جمع بندی مشکلات زندگی، دعاهای نامستجاب و شک در صفات خدا

تب‌های اولیه

17 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
مشکلات زندگی، دعاهای نامستجاب و شک در صفات خدا

سلام. ممنون میشم بهم کمک کنین. اوضاعم بدجور بهم ریخته...:Ghamgin:
من 24 سالمه و تو یک خونواده مذهبی بزرگ شدم . بیشتر از یک سال هستش که واسه ازدواجم دعا میکنم...دعا که چه عرض کنم...التماس . گریه و ... ولی فایده نداره. هم خودم خوبم هم خانوادم ولی خواستگار نمیاد!!! یا فقط میان و میرن و هیچ جوابی نمیدن ... بخدا هیچ ایرادی هم نداریم:Ghamgin:
تو این مدت اخیر خیلی اذیت شدم و به گناه افتادم . تا بدترین گناه هم پیش رفتم:Ghamgin: واقعا بهم فشار داره میاد.
من واقعا تو عدالت خدا شک کردم که منو داره اینطوری تشنه نگه میداره.یا مهربون نیس که جواب اینهمه التماس رو نمیده که من به گناه نیفتم. یا تواناییش رو نداره. یا دانا نیس که ببینه اگه این امتحانه من که بنده خوبی بودم دارم کم میارم...یعنی کم آوردم:Ghamgin:
بهم نگین امتحان الهی هستش و من باید خودم رو بالا بکشم چون داع=غون تر ازین حرفا شدم که بخوام مبارزه بکنم با چیزی.
ممنون میشم کمکم کنین

با نام و یاد دوست


سلام خدمت شما بزرگوار تشکر می کنم از اعتمادی که به ما کردید و مشکل تان را با ما در میان گذاشتید.
راستش در قبال برخی از مشکلات اگر باور به آخرت در کار نبود خیلی سخت می شد باهاشون کنار اومد. ائمه با مبتلایان به گرفتاری ها و رنج ها خیلی همدلی می کردند تا مبادا از خدا دلخور شودند. با این که خود ائمه علیهم السلام مرکز بارش انواع اذیت ها و گرفتاری ها بودند.
نمونه اینها را در زندگی دو پیامبر خدا حضرت یعقوب و یوسف در سریال حضرت یوسف دیدیم.

به جرأت می توانم بگویم که حال و روز شما را درک می کنم نه به خاطر این که مشاور هستم به دلیل این که من هم انسان هستم و با نمونه دیگر از مشکلات دست و پنجه نرم کرده ام. مشکلاتی که برخی از آنها استمرار داشته و دارد.
بسیاری از افرادی که درد و دل شما را می شنوند و یا می خوانند این حال و روز را درک می کنند چون واقعیات زندگی برای همه اتفاق می افتد و ابر مشکلات بر سر همه انسان ها می بارد البته دیر و زود دارد ولی سوخت و سوز ندارد.

فردی وقتی زندگی مرفه برخی از مردم را می دید آهی از عمق وجود می کشید و می گفت اون زمان که خدا این امکانات و رفاهیات را تقسیم می کرد ما کجا بودیم که به ما نرسید. و چرا خدا حواسش به من نبود؟!
روزی دوستش او را به بیمارستان با بیماری های خاص برد و جوانان و همسن و سال او و
حتی کودکان را به او نشان داد و گفت براستی وقتی اینها به این رنج ها که معلوم نیست جان سالم به در ببرند مبتلا شدند من و تو کجا بودیم که به ما چیزی نرسید.
داستان بالا فقط یک داستان بود اما واقعا این طور نیست که گمان کنیم افراد مرفه مشکلی ندارند ما که مشاوریم از درد مخصوص به خود آنها با خبریم.

قرآن می فرماید و اما بنعمت ربک فحدّث؛ از نعمت های خدا سخن بگو و شکر کن.

ادامه دارد...

حقیقت زندگی مادی
دنیا زندگی مادی است و به حکم ماده بودنش محل تزاحم ها و اصطکاک ها و فراز و نشیب ها ، تلخ ها و شیرینی ها، تولد و مرگ ها، سلامت و بیماری ها و..است.
برخی از واقعیات در دنیا قابل تغییر و اجتناب نیست مثل پیری، مرگ و...
و برخی قابل اجتناب است.
وظیفه ما چیست؟
در حد توان خود تلاش کنیم مشکلات را حل و رفع کنیم و اگر قابل حل نیست تا حداقل امکان آسیب ها را کم کنیم.

هنوز شده....
واقعا باید به حکمت خدا توجه داشته باشیم چون قادر مطلق، عالم مطلق و مهر مطلق و نامحدود دارد.
اگر پدر یا مادرمان از نظر سلامت عقل و روان و اخلاق سالم باشند و امکانات زیادی داشته باشند آیا اگر هنگام مشکلات به ما کمک نکنند ما چه فکری درموردشان می کنیم. اگر در سن کودکی باشیم بعید نیست به انها بدگویی کنیم آنها را خسیس و بد بخوانیم و....آنها باز با مهربانی با ما سخن می گویند و می خواهند بفهمانند که ما بدشما را نمی خواهیم.
بارها و بارها در مشاوره ها از افراد مختلف سؤال کرده ام آیا به یاد دارید برای چیزی دعا کرده باشید و همان دعا مستجاب نشده و بعدا خدا را شکر کرده اید که خوب شد مستجاب نشده؟ خیلی ها جواب مثبت می دادند و تجارب شان را می گفتند:
خانمی از این که در رشته مورد دعایش قبول نشده بود خدا رو شکر می کرد و می گفت اگر در آن رشته قبول شده بودم به رشته موافق با استعداد و علاقه ام نمی رسیدم.
مردی آرزوی داشت به جای دوستش باشد و خدا را ناعادل می دانست ولی وقتی دید دوستش صاحب فرزند نمی شود از خدا شرمگین شد.
خانمی وقتی دید مرد مورد نظرش با فردی ازدواج کرد به خدایش بد گفت ولی وقتی دید او به روابط با زنان مختلف عادت بیمارگونه دارد و چند بار شکست در زندگی زناشویی خورده خدا را شکر کرد.
و.....

امتحان و صبر
در روایات داریم خداوند اگر کسی را امتحان کند به همان میزان تحمل و توان به او می دهد و او هم نباید بی تابی کند و گرنه احساس ناتوانی می کند و کم می آورد.

وظایف انسانی ما
ببنید واقعا برخی جاها امتحان الهی است. برخی موارد خودمان یا خانواده بد عمل می کنیم و زمانی هم خواستگار شعور انسانی ندارد و دیگران را بازی می دهد.
اما یک دختر چه کاری ازش می آید؟

  1. توکل و توسل
  2. کمک از نماز اول وقت با حضور قلب و صبر و روزه
  3. یادگیری مهارت های اجتماعی و هنر و خانه داری(اغلب افرادی که پویا هستند و فعال و منزوی نیستند و هنری دارند و در جمع زنان حاضر می شوند خواستگار بیشتری دارند به گونه ای که او خودش با دست باز از بین خواستگاران گزینش می کند.
  4. استفاده از تفریحات و لذت های حلال: برای از دست ندادن نشاط
  5. خواندن نماز جعفر طیار، دادن صدقه به دفعات مختلف به جای یک بار، خواندن زیارت عاشورا(توصیه آیت الله بهجت)
  6. البته عایق های استجابت دعا را باید از بین برد مثل عاق والدین، داشتن حق الناس، گناه و..
این تاپیک را هم مطالعه کنید: http://www.askdin.com/thread27673.html

منم دچارمشکل شماهستم ازیه خانواده مذهبی ومشکل خیلی سرراه ازدواجمه منم خیلی دعامیکنم گریه زاری نمیدونم چی بایدبگم خودمم موندم فقط اینومیدونم که نبایدناامیدبشیم وازخدای مهربان دلسرد.ماه رجبه بیایدبرام هم دعاکنیم بلکه فرجی بشه تازه شماخانواده خوبی دارین

با سلام و عرض ادب و کسب اجازه از استاد حامی

دوستان بزرگوار درست است هر کس به سن ازدواج میرسد طبیعتا میل به ازدواج در وی شکل میگیرد، گاهی بعضی زودتر ازدواج میکنند بعضی دیرتر همانطور که در اطرافمان شاهد ان هستیم، شخصا دوستانی دارم که در سن هفده هجده سالگی یا کوچکتر ازدواج کرده اند بعضا در سن سی الی سی و پنج سالگی و بالاتر ...

امتحان خداوند با صبر رقم میخورد و خداوند از همه کس به بنده اش لطیف تر میباشد ، شکر و صبر دو بال ایمانند. بدون شک خداوند بنده اش را بی نصیب رد نمیکند و دیر یا زود اجابت میکند.

دعا به درگاه خداوند مستجاب میشود اما ممکن است دیرتر مسئله کنار امدن با وضعیت فعلیست ،

برای کنار امدن و اینکه زیاد رنج تحمل نکنید باید خود را با کارهای مهم سرگرم نمایید و ورودی های ذهن خود را کنترل کنید:

1- چیدن یک برنامه روزانه تقریبا تمام وقت با فعالیت های مورد علاقه یتان از جمله کلاس های مختلف و همراه شدن با دوستانی که شرایط شما را دارند و خود را سرگرم کرده اند میتواند به شما کمک کند.
2- سعی کنید از دیدنی ها و شنیدنی های مهییج پرهیز کنید.
3-به وعده خداوند امید وار باشید و اینکه خداوند به شما عنایت کرده و با این مسئله شما را برای خود تربیت میکند.
4-یاد مرگ و زودگذر بودن دنیا بسیار به شما ان شاءالله کمک میکند.
5-یاد اینکه زیاد افرادی شرایط همچون شما و یا خیلی بدتر از شما دارند.
6-همیشه یاد داشته باشید صابرون نزد خداوند اجر ویژه دارند، حضرت معصومه و رابعه هم مجرد ماندند.

[=arial]سلام علیکم
با اجازه استاد های گرامی!
:Gol:[=arial]
همه ی انسان همین گونه هستیند! تا زمانی که خداند دعایشان را استجاب می کند حرفی ندارند اما تا یک دعایشان مستجاب نمی شود سریع از خدا ایراد می گیرند.
تا به حال شده به خودتان بگوید شاید مشکل از من است نه خدا؟
انسان باید اول به کار های خودش بنگرد!
بنابر آیات و روایات فراوان، خداوند کمترین ظلمی به بندگان روا نمی‌دارد؛ همان طور که در آیه 40 سوره نساء می‌فرماید:«ان الله لایظلم مثقال ذره. . .» (خداوند ذره‌ای ظلم روا نمی‌دارد(
عقل آدمی نیز همین گونه حکم می‌کند؛ زیرا خداوند هیچ گونه احتیاجی به ظلم ندارد و ساحت مقدّسش از همه عیوب و نقص‌ها مبراست. خداوند نه بخل دارد، نه فقر، نه جهل. بنابر این اگر در جایی از عالم، نقص و عیبی به نظر می رسد، حتماً باید آن را متوجّه کسی غیر خداوند دانست. همان گونه که در آیه 44 سوره یونس می‌فرماید:«ان الله لا یظلم الناس شیئاً ولکن الناس انفسهم یظلمون» (خداوند هیچگونه ستمی بر مردم روا نمی دارد. بلکه خود مردم‌اند که به خودشان ستم می‌کنند.)

مواردی نیز هست که ما از واقعیت مطالب ناآگاهیم و تصوّر می‌کنیم که ظلمی در کار است، ولی در واقع، ناشی از جهل ما به عواقب آدمیان است.
مثلا اگر کودکی را ببینیم که کور به دنیا آمده، ممکن است بگوییم خداوند به او ظلم کرده، در حالی که این نسبت کاملاً نارواست.
زیرا اوّلا ما از خداوند طلبی نداریم تا چنین بگوییم، ثانیاً عاقبت این کودک را چه کسی می‌داند؟ اگر این کودک چشم داشت چه می‌شد؟ ما نمی‌دانیم. اگر خداوند با علم بی‌پایان خود بداند که این کودک با داشتن چشم، جهنمی، ولی بدون چشم، بهشتی می‌شود، آیا نابینابودنش ظلم است؟!
هر عاقلی می‌گوید:«خداوندا! اگر چشم و گوش و دست و پای من مرا به جهنم می‌کشانند، آنها را از من بگیر و مرا بهشتی کن!»
آیا اگر خداوند کسی را فقیر نگاه داشت و به این وسیله او را آزمایش کرد و آن‌گاه به بالاترین درجات بهشتی رسانید، به او ظلم کرده؟! هرگز!
بیشتر انبیا و اوصیا و اولیای خداوند در دنیا به فقر و تنگدستی دچار بوده‌اند و حال آنکه می‌دانیم آنها گل سر سبد عالم‌اند.

بنابراین نباید ساده اندیشی کرد و هر کمی و کاستی را به پای ظلم گذاشت. عدالت خداوند زمین و آسمان را پر کرده و سراسر عالم روی حساب و نظم و عدل و منطق است.

عدل الهی شهید مطهری

بانوی شرقی;348502 نوشت:
سلام. ممنون میشم بهم کمک کنین. اوضاعم بدجور بهم ریخته...:Ghamgin:
من 24 سالمه و تو یک خونواده مذهبی بزرگ شدم . بیشتر از یک سال هستش که واسه ازدواجم دعا میکنم...دعا که چه عرض کنم...التماس . گریه و ... ولی فایده نداره. هم خودم خوبم هم خانوادم ولی خواستگار نمیاد!!! یا فقط میان و میرن و هیچ جوابی نمیدن ... بخدا هیچ ایرادی هم نداریم:Ghamgin:
تو این مدت اخیر خیلی اذیت شدم و به گناه افتادم . تا بدترین گناه هم پیش رفتم:Ghamgin: واقعا بهم فشار داره میاد.
من واقعا تو عدالت خدا شک کردم که منو داره اینطوری تشنه نگه میداره.یا مهربون نیس که جواب اینهمه التماس رو نمیده که من به گناه نیفتم. یا تواناییش رو نداره. یا دانا نیس که ببینه اگه این امتحانه من که بنده خوبی بودم دارم کم میارم...یعنی کم آوردم:Ghamgin:
بهم نگین امتحان الهی هستش و من باید خودم رو بالا بکشم چون داع=غون تر ازین حرفا شدم که بخوام مبارزه بکنم با چیزی.
ممنون میشم کمکم کنین

سلام و عرض ادب خدمت شما خواهر گرامی

بنده و خیلی از دوستان دیگه شرایط شما رو کاملاً درک می کنیم. حتی در بین ما و دوستان ما کسانی هستند که وضعشون به مراتب از شما بغرنج تره.

نمی خوام شما رو به یاد مرگ و صبر و ورزش و ... دعوت کنم چون می دونم خیلی از اینها شعاره. فقط می خوام عرض کنم از خودتون بیش از چیزی که هستید و دارید توقع نداشته باشید. خدا هم بیشتر از این توقع نداره.

هرچقدر که خدا رو قبول دارید همون قدر عبادتش کنید. اگه خیلی به خدا علاقه ندارید همین که به احترام عظمتش براش نماز بخونید و به یادش باشید خیلی خوبه.

ضمناً اینم یادمون هست که مسلمون ها قرن هاست به وعده یاری خدا دلخوشند. حفظ ایمان کار ساده ای نیست. خیلی سخته. هر کسی در حد خودش امتحانات سختی پیش رو داره تا ایمانش ارزش پیدا کنه. البته در حد خودش.

نکته دیگه این که اگه حس می کنید خدا هیچ کاری انجام نمی ده معنیش این نیست که خدا وجود نداره یا نمی شنوه. باید یادمون باشه که خدا اصلاً از اول قرار نبوده تو زندگی ما خیلی دخالت کنه. بیشتر تماشا می کنه ببینه آدما خودشون چکار می کنن. فقط زمان ظهوره که قراره زمین اصلاح بشه حتی به زور. اما در عین حال از همون اول خدا شنوا بوده و گفته هر دعایی بکنید عین منفعته. چون اگه اینجا بهتون ندم اون طرف چند هزار برابرش رو بهتون می دم.

امیدوارم خدا بزودی با فضلش شما رو بی نیاز کنه و شما تو این ناامیدی باقی نمونید. خودتون هم با همفکری دوستان دلسوز به دنبال زمینه سازی موفقیت باشید. چه با فعالیت اجتماعی بیشتر چه با پیشنهاد غیرمستقیم به کسانی که شایستگی شما رو دارن و چه راه های دیگه ای که می تونه به صبر و تحمل شما کمک کنه. هر چقدر موفق شدید همون قدر کافیه. بیش از اون نه از خودتون توقع داشته باشید نه خدا از شما توقع داره. حتی به قول دوستمون پسر زمینی ممکنه گاهی هرچی تلاش می کنید بدتر بشه! این سخت ترین نوع امتحان هست. اگه اینطوری شد سعی کنید مثل مورچه بعد از مدتی دوباره تلاش کنید و هدف اصلی رو رها نکنید.

خلاصه این که رحمت و عدالت خدا در اصل تو قیامت دیده می شه. فعلاً کار خدا بیشتر سکوت و نظاره کردنه. ریشه اصلی این مشکلات خودمون هستیم. از جمله علمای دینی که اغلب تو انذار کردن و شعار دادن بیشتر مهارت دارن تا ارائه راهکار عملی وگرنه وضع جامعه مون این نبود.

در صورت امکان تو حوزه ها و دانشگاه ها پروفایل ازدواج درست کنید تا بهتون مورد معرفی کنن. در حد شرعی کمی به ظاهرتون برسید. رو مهارت های کلامی کار کنید. ان شاء الله ضرر نمی کنید.

ببخشید که طولانی شد.

اللهم وفقنا لما تحب و ترضی:Gol:

pesar.zamini;351162 نوشت:
سلام
خواهر عزیز اینو بدون خدا برای گریه ها و دعاهای شما هیچ اهمیتی نمیده نه تنها شما بلکه برای خیلی ها همینطوری هستش به خاطر همینه که روز به روز مردم خداگریزتر میشن برای خدا هیچ فرقی نداره که تو به چی نیاز داری و چی میخوای تمام پاسخگوهای این انجمن مثل اسمانی ها فقط شعار میدن و از عدالتی که وجود نداره حرف میزنن.من و خیلی از ادمهای دیگه مثل شما عمل کردند اما هیچی ندیدند تازه بدتر هم شده.شما برو صفات خداوند و نامهای اون رو پبدا کن دونه به دونه اش رو بخون با معنی ببین کدوم یک از صفاتش تو زمین وجود داره.به جای این همه التماس و دعا به فکر یه راهکار باش.بیهوده خودت رو خسته نکن.. گشتم نبود نگرد نیست.گوش اگر گوش خدا و ناله اگر ناله من انچه البته به جایی نرسد فریاد است

جناب peser zamini بایدبگم همه چیزدست خداست اگه اون نخوادزمینوزمانابهم بدوزی نمیشه تلاش وتوکل مکمل همندمن شعارنمیدم واین روتجربه کردم :Sham:

pesar.zamini;351162 نوشت:
سلام
خواهر عزیز اینو بدون خدا برای گریه ها و دعاهای شما هیچ اهمیتی نمیده نه تنها شما بلکه برای خیلی ها همینطوری هستش به خاطر همینه که روز به روز مردم خداگریزتر میشن برای خدا هیچ فرقی نداره که تو به چی نیاز داری و چی میخوای تمام پاسخگوهای این انجمن مثل اسمانی ها فقط شعار میدن و از عدالتی که وجود نداره حرف میزنن.من و خیلی از ادمهای دیگه مثل شما عمل کردند اما هیچی ندیدند تازه بدتر هم شده.شما برو صفات خداوند و نامهای اون رو پبدا کن دونه به دونه اش رو بخون با معنی ببین کدوم یک از صفاتش تو زمین وجود داره.به جای این همه التماس و دعا به فکر یه راهکار باش.بیهوده خودت رو خسته نکن.. گشتم نبود نگرد نیست.گوش اگر گوش خدا و ناله اگر ناله من انچه البته به جایی نرسد فریاد است

[=book antiqua]این جناب اول موضع فکری خود را درباره خداوند مشخص کند. اصلا خدایی را قبول دارد؟ خدای مقبولش آیا دارای چه صفاتی است؟ صفات او نیکوست و یا ناپسند است؟
کسانی که دارای تفکراتی خارج از هنجارهای کاربران این سایت دارند، ابتداء باید به تاپیکهای اعتقادی مراجعه کنند، بعد اگر آنجا به اقناع دست پیدا کردند و مسلمان شدند سراغ دیگر تاپیکها بیایند.
عدم توجه به این قاعده منطقی، این توهم را بوجود می آورد که آنها در پی ترویج افکار الحادی خود هستند و سایت با ترویج هر گونه الحادی برخورد می کند.

[=book antiqua]اما شبهه ای که این جناب ایجاد نموده است:
استجابت دعا تجربه ای است که همه انسانها فارغ از تفاوتهای اعتقادی که با هم دارند، آن را تجربه نموده اند.
دعا نمودن، در خواست از خداوند برای تحلیل درست مشکلات و پیدا نمودن راه کار حل آنها و شکیبا بودن برای عملی ساختن این راهکارهاست. بنابرین دعا نه تنها تضادی با حل منطقی مشکلات ندارد بلکه آن را تقویت می کند.

بسم الله الرحمن الرحیم

با عرض سلام و عرض ادب و احترام


بانوی شرقی;348502 نوشت:
سلام. ممنون میشم بهم کمک کنین. اوضاعم بدجور بهم ریخته...:Ghamgin:
من 24 سالمه و تو یک خونواده مذهبی بزرگ شدم . بیشتر از یک سال هستش که واسه ازدواجم دعا میکنم...دعا که چه عرض کنم...التماس . گریه و ... ولی فایده نداره. هم خودم خوبم هم خانوادم ولی خواستگار نمیاد!!! یا فقط میان و میرن و هیچ جوابی نمیدن ... بخدا هیچ ایرادی هم نداریم:Ghamgin:
تو این مدت اخیر خیلی اذیت شدم و به گناه افتادم . تا بدترین گناه هم پیش رفتم:Ghamgin: واقعا بهم فشار داره میاد.
من واقعا تو عدالت خدا شک کردم که منو داره اینطوری تشنه نگه میداره.یا مهربون نیس که جواب اینهمه التماس رو نمیده که من به گناه نیفتم. یا تواناییش رو نداره. یا دانا نیس که ببینه اگه این امتحانه من که بنده خوبی بودم دارم کم میارم...یعنی کم آوردم:Ghamgin:
بهم نگین امتحان الهی هستش و من باید خودم رو بالا بکشم چون داع=غون تر ازین حرفا شدم که بخوام مبارزه بکنم با چیزی.
ممنون میشم کمکم کنین

سرکار خانم بانوی شرقی، استاد جواب کاملی دادند اگر اجازه بدهید چند خطی را بنویسم

شما به عنوان یه دختر باحیا و مذهبی و... اول عقاید و اخلاقتون رو موشکافی و تجزیه و تحلیل کنین . چون بعضی جاها ما برخوردها و عقایدی داریم که ضروری نیستن یعنی شرع مقدس دستوری مثه برخورد و رفتار ما نداده و ما ویژگیهای زایدی را در خود پرورش دادیم. ببینین اگر چنین اخلاق و رفتاری دارین عوض بکنین. بعد به استعدادهایتان توجه بیشتری بکنین. دستپاچه بودن و نگران بیش از اندازه بودن موجب فراری خواستگار می شود. سعی کنین خودتونو در حد متعادل نگه دارین.

خب ما هم درک میکنیم که هم نوعمان و هم مکتبمان نیازهاش برآورده نمیشه و نگران و ناراحت هم میشیم اما نباید امیدتون رو از دست بدین. البته امید بیش از اندازتون رو از خلق از دست بدین بهتره امید بیش از اندازه نسبت به خلق باعث میشه کارتون واگذار به خلق بشه{البته شاید اصلا امید افراطی به خلق نداشته باشین محض احتیاط گفتم} . باز باید توکل به خدا بکنین. شک در وجود کامل باطل است اما سوال از وجود کامل ، کاملا بجاست. میتونین در خلوتتون از خدا بپرسین و بر سوالتون صبر کنین تا جواب بگیرین. اما باید صبر داشته باشین و منظور از صبر فقط منتظر ماندن نیست بلکه پلها را خراب نکردن و قانون شکن نبودن را هم شامل میشه مخصوصا در ارتباط با مسأله ای که سوال پرسیدین.

انشاالله با صبر حقیقی به جواب میرسین. دعا گوتیم پس دعایمان کنید تا دعاهامون در حق همدیگه مستجاب بشه. عاقبت بخیری مهم است. یه حرفی رو یه عزیزی نوشته بودن مینویسم تا شاید به کارتون بیاد:
نوشته بودن:

«وقتی دعاهات مستجاب میشه تو به قدرت و توان خدا ایمان داری و وقتی که دعا مستجاب نمی شود خدا به قدرت و توان تو ایمان دارد.»


شاید با یه تکان در خود و عقاید و اخلاقمون با نظر خدا خودمون حلال مشکلات باشیم.درکتون میکنیم پس دست در دست هم برا همدیگه دعا میکنیم ممنون

بانوی شرقی;348502 نوشت:
سلام. ممنون میشم بهم کمک کنین. اوضاعم بدجور بهم ریخته...:Ghamgin:
من 24 سالمه و تو یک خونواده مذهبی بزرگ شدم . بیشتر از یک سال هستش که واسه ازدواجم دعا میکنم...دعا که چه عرض کنم...التماس . گریه و ... ولی فایده نداره. هم خودم خوبم هم خانوادم ولی خواستگار نمیاد!!! یا فقط میان و میرن و هیچ جوابی نمیدن ... بخدا هیچ ایرادی هم نداریم:Ghamgin:
تو این مدت اخیر خیلی اذیت شدم و به گناه افتادم . تا بدترین گناه هم پیش رفتم:Ghamgin: واقعا بهم فشار داره میاد.
من واقعا تو عدالت خدا شک کردم که منو داره اینطوری تشنه نگه میداره.یا مهربون نیس که جواب اینهمه التماس رو نمیده که من به گناه نیفتم. یا تواناییش رو نداره. یا دانا نیس که ببینه اگه این امتحانه من که بنده خوبی بودم دارم کم میارم...یعنی کم آوردم:Ghamgin:
بهم نگین امتحان الهی هستش و من باید خودم رو بالا بکشم چون داع=غون تر ازین حرفا شدم که بخوام مبارزه بکنم با چیزی.
ممنون میشم کمکم کنین

باسلام

آیا در اکثر امور زندگی همه چی برعکس میشه غیر از ازدواج؟!

یا رب

[=persian-khat-khati].:بوی خاک

با سلام به خواهر عزیزم بانوی شرقی ببین خواهر گلم همه کارهای ما براساس مصلحت ونظر خدا هست ومن هم مشکل شما را درک میکنم من در روز عرفه به امامزاده رفته بودم برای دعا روحانی که سخنرانی میکرد به مطلب خوبی اشاره کرد که اگه همه ما جمع بشیم ویه کاررا بخواهیم انجام بدهیم واگه خواست خدا برای انجام وشدن اون کار نباشه به هیچ وقت کاری صورت نمیگیرد ولی اگه مصلحت وخواست خدا باشه وما نخواهیم کاری صورت بگیرد اون کار انجام می گیرد بهرحال ما در تمام مراحل زندگی ومشکلات باید یاد خدا باشیم وشاکر همه داده ها ونداده ها باشیم انشاءالله خدا فرجی هم در مشکل شما قرار میدهد.

سلام
اطرافم دارم تنهایی اینجور ادمها رو میبینم و از دعاهاشون به درگاه خدا باخبرم ولی منم مثل شما و خیلی های دیگه نمیتونم بفهمم چرا دعاهاشون مستجاب نمیشه و از طرفی برام سخته بگم حکمت و مصلحتی در کاره ولی جز این هم راهی نیست و میدونم اگر خدا نخواد، هیچ اتفاقی نمیفته
برا همین در حال ادای نذری هستم به نیت خوشبختی و ازدواج خوب همه دخترهایی که خوبن ولی ... بیشتر اونهایی که میشناسم رو یاد میکنم ولی اصل نیتم برای همه است.
ابرویی ندارم ولی کاری جز این از دستم برنیومد. بانوی شرقی برای شما هم دعا میکنم
دوستان دعا کنید این 40 روز عاشورا که تموم شد، حاجت دل این عزیزان هم به دست باب الحوائج براورده بشه

بانوی شرقی;348502 نوشت:

من واقعا تو عدالت خدا شک کردم که منو داره اینطوری تشنه نگه میداره.یا مهربون نیس که جواب اینهمه التماس رو نمیده که من به گناه نیفتم. یا تواناییش رو نداره. یا دانا نیس که ببینه اگه این امتحانه من که بنده خوبی بودم دارم کم میارم...یعنی کم آوردم:Ghamgin:
بهم نگین امتحان الهی هستش و من باید خودم رو بالا بکشم چون داع=غون تر ازین حرفا شدم که بخوام مبارزه بکنم با چیزی.
ممنون میشم کمکم کنین

pesar.zamini;351162 نوشت:
سلام
خواهر عزیز اینو بدون خدا برای گریه ها و دعاهای شما هیچ اهمیتی نمیده نه تنها شما بلکه برای خیلی ها همینطوری هستش به خاطر همینه که روز به روز مردم خداگریزتر میشن برای خدا هیچ فرقی نداره که تو به چی نیاز داری و چی میخوای تمام پاسخگوهای این انجمن مثل اسمانی ها فقط شعار میدن و از عدالتی که وجود نداره حرف میزنن.من و خیلی از ادمهای دیگه مثل شما عمل کردند اما هیچی ندیدند تازه بدتر هم شده.شما برو صفات خداوند و نامهای اون رو پبدا کن دونه به دونه اش رو بخون با معنی ببین کدوم یک از صفاتش تو زمین وجود داره.به جای این همه التماس و دعا به فکر یه راهکار باش.بیهوده خودت رو خسته نکن.. گشتم نبود نگرد نیست.گوش اگر گوش خدا و ناله اگر ناله من انچه البته به جایی نرسد فریاد است

با عرض سلام امیدوارم که مشکلتون حل شده باشه و اگر هم نشده بزودی زود حل بشه، به نحو احسن و موردی مناسب

اما در این مشکل شما خواهر گرامی مساله ی قابل توجه اینه که ما با دقتی بیشتر به دنیا و آدمای اطرافمون نگاه کنیم و قبل از اینکه به خدای متعال چنین نسبت ناروا و خارج از شان و مرتبه ربوبی بدهیم برای رفع عواملی که سازنده چنین وضع نابهنجاری هست دعا کنیم.

این عوامل هم چیزی نیست جز تهاجم فرهنگی و نابسامانی اوضاع اقتصادی و ناشکری خود ما آدمای به اصطلاح دیندار که از بس از همه چیز شکایت کردیم و به این بهانه ها دختر و پسر تن به ازدواج ندادند، روز به روز اوضاع وخیم تر شد...
پس بهتره بیاییم برای خودمان و همه جوانها دعا کنیم که خداوند اصلاحمان کند و در همه حال راه درست را نشانمان دهد و در راس دعاهامون هم ظهور حضرت بقیه الله اروحنا فداه است که فرج حقیقی در ظهور آن حضرت میباشد.

با عرض سلام خدمت دوست عزیز بانوی شرقی

قبل از هر چیز میخواستم از شما دعوت کنم تاپیک زیر را ببینید:
http://www.askdin.com/thread30658.html
عنوان: دعا ؛ شرایط و موانع استجابت
برای اطلاع بخشی از این تاپیک را که نوعی جمع بندی من از دعا است برای شما می آورم:

چالشگر;404596 نوشت:
1- هیج تضمینی برای احابت دعای دعا کننده، آنطور که خواست او میباشد، وجود ندارد.
2- دعا کننده باید باور داشته باشد که:
*اگر خواسته اش همانطور که مد نظرش بوده انجام شد، به دلیل دعا و وجود سایر شرایط بوده است،
*اگر خواسته اش به صورتیکه میخواسته انجام نشد،
الف) حکمتی در عدم اجابت خواسته اش بوده، یا
ب) در آینده به نتایج بهتری خواهد رسید، یا
ج) اجری در آخرت دریافت خواهد کرد، یا
د) شرایط انجام دعا را رعایت نکرده است.

حال سوال این است:
آیا شما حاضرید برای ادامه زندگی خود و رسیدن به آرمانها و آرزو هایی که دارید تنها روی دعا حساب کنید؟ چه کسی حاضر است؟
من، شما و همه و همه، در بیشتر صحنه های زندگی با مشکلات عدیده و لاینحلی روبرو شده و میشویم. واقعیت این است که شاید موثر ترین ابزار برای خروج از مشکل برای همه ما، چه مذهبی و چه غیر مذهبی، چه ایرانی و چه غیر ایرانی، تفکر و پیدا کردن راهکار عملی و همسو با قوانین جاری طبیعی میباشد. من نه روانشناس هستم و نه تخصصی در مسائل اجتماعی دارم ولی فکر میکنم شما باید رویکرد خود را تغییر دهید. چگونه؟ نمیدانم! این شما هستید که باید راهکارش را پیدا کنید.
اگر تجربه خوبی از طی مسیری که بار ها طی کرده اید ندارید، مسیر دیگری را انتخاب کنید! مسیری که هم جدید باشد و هم با مبانی اعتقادی شما سازگاری داشته باشد. این به این معنی نیست که دعا نکنید، دعا یک باور شخصی است و شاید اثرات نامحسوسش بیشتر از اثرات محسوس آن باشد ولی قدر مسلم این است که قابل سنجش و اندازه گیری نیست. شما نمیتوانید بگویید چه کاری نتیجه مستقیم دعا است و چه کاری به علت دعا نکردن انجام نشده. شما نمیدانید، هیچکس نمیداند.
موفق باشید

موضوع قفل شده است