اقامه

حذف شهادت ثالثه از اذان و اقامه

انجمن: 

شفا;411085 نوشت:
پس اگر به نيت جزئي ازاذان واقمه گفته شود اذان واقامه صحيح نيست.

سلام

الان ممکنه واقعا بیشتر مردم این موضوع رو ندونند
پس بهتر نیست کلا حذف بشه این مورد تا اینکه باعث ابطال اذان و اقامه
بسیاری از انسانها بشه


توضیح: این پست از تاپیک:

http://www.askdin.com/thread32233.html

جدا شده است و جهت پاسخگویی به کارشناس محترم ارجاع داده شده است.

عکس / اقامه نماز جمعه با سِرم !

[="Tahoma"][="Black"]
در طول تاریخ انقلاب اسلامی،خصوصا در دهه شصت، نماز جمعه نقش رسانه ای فوق العاده ای را ایفا کرده است. به جرات می توان ادعا کرد که نبض نیروهای انقلاب و باورمندان به نظام جمهوری اسلامی در نماز جمعه می طپید و کار به جایی رسید که رژیم بعثی عراق برای تضعیف روحیه عمومی مردم در طول جنگ، بارها به صورت آشکار، تهدید به حمله ی هوایی به جایگاه نماز جمعه را مطرح می کرد و حاضر بود هزینه های معنوی این اقدام را بپذیرد و حتی در برخی شهرستان ها، این جمایت هولناک را مرتکب شد و این مهم را در تهران به دست مزدورانِ ایرانی خود سپرد که ۱۷ نمازگزار نیز در دانشگاه تهران، قطعه قطعه شدند.

نماز جمعه بی شک ویترینِ مقاومت و ایستادگی مردم ایران در حمایت از انقلاب اسلامی بود و هنوز نیز چنین است، علی الخصوص در پایتخت و هفته ای یک بار چشمِ تمامی دوستان و دشمنان به سوی این مرکز تجمع استثنایی می چرخید.

بسیار پیش می آمد که آسیب دیده گان از ضربات دشمنان نظام و انقلاب اسلامی، برای نمایش وفاداری خود و بی نتیجه بودن تلاش های معاندان، با جسم های درهم کوبیده و کم توان خود، در صفوف اول نماز جمعه حاضر می شدند و عزم خود را برای پشتیبانی از مبانی اعتقادی انقلاب اسلامی به نمایش می گذاشتند.

عکسی که مشاهده می کنید در اوایل دهه شصت هجری، در زمینِ چمن دانشگاه تهران و طی برگزاری نماز جمعه تهران گرفته شده است. تعدادی از جانبازان دفاع مقدس، در حالی که برخی از آنان به لحاظ عمومی حتی قادر به خوردن غذا نبودند و از سرُم اسفاده می کردند، در نماز جمعه حاضر شده و قامت شکسته خود را به نماز بسته اند.

منبع: جهان نیوز
[/][/]

اذان و اقامه و تشهد

می خواستم بدونم گفتن نام حضرت زهرا (سلام الله علیها) در تشهد و همینطور اذان و اقامه مانند آقای حسن زاده آملی طبق نظر حضرت آقای خامنه ای (مد ظله العالی) مشکل دارد؟
اشهد ان خاتم النبیین محمد رسول الله
اشهد ان امیرالمومنین علی و ابنائه المعصومین حجج الله
اشهد ان فاطمة الزهرا بنت رسول الله عصمة الله الکبری و حجة الله علی الحجج
به این شکل اذان و اقامه گفتن.

برچسب: 

××سوالاتی در زمینه اذان و اقامه در نماز جماعت××

انجمن: 

[="Indigo"]با سلام:Gol:،

ببخشید چند سوال داشتم،
اینکه باید در هنگام اقامه گفتن امام جماعت، مامومین تا هنگام "قدقامت الصلواه" بنشینند و بعد از آن از جا بلند بشن آیا صحت دارد؟

سوال دیگه اینکه آیا اذان و اقامه رو در نماز ها باید ایستاده گفت یا نشسته هم میشه؟

و سوال آخر اینکه اگر در بین نماز یادمان افتاد که اذان و اقامه نگفتیم باید نماز رو بشکنیم و اذان و اقامه رو بگیم و بعد نماز رو بخونیم آیا به این شکل درسته یا شرایطی داره؟

پیشاپیش از پاسخگویان محترم سپاسگذارم:Gol:.[/]