خود ارضایی ضرر دارد یا نه؟ (جمع بندی بحث)

تب‌های اولیه

38 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
خود ارضایی ضرر دارد یا نه؟ (جمع بندی بحث)

در مورد اینكه آیا استمناء ضرر دارد یا نه، در بین دانشمندان علوم فیزیولوژی و روانشناسی دو نظریه عمده وجود دارد: ا) عده ای آن را بی ضرر و امری عادی تلقی كرده اند. 2) عده ای دیگر ـ كه اكثریت می باشند ـ آن را یك بیماری جسمی و روحی به حساب می آورند. در مورد نظریه اول باید گفت كه هر چه پیش می رود تجربیات و مشاهدات و تحقیقات محققان آن را تضعیف می كند. علم جدید نشان داده است كه بیماری های جدی ای در اثر افراط در این كار بروز و ظهور پیدا كرده است، و همچنین بسیاری از متخصصان نیز این مطلب را پذیرفته اند. بنابر این آنچه كه از سخنان و كتابهای اكثر دانشمندان علوم جدید استفاده می شود این است كه استمنا دارای ضررهای جسمی و روحی است. البته این دانشمندان استمنا را در اصل یك بیماری روحی می دانند نه جسمی، ولی این بیماری روحی سرانجام بیماریهای جسمی را نیز ایجاد می كند. نكته آخر اینكه همانطور كه استمنا یك بیماری روحی است، باید از همین راه نیز درمان شود. برای مطالعه بیشتر می توانید به كتاب "فتنه نفس ـ غریزه جنسی و خطر خود ارضایی" نوشته نوروز صدری مراجعه نمایید.
خوب است در اینجا توجه شما را به عواقب خودارضایی جلب نماییم .البته عواقب سو و پیامدهای منفی و عملی این گناه جدای از آن كه معصیت است ، فراتر از آن است كه بتوان آنها را برشمرد، بلكه فقط به چند مورد از آن اكتفا می كنیم : 1- پیامدهای جسمانی : ضعف چشم وبینایی ، تحلیل رفتن قوای جسمانی ، عقیم شدن و ناتوانی در تولید مثل ،پیری زودرس ، ضعف مفاصل ، لرزش دست ، زشتی چهره و از بین رفتن طراوت صورت . 2- پیامدهای روحی و روانی : ضعف حافظه و حواس پرتی ، اضطراب ،منزوی شدن و گوشه گیری ، افسردگی ، بی نشاطی و لذت نبردن از زندگی ،پرخاشگری و بداخلاقی و تندخویی ، كسالت دایمی ، ضعف اراده . 3- عوارض اجتماعی : ناسازگاری خانوادگی ، بی میل شدن به همسر و ازدواج ، ناتوانی درارتباط با جنس مخالف و همسر، بی غیرت شدن ، احساس طرد شدن ، از بین رفتن عزت ، پاكی ، شرافت و جایگاه اجتماعی ، دیر ازدواج كردن و لذت نبردن از زندگی مشترك .
توجه:
1- به محض گناه و ارتكاب مایوس از رحمت الهی نباشید و با توبه مجددا" راه پاكی را فراگیرید و سعی كنید كه تكرار نشود. 2- در صورت امكان ازدواج با كم كردن سطح توقعات و انتظارات ازدواج بهترین راه حل است.3 - در تمام حالات ازخداوند برای حفظ پاكی استعانت بجویید و در اسرع وقت با توبه ای واقعی، خود را در زمره توبه كنندگان كه در درگاه الهی دارای مقام رفیعی هستند قرار دهید.

منبع:سایت تبیان


«استمنا» يا «خودارضايي» يكي از راه هاي انحرافي در ارضاي ميل جنسي است كه نسل جوان را در معرض آسيب هاي جدي قرار مي‏دهد. از همين رو مي‏توان آن را نوعي انحراف جنسي يا بيماري ناميد كه با جديت بايد در درمان آن كوشيد. آسيب هاي ناشي از خودارضايي به گونه هاي مختلفي تقسيم ‏پذير است كه به اختصار به برخي از آنها اشاره مي‏شود:

يك. آسيب هاي جسماني‏
يكي از روش هاي شناخت پيشرفت بيماري ها در پزشكي، مرحله‏ بندي (staging) علايم بيماري است. براين اساس، برحسب عوارض ايجاد شده در بيمار مبتلا به خودارضايي، سه مرحله (stage) بيان شده است:(masturbation.herballove.com /library /resource overmas/stage.asp/ Stages of excessive )

1. مرحله مشكل ساز (Problematic)
در افرادي كه مدتي است گرفتار خودارضايي شده اند، زودرس ترين عوارض ناشي‏از خودارضايي عبارت است از:
الف. خستگي و كوفتگي (Fatigues/Tiredness)،
ب. عدم تمركز حواس (Lack of concentration)،
ج. ضعف حافظه (Poor memory)،
د. استرس و اضطراب (Stress/Anxiety).

2. مرحله گرفتاري شديد (Severe)
بروز علايم زير در فرد گرفتار، نشان دهنده آن است كه شدت ابتلاي وي يا مدت آن بيش از مرحله اول است و در نتيجه عوارض شديدتري ظاهر شده است:
الف. خستگي و كوفتگي (Fatigues/Tiredness)،
ب. نوسان خلق يا تغييرات سريع خلقي (Mood swings)،
ج. حساسيت بيش از حد و زودرنجي ( Irritability)،
د. كمردرد (Lower back pain)،
ه. نازك شدن موها (Thinning hair)،
و. ناتواني جنسي زودرس در جواني (Youth impotence)،
ز. بي‏خوابي يا بدخوابي و مشكلات مشابه (Insomnia/Sleep problem).

3. مرحله گرفتاري بسيار شديد يا حالت اعتياد (Addictive)
الف. خستگي و كوفتگي (Fatigues/Tiredness)،
ب. ريزش شديد موها (Severe hair loss)،
ج. تارشدن ديد چشم ها (Blurred vision)،
د. وز وز گوش (Buzzing in the ears)،
ه. انزال زودرس و غيرارادي يا خروج مني به صورت قطره قطره ( prematurelyEjaculation)،
و. درد كشاله ران و ناحيه تناسلي (Groin/Testicular pain)،
ز. دردهاي قولنجي در ناحيه لگن و استخوان دنبالچه ( the pelvic cavity or tail bonePain or cramps in).

نحوه پيدايش عوارض‏
در دانش پزشكي، روند پيدايش علايم يك بيماري و چگونگي بروز عوارض و نشانه هاي كلينيكي، در شناخت هر چه بيشتر يك بيماري بسيار مهم است و مي‏تواند پزشك را در تشخيص و درمان بهتر بيماري و مريض را در پيشگيري كمك كند. به اين دليل مناسب است درباره نحوه پيدايش برخي از عوارض خود ارضايي كه در به آن اشاره شد بيشتر به آن توضيح داده شود تا خواننده عزيز با روند پيدايش اين عوارض، يا به اصطلاح پاتوفيزيولوژي (Pathophysiology) آن آشنا شود.
1. خستگي و كوفتگي: انقباض شديد و يك مرتبه تمام عضلات بدن در جريان انزال (ارگاسم يا اوج لذت جنسي)، باعث مصرف سريع مواد غذايي ذخيره شده در عضلات و به طور عمده كاهش گليكوژن (ماده اصلي لازم براي توليد انرژي عضلاني) مي‏شود. خستگي عضلاني تقريبا با سرعت تهي شدن عضلات از گليكوژن رابطه مستقيم دارد و هرچه اين سرعت بيشتر باشد، خستگي بيشتر است ‏فيزيولوژي گايتون، ترجمه دكتر فرخ شادان، تجديد نظر هفتم، 1986 (تهران: چهر، 1365)، ج 1، ص 313.. در خودارضايي، به علت انقباض هاي مكرر عضلات بدن، ذخاير گليكوژن عضلات به سرعت تمام مي‏شود و خستگي و كوفتگي هميشه از عوارض بديهي آن است.
2. ريزش مو: خودارضايي به تدريج با تغييرات هورموني و شيميايي كه در بدن ايجاد مي‏كند، باعث افزايش هورمون جنسي مردانه؛ يعني، تستوسترون به دي هيدرو تستوسترون (DHT=Dihydrotestosterone) مي‏شود كه از عواقب بالا بودن ماده DHTدر خون، ريزش موها و تاسي و بزرگ شدن پروستات و عوارض ناشي از آن در پيري است. Herballove.com .
3. خود ارضايي مكرر باعث تحريك بيش از حد سيستم عصبي پاراسمپاتيك و افزايش تخليه اَسِتيل كولين (Acetyle Choline) از انتهاي اين رشته ها در مغز مي‏گردد كه اين خود باعث پاره‏اي از عوارض جسماني و رواني، چون حواس‏پرتي (Absentmilndedness)، كمي حافظه (Memory)، عدم تمركز حواس، سياهي رفتن چشم و در نهايت تاري ديد مي‏شود. تمام اين علامت ها ناشي از تغيير تعادل ميزان مواد شيميايي موجود در مغز است كه بين سلول هاي عصبي رد و بدل مي‏شود و انتقال پيام هاي مختلف را بر عهده دارد. 4_men.org .
برخي نيز بر اين عقيده‏اند كه علت بروز اختلالات مغزي (مانند حواس پرتي، عدم تمركز حواس و كاهش حافظه) ناشي از ظرفيت عظيمي از انرژي بدن است كه در هر بار انزال، تخليه شده و هدر مي‏رود؛ زيرا مايع مني حاوي مقدار بسيار زيادي DNA (هسته 400-300، اسپرمي كه در هر انزال خارج مي‏شود)، RNA آنزيم ها، پروتئين ها، مواد قندي، لسيتين (Lecithin)، كلسيم، فسفر، نمك هاي بيولوژيك، تستوسترون و... است. اين ذخاير عظيم انرژي - كه بايد در بدن براي رشد و تقويت بخش هاي مختلف مورد استفاده قرار گيرد - بيهوده و به طور مكرر از بدن خارج مي‏شود و هر كدام عوارضي را به دنبال مي‏آورند.
براي مثال از آنجا كه سلول هاي خوني و پلاكت ها در مغز استخوان ها توليد مي‏شود و به تكامل نهايي مي‏رسد و براي توليد آنها نيز انرژي بسيار زيادي مورد نياز است؛ در افراد گرفتار خودارضايي، تكامل مغز استخوان و در نتيجه توليد سلول هاي خوني با مشكل مواجه شده و منشأ كم خوني، ضعف و خستگي در اين افراد است. نيز دفع فسفر و ليستين بيش از حد از طريق انزال هاي مكرر، باعث كاهش ذخاير اين مواد مي‏شود كه مواد حياتي براي سلامتي سلول هاي عصبي هستند و در نتيجه اختلال عملكرد سيستم عصبي، مانند حواس پرتي، عدم تمركز حواس و... بروز خواهد كرد. anael.org .

دو. آسيب هاي روحي و رواني‏
ضعف حافظه و حواس‏پرتي، اضطراب، منزوي شدن و گوشه‏گيري، افسردگي، بي‏نشاطي و لذت نبردن از زندگي، پرخاشگري، بداخلاقي و تندخويي، كسالت دائمي و ضعف اراده، احساس حقارت، عدم اعتماد به نفس، احساس گناه و عذاب وجدان بروندادهاي رواني و روحي خودارضايي است. شرح پاره‏اي از اين موارد در مباحث گذشته روشن شد.

سه. آسيب هاي اجتماعي‏
ناسازگاري خانوادگي، بي‏ميل شدن به همسر و ازدواج، ناتواني در ارتباط با جنس مخالف و همسر، احساس طرد شدن، از بين رفتن عزّت، پاكي، شرافت و جايگاه اجتماعي، دير ازدواج كردن و لذت نبردن از زندگي مشترك‏ جهت آگاهي بيشتر نگا: قائمي، علي، خانواده و مسائل جنسي كودكان، (تهران: انتشارات انجمن اوليا و مربيان جمهوري اسلامي ايران، چاپ دهم، 1376)..

چهار. آسيب هاي معنوي و اخروي‏
هيچ يك از آسيب هاي پيش گفته، به اهميت آسيب هاي معنوي نيست؛ زيرا آسيب هاي معنوي، جان و دل و به عبارت ديگر كنه حقيقت وجود آدمي را تباه مي‏سازد. خودارضايي از نظر دين يك گناه است و به تعبير قرآن زنگار بر دل مي‏نهد: «كَلاَّ بَلْ رانَ عَلي‏ قُلُوبِهِمْ ما كانُوا يَكْسِبُونَ»؛ «چنين مباد! بلكه اعمال (ناشايست) دل هاي آنان را زنگار زده است».مطففين (83)، آيه 24.
زنگ يا زنگار در اشياي مادي، همان چيزي است كه روي فلزات و اشياي قيمتي مي‏نشيند و معمولاً نشانه پوسيدن و از بين رفتنِ شفافيت و درخشندگي آن و در نهايت ضايع شدن و از بين رفتن آن است.
علامه طباطبايي در تفسير الميزان مي‏فرمايد: از آيه شريفه سه نكته استفاده مي‏شود:
1. اعمال زشت، نقش و صورتي به نفس و روح انسان مي‏دهند؛
2. اين نقش و صورت خاص، مانع آن است كه نفس آدمي حق و حقيقت را درك كند؛
3. نفس آدمي به حسب طبع اوليه‏اش صفا و جلايي دارد كه با داشتن آن، حق را آن طور كه هست درك مي‏كند. طباطبايي، سيد محمد حسين، ترجمه تفسير الميزان، ترجمه سيد محمد باقر موسوي همداني، (تلخيص)، (قم: دفتر انتشارات اسلامي، بي‏چا، بي‏تا)، ج 20، ص 385.
همچنين آسيب هاي معنوي جهان گذران را در مي‏نوردد و اگر اصلاح نگردد، حيات جاودان آدمي را در معرض تباهي و شوربختي قرار مي‏دهد. از اين رو نصوص ديني نسبت به آن هشدارهاي لازم را داده ‏اند. پيامبر اكرم‏صلي الله عليه وآله وسلم در اين باره مي‏فرمايد: «ناكح الكف ملعون»؛«ملعون است كسي كه خودارضايي كند» ري شهري، محمد، ميزان الحكمة، ج 12، ص 5654..
امام صادق‏عليه السلام نيز مي‏فرمايد: «با سه گروه خداوند در روز قيامت سخن نمي‏گويد و پاكشان نمي‏خواند و عذابي دردناك دارند، از آن سه‏اند، خودارضايي كننده و كسي كه لواط دهد»همان، ح 19049..
در روايات ديگري امام صادق‏عليه السلام خودارضايي را گناه عظيم و مورد نهي الهي معرفي فرموده است‏ همان، ح 19050..

راه هاي درمان‏
1. نخستين گام براي درمان اين عادت شوم، اعتقاد و ايمان به درمان‏پذيري آن و دوري از يأس و نااميدي است. اما رسيدن به نتيجه و ايجاد هرگونه تغيير و دگرگوني نيازمند گذشت زمان، انتخاب راه صحيح و به كارگيري دقيق دستورها است. البته ترك عادتِ نامطلوب، در زمانِ كوتاه بدون راهنماي كارآزموده و دلسوز، امكان ندارد. از همه اينها مهم‏تر، اراده و خواست فرد، نقش كليدي و محوري را ايفا مي‏كند. درمان و چاره جويي بايد منطبق بر خواست فرد باشد؛ زيرا تا وقتي كه او نخواهد، مي‏توان با قاطعيت گفت كه درمان نخواهد شد.
بنابراين بيمار اگر بخواهد، مي‏تواند بر بيماري اش غلبه كند و جمله معروف «خواستن توانستن است»، عين حقيقت است. اراده همچون نهالي است كه بايد آن را پرورش داد تا به مرحله خودشكوفايي و ثمردهي برسد؛ به عبارت ديگر، اراده تقويت شدني و پرورش يافتني است و راه پرورش و تقويت آن اين است كه برخلاف ميل خود، اندك اندك به مقابله با اين عادت شوم برخيزد تا پس از مدتي لذت توانستن را بچشد ق، مؤسسه پژوهشي - فرهنگي اشراق، خودارضايي يا ارضاي انحرافي جنسي، صص 29 - 30..
2. تلاش براي تقويت اراده از گام هاي مهم در امر بهبود است. نگوييد اراده از ما سلب شده است! ممكن است اراده انسان ضعيف شود؛ ولي هيچ گاه از بين نمي‏رود. نشانه اينكه هنوز اراده باقي است، اين است كه شخص اين عمل را در حضور ديگران و در هر شرايطي انجام نمي‏دهد. براي تقويت اراده، راه هاي زيادي پيشنهاد شده كه از جمله آنها تلقين به خود است‏ جهت آگاهي بيشتر نگا: پرسش ها و پاسخ ها دفتر 7 _ پرسش ها و پاسخ هاي برگزيده (ويراست جديد)، پرسش 46..
ويكتور پوشه - روان شناسِ فرانسوي - مي‏گويد: افراد مبتلا به اين عادت شوم، هر روز به دفعات مختلف با تمركز فكر به خود بگويند: «من به خوبي قادرم اين عادت بد را از خود دور كنم، من قادرم». تكرار اين عبارت ساده، اثر عجيبي در تقويت اراده و روحيه دارد.
پل ژاگو بر آن است كه: «تلقين، قبل از خواب نيز مؤثر است»همان، ص 34..جهت آگاهي بيشتر نگا: پرسش ها و پاسخ ها دفتر 7 _ پرسش ها و پاسخ هاي برگزيده (ويراست جديد) پرسش شماره ‏46.
3. سعي شود شكم به هنگام خواب، بيش از حد معمول پر نباشد.
4. از پوشيدن لباس هاي تنگ و چسبان اجتناب گردد.
5. از نگاه كردن به مناظر، فيلم ها و تصاوير تحريك كننده، خودداري شود و شخص به محض مواجهه با اين امور، چشم خود را بسته و يا به زمين و يا آسمان نگاه كند.
6. از شنيدن و خواندن مباحث و مطالب جنسي و حتي شوخي هاي تحريك‏كننده و فكر كردن در اين امور، دوري شود.
7. از خوردن مواد غذايي محرك، مانند خرما، پياز، فلفل، تخم‏مرغ، گوشت قرمز و غذاهاي پرچرب - اجتناب و به ميزان ضرورت اكتفا شود.
8. قبل از خواب مثانه تخليه شود.
9. از نوشيدن افراط گونه آب و مايعات پرهيز شود (به خصوص شب ها و قبل از خوابيدن).
10. هيچ‏گاه نبايد به بدن عريان خود نگاه كرد.
11. از دست‏ ورزي با اندام جنسي، بايد اجتناب نمود و در هيچ شرايطي، نبايد دست‏ ورزي كرد!
12. هرگز نبايد به رو خوابيد.
13. به منظور تخليه انرژي - زايد بدن، به طور منظم و زياد بايد ورزش كرد.
14. هيچ‏گاه نبايد بيكار بود؛ شخص بايد براي اوقات فراغت خود، برنامه داشته باشد و آن را با مطالعه، ورزش، زيارت، عبادت و ... پر كند.
15. هرگز در مكاني خلوت و تنها و دور از نظر ديگران نبايد ماند.
16. هرگاه شخص مورد هجوم افكار جنسي واقع شد، بايد بلافاصله از مكان خلوت و دور از نظر ديگران خارج شود و خود را به كاري سرگرم كند. در اين زمينه گفت و گو با دوستان، مشاركت در عبادت هاي جمعي (مانند جلسات دعا، نماز جماعت و...) بسيار مفيد است.
17. هفته‏اي يكي دو روز، روزه مستحبي مفيد است و اگر شخص توان آن را ندارد، ميزان صَرف غذا را كاهش و فاصله هر وعده غذا را افزايش دهد و يا تعداد دفعات غذا را كاهش داده و به حداقل خوراك اكتفا كند.
18. از سخن گفتن ملايمت‏آميز، شوخي و خنده با نامحرمان خودداري كرده واز نرمي و لينت در كلام بايد اجتناب ورزيد.
19. هيچ‏گاه نبايد با نامحرم و جنس مخالف، در مكان خلوت و دور از نگاه ديگران باقي ماند (حتي براي آموزش و ...).
20. قرآن زياد بخواند و درباره معاني آيات آن فكر كند.
21. بايد هميشه براي ذهن فكر خود محتواي مطلوب و موضوع مناسب داشت.
22. منشأ اين مشكل، عدم پاسخ صحيح و مناسب به يكي از نيازهاي واقعي انسان است كه بايد به طور طبيعي و صحيح (ازدواج) ارضا و تأمين شود. اما اگر به شكل صحيح تأمين نشود، شخص دچار خطا و گناه خواهد شد كه عواقب سوء آن نيز دامنگير او مي‏شود. بنابراين در صورت امكان با كم كردن سطح توقعات و انتظارات، بايد براي ازدواج اقدام كرد؛ چرا كه بهترين راه حل ازدواج است.
23. از كردارهاي پيشين خود بايد توبه كرد. خداوند توبه كاران را مي‏بخشد. توبه و اطمينان از قبول توبه، بزرگ‏ترين عامل تقويت و دلگرمي براي آغاز حركتي نو است. گناه هر چه باشد، نبايد احساس بي‏ارزشي و نا اميدي به فرد دست دهد. بله! گناه ناراحتي و عذاب وجدان دارد؛ لكن به مفهوم پايان فرصت ها و انتهاي راه و نابودي نيست. كسي كه از صميم دل رجوع كند و تصميم قاطع بر جبران لغزش بگيرد، محبوب درگاه خداوند است: «إِنَّ اللَّهَ يُحِبُّ التَّوَّابِينَ»؛ بقره (2)، آيه 222..
چه عاملي از اين كارسازتر كه شخص گنه كار احساس كند در صورت توبه، خداوند او را دوست مي‏دارد و در نظر خداوند چنان است كه گويي گناهي مرتكب نشده است. امام باقرعليه السلام در اين باره مي‏فرمايد: «التائب من الذنب كمن لاذنب له»؛اصول كافي، ج 2، ص 435.؛ «توبه كننده مانند كسي است كه اصلاً گناه نكرده است».
«توبه» يعني شروع زندگي پاك و سازنده و حركت در نور و روشنايي. اگر شخص از گناه خويش مي‏ترسد، بايد از بالاترين گناه (يأس و نوميدي) بترسد.
منبع:نشریه الکترونیکی پرسمان

چرا خودارضایی در شرع اسلام گناه و حتی گناه کبیره است؟

چرا بعضی گویند که خود ارضایی باعث مرگ انسان ها می شود؟

در جست و جوی حقیقت0;77438 نوشت:
چرا خودارضایی در شرع اسلام گناه و حتی گناه کبیره است؟ چرا بعضی گویند که خود ارضایی باعث مرگ انسان ها می شود؟

با سلام

بزرگوار به این تايپك نگاه كنيد

http://www.askdin.com/showthread.php?t=9126&page=8

سلام
برخی از سایت ها ادعای فوایدی برای خودارضایی دارند، یکی از این ها را بخوانید تا آن را نقد و بررسی کنیم:

[=arial, helvetica, sans-serif]در مورد خود ارضايي مقاله اي نوشتم مطلبی که در هیچ وبلاگی درج نشده و مطلب روز دنیا است و تازه در آمریکا مطرح شده است
[=arial, helvetica, sans-serif]در مورد مضرات خود ارضايي اما اين مقاله برعكس مقاله گذشته است و فوايد خودارضايي رو براتون نوشتم ولي خواهش مي كنم از حرف من سواستفاده نكنيد و هر چيزي اندازه اي دارد به عواقب زياده روي اين روش هم فكر كنيد اين مقاله رو استادم از مجله انجمن اورولوژيست های آمريکا [=arial, helvetica, sans-serif]در اختيارمون قرار داده با تشكر از استاد جناب آقاي دكترنجفي اورولوژيست و متخصص بيماريهاي عفوني و مجاري تناسلي و استاديار دانشگاه و ترجمه سارا جون دانشجوی ترم آخر زنان و زایمان.

[=arial, helvetica, sans-serif]خود ارضايی و فواید آن [=arial, helvetica, sans-serif]:

[=arial, helvetica, sans-serif]خودارضايی اگر درست انجام شود می تواند هم برای خانم ها و هم برای آقايان هم مضر باشد و هم مفيد و اگر درست انجام نشود می تواند باعث ناراحتی روحی و جسمی فرد شود. از مزايای خودارضايی می توانم به اين چند نکته اشاره کنم:

[=arial, helvetica, sans-serif]۱ - افراد از اين طريق می توانند بدون اينکه تحت فشار باشند در زمانی که احساس راحتی می کنند و در خلوت خودشان با بدنشان آشنا شوند. اينکار در زندگی آينده شان هم به آنها کمک می کند تا از رابطه جنسی با همسرشان لذت بيشتری ببرند و بتوانند او را در دادن لذت به آن ها هدايت کنند.

[=arial, helvetica, sans-serif]۲ - برای خانم ها خودارضايی مکرر ايرادی ندارد به شرط اينکه به صورت يک مشغوليت فکری در نيايد که از زندگی روزمره باز بمانند. و اينکه برای حفظ پرده بکارتشان نبايد چيزی را در حين خودارضايی وارد واژن خود بکنند. تنها از طريق مالش کليتوريس می توانند ارضا شوند.
[=arial, helvetica, sans-serif]۳ - برای آقايان خودارضايی بيش از ۲ يا سه بار در هفته توصيه نشده و مضر می باشد. البته بر سر اين رقم هنوز اتفاق آرا وجود ندارد. و اين تعداد به اين دليل پيشنهاد شده بطور متوسط مردان ميتوانند مايع منی برای سه بار انزال کامل را در طول يک هفته بسازند. خودارضايی بيش از اين غده پروستات را تحت فشار قرار داده و ممکن است باعث درد بيضه، زير دل، کمر، ناحيه مقعد و يا ناحيه بين مقعد و آلت تناسلی شوند.
[=arial, helvetica, sans-serif]پژوهش های اخيرکه در مجله انجمن اورولوژيست های آمريکا به چاپ رسيده، حاکی از آن است که اگر مردی در طول زمان حيات جنسی خود يعنی از زمانی که بالغ می شود بطور مرتب خودارضايی داشته باشد (اما نه بيش از قائده) احتمال دچار شدنش به سرطان پروستات کمتر است


[=arial, helvetica, sans-serif].

[=arial, helvetica, sans-serif]۴ - ودر نهايت اينکه اگر امکان ازدواج ندارند، لازم نيست به روابط پرخطر پيش از ازدواج وارد بشوند.

[=arial, helvetica, sans-serif]از ميان صدها سوال رسيده ( در قسمت نظرات وبلاگ )، احمد از فنلاند: خودارضايی صحيح چطوری است؟ حبيب از استراليا پرسيده: آيا خودارضايی با کف دست ضرر دارد؟ میترا از تهران در مورد فعالیت جنسی دهانی و

[=arial, helvetica, sans-serif]…….

[=arial, helvetica, sans-serif]در جواب به اين پرسش ها بايد گفت که هر کسی روش خاص خودش را برای خودارضايی می تواند داشته باشد. اما معمولا اين نکات توصيه می شود: شستن دست و ناخن ها پيش از انجام اين عمل. استفاده از مواد لغزنده کننده می تواند کمک کننده باشد.

[=arial, helvetica, sans-serif]ادرار کردن بعد از انزال برای آقايان و ارضا شدن خانم ها که چنانچه باکتری در مجرای ادرارهست خارج بشود. و شستن آلت تناسلی با آب ولرم و ماده شوينده بدون بو. در ضمن اين مهم است که در محيط امن و آرامی اين کار را انجام بدهيد. در غير اينصورت بخصوص برای آقايان ممکن است برای اينکه کسی شما را نبيند اين کار را خيلی سريع انجام دهيد و در آينده دچار انزال زودرس شويد.

[=arial, helvetica, sans-serif]برخی از دوستان بعد از بار اولی که درسوالات درگوشی ها در مورد مسائل جنسی را خواندند با وبلاگ تماس گرفتند و موضع شرع را در قبال اين عمل مطرح کردند. با سپاس از اين دسته از بازدیدکنندگان که نسبت به مقالات درگوشی و مطالبش بی تفاوت نبوده اند بايد بگويم که ما برای تمامی اديان و مذاهب احترام قائل هستیم و خود از افراد مسلمان می باشیم ولی باز هم تکرار می کنیم ”"سکوت ما پزشکان نه تنها باعث حذف این اعمال و بیماریهای مسری از جامعه نمی شود ،بلکه باعث اشاعه بیماریهای مقاربتی و مشکلات جسمی و روحی می گردد .”" و در برنامه درگوشی بيشتر تلاش می کنیم تا جديدترين يافته های علمی را در پاسخ به سئوالات دريافت شده در اختيار افراد قرار بدهیم و در نهايت اين مسئوليت و تصميم خود فرد است که چه کاری برايش بهتر است و چه خط فکری را می خواهد دنبال کند.


باور نکنین بابا
خود ارضایی بدترین گناهه و تو رو از سعادت دور میکنه و به ورطه ی بدبختی میندازه
چیه این چرت و پرتا
امریکا کی دلش به حال مردم سوخته که این دومیش باشه
حالا میدونستین پیامبر استمناءکار را از زنا کار بدتر شمرده
بقران مجید راست میگم

پس مثل اینکه من درست خوندم :Moteajeb!:

یعنی شما میگی استمنا کمش هیچ مشکلی نداره؟

تنها چند دلیل میارم که استمنا شرعا و عرفا حرام حرام است و هم به جسم و روح ضربه های شدیدی وارد میکند!

تو کتاب گناهان کبیره (ایت الله دستغیب) بسیار نهی شده
تو روایات داریم که امام علی یه نفر رو دیده در حال استمنا اونقدر زده رو دستش تا کبود شده بعد نصیحتش کرده که ازدواج کنه
اونایی که سابقه استمنا دارن میدونن چه مصیبت عظمی ای هست
و.......

البته امیدوارم من اشتباه کرده باشم:Sham:

یا علی

urcc;78187 نوشت:
تو کتاب گناهان کبیره (ایت الله دستغیب) بسیار نهی شده

سلام

بیشتر توضیح بدهید ؟ ایشون که هستند ؟

گیتی;78176 نوشت:
امریکا کی دلش به حال مردم سوخته که این دومیش باشه

سلام
بحث سیاسی نیست !

صد البته که ضرر داره هر چیزی رو که اسلام حروم دونسته بدون شک بدونین که مشکلی داشته وگرنه حکم اسلام هیچ ایردای نداره
اما تاجایی که من میدونم باعث نازایی تاری در دید,اعصاب خوردی و ووو مشکلات دیگه میشه که من براتون مشکل نازایی رو توضیح میدم ولی باید ببینم اجازه میدن که اینجا بحث رو باز کنیم یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

madanchi11;78192 نوشت:
سلام

بیشتر توضیح بدهید ؟ ایشون که هستند ؟

سلام
بحث سیاسی نیست !

سلام دوستان
عزیزان اگر مطلب بی ربطی به موضوع می نویسم معذرت می خواهم
سید بزرگوار چرا تایپیک های شما هیچ وقت از دو جمله بیشتر نمی شود؟ صرفه جویی می کنی یا دولت یارانه اش را برداشته است؟
چطوری با یک دو جمله نظم کل مطلب را به هم می زنی ؟ میشه یاد ما هم بدهی(سید ما ارادت ویژه خدمت شما داریم ولی یکم مراعات تایپیک های کاملا جدی را بکن):Graphic (49):

دوستان دقت کنید جناب حامی عزیز گفتند این مطلب را بخوانید تا به برسی آن بپردازیم نه اینکه مورد تایید ایشان است .

mahdi60;78204 نوشت:
سلام دوستان عزیزان اگر مطلب بی ربطی به موضوع می نویسم معذرت می خواهم سید بزرگوار چرا تایپیک های شما هیچ وقت از دو جمله بیشتر نمی شود؟ صرفه جویی می کنی یا دولت یارانه اش را برداشته است؟ چطوری با یک دو جمله نظم کل مطلب را به هم می زنی ؟ میشه یاد ما هم بدهی(سید ما ارادت ویژه خدمت شما داریم ولی یکم مراعات تایپیک های کاملا جدی را بکن) دوستان دقت کنید جناب حامی عزیز گفتند این مطلب را بخوانید تا به برسی آن بپردازیم نه اینکه مورد تایید ایشان است .

سلام
مهدی جان :Gol:

واقعاً جناب دستغیب نمیشناسم چه برسه کتابش !

از آنجایی که من سیاسی نیستم ! نمی خوام تو تاپیک هایی که هستم بحث سیاسی کنید!

urcc;78236 نوشت:
من در وبلاگت نظر دادم ادرس وبلاگ خودم رو هم نوشتم بیا اونو بیشتر واست توضیح میدم....

سلام

شما ادعا داريد كجا بيام؟
خدا خيرت دهد من سال هاست كارم پرسش و پاسخ است و اتفاقا مقاله اي در رد خودارضايي از ديد اسلام ، اديان، علم و به ويژه روان شناسي دارم. و در مركزي پاسخ من در خصوص آسييب شناسي خودارضايي براي درخواست كنندگان ارسال مي شد.
شما بيا تا برات از سير تا پياز بگم. برو اگر جايي چيزي نوشته ام ده بار ديگه بخون تا راحت به كسي چيزي رو نسبت ندهي شايد از گناه نسبت ناروايت گذشتم:Labkhand:

حامی;78039 نوشت:
برخی از سایت ها ادعای فوایدی برای خودارضایی دارند،

بله 1400 سال قبل پیامبر عزیزمون صلی الله علیه و آله و سلم هشدار دادند به ما :Ealam:

رسول گرامي اسلام(ص) روزي به اصحاب فرمودند:
زماني خواهد آمد که امر به معروف و نهي از منکر را ترک خواهيد نمود، اصحاب با تعجب پرسيدند، آيا واقعاً چنين خواهد شد ؟!
حضرت(ص) فرمود، بله و بدتر از اين خواهد شد، و آن روزي است که امر به منکر و نهي از معروف کنيد، باز اصحاب با ناباوري پرسيدند، آيا چنين خواهد شد؟!
حضرت(ص) فرمود، بله و بدتر از اين خواهد شد، و آن روزي است که معروف را منکر و منکر را معروف مي‌پنداريد .

به قول اقبال لاهوري

فساد عصر حاضر آشکار است
سپهر از زشتي او شرمسار است
اگر پيدا کني ذوق نگاهي
دو صد شيطان تو را خدمتگزار است

...

استمناء و انحراف جنسى ضررهاى فراوانى را به دنبال دارد و مى تواند وضع روانى و جنسى نوجوان را از حالت طبيعى خارج كند و به اختلال نظم در مدار جنسى كه علامت مهم آن ناتوانى جنسى است، دچار مى گردد و شخص مبتلاء به اين انحراف جنسى را از نظر روانى نيز دچار مشكل مى سازد; خداوند متعال مى فرمايد: «وَ الَّذِينَ هُمْ لِفُرُوجِهِمْ حَـفِظُون * اِلاَّ عَلَى أَزْوَ جِهِمْ أَوْ مَا مَلَكَتْ أَيْمَـنُهُمْ فَإِنَّهُمْ غَيْرُ مَلُومِينَ * فَمَنِ ابْتَغَى وَرَآءَ ذَ لِكَ فَأُولَـئِك هُمُ الْعَادُونَ; (مؤمنون، 5 ـ 7) و آن ها كه دامان خود را از آلودگى به بى عفتى حفظ مى كنند، تنها آميزش جنسى با همسران و كنيزانشان دارند كه در بهره گيرى از آن ها ملامت نمى شوند و هر كسى غير اين طريق را طلب كند تجاوزگر است» «استمناء» در جسم اشخاص مبتلاء به اين بيمارى نيز تأثير مخرب و زيان آورى مى گذارد و موجب اختلال در رشد كامل جنسى، لاغرى، ضعف شخصيت، ضعف اراده، كمى قدرت، حجب و گوشه گيرى، بى حالى و سستى، كمرويى فراوان و... مى شود.
براى جلوگيرى از اين عادت زشت و گناه بزرگ و نجات از خطرات فراوان جسمى و روحى آن بايد رعايت تقوا، ايمان، توكل به خدا، اقدام به امر ازدواج، روزه گرفتن، عبادت كردن و... به لطف خدا اميدوار بود و با اين پديده شوم و خطرناك مبارزه كرد. و بايد يك جوان نوجوان زمينه هاى تحريك غريزه جنسى را فراهم نكند و از نگاه به صحنه هاى هوس آلود و تحريك كننده بپرهيزد و با انتخاب دوستان خوب و پرهيز از گوشه گيرى و تنهايى حتى در هنگام خوابيدن و با انجام ورزش هاى مفيد و سرگرمى هاى سالم، اوقات فراغت خود را پر كند و هيچ گاه بى كار نماند و از معاشرت، با افراد منحرف و آلوده به اين پديده ناپسند بپرهيزد و...
غريزه جنسى يك نياز طبيعى است كه در درون هر آدمى به وديعت نهاده شده است.
قرآن كريم افرادى را كه امكانات ازدواج برايشان فراهم نيست، توصيه به عفاف مى كند و مى فرمايد: «وَ لْيَسْتَعْفِفِ الَّذِينَ لاَ يَجِدُونَ نِكَاحًا حَتَّى يُغْنِيَهُمُ اللَّهُ مِن فَضْلِهِ; (نور، 33) و كسانى كه ]وسيله[ زناشويى نمى يابند، بايد عفت ورزند تا خدا آنان را از فضل خويش بى نياز گرداند.»
برخى از امورى كه سبب كاهش اين غريزه در وجود افراد مى شود، عبارتند از:
1. نگاه نكردن به نامحرم و آن چه نظر افكندن بر آن حرام است: «قُل لِّلْمُؤْمِنَـتِ يَغْضُضْنَ مِنْ أَبْصَـرِهِنَّ وَيَحْفَظْنَ فُرُوجَهُنَّ; (نور،31) و به زنان با ايمان بگو چشم هاى خود را (از نگاه هوس آلود) فرو گيرند و دامان خويش را حفظ كنند»;
2. فكر نكردن درباره امور شهوت انگيز;
3. پرخورى نكردن، مخصوصاً برخى از غذاها (مانند گوشت زياد و...) كه باعث تقويت و تشديد اين غريزه مى شود كه در اين صورت روزه گرفتن و گرسنگى، علاج شهوت است. حضرت صادق(عليه السلام) مى فرمايد: «مضرترين چيز براى قلب آدمى، پرخورى است كه باعث قساوت قلب و تهييج شهوت مى شود»
4. مشاهده نكردن فيلم هاى مهيّج;
5. همنشينى با دوستان متدين و خداشناسى كه ديدنشان ما را به ياد خدا بيندازد;
6. رفت و آمد به مراكز مذهبى از قبيل مسجد و جلسات دينى;
7. قطع ارتباط با افرادى كه انسان را به ياد گناه انداخته و از خدا دور مى كنند;
8. به جا آوردن روزه هاى مستحبى;
9. خواندن نمازهاى نافله.

ر.ك: پاسخ به پرسشهاى مذهبى، آيت الله مكارم شيرازى ـ آيت الله جعفر سبحانى، ص 3

با سلام خدمت همه دوستان عزیز
به نظر می یاد از اصل بحث فاصله نگیریم بهتره

نقل قول:
در مورد اینكه آیا استمناء ضرر دارد یا نه، در بین دانشمندان علوم فیزیولوژی و روانشناسی دو نظریه عمده وجود دارد ...

[="black"]یک نکته ای که دیگر دوستان اشاره نکردند و لازم می دونم اشاره کنم این هست که اکثر مشکلات خطر ساز این گناه مربوط به اعصاب و روان هست در این مورد نکته ای را عرض کنم و بعد نکته ای هم در مورد عوارض جسمی این عمل[/]

[="blue"]نکته اول اینکه منشا پشیمانی ، ترس ، ناراحتی ، منزوی شدن و ... به اعتقاد درونی انسان بر می گردد

مثلا اگر یک مسلمان با زنی که بینشان عقد خوانده نشده رابطه بر قرار کند این کار را در حالت ناراحتی پشیمانی می کند و اگر چنین نباشد بعدا این احساساهای منفی برای او پیش می آید ولی در همین صورت مساله برای یک کافر ، هیچ کدام از این عوارض پیش نمی آید ! چرا ؟ به اعتقاد بر می گردد زیرا یک مسلمان در فطرتش این نهادینه شده که دارد یک عمل گناه انجام می دهد اما یک کافر این را یک عمل کاملا عادی می داند !
[/]
[="darkred"]از مسلمات است که خود ارضایی در اسلام یک گناه شمرده شده است و البته توجه داشته باشید که اگر به فرض مثال ثابت شود که در فلان صورت وشرایط ، مشکل جسمانی یا روحی ندارد باز حرام بودن این عمل پابر جاست
[/]

[="indigo"]لذا یک مسلمان در انجام این عمل نمی تواند مانند یک کافر باشد ! که اکثرا طرفدارهای این عمل کافر هستند یا به اعتقادات دینی هیچ توجهی ندارند
و چون این عمل در خلوت انجام می شود و یک مسلمان در ذاتش هست که یک عمل گناه را انجام می دهد آن عوارض روحی را برای او به دنبال دارد
لذا در بحث روان شناختی این قضیه از افرادی که دین نداردند دلیل نیاورید
[/]

و اما یک نکته هم در باره بحث جسمی

[="Black"]تحقیقات تا حدودی توانسته اثبات کند این عمل هفته ای یک بار مشکلی ندارد[/] [="Red"](گر چه همین هم مخالفانی دارد و بسیاری معتقدند این عمل با عث ارگاسم کامل نمی شود و در هر شرایط و صورتی باعث ارضا ناقص می شود که عوارض خیلی خطر ناکی دارد)[/]

[="DarkRed"]اما همان صورت اول را هم فرض کنیم همان روانشناسان غربی به این اعتراف دارند که این عمل اعتیاد آور است و طرف تحریک می شود که این عمل را دوباره انجام دهد و طبق آماری که شنیدم به روزی 7 مرتبه هم می رسد!!!!!!!! که برای فرد نابود کننده است[/] :jangjoo:
[="DarkRed"] لذا خود این طرفداران ، به تکاپو افتاده اند که را ههایی برای کنترل این عمل پیدا کنند !!![/]

[="DarkGreen"]
اسلام راه ارضای غریزه را ازدوج معین کرده و در غیر ازدواج ارضا یا همان خارج شدن مایع منی راه احتلام را دارد (در خواب جنب شدن) که بی عارضه ترین و کاملترین نوع ارضا است
و در مقابل ، خود ارضایی بسیار نهی شده
مسلمانی که استمنا می کند روح و جسم سالمی نخواهد داشت کسی که یک دین را می پذیرد باید تابع قوانین آن باشد
با تبعیت از اسلام ناب محمدی روح و جسمی سالم و متعالی داشته باشید[/]

[="Lime"]یا مهدی ادرکنی:goleroz:[/]

حامی;78039 نوشت:
و فوايد خودارضايي رو براتون نوشتم ولي خواهش مي كنم از حرف من سواستفاده نكنيد و هر چيزي اندازه اي دارد به عواقب زياده روي اين روش هم فكر كنيد

سلام به همه ی دوستان
بده استاد حامی شما رو با مطالبه روز دنیا آشنا کرده

سلام دوستان
عزیزان همراه در مورد خود ارضایی و آثار و مضرات و راه های پیشگیری و نحوه ی ترک آن یک کتاب خوب از آیت الله مکارم شیرازی هست که به قلم روان و ساده نوشته شده است کتاب با نام مشکلات جنسی جوانان در دو بخش نوشته شده است قسمت اول در مورد ازدواج است و قسمت دوم در مورد خود ارضایی است کتاب را به پیوست برایتان گذاشتم حتما مطالعه کنید خیلی ساده و روان است خیلی وقت گیر هم نیست.

با تشکر
موفق و پیروز باشید

با سلام و تشكر از استاد حامي بزرگوار و ساير اساتيد و دوستان:Gol:

فقط لازم ديدم چند نكته رو به برخي دوستان گوشزد كنم:

1- دنبال توجيه براي كار حرام نباشيد.

2- اگر مسلمانيد بر شما واجب است كه به آنچه كه قرآن، پيامبر، ائمه و مرجع تقليد امر كرده اند عمل كنيد نه به دستورات بي دليل و مدرك غير مسلمانان كه مسلما از نظر علمي هم درست نيست و هدفي جز اشاعه فساد و فحشا ندارند. مثل جريان زني كه در زمان امام صادق(ع) پيش ايشان رفت و گفت حكيم براي درمان بيماري من شراب تجويز كرده و از آنجايي كه شراب حرام است مي خواهم نظر امام زمان خود را در اين باره بدانم امام صادق (ع) فرمود: چه چیز تو را از آشامیدن آن جلوگیری می كند؟

او گفت : من قلاده اطاعت از شما را به گردن آویخته ام (تا روز قیامت بگویم : جعفربن محمد(ص) مرا امر و نهی كرد و من همانا اطاعت كردم).

امام صادق (ع) به او رو كرد و فرمود: حتی یك قطره از آن را نچش ، نه به خدا سوگند، به تو اجازه آشامیدن یك قطره از آن را نخواهم داد،

سپس سه بار، فرمود:وقتی كه مرگ به گلوگاه رسید (و با دست اشاره به گلو كرد) پشیمان خواهی شد، آیا فهمیدی؟

3-اگر دنبال پاسخ صحيح هستيد اينجا اساتيد با دليل و مدرك و منبع و تجربه پاسخ شما را خواهند داد اما اگر دنبال به انحراف كشيدن بحث و توجيه نظرات و افكار نادرست خود هستيد مي توانيد در جاي ديگري مطرح كنيد و وقت اساتيد و دوستان را نگيريد اينجا جاي بحثهاي بيهوده و تخطئه كردن نيست. اگر هم دوست داريد هركاري كه دلتان خواست بكنيد ديگه نيازي نيست از اساتيد بپرسيد.

4- خدا به انسان عقل داده و شرع را هم پيش پاش گذاشته پس از عقل خودمان هم مي توانيم استفاده كنيم و از شرع كمك بگيريم.من نمي خوام كسي را نصحيت كنم، جاي اون جوان يا نوجواني كه تحت فشار شهوت يا مسائل ديگر به اين كار روي مي آورد هم نيستم اما مي دانم خيلي سخت است. دستورات لازم در اين باره براي كنترل اين مسئله داده شده. فرض كنيد بيماريد و به پزشك مراجعه ميكنيد و دوا يا نسخه لازم را ميدهد. اين بيماري يا عادت هم قابل درمان است. هم با دستورات پزشكي و هم با دستورات ديني.
به اين لينك هم مي توانيد مراجعه كنيد:
http://www.askdin.com/showthread.php?t=9126&page=7

5- در آخر اينكه يك كلام: لا اكراه في الدين قد تبين الرشد من الغي.
والسلام.

جمع بندي
سلام دوستان
دوستان كارشناس نكات خوب و دقيقي درباره خود ارضايي بيان كردند در آخر توجه شما را به مرور آنها دعوت مي كنم و به علاوه آنها نكات زير را بيان مي كنم.

پاسخم را در چند بخش ارائه مي دهم
1- اين مقاله(ادعاي فوايد براي خودارضايي) صرفا ادعا كرده كه برخي از متخصصان چنين گفته اند در صورتي كه دوستان من مي دانند در مباحث علمي دقيق از نظر روش شناختي بايد منابع دقيق ذكر شود و صرف ادعا كفايت نمي كند. در صورتي در پست اول دوم دوستمان محمد با استناد به كتب علمي ضررهايي بيان شده است.
2- نمي خواهم ادعا كنم كه همه متخصصان علمي خودارضايي را بدون اشكال بدانند. چرا برخي از متخصصان داخلي و خارجي اين امر را هنجار مي دانند و البته حداقل ضررش را احساس گناه بيان كرده اند. در مقابل برخي هم آن را داراي آسيب هاي جسمي، اجتماعي، ذهني و معنوي مي دانند .‌(براي مطالعه ببيشتر رك دنياي نوجوان نوشته دكتر محمد رضا شرفي نشر منادي تربيت).
فرض را بر اين بگذاريم كه علم هنوز به نتيجه اي كامل نرسيده است و هنوز جر و بحث هاي علمي وجود دارد. حداقل براي متشرعين هيچ سردرگمي اي وجود ندارد چون در تزاحم و تعارض مباحث علمي و ديني كلام وحي مقدم است.
حرمت خودارضايي مورد وفاق عالمان شيعي و سني است. و در اديان ديگر نيز اين امر خروج از مسير فطرت بيان شده است.
3- در مقاله اي كه از فوايد سخن به ميان آمده است بحث جداگانه ي مفصلي درباره مضرات خودارضايي وجود دارد( رجوع كنيد به سايت). حال فرض كنيم كه اين كار فوايدي هم دارد آيات مربوط به شراب را يادتان هست
يسئلونك عن الخمر و الميسر قل فيهما اثم كبير و منافع للناس و اثمهما اكبر من نفعهما(219) بقره . قرآن در پاسخ به افراد ي كه درباره شراب و قمار سئوال كردند صراحتاً مي گويد اين دو گناه بزرگي هستند البته منافعي( اقتصادي و...) براي مردم دارد ولي گناه و مفاسد آنها نسبت به نفعش بسيار ببيشتر و بزرگ تر است.
همين كه ضررهاي امري بيش از منافع آن باشد كفايت مي كند. و از اين بالاتر ما به همه جوانب احكام و حكمت هاي آن به دليل علم ناقص مان احاطه نداريم و همين كفايت مي كند كه در مسير شرع حركت كنيم. و اين مطابق سيره عقلايي است كه دفع ضرر محتمل مي كنند.
4- برخي مي گويند هفته اي يك بار اشكال ندارد ولي از آن طرف هم به شدت نهي مي كنند كه مراقب باشيد در دام اعتياد نيفتيد.اين توصيه درست مثل اين است كه كسي را براي چيدن گل زيبايي وسط مردابي بفرستيم و بگوييم البته مراقب باش مرداب تو را در كام خود نكشد.
4- متأسفانه مباحث علمي روز تحث تأثير منفعت انديشان و سياست مداران قرار گرفته است به عنوان نمونه خودارضايي و همجنس گرايي كه قبلا در كتب پزشكي و روان پزشكي ناهنجار تلقي مي شده است الان از جداول اختلال و انحراف خارج شده است.
ملاك هنجار و ناهنجار
برخي در ملاك هنجار و ناهنجار از مدل آماري سود جسته اند يعني اگر افراد زيادي در پديده اي اتفاق داشتند آن را معيار هنجار مي دانند در صورتي كه از نظر علمي اين معيار مردود است و از نظر ديني كثرت مشروعيت آورد نيست. حضرت علي -ع- مي فرمايند در را هدايت از كمي افراد وحشت نداشته باشيد يعني اگر عده زيادي بر امر نامشروعي اتفاق نظر پيدا كردند شما بدانيد كه اينها از هنجار شرع فاصله گرفته اند و كثرت و اتفاق آنها بر باطل سبب تزلزل و هراس شما نشود.

سلام. برای کاهش میل جنسی ، خوردن عرق گیاه کاسنی خیلی اثر دارد.
پیشنهاد بنده این است که موقع تشنگی ، به جای نوشیدن آب ، عرق کاسنی بخورید. آدم را از حیث تمایلات جنسی ، به صفر می رساند.

madanchi11;78057 نوشت:
سلام یکی از آشنایان ما سرطان خوش خیم پرستات داره ولی در همین سن و سال کم رشد غده پرستات زیاد است ! دکتر تجویز ارضا شدن داد ولی اینکه زوجی ندارد دستور خود ارضایی را داد !

با سلام...در طب چیزی به نام سرطان خوش خیم نداریم ...در مورد دوست شما احتمالا مبتلا به بزرگی خوش خیم پروستات می باشد که درمان ابتدایی آن درمان دارویی است و در صورت عدم پاسخ به دارو روش جراحی پروستات پیشنهاد میشود که یا فضای پروستات را بزرگ میکنند و یا قسمتی را بر می دارند. شرح حالی که از دوست خود داده اید بسیار ناقص است..... مستربیشن در کتب اورولوژی یکی از ریسک فاکتورهای سرطان پروستات است چگونه پزشکی این پیشنهاد را داده است!!!!

حامی;78311 نوشت:
- متأسفانه مباحث علمي روز تحث تأثير منفعت انديشان و سياست مداران قرار گرفته است به عنوان نمونه خودارضايي و همجنس گرايي كه قبلا در كتب پزشكي و روان پزشكي ناهنجار تلقي مي شده است الان از جداول اختلال و انحراف خارج شده است.

نمونه بارز تجاری آن تولید سیگار کم نیکوتین از سوی بزرگترین تولید کننده سیگار دنیا ست( امریکا تبلیغ سیگار کم ضررتر )
در صورتی که با کم شدن نیکوتین تعداد نخ سیگار مصرفی بالاتر میرود...
یعنی با یک تیر سه نشان زده اند هم فروششان بالا میرود و هم به بهانه کم ضرر بودن میتوانند گرانتر بفروشند و هم دیگر رقیبان را با کمک تبلیغات سازمانهای بهداشتی و اخبار علمی به عقب می رانند.
تصمیم در مورد هم جنسبازی نیز از سوی انجمن های خاصی صورت گرفت!!

حامی;78311 نوشت:
برخي در ملاك هنجار و ناهنجار از مدل آماري سود جسته اند

[=&quot]
« اعمال هنجار به این معناست که انبوه کثیری از مردم به آن دست میزنند و لذا بسیاری از اعمال جنسی که در سابق انحراف به حساب می آمدند در واقع اعمالی هستند بهنجار»
[/]
با توجه به مقدمه آغازین از کتاب زمینه روانشناسی انتظار می رود که اختلالات به مرور از لیست بیماریها خارج شوند.

و اما ادامه مطلب از صفحاتی دیگر تقسیم بندی اختلالات جنسی است

« جلوه های نامعمول و اختلالات جنسی علاوه بر همجنسبازی به شرح زیر است :


کودک خواهی : میل معطوف کودکان و به ویژه کودکان همجنس خود فرد می شود و به همین دلیل آن را گونه ای از همجنس خواهی دانسته اند.
یادگار پرستی یا فتیشیسم : بیشتر در مردها دیده میشود که فرد مجذوب اشیاء متعلق به جنس مخالف میشود ( جوراب و کفش و لباس زیر )
حیوان خواهی : میل معطوف حیوانات میشود
عورت نمایی: نمایش آلت به دیگران و به ویژه کودکان کم سن وسال
تماشاگری : احساس لذت جنسی از راه تماشای اندام برهنه زنان یا ارتباط جنسی زن و مرد
آزارگری : احساس لذت از راه ایجاد درد در دیگران و یا تماشای صحنه های ایجاد درد در دیگران ، اهانت کتک زدن ، زخمی کردن و حتی کشتن
آزار خواهی : عکس مطلب فوق
مبدل پوشی : احساس لذت از راه پوشیدن لباس جنس مخالف

استمنا
: احساس لذت از راه خود انگیزی


ویژگی مشترک گونه های نامعمول تکراری بودن و اینکه فرد کنترلی بر آنها ندارد.در زوجین به علت تفاوت ارگاسم دربین جامعه زنان و نیزتفاوت نسبت به مردان ، در صورت عدم آموزش همسران نارضایتی های جنسی به خصوص در زنان را درپی خواهد داشت چرا که درغالب زنان رابطه جنسی جزیی از روابط عشقی است و درغالب مردان رابطه جنسی و عشقی دو تجربه جداگانه است ..........

البته دوستان مطالب ارزنده ای ارایه نموده اند... این مطالب را در تایید نوشته جناب حامی نوشتم تا مشخص شود که به مرور طبق تعاریف اختلال از لیست خارج میشود و از لیست بالا هم احیانا با توجه به روند زندگی مردم عناوین دیگر به مرور خارج خواهد شد..
متاسفانه در حین تایپ تلفنی پیام تصادف یکی از همکاران جوانم مرا بسیار متاثر کرد که الان در ای سی یو و در وضع بسیار بدی است..
التماس دعا و شفا..........

zahra;78743 نوشت:
متاسفانه در حین تایپ تلفنی پیام تصادف یکی از همکاران جوانم مرا بسیار متاثر کرد که الان در ای سی یو و در وضع بسیار بدی است.. التماس دعا و شفا..........

باسلام و تشكر از شما پزشك محترم كه با نكات خوب و علمي تان به بحث علمي سايت كمك مي كنيد.
كارشناسان و كاربران و مهمانان سايت سلام
براي شفا مريض منظور دعا كنيم
خداوند ايشان و همه بيماران را شفا عنايت فرمايد آمين يارب العالمين

با سلام به همه کارشناسان و اعضای محترم :Gol:

zahra;78743 نوشت:
[=&quot]« اعمال هنجار به این معناست که انبوه کثیری از مردم به آن دست میزنند و لذا بسیاری از اعمال جنسی که در سابق انحراف به حساب می آمدند در واقع اعمالی هستند بهنجار»
با توجه به مقدمه آغازین از کتاب زمینه روانشناسی انتظار می رود که اختلالات به مرور از لیست بیماریها خارج شوند.

با دیدن این نوع موضوعات و تاپیکها سوالات ذهنیم پررنگ تر میشه که :

اساساً چرا ما شیعیان برای شناخت معارف اهلبیت و صحت بیانات نورانی حضرات معصومین علیهم السلام چشم به دهان غربی ها دوختیم ؟

چرا ما روایات و علوم اسلامی خودمون رو با محک علوم غربی می سنجیم ؟

چرا با عقلانیت غربی به تحلیل عالم و آدم می نشینیم ؟

چرا عقلانیت غرب بر فکر و روح شرق و بخصوص مسلمانان غالب شده ؟

چرا ...

که حالا به چنین بن بست هایی برخورد کنیم ؟؟
و در آینده ای نه چندان دور ، با مشکلات بزرگ تری در مورد تضاد علوم غربی و علوم اسلامی مواجه شویم ؟

آخه یه حرفی بزنید چرت و پرت نباشه کی گفته که گناه خود ارضایی از زنا بیشتره اگر چیامبر هم همچین حرفی زده باشه من مطمعن نیستم که ایشان گفته باشه و اگر هم گفته من این را قبول ندارم یا باید ازدواج کرد که با شرایط مالی بد الان و بی پولی نمیشه و یا باید خود ارضایی کنیم که بهترین راه برای ارضا شدن هست و هر کی هم میگه بده بشینه صبور باشه و تقوی پیشه کنه شاید از رستگاران باشه:ok:

هو.....م خب خود ارضایی یعضی وقتا ممکنه باعث کاهش فشار روانی بشه و شهوت رو در انسان کم کنه و حتی بهتر بعدش بتونه خودشو کنترل کنه که گناهی انجام نده
اما اگه کسی سر خودشو به کار و زندگی گرم کنه و اینکه مردا بیشتر از طریق دیدن تحریک میشن
بتونه از چشم خودش مواظبت کنه خیلی راحت می تونه نفس خودشو کنترل کنه
وقتایی که شهوت جلو چشم را گرفته فقط به فکر این هستی که تو این لحظه لذت کاملو ببری فکر کنم این لحظه هاست که آدمی رو بالا می بره
اما کسی هم اینکار و کرد بعدش می تونه توبه کنه و مطمئن باشه که خدا می بخشدش اینکارو به خاطر نافرمانی کردن از خدا و لج بازی انجام نداده و بعدشم چون این کارو خیلی کم انجام میده براش بعد هم لذت بخش خواهد بود و مشکل جسمی هم براش ایجاد نمی کنه

ممنون از همه دوستااااا که خیلی چیزا اینجا ازشون یاد میگیرم:Gol:

یاقوت احمر;78454 نوشت:
سلام. برای کاهش میل جنسی ، خوردن عرق گیاه کاسنی خیلی اثر دارد.
پیشنهاد بنده این است که موقع تشنگی ، به جای نوشیدن آب ، عرق کاسنی بخورید. آدم را از حیث تمایلات جنسی ، به صفر می رساند.

یاقوت احمر;78454 نوشت:

با صفر شدن تمایلات جنسی باهاش خیلیانگیزه ها هم به صفر میرسه
تا کسی که تمایلات جنسی نداشته باشه نیازی هم نیست که کنترلش کنه وتقوا پیشه کنه
بدی ها آیینه نمای خوبی ها هستند:Sham:

hadihama1360;158241 نوشت:
آخه یه حرفی بزنید چرت و پرت نباشه کی گفته که گناه خود ارضایی از زنا بیشتره اگر چیامبر هم همچین حرفی زده باشه من مطمعن نیستم که ایشان گفته باشه و اگر هم گفته من این را قبول ندارم یا باید ازدواج کرد که با شرایط مالی بد الان و بی پولی نمیشه و یا باید خود ارضایی کنیم که بهترین راه برای ارضا شدن هست و هر کی هم میگه بده بشینه صبور باشه و تقوی پیشه کنه شاید از رستگاران باشه

امیدوارم خودتان به این مورد لااقل عمل کنید ـ نگفتن چرندیات.

hadihama1360;158241 نوشت:
آخه یه حرفی بزنید چرت و پرت نباشه کی گفته که گناه خود ارضایی از زنا بیشتره اگر چیامبر هم همچین حرفی زده باشه من مطمعن نیستم که ایشان گفته باشه و اگر هم گفته من این را قبول ندارم یا باید ازدواج کرد که با شرایط مالی بد الان و بی پولی نمیشه و یا باید خود ارضایی کنیم که بهترین راه برای ارضا شدن هست و هر کی هم میگه بده بشینه صبور باشه و تقوی پیشه کنه شاید از رستگاران باشه

سلام علیکم
چه لزومی دارد دو گناهی که یقینا از کبائر هستند را با هم مقایسه کنیم که مجبور شویم قائل به اباحه حرام الهی شویم. هر گناهی ولو کوچک از جهت گردنکشی در برابر رب و سرپیچی از فرمان الهی به اندازه خودش بزرگ است.

hadihama1360;158241 نوشت:
آخه یه حرفی بزنید چرت و پرت نباشه کی گفته که گناه خود ارضایی از زنا بیشتره اگر پیامبر هم همچین حرفی زده باشه من مطمعن نیستم که ایشان گفته باشه و اگر هم گفته من این را قبول ندارم یا باید ازدواج کرد که با شرایط مالی بد الان و بی پولی نمیشه و یا باید خود ارضایی کنیم که بهترین راه برای ارضا شدن هست و هر کی هم میگه بده بشینه صبور باشه و تقوی پیشه کنه شاید از رستگاران باشه:ok:

سلام برادر عصبی من !!! :Cheshmak:
چرا اینقدر ناراحتی برادر ؟ :Moteajeb!:
شما طرز فکرت خوبه ها ، فقط خوب نتونستی بیان کنی !!! بزار من بگم ؛

ببین برادر زنا و استمنا جفتش از کبایر است و اصلا چرا باید باهم قیاس بشن ؟ اینکار باعث میشه بزرگی گناه کم بشه و انسان در انجامش جسور بشه ...

اگر رسول گرامی اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم) بعنوان اول شخص عالم حرفی رو بزنن و ما با علوم مختلف دینی بدونیم که اون کلام جعلی نیست و درست به ما رسیده باید بهش عمل کرد ، پس شما نباید بگی اگه پیامبر(صلی الله علیه و اله و سلم) این حرفو زدند هم من قبول ندارم ... (آفرین)

احسنت ، باریکلا ...
منکه گفتم شما طرز فکرت خوبه ، از همین مشخصه ...
خلاصه از آخر حرف درست رو زدی ...
با توجه به قرآن و احادیث ، اگه ما واقعا دنبال دینمون بریم ، هم گناه نمیکنیم و هم به وقتش ازدواج میکنیم و ان شاءالله عاقبت بخیر میشیم ...

التماس دعا :Gol:

در جست و جوی حقیقت0;77438 نوشت:
چرا خودارضایی در شرع اسلام گناه و حتی گناه کبیره است؟

چرا بعضی گویند که خود ارضایی باعث مرگ انسان ها می شود؟


سلام دوست من گفتيد چرا خود ارضايي در شرع اسلام گناه است براي اين است كه انسان كه اشرف مخلوقات مي باشد براي لذت گناه آلود خود را به شديد ترين درجه ذلت مي رساند كه خودش را ارضا نمايد و خدا راضي به اين ذلت انسان ها نمي باشد و به همين دليل گناه مي باشد و در مورد سئوال دوم شما كه گفتيد باعث مرگ مي شود بله تداوم اين كار باعث ضعيف شدن سيستم دفاعي بدن مي گردد و انسان در مقابل باكتري ها قادر به مقابله نمي باشد و اين امر باعث مرگ انسان ها مي گردد .

اولش که بدبخت میشی
دومش خونه بی برکت میشه
سوم از دین و خدا دور میشی
چهارم از حالت بهم میخوره
پنجم دیوانه میشه
ششم به فکر خودکشی میفتی
هفتم ادت میشه جلو خوانوده هم خود ارضایی میکنی. مثل معتادها که اول قایمکی بعد با رفیقا بعد تو خونه زنشم مجبور میکنه.
من خودم این ادت رو داشتم و دارم ولی کم کردم خیلی وقت هست که میخوام ترک کنم و میتونمم.یه روز تمومش میکنم.
خدا خودش فکر کرده بود که اسمنا رسمی بشه بخاطر همون یکاریم کرد که ماهی یک بار حداقل مهتلم بشند. انسان ارضاه بشه بدونه اینکه گناهی کرده باشه
اره میگن خوبه؟ خوب امتحان کن ببین چجوری میشه
همینکه شروع کنی بدبخت خودتو حساب کن. اولش مادرت مریض میشه دوم اینقدر بی برکت میشه خونه که هرچی کار میکنی در امدت معلوم نیست....
بحث سیاسی نیست ولی امریکا از دین من و تو چه خبر داره؟
میدونه که حرمه؟ کبیره؟ نیمیدونه
اونم میگه فایده داره چون 90 درصد اروپایی ها مریض روانی هستن با این کار میگن که اروم بشه
من خودم تو اروپا زندگی میکنم 1-2 سال هم نیست 10 ساله.
بپرس از اروپایی ها اگه از ده نفر یکش پیشه روان شناس نمیره
بعدشم هر قطره منی معادل با 40 قطره خون
زنا بهتره چون با ناموس خودت نیست بخاطره همین هم گفتن استمنا گناهشم بیشتر از زنا هست.
وقتی داری استمنا میکنی انگار با خواهر و مادر خودت میکنی.
مگه مارو مادرمون به دنیا نیورده ؟ مگه از پوست و خون همون خانواده نیستیم؟
همینکه شروع کردی انگار سیگارو شروع کردی اول که سیگار میکشن هفته ای یه باره ولی بغد میشه 1-2 بسته در روز. باورتون نمیشه من خودم سیگار رو هفته ای 2 تا نکشیدم ولی در روز شده 4 دفعه خودارضایی کرده باشم.

نمیگم من خوبم نه من از همه بدترم گناه کارم ولی میخوام ترک کنم و یه زندگی نو رو بسازم.

19 سالمه و در اروپا هم زندگی میکنم
اینا تجربه شدست که میگم
فکر نکن که دارم نصیحت میکنم من چیزی نیستم که بخوام کسی رو نصیحت بکنم
ولی به انوان برادر کوچیکتر یا بزرگتر یا یک رفیق دل سوخته میگم نه فکرشو کن نه شوقش.

حمید اقا که میگن گناه نداره. خودتم این کارو میکنی و صعی هم میکنی که ترکش کنی اگه نمی کنی هم به من ربطی نداره ولی بقیرو که از بیراهه میخوان به راه مستقیم بیان سنگ جلو پاشون ننداز این کار مال شیطونه
تو دوست داری انجام بده. هرکی اعمالش به خودش معلومه.
یکی بد اخلاق دوست داره یکی هم خوش اخلاق.
اینارو گفتم که بفهمی با کی داری اینکارارو میکنیی

به دوستان هم توسعه میکنم کنید بخدا وقتی انجام میدی انگار مادرتونو گرفته باشت تفنگ هم طرفش بگن انجام بده وگرنه با مادرت خدافظی کن در کل تو بدباطلاقی میفتی

اینجا ترکش به اسونی نیست هر طرف که بری یکی افتاده کف خیابود تو مغازه که بری همدیگرو بغل میکنن می مالن و اینا اگه تو ایران هستید خیلی راهت تره ترکش.

توسعه

موقع تنهایی به بدبختیات فکر کن با خدت حرف بزن راجب اینکه کی بودی چی شدی.به اینده فکر کن که چشات کم سو شدن یه اینده ای که با زنتم مشکل پیدا میکنی تو این مسائل.
به اینده ای که شاید بچه در کار نباشه
به چیزایی که منحرف کنه فکر نکن به یاد حرفایه دوستت که از دخترهایی که باهاش بوده و خاطره میگن ازشون فکر نکنید. اونان که شیطونو درس میدن
شیطان خود ارضایی میکرد؟ پس از ما یاد گرفت.
به خانواده فکر کنید

اگه تو تنهایی فکر میکردید و حوس اومد از اتاق خارج شید و از بزرگترها بخایی که از قدیم حرف بزنن

من خودم یه جند مدت بود کم کردم شده بود که هفته ای یه بار... ولی این هفته میخوام واسه همیشه از بند شیطان رجیم خودم و بسپارم به خدای کریم
انشالله خداوند از همه تقسیراتمون بگزره.
اگه اشتباهی هم تو جملات بود به بزرگی خودتون ببخشید.
10 سال دوری از وطن و بدبختیاش

من خودم قبلا که بود زمستون -25 درجه با یه کاپشن میرفتم بیرون نه سرما میخردم نه چیزی
الان 2 تا کاپشن میپوشم سرما میخورم اونم 2-3 روزه نیست که 2/3 ماه طول میکشه تا خوب بشم.قبلا 2-3 روزه خوب میشدم و لی العان سرما خوردم این ماه تموم بشه میشه 5 ماه باورتون نمیشه بدنم اینقدر ضعیف شده.
دکتر 2 ماه پیش رفتم گقت سرما خوردی اینا ازمایش گرفت هیچی پیدا نشد یه انتی بیتی داد که فایده نداشت.
دباره برم دکتر چی بگم بگم واسه خود ارضاییمه؟
ولی 1 ماه میشه که بهتر شدم از وقتی که کم کردم ان کار پست رو
و اگه خدا کمکم کنه جون خدم قدرتشو دارم میتونم ترک کنم.
در ضمن من خیلی افسردم. استرسم دارم. بی حوصله همیشه خستم.
پرخواش گرم هستم از وقتی که کم کردم الان مهربون تر شدم

guberawo;178517 نوشت:
من خودم یه جند مدت بود کم کردم شده بود که هفته ای یه بار... ولی این هفته میخوام واسه همیشه از بند شیطان رجیم خودم و بسپارم به خدای کریم انشالله خداوند از همه تقسیراتمون بگزره.

خدا تو قرآن میفرماید:

بدرستی که خدا عاشق توبه کنندگان است!

حضرت مسیح علی نبینا وآله وعلیه السلام میگه:

خدا شوق بیشتری به برگشت بنده گناهکار دارد تا عبادت مومن!

از خدا میخوام همه مارو ببخشه و شما دوست عزیزم را کمک کنه که این عادت بد و گناه بزرگ را ترک کنی!

عزیزم همیشه با خدا باشی {اگه توبه کنی خدا عاشقت میشه اینو فراموش نکن}

انشاءالله در ایران عزیز و پر افتخار ببینیمتان!

باسلام.دوستان نكات ارزنده ايي فرمودند.اگراجازه دهند توضيحي بدهم.


ميخواهم باكمك شماازنظرپزشكي وزيست شناختي وروان شناسي يررسي كنيم وبا دين اسلام مقايسه كنيم.
سوال:مگرعملكرد شب زفاف تقريبا شبيه عملكرد خودارضايي نيست؟پس

چرا در اولي مشكلي براي جسم پيش نمي آيد. اما براي خودارضايي بلي؟

وديگراينكه آمريكا كه اين همه دقيق تحقيق مي كند وآزمايشات پيشرفته

انجام مي دهد چرا تشخيص داده هفته ايي يك بارخوب است؟(سوال دوم روخودم فهميدم دري وري گفتم):khaneh:
جواب.بايدگفت كه وقتي فرد باهمسرش عمل راانجام مي دهد به اندازه ي

24ساعت كارروزانه انر‍ژي صرف ميكند.يعني تصوركنيد24ساعت كامل داريد

بدون استراحت فعاليت ميكنيد(اين انرژي درمتافيزيك دررابط با انرژي(چي)است):Moteajeb!:يا48ساعت فعاليت متفرقه.


اما درخودارضايي فرد،بايد جاي همسرهم فعاليت كند(باعرض پوزش) يعني دوبرابر بايد به خودش فشار بياورد.مثلا،انگارتنهايي 48ساعت پي درپي فعاليت انجام داده.
به خاطر همين دچارمشكل ميشود.
ازطرفي خيلي خوب ارضا نميشود.چون درازدواج عاطفه با لمس كردن يكي

مي شود.اما درخودارضايي احساس خلا عاطفه ويكي راداشتن برآورده

نميشه(ازنظرروان شناسي اين دومقوله(جسم وروح)وحتي هورمون هاي جنسي بسياربا روح وروان وعاطفه درارتباط است)

اماتحقيق آمريكا.بايدبگويم تحقيقشان كاملا درست است.بله درسته.آنها به جواب رسيده اند.اما به بخش روحي انسان توجه نكردند.فقط يك آزمايش درخصوص عملكردجسم انجام شده است.ومقايسه شان بين بدوبدتربوده.آن هم توي جامعه خودشان.
براي توضيح:
اگرانسان روزي يك هفته عارضه راانجام دهد.به اندازه دوروز انرژي صرف ميكند

كه به كمك تغذيه فقط ممكن است جبران شود(يعني شادابي صورت نميگيره.فقط جايگزين ميشه.يعني يك كارمصرفي گزاف)


ازطرفي اين ميل وكشش به بي انگيزگي،غم،افسردگي،وخشم فرد ارتباط


برقرار ميكند و بهش متصل ميشود.پس هروقت انسان دچاراين احساسات شد،حس سراغش مي آيد.
پس با خودش درگيرميشود:من الان نياز دارم.چطورتا يك هفته ديگرصبركنم./

پس كم كم هفته ايي2باروسپس3بارتابالا.
دقيقا شبيه اعتياداست.ازطرفي فردرابه اميال ديگرهم ميكشاند.درضمن فرد

پيش خودش ديگرخيالش بابت نيازش ظاهرا برآورده شده حساب ميكند پس

ديگرميل به ازدواج ندارد يا دراوكمترميشود.آنوقت مشكلات اجتماعي ومشكلات تشكيل خانواده ايجادميشود.
دردين اسلام تمام جوانب بررسي ميشود.اگرچيزي موجب شود فرد به گناه نزديك شود يا آن كاربه مرور زمان بر جامعه تاثير بد بگذارد اسلام مخالفش ميشود.پس به خاطراين دلايل ذكرشده اسلام قبول نداردهفته ايي يك بارواصلا كلا براي يك بارهم اين عارضه انجام شود.چون همان يك بارش هم نصف انرژي گزاف مصرف ميشودوبااحساس وعاطفه نيزارتباط برقرار ميكند.
مثل اين ميماند هفته ايي يا ماهي يك بارموادمخدرمصرف كنيم.يا هفته ايي

يك باربيمارشويم.هرچندعوارض بيماريش كوچك باشد.قطره قطره تبديل يه سرطان،اعتيادميشود.
پس به يك شرط ميتوانيدهفته ايي يك بارانجامش دهيد:به شرطي كه

هرهفته اين كارها روبكنيد.با تغذيه،دو برابرانرژي برگردد(يعني يك درجه

بالاترازحد كالري مورد نياز!!)طوري كه دچارچاقي وعوارضش نشويد وازيه

راهي شادابي رابه خودتان برگردانيد واحساس خلاعاطفي را را ازراهي(كه

فقط بامعجزه ميشه)ازبين ببريد.حس فردگرايي راهم ازخود،دوركنيد وميل را

به حس ناراحتيتان متصل نكنيد.طوري كه معتادش نباشيد.ومدام بخودتان درگيرشويد كه فقط هفته ايي يك بارانجام شود(اينطوري كه بازكشمكش وجود دارد!!)
فكركنم يك باربراي انجام دادنش در7روز،شش روزباقي مانده بايد صرف جبران كارانجام داده شده،بشود:Nishkhand:گرفكرميكنيد مي ارزد وانجام شدنيست،انجام بديد!!كه كلا محال است..مثل اين ميماند كه مواد مخدرمصرف كنيم وعوارضش راازخودمان دوركنيم..چه كارسختي.انجام نشه بهتراست.تازه تمام عمرمان صرف جبران مكافات ميشه..
البته اگراسلام ميگويد خودارضائي حرامه،دركنارش آموزش صحيح،ازدواج صحيح،جامعه پاك روهم واجب كرده.اگريك قسمت خالي شود،ديگري سست ميشود.
واقعاتركش توي اين دوروزمانه سخت است وكشمكش هايش دردناك...چون

با بسياري از آنها برخوردداشتم.بين مراجعه كنندگان.خيلي ازآنها باآنكه تحت

نظربودند بعد ازدوماه سه ماه،حتي يك سال درمان شدند.به خاطرهمين اگرهفته ايي يك بار باشه،فردروكم كم درگيرميكند.
يكي ازآنها باتركش درمسيرسيروسلوك واردمراحل بالاي عرفان شد.چون هركارمشكلي پاداش بيشتري دارد.اواصلا نميدانست عرفان چيه؟فقط با انجام واجبات وترك اين عارضه.

البته با كنترل صحيح راحت برطرف ميشه.درقسمت هاي بعدي به كمك


دوستان راه هاي كنترل روداشته باشيم.

اين عارضه در دختران با پسران متفاوت است.اكثردختراني كه دچارشده اند،متاسفانه قرباني بوده اندكه بعدهادچارعارضه وافسردگي ده اند.قرباني تجاوزهاي نااهلان.علت تفاوت ها رو ان شاءالله به كمك دوستان توضيح داده خواهدشد.
اشكال ديگرجامعه ما سركوب شديداين عارضه است،كه جوانان

روميترساندبراي درمان عمل كنند.چرا اين جور درمان ها با ارتباط مجازي اكثرا

بايد باشه.چرامراكزمخصوص درمان اين عارضه وبيماري در بيمارستان ها

نبايدباشه.حتي ميشود اين اركان ها روبا حفظ اسرار محرمانه ديگران عملي كرد.
بابا،يكي بياد اين موضل روحل كنه.
:Sham:خواهش مي كنم اين همه سركوب نكنيد،دعوانكنيد.پدرمادرها،دوستان وحتي رهگذرها.اجازه دهيدهمه دراين موضوع راحت باشند وبدون ترس وخجالت مشكلشان روبگويندوبراي درمان بيماري،تلاش كنند.به نظر من هركس براي درمان پيش متخصص برودشجاع ترين ونابغه ترين فرده.چون برچسب ها وحصارهاي محكم تفريط هاوسركوب هاروشكسته است.:Sham:(نميدونم چراشمع گذاشتم.فكركنم با تمام احساس نوشتمش

بررسي مسأله خودارضايي به طور مفصل توسط دكتر محمدرضا شرفي

آثار و نتایج خودارضایی


نوجوانانی که مبتلا به این انحراف بوده اند، متناسب به جنس و سن، مدت ابتلا و برخی موارد دیگر، آثارنامطلوبی را بر جسم و روح خود احساس کرده اند.
در اینجا بهتراست به تحقیقی که حاصل بررسی 400 نامه ی رسیده از نوجوانان کشور به برنامه ی «آینده سازان»رادیو است و توسط آقای عباس رحیمی نژاد و همکاری آقای رضا دهبانی انجام گرفته و مدیریت تحقیقات و آموزش امور تربیتی وزارت آموزش و پرورش در دی ماه 1367 آن را منتشر نموده است، اشاره ای گذرا داشته باشیم و مواردی را از این تحقیق نقل کنیم:
«افرادی که مبتلا به استمنا )خودارضایی(می باشند، موارد زیر را به عنوان تأثیراستمنا در سلامتی خود ذکر کرده اند. شایان ذکر است که این افراد ناراحتیهای زیر را ناشی از ابتلا به استمنا می دانند:
1-ضعیف شدن چشم
2-لاغر شدن صورت
3-ضعف اعصاب
4-لاغر شدن بدن
5-سرگیجه
6-زود به زود زکام شدن
7-کم خونی
8-سست شدن زانو
9-سیاه شدن دور چشم
10-ضعیف شدن حافظه
11-زرد شدن صورت
12-ضعیف شدن حس شنوایی
13-جوش زدن صورت
14-شنیدن صدای زنگ در گوش
15-گوشه گیری
16-ظاهر نشدن در اجتماع
17-ضعف ایمان
18-بیمار شدن از نظر جسمی و روحی
19-ناراحتیهای بسیار دیگرموارد عمده دراختلال سلامتی این افراد به نقل از آنها به ترتیب عبارتند از:
ضعیف شدن چشم، لاغرشدن صورت، ضعف اعصاب )افزایش تحریک پذیری(، ضعیف شدن بدن، ضعف حافظه و گوشه گیری.»

منبع:‌

دنیای نوجوان ، محمدرضا شرفي، ص 177-188
http://www.rasekhoon.net/library/show-5234.aspx

جمع بندي
سلام دوستان دوستان كارشناس نكات خوب و دقيقي درباره خود ارضايي بيان كردند در آخر توجه شما را به مرور آنها دعوت مي كنم و به علاوه آنها نكات زير را بيان مي كنم. پاسخم را در چند بخش ارائه مي دهم
1- اين مقاله(ادعاي فوايد براي خودارضايي) صرفا ادعا كرده كه برخي از متخصصان چنين گفته اند در صورتي كه دوستان من مي دانند در مباحث علمي دقيق از نظر روش شناختي بايد منابع دقيق ذكر شود و صرف ادعا كفايت نمي كند. در صورتي در پست اول دوم دوستمان محمد با استناد به كتب علمي ضررهايي بيان شده است.
2- نمي خواهم ادعا كنم كه همه متخصصان علمي خودارضايي را بدون اشكال بدانند. چرا برخي از متخصصان داخلي و خارجي اين امر را هنجار مي دانند و البته حداقل ضررش را احساس گناه بيان كرده اند. در مقابل برخي هم آن را داراي آسيب هاي جسمي، اجتماعي، ذهني و معنوي مي دانند .‌(براي مطالعه ببيشتر رك دنياي نوجوان نوشته دكتر محمد رضا شرفي نشر منادي تربيت). فرض را بر اين بگذاريم كه علم هنوز به نتيجه اي كامل نرسيده است و هنوز جر و بحث هاي علمي وجود دارد. حداقل براي متشرعين هيچ سردرگمي اي وجود ندارد چون در تزاحم و تعارض مباحث علمي و ديني كلام وحي مقدم است. حرمت خودارضايي مورد وفاق عالمان شيعي و سني است. و در اديان ديگر نيز اين امر خروج از مسير فطرت بيان شده است.
3- در مقاله اي كه از فوايد سخن به ميان آمده است بحث جداگانه ي مفصلي درباره مضرات خودارضايي وجود دارد( رجوع كنيد به سايت). حال فرض كنيم كه اين كار فوايدي هم دارد آيات مربوط به شراب را يادتان هست يسئلونك عن الخمر و الميسر قل فيهما اثم كبير و منافع للناس و اثمهما اكبر من نفعهما(219) بقره . قرآن در پاسخ به افراد ي كه درباره شراب و قمار سئوال كردند صراحتاً مي گويد اين دو گناه بزرگي هستند البته منافعي( اقتصادي و...) براي مردم دارد ولي گناه و مفاسد آنها نسبت به نفعش بسيار ببيشتر و بزرگ تر است. همين كه ضررهاي امري بيش از منافع آن باشد كفايت مي كند. و از اين بالاتر ما به همه جوانب احكام و حكمت هاي آن به دليل علم ناقص مان احاطه نداريم و همين كفايت مي كند كه در مسير شرع حركت كنيم. و اين مطابق سيره عقلايي است كه دفع ضرر محتمل مي كنند.
4- برخي مي گويند هفته اي يك بار اشكال ندارد ولي از آن طرف هم به شدت نهي مي كنند كه مراقب باشيد در دام اعتياد نيفتيد.اين توصيه درست مثل اين است كه كسي را براي چيدن گل زيبايي وسط مردابي بفرستيم و بگوييم البته مراقب باش مرداب تو را در كام خود نكشد.
5- متأسفانه مباحث علمي روز تحث تأثير منفعت انديشان و سياست مداران قرار گرفته است به عنوان نمونه همجنس گرايي كه قبلا در كتب پزشكي و روان پزشكي ناهنجار تلقي مي شده است الان از جداول اختلال و انحراف خارج شده است.

ملاك هنجار و ناهنجار
برخي در ملاك هنجار و ناهنجار از مدل آماري سود جسته اند يعني اگر افراد زيادي در پديده اي اتفاق داشتند آن را معيار هنجار مي دانند در صورتي كه از نظر علمي اين معيار مردود است و از نظر ديني كثرت مشروعيت آورد نيست. حضرت علي -ع- مي فرمايند در را هدايت از كمي افراد وحشت نداشته باشيد يعني اگر عده زيادي بر امر نامشروعي اتفاق نظر پيدا كردند شما بدانيد كه اينها از هنجار شرع فاصله گرفته اند و كثرت و اتفاق آنها بر باطل سبب تزلزل و هراس شما نشود

موضوع قفل شده است