معاصر

آیا فرقه زیدیه و اسماعیلیه هنوز در ایران پیرو دارد؟

سلام علیکم

1) چندی پیش یکی از دوستان در مورد اعتقادات برخی از اقوامشان گفتند که تابع مذهب زیدی است؟ این امر برایم موجب سوال شد که آیا هنوز گرایش زیدیه طبرستان که در دوران صفویه از بین رفت و همگی شیعه شدند رگه هایی در بستر تاریخ بجای مانده یا خیر؟

آیا تجمعات زیدی در ایران وجود دارد یا خیر؟

2) همچنین در مورد فرقه اسماعیلیه. آیا اسماعیلیه در ایران دارای پایگاه و تشکل خاص و تجمعات هستند یا خیر؟

متشکرم.

ولایت مطلقه ی فقیه و آرای فقهاء و مجتهدین معاصر

سلام خدمت کارشناسان محترم
تاحالا چندجا میپرسم ولی کسی جواب درستی نمیده.خواهشاً جواب صریح ونظر صریح بزرگان رو بیان کنید با دلایشون.
نظر بزرگانی نظیر آیة الله وحیدی خراسانی،آیة الله سیستانی و....در مورد ولایت فقیه چیست؟
اقوال مختلفی شنیدم که بعضیا میگین مخالفند خصوصاً جناب وحیدی خراسانی.از بیضیا هم میپرسیم میگن نه ه ه،کی گفته مخالفن،کسی که میگه مخالفن فقط برای خراب کردن وجه ی اون مرجع یا خراب کردن وجه ی ولایت فقیه است واز این قبیل حرفا.
خب اگه نظر خاصی هست،مخالفند و...صریح بیان بشه چرا این همه مبهم حرف زدن.
یا مثلاً اون روزی میخوندم وقتی جناب لاریجانی قرار بود رئیس قوه قضاییه بشن،آیة الله وحیدی مخالف بودن ولی بعضی جاها میگن که اتفاقاً آیة الله وحید مشوق بودن.
یا درمورد عدم ملاقات آقای وحید با رهبری طی سفری که چندسال پیش به قم داشتن،میگن که خود جناب وحیدی نمی خواستن با آقا ملاقات کنن.

تاثیر گذارترین علمای معاصر

سلام علیکم

[="arial black"]تاثیر گذار ترین علما مشایخ و فیلسوفان معاصر که زنده هستند، کدامند؟ چه بحثی را مطرح کردند، کدام یک خلاقیت و بحث جدیدی را مطرح کردند اگر ممکن است با آثار علمای معاصر بیشتر آشنا باشیم. من فکر می کنم آنها همچون بو علی ها و فارابی های زنده ی زمان ما هستند
.
[/]

به نظر من کتاب فیلسوف نما ها که از آیة الله مکارم شیرازی هست، بسیار مفید و عمیق است و پاسخگوی کمونیست های که دلایل به ظاهر فلسفی می آوردند را داده است.

لینک:
http://persian.makarem.ir/compilation/?bi=185&itg=13&s=im