جمع بندی همجنسگرایی در جهان و عملکرد ادیان ابراهیمی

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
همجنسگرایی در جهان و عملکرد ادیان ابراهیمی

سلام.اسلام یا، اسلامیون حال حاظر، آیا برای مقابله با تفکری که می گه همجنسگراها هم آزادن و حق زندگی و رابطه جنسی با هم جنسشون رو دارن و می تونن ازدواج آبرومندانه ای داشته باشن و حتی صاحب فرزند بشوند(با رحم اجاره ای یا بر روش های دیگه).اقدام یا عکس العملی فرا مرزی انجام دادن؟؟؟آیا موفقیت هایی بدست آوردن؟برنامه های آیندشون چیه، چه اقداماتی می تونستن انجام بدهند و نکردند، و چه اقداماتی می تونند که در ادامه انجام بدهند؟؟
به طور مثال، من شنیدم تو خبرا، چند سال پیش، دقیق نمی دونم، که یک نظر سنجی تو ایرلند انجام شده و شصت و دو درصد مردم رای دهنده ایرلندی که می گند مذهبی و کاتولیکن یا پیشتر بودند، از همجنسگراها حمایت کردند و ازدواج همجنسگراها قانونی و آزاد اعلام شده، بر مبنای همین رای مردم.پس اسلامیون کجا هستند؟پزشکان مشلمان، روانشاناسان مسلمان؟روحانیون، نخبه ها؟چی کار می کردند تا الان؟نمیشه کاری کرد؟آیا اصلا اهمیتی داره و داشته برای اسلامیون و یا جمهوری اسلامی، حوزه علمیه قم؟مراجع؟ که کشور های غربی اینطوری همجنسگرایی رو قانونی و آزاد اعلام کنن؟

به نظر من که این قانون خیلی هم خوبه، چون اونوقت، خانوم های بیشتری سهم ما مردای غیر همجنسگرا میشه،;;) البته باید قانون تک همسری هم برداشته بشه،8-> ....
البته شوخی کردم این رو. ما کاری نداریم که، پزشکی چی می گه واینکه آیا این قانون خوب هست یا نه، از نظر بعضیا... و از این حرفا که با شک و تردید هایی همراهه از نظر بعضی ها.ولی چیزی که مسلم هست، اسلام و دیگر ادیان ابراهیمی، تقریبا همه، این عمل رو غیر الهی و گناه می دونند و مجازات سنگینی و بعضا اعدام رو برای یک شخص که رابطه ی جنسی همجنسگرایانه داره، وضع کردند.این ادیان ابراهیمی به خصوص اسلام، چه اقداماتی انجام دادند؟حوزه ی علمیه ی قم کجاست؟آیا همونطور که عرض کردم اهمیتی داره و داشته براش؟همین که این کشور اسلامی، داخل مرز هاش، گل و بلبل و مبرا باشه از این جنس تفکر ها و قانون ها، کافیست و خارج ازمرز ها، اروپا، آمریکا، برای ما اهمتینی نداره، هیچ وظیفه ای در قبالشون نداریم؟

width: 700 align: center

[TD="align: center"]با نام و یاد دوست

[/TD]

[TD="align: center"]
[/TD]


کارشناس بحث: استاد عامل

[TD][/TD]

[="Book Antiqua"][="Black"]بسم الله الرحمن الرحیم
با عرض سلام و ارادت ویژه
قبل از پاسخ، چند نکته را باید مد نظر داشت:
اول؛ اینکه بین همجنس گرایی و هم جنس بازی باید تفاوت قائل شد.
دوم؛ مبانی تمدن غربی را امانیسم تشکیل می دهد و این مبنا به فرد اجازه هر کاری که با حقوق دیگران تنافی نداشته باشد را می دهد.(هر چند رواج هم جنس بازی مسلما حقوق اجتماعی را خدشه دار می کند و بر اساس روایات، سبب قطع نسل و دیگر مشکلات اجتماعی می گردد.)
سوم؛ تاثیر تفکرات علمای مسلمان در جهان غرب فرع بر مسائلی مانند رسانه قوی و دیگر زیرساخت های تاثیر گذاری است، که متاسفانه ما از چنین زیرساختهایی در حد کافی برخوردار نیستیم.
هر چند در مورد این سوال شما:

پارسا مهر;1007396 نوشت:
آیا اصلا اهمیتی داره و داشته برای اسلامیون و یا جمهوری اسلامی، حوزه علمیه قم؟مراجع؟ که کشور های غربی اینطوری همجنسگرایی رو قانونی و آزاد اعلام کنن؟

اظهار نظرهایی شکل گرفته است، مانند:
هشدار آیه الله مصباح یزدی درباره رواج هم جنس بازی
اظهارات آیت الله جوادی آملی درباره همجنس‌بازی قانونی در غرب
اما بازتابی در حد داخل کشور داشته اند. هرچند حتی اگر بازتاب خارجی هم داشتند، با زمینه های تفکر غربی، تاثیر گذاری آنها بسیار محدود بود.

پارسا مهر;1007396 نوشت:
به نظر من که این قانون خیلی هم خوبه، چون اونوقت، خانوم های بیشتری سهم ما مردای غیر همجنسگرا میشه

این قانون اختصاص به آقایان ندارد، بلکه هم جنس گرایی یا هم جنس بازی در بین خانم ها هم مطرح است.

پارسا مهر;1007396 نوشت:
همین که این کشور اسلامی، داخل مرز هاش، گل و بلبل و مبرا باشه از این جنس تفکر ها و قانون ها، کافیست و خارج ازمرز ها، اروپا، آمریکا، برای ما اهمتینی نداره، هیچ وظیفه ای در قبالشون نداریم؟

مسلما اهمیت دارد اما با توجه به نکاتی که در مقدمه ذکر شد، این تاثیر گذاری به حد اقل رسیده است، علاوه بر اینکه هم اکنون تلاش علمای دین برای رفع شبهات این پدیده غربی در داخل کشور است! چه رسد به ایجاد تغییر در خارج از کشور...
[/]

خداوند پادشاه ما و مالک ماست.یک دیندار به این اعتقاد داره.اینکه کسانی که به زندگی پس از مرگ باور ندارند و شهوت و لذت و انسانها و بتهای پلید رو مالک و پادشاه خودشون میدونند و دست به عملی خلاف فطرت و بیمارگونه فقط برای خالی کردن شهوت بیحد و حصرشون میزنند حاکم دنیا بشوند دلیل نمیشه کسانیکه به خدا باور دارند تاییدشون کنند. اینها با حیوانات هم شهوتشون رو خالی میکنند و دور نیست زمانی که قانونش رو هم تصویب کنند.ظلم به کودکان پاک که گرفتار چنین حیوانات شهوت پرستی میشوند هم تراژدی دیگر ماجرای گلوبالیزم و افسارگسیختگی انسان محوری هست به اسم خواست اکثریت! چون لذت مبنای همه چیزه.البته لذتی کوتاه مدت.چون از حکم خدا نمیتونند خارج بشوند همونطور که خدا گفته هم پیر میشوند و هم میمیرند و ازش گریزی ندارند.مرده ای رو هم نمیتونند زنده کنند. البته همجنسگرایی متفاوت از همجنس بازی هست که خیلی معدوده و این همجنس بازی هست که دنیای کفر اون رو مجاز میدونه و در فیلمها و رسانه ها تبلیغ میکنه. اختلال هرمونی در افراد مونث یا مذکر که در اونها نشانه های جسمی هم داره و ممکنه با عمل جراحی جنسیت فرد تغییر کنه با همجنس بازی که خالی کردن شهوت در راهی که خدا قرار نداده است با همنوع و برای انسان سالم از نظر ذهنی و اخلاقی نفرت انگیزه و جامعه رو به انحطاط و انحراف حیوانی میکشه متفاوته.خداوند این عمل رو زشت ترین عمل میدونه و عذاب سختی هم براش وعده داده که ازش گریزی ندارند.


پرسش:
آیا در مورد همجنس گرایی در غرب و قانونی شدن آن، علمای حوزه علمیه عکس العملی نشان داده اند؟

پاسخ:
قبل از هر چیز باید به دو نکته توجه داشت:
اولا؛ یکی از مهمترین مبانی تمدن غرب را امانیسم یا انسان محوری تشکیل می دهد و بر اساس همین مبنا، خواست و لذت انسان بر هر چیز دیگری مقدم می گردد و تا جایی که این لذت خواهی منافاتی با حقوق دیگران نداشته باشد، مجاز خواهد بود.

ثانیا؛ انعکاس نظرات دانشمندان مسلمان در اقصی نقاط جهان فرع بر وجود رسانه های قوی و تبلیغات در این زمینه است، در حالی که چنین امکاناتی در دسترس ایشان نیست. حتی با وجود اعتراض هایی که توسط کلیسا و دیگر ادیانی که هم جنس گرایی را جایز نمی دانند، صورت گرفته، همچنان با توجه به اولیت داشتن حقوق انسان در غرب، این تلاشهای به جایی نرسیده و در برخی کشورها حتی ازدواج هم جنس نیز رسمی شناخته شده است.

علی رغم مشکلاتی که بیان شد، برخی موسسات حوزوی در مورد جنسیت از دیدگاه اسلام همایش برگزار کرده و مقالات مطرح شده در این همایش را نیز تحت عنوان «جنسیت از منظر دین و روانشناسی» منتشر کرده اند. علاوه بر اینکه برخی بزرگان حوزه مانند حضرت آیت الله جوادی آملی(1) و آیت الله مصباح یزدی(2) نیز در این زمینه مباحثی را بیان کرده اند. اما همانطور که اشاره شد، این مباحث انعکاس برون مرزی چندانی نداشته است.

پی نوشت ها:
1. سایت خبر آنلاین، اظهارات آیت الله جوادی آملی درباره همجنس‌بازی قانونی در غرب، تاریخ: 28/1/1391.
2. سایت عصر امروز، هشدار آیه الله مصباح یزدی درباره رواج هم جنس بازی، تاریخ: 28/8/1390.

موضوع قفل شده است