12 امام

چرا حضرت علی(ع) برای شفای حضرت زهرا (س) دعا نکرد؟

انجمن: 

سلام خسته نباشید

1-شنیده ام دعای معصوم مستجاب است.ایا امیرالمومنین برای شفای حضرت زهرا دعا میکردند؟اگردعا میکردند چرا مستجاب نشد؟(لطفا کلی جواب ندهید مثل اینکه بگوییم که حضرت خواست خدارا میخواستند)

2-ما هم" لحظات پاکی را تجربه کرده و لحظات معصومیتی "هم داشته ایم،لحظاتی که خالصا دعا میکردیم.دعاهامون هم برای امور محال نبود.تلاش خودمون را هم کنار دعا میکردیم.ولی باز دعا دعا مستجاب نمیشد.یکی دوبار هم نبود. مثل قبل دعا نمیکنم یعنی انگیزه اش را ندارم.چرا استجابت نیست؟

منظور از پیمان در آیه هفت سوره مائده چه پیمانی است ؟

سلام

و نعمت خدا را که بر شما ارزانی داشته و نیز پیمانی را که با شما بسته است به یاد اورید که گفتید : شنیدیم و فرمان بریدم ,

ایه 7 سوره مائده

یه توضیح مختصر میخواستم راجع به پیمان

چه پیمانی بود؟

منظور که شنیدیم چه بود چه دوره از زندگی بود که پیمان را شنیدیم و فرمان بردیم

با تشکر

کارشناس بحث : میقات

شبهاتی درباره 12 امام

انجمن: 

سلام.همیشه برام سوال بوده که چطور می شه که دوازده امام که همگی معصوم و همگی مفخر عالم و تمام زمان ها بودن و برترین کمالات رو داشتن و کسی به گرد پاشون هم نمی رسه همه در یک نسل و همه پشت سر هم یکی پس از دیگری بدنیا بیان.آیا اینجا یک جبر حاکم نیست؟مخصوصا که می بینیم که بنا به اعتقاد شیعه گویا این 12 امام باید که ظهور کرده و بدنیا می آمدند.یعنی یک بایدی اینجا حاکمه.باید که امامانی می آمدند که قرآن رو به قولی تبیین کنن.البته یک همچین ماجرایی در ظهور پیامبران هم نمود پیدا کرده به شکلی در ظاهر متفاوت.ولی در واقع یکسان.ولی ما ماجرای ظهور پیامبران را اینجا ندید می گیریم.تمرکز روی دوازده امام است.
گفته می شه انسان ها بدنیا می آیند و خودشون انتخاب می کنن که به کدام سمت برن.حالا شرایط و محیط و نوع تربیت هم در این امر تاثیر گذاره.ولی چطور می شه که دوازده امام همه تصمیم می گیرند و با اختیار خودشون تصمیم می گیرند که مسیر عبودیت و اخلاص رو دنبال کنند و همه به درجه امامت و معصوم بودن و مفخر عالم بودن برسن تا حدی که کسی به گرد پاشون نمی رسن.این یک جبر نیست، این با عقل متضاد و متناقض نیست؟همونطور که گفتم.این ماجرا و شبهه زمانی بیشتر خودنمایی می کنه که گویا باید که این دوازده امام ظهور می کردند.
آیا اگر همین ماجرا در یک دین مثلا الحادی و مشرک و مثلا در آئین هندو اتفاق می افتاد ما به انتقاد و حتی تمسخر اون آئین نمی پرداختیم؟ولی حالا که در آئین خودمون پیش اومده اون رو به راحتی می پذیریم و تعجب می کنم که برامون عادیه!!!.....
و حالا من شنیدم که بنا به اعتقاد ما شیعیان، ائمه اصلا از بدو تولد معصوم و عالم به کل و خلاصه دارای تمام صفات امامی بودند.اینو دیگه کجای دلمون بزاریم؟

با تشکر.