره. به جانبازا بدهکاره.
[/]

قله جنگ

انجمن: 

[h=2]علیرضا دلبریان از جانبازان و غواصان گردان یاسین است. وی سال‌هاست روایت گر دلاوری‌های رزمندگان در 8 سال دفاع‌مقدس در مناطق عملیاتی است.[/h]

علیرضا دلبریان از جانبازان و راویان دفاع‌مقدس گفت: در طی سال‌هایی که به مناطق جنگی برای روایتگری می‌روم برای اقشار مختلف جنگ را روایت کردم که در بین این اقشار بعضاً از اقلیت‌های مذهبی مانند مسیحی‌ها و یهودی‌ها هم بوده‌اند.
روایت گر راهیان‌نور با اشاره به تأثیرپذیری تعداد زیادی از زائران گفت: بسیاری بعد از شنیدن خاطرات شهدا تحت تأثیر قرار گرفتند. یک نفر پیامک زده بود 2 رکعت نماز پیش یاران شهیدتان مشکل چندساله من را حل کرد. فرد دیگری زنگ‌زده بود می‌گفت معتاد بودم و با شنیدن دلاوری‌های رزمندگان با آن‌ها عهد کردم اعتیادم را ترک کنم و آن‌ها کمک کردند.
البته این را هم بگویم شهدا مشکل‌گشا هستند اما به نظرم اول باید آن‌ها را در ابتدا الگوی زندگی خود قرار دهیم نه وسیله حل مشکلات.
وی با اشاره به خاطره‌ای از روایت گری‌اش برای چند خاخام ضد صهیونیست گفت: وقتی خاخام‌های یهودی را به اروند بردیم به آن‌ها گفتم پیامبر شما حضرت موسی (ع) است و خداوند رود نیل را در برابر یاران این پیامبر شکافت و خشک کرد تا از آن عبور کنند؛ اما غواصان ما، آن یاران آخر زمانی عشق با تجهیزات جنگی که با خود داشتند با پیروی از امام عشق به آتش دشمن زدند و از اروند خروشان گذشتند.
قله جنگ ما غواصی است. غواصان مظلوم‌ترین شهدای ما بودند، چون در سخت‌ترین مناطق در سرما، در آب‌های خروشان با تجهیزات جنگی، بدون جان‌پناه در تیررس دشمن می‌جنگیدند

وی افزود: بعد از گفتن این مطلب عکس‌های غواصان شهید را به خاخام‌های یهودی که متحیرانه رود را نظاره می‌کردند نشان دادم. اشک در چشم‌هایشان حلقه‌زده بود و حرفی برای گفتن نداشتند.
وی با اشاره به خاطره دیگری از یک مسیحی اسپانیایی ادامه داد: در بین خارجی‌هایی که به اروند آمده بودند یک مسیحی اسپانیایی که معتقد بود این جنگ شما ویژگی خاصی ندارد در جنگ‌های دیگر هم افراد زیادی ناجوانمردانه کشته شدند. من در پاسخ به او گفتم شما بعد از پیروزی در جنگ بر سر جنازه‌ها و مجروحین جنگی دشمنتان چه می‌کنید؟ آن مرد مسیحی گفت: رجز می‌خوانیم ممکن است فرماندهان ما با کلت برخی از سربازان را هم بزنند.
وی تصریح کرد: در جواب به آن مسیحی گفتم وقتی در کربلای 5 ما به پیروزی رسیدیم. حسین خرازی یکی از فرماندهان لشگرهای ما با اسیران دشمن باکرامت برخورد کرد و با سربازانش سجده شکر به‌جا آوردند و درحالی‌که بر سر جنازه‌های عراقی‌ها گریه می‌کرد، می‌گفت ما نمی‌خواهیم این‌ها را بکشیم، این‌ها فریب‌خورده‌اند. از این صحبت‌های من و آن مسیحی عباس لاجوردی مستندی هم ساخته است.

غواصی قله جنگ ماست
وی افزود: من هنوز صحبت‌های زیادی درباره جان‌فشانی شهدای غواص دارم که هر چه بگویم تمام‌شدنی نیست. قله جنگ ما غواصی است. غواصان مظلوم‌ترین شهدای ما بودند، چون در سخت‌ترین مناطق در سرما، در آب‌های خروشان با تجهیزات جنگی، بدون جان‌پناه در تیررس دشمن می‌جنگیدند. اصلاً بدون اغراق می‌توان گفت کل جنگ ما یک‌طرف، سختی‌های غواصی در یک‌طرف دیگراست.
این جانباز دفاع‌مقدس دلیل علاقه خود به غواصان را این‌طور بیان کرد: وقتی شما کاسب باشی و بخواهی یک نمونه از بهترین آثارت را بیاوری قطعاً بهترین و گران‌بهاترینش را می‌آوری، ازنظر من هم بهترین نمونه و شاخص‌ترین رزمندگان ما غواصان بودند. چون غواصی اوج مظلومیت جنگ است به دلیل اینکه از قدیم گفته‌اند: «هر که در این درگه مقرب‌تر جام بلا بیشترش می‌دهند.»
این رزمنده 8 سال دفاع‌مقدس در پایان صحبت‌های خود گفت: اخلاص شهدای غواص یک آتشی در جان مردم انداخت. آن‌ها با مظلومیتشان دل‌ها را آتش زدند. یک غواصی که در نیزارها مجروح می‌شود اسیر می‌شود بعد توسط بعثی‌ها دست‌بسته دفن می‌شود این خیلی دردآور است.
شهدا مایه عزتم هستند
دلبریان با اشاره به لطفی که شهدا در این سال‌ها به او داشته‌اند گفت: شهدا حامی من بودند و هر کاری از دستشان برآمده برایم انجام داده‌اند، تمام عزتم را از شهدا دارم اگر دست از حمایتم بردارند ذلیل می‌شوم.


[/HR] منبع: خبرگزاری فارس

عکس / اقامه نماز جمعه با سِرم !

[="Tahoma"][="Black"]
در طول تاریخ انقلاب اسلامی،خصوصا در دهه شصت، نماز جمعه نقش رسانه ای فوق العاده ای را ایفا کرده است. به جرات می توان ادعا کرد که نبض نیروهای انقلاب و باورمندان به نظام جمهوری اسلامی در نماز جمعه می طپید و کار به جایی رسید که رژیم بعثی عراق برای تضعیف روحیه عمومی مردم در طول جنگ، بارها به صورت آشکار، تهدید به حمله ی هوایی به جایگاه نماز جمعه را مطرح می کرد و حاضر بود هزینه های معنوی این اقدام را بپذیرد و حتی در برخی شهرستان ها، این جمایت هولناک را مرتکب شد و این مهم را در تهران به دست مزدورانِ ایرانی خود سپرد که ۱۷ نمازگزار نیز در دانشگاه تهران، قطعه قطعه شدند.

نماز جمعه بی شک ویترینِ مقاومت و ایستادگی مردم ایران در حمایت از انقلاب اسلامی بود و هنوز نیز چنین است، علی الخصوص در پایتخت و هفته ای یک بار چشمِ تمامی دوستان و دشمنان به سوی این مرکز تجمع استثنایی می چرخید.

بسیار پیش می آمد که آسیب دیده گان از ضربات دشمنان نظام و انقلاب اسلامی، برای نمایش وفاداری خود و بی نتیجه بودن تلاش های معاندان، با جسم های درهم کوبیده و کم توان خود، در صفوف اول نماز جمعه حاضر می شدند و عزم خود را برای پشتیبانی از مبانی اعتقادی انقلاب اسلامی به نمایش می گذاشتند.

عکسی که مشاهده می کنید در اوایل دهه شصت هجری، در زمینِ چمن دانشگاه تهران و طی برگزاری نماز جمعه تهران گرفته شده است. تعدادی از جانبازان دفاع مقدس، در حالی که برخی از آنان به لحاظ عمومی حتی قادر به خوردن غذا نبودند و از سرُم اسفاده می کردند، در نماز جمعه حاضر شده و قامت شکسته خود را به نماز بسته اند.

منبع: جهان نیوز
[/][/]

سهمیه خانواده شهدا و جانبازان چرا؟!

انجمن: 

بسم رب الشهداو الصدیقین
عرض سلام و ادب
موضوع این تاپیک همینطور که از اسمش پیداست بحث در مورد سهمیه خانواده شهدا و جانبازان است.
این که آیا این سهمیه ها از روی عدالت است؟
آیا لزومی داره به خانواده شهیدی این مزایا داده بشه؟
آیا سهمیه هایی که الان میدند کافیه؟
به نظرتون چه تعداد از واجدین شرایط از سهمیشون استفاده می کنند؟
و ...
[spoiler]چند روز پیش در نامه یک دختر شهید به پدرش برای بار چندم این موضوع مطرح شد که بنده حذفشون کردم
عده زیادی از بزرگوارن بهاینکار اعتراض کردند و متاسفانه زود قضاوت کردند که اینجا آزادی نیست و...
اگر توجه میکردند متوجه میشدند بنده همه پست های موافق و مخالف منحرف شده از تاپیک را حذف کردم تا خدای نکرده کاربران این برداشت را نکنند که هر پستی موافق نظر مدیریت هست حذف نمیشه حتی اگر بی ارتباط باشه !

در هر صورت اگر کاربری را ناراحت کردم از ایشون عذر خواهی میکنم
اگر در این رابطه باز هم موردی هست در خصوصی عرض کنید و لطفا در اینجا مطرح نفرمایید[/spoiler]

کاربران گرامی میتونند اینجا نظرات خودشون را چه موافق و چه مخالف با سهمیه شهدا و جانبازان بگن
البته لطفا به هیچ وجه به اشخاص و نهادهای مرتبط توهین نفرمایید و بحث را منطقی و به دور از تشنج به پیش ببرید

عکس/شهیدان زنده در عرفات

حجت‌الاسلام والمسلمين قاضي عسكر در حاشيه مراسم برائت از مشركين در صحراي عرفات از جانبازان هشت سال دفاع مقدس كه در اين سرزمين حضور داشتند، عيادت كرد. ...

✿ جدا از لاله ها ✿ ◥تقدیم به جانبازان عزیز◣ برایش چه تیتری میگذاری؟

انجمن: 

ای کم نظیر عشق(به مناسبت روز جانباز)


اي تبسم شقایق رنگ بر گونه‌ي عشق! اي پرچمدار باران در وسعت تفتیده‌ کویر. اي حدیث سرخ شکفتن در برگ برگ تاریخ بردباری! به راستي بر شانه ‌هاي عریان دریایي‌ات، بوسه‌ هاي آسماني کدام سپیده را داري که این چنین کوثر زلال آفتاب در افق ناب چشمانت جاریست؟ و کدام رود است که در سرودن دست هاي بي‌ ریاي تو گنگ نماند و کدام سرود است که مجموعه‌ي خوبی ها و زلالی هاي تو را در سینه داشته باشد؟ حنجره‌ي ناتوان قلم در ستایش تو روزه‌ي سکوت مي ‌گیرد و دل با یاد تلاطم دریایي تو دریایي مي ‌شود، چرا که هیچ آبی، آرامش دروني تو را ندارد و هیچ موجي به خشم امواج اقیانوس دلت شبیه نیست! روح آسماني تو با کدام افق روشن بهشت تلاقي یافته و ستارگان گریبانت از کدامین کوچه باغ کهکشان عبور کرده‌اند که بوي کهکشان گرفته‌اند؟
دل، در حضور تو یاراي نکته گفتن ندارد و هر چه بگوید و بسراید، هنوز هزاران هزار قصه ناگفته باقي است! سر، در حضور تو سرفراز نیست! و چشم، در مقابل چشمان تو اندوهگین‌ترین ساحل خاموشي است، چشمي که در مقابل آیینه‌ها شرم زیستن و میل گریستن دارد! دست در مقابل دستاني که فرشتگان با خود به بهشت برده‌اند، احساس ناتواني مي‌ کند... و خلاصه مانده‌ایم که خروش تو را چسان بنویسیم و بلنداي روحت را چگونه در اندازه‌ هاي زمیني تعریف کنیم! ما به استغاثه‌ هاي عاشقانه‌ات در نیمه شب هاي خاطره و خون غبطه مي‌ خوریم! ما به عکس ‌هاي یادگاري‌ات، به لبخندت و به شانه‌ هاي دردمندت که بوسه گاه پروانه‌ هاست رشک مي ورزیم! نفس ‌هاي عاشورایي ‌ات ما را بارها به خیمه‌ي کوچک سقاي کودکان کربلا برده است و نگاهت در قوس و قزح نیایش، حماسه باراني زخم را تفسیر کرده است. از این پس، ما بوریاي توایم اي بي ‌ریاترین رهگذر این حوالي ... از این پس، ما درختاني خشکیده‌ایم در مسیر تواي پرشکوفه ‌ترین بهار! اي سبز متبسم... طلوع تو زیباترین اتفاقي است که در من افتاده است، تماشا کن! من پر از شعشعه‌ زمزمه‌هاي توام! جانباز!

❀•~•❀ دو بخش دارد : با...با ... ❀•~•❀ تقدیم به پدران آسمانی

انجمن: 

یک روز دیگر
چشم پاك دختري از جمله‌اي تر مانده است
چشم‌هاي پاكش اما خيره بر در مانده است
روي ديوار اتاق
كوچك تنهايي‌اش
عكس بابايش كنار شعر مادر مانده است
قلب دختر مي‌تپد و روبه رويش عكس مرد
چون پرستويي كه بي‌آواز و
بي‌پر مانده است
كوچه‌ها آبي شد و بابا نيامد، مادرش
گفت تا برگشتنش يك روز ديگر مانده است

منبع: ماهنامه سبزسرخ


کلیپ دیدار رهبر معظم انقلاب با جانبازان قطع نخاعی

[="Magenta"]حسینیه امام خمینی، دیروز در آخرین روز از هفته دفاع مقدس، در دیدار رهبر معظم انقلاب با شماری از جانبازان قطع نخاعی، سرشار از عطر حماسه و ایثار و استقامت شد و خاطرات دلدادگی و وفاداری رزمندگان میهن را به اسلام و امام و انقلاب دوباره در یادها زنده كرد.[/]

منبع:[="Red"]roshangari.ir[/]

[="Red"]حجم6.3مگابایت[/]