مستضعف فکری

چرا برای قوم بنی اسراییل دهها پیامبر آمده ولی برای اقوام دیگر نه ؟

باسلام شنیده ایم که دهها پیامبر برای قوم بنی اسراییل امده است اما برای اقوامی مثل سرخ پوستها و یا چین و ژاپن هیچ پیامبری نیامده دلیل ان چیست ؟ با تشکر

سرنوشت مسیحیان و یهودیان در جهان آخرت

با سلام

آیا مسیحیان و یهودیان پس از مرگ،به دلیل اسلام نیاوردن و نماز و سجده نکردن در دنیا بر خدا،مجازات می شوند؟؟؟؟
با توجه به آیه مبارکه قرآن که تنها دین نزد خدا اسلام است.

شرایط نزول عذاب الهی

سلام. گفته می شود که عذاب الهی وقتی نازل می شود که حجت بر جامعه ای تمام شده باشد و هیچ امیدی به اصلاح آنها نباشد و مثل عضوی فاسد از بدن هستند که برای نجات بدن باید آن را جدا کرد و به دور انداخت.

سؤال بنده این است که آیا این شرایط قطع امید اصلاح، در حالتی است که مستضعفین فکری هم در بین آن جامعه وجود داشته باشند یا هیچ مستضعف فکری باقی نمانده است؟

با سپاس

خدا که کار بیهوده نمیکنه. پس چرا...؟

انجمن: 

سلام
الآن مدتیه که یه اشکالی در حال شکل گیری تو ذهنم بوده.
بذارید اینطوری بگم:
خداوند که انسان رو آفرید، برای اینکه به هدف آفرینش برسه، تعداد زیادی از انسان ها رو به عنوان واسطه بین خودش و خلق قرار داد تا پیامشو منتقل کنه و راه کمال رو نشون بده.
گویا این پیام خدا -فارغ از اینکه همواره یک پایه و ساس مشترک داشته- بنا به آمادگی و استعداد تدریجی عقل بشر، پیشرفت می کرده و متکامل تر میشده.
تا جاییکه در 1400 سال پیش خداوند دین اسلام رو به عنوان دین نهایی، برگزیده و نجات بخش برای انسان معرفی کرده.

ما میگیم اسلام به عنوان آخرین نسخه از دین الهی باید جهانی بشه و هر کسی که حقیقت اسلام رو ببینه اما به اون ایمان نیاره، کافره و کسی که بعد از ایمان به اون، ارتداد در پیش بگیره مستوجب مرگه.
و حتی اگه کسی یکی از ضروریات دین اسلام رو انکار کنه، کافر هست.

خب حالا بذارید با آمار سال 1388 آمار از این سایت جلو بریم.

http://www.shiaonline.net/farsi/index.php?option=com_content&view=article&id=84:1388-08-08-16-27-06&catid=11:1388-06-09-22-19-23&Itemid=94

از حدود 7 میلیارد جمعیت زمین، حدود 1400 میلیون مسلمان داریم. یعنی حدود 20% مسلمان اسمی داریم.
از این بین هم چیزی حدود 200 میلیون نفر شیعه ی اسمی داریم. (حدود 14%)

1400 سال از عمر معرفی اسلام میگذره و هنوز 80% از جمعیت زمین به اون معتقد نیستن و بالاتر از اون 86% از مسلمونا، طبق عقیده ی ما شیعیان راه اشتباه رو در پیش گرفتن.

وقتی حرف از بهشتی یا جهنمی بودن بشه، اگه بخوایم با حساب کتاب زمینی جلو بریم، چیزی حدود 2% مردم، الآن در راه راست و راه حق هستن و به فضل خدا وارد بهشت میشن. البته اگه در بین اونها کسی وجود نداشته باشه که منکر یکی از ضروریات دین باشه. اگه این جمعیت رو هم حساب کنیم که دایره ی مومنان خیلی تنگ تر میشه (مخصوصاً با بحث اعتقاد به حجاب، روزه و نماز و امثالهم).

خب حالا ما درست در همینجا میایم یه تبصره ای می زنیم و بحثی به اسم استضعاف فکری رو باز می کنیم. در مورد خیلی از کسانیکه مسلمان نیستن یا اون عده از مسلمانانی که به یک یا بعضی از ضروریات دین مؤمن نیستن. و درست در همینجا برای اونها هم از در رحمت خداوند، بهشت رو به تصویر می کشیم.

سوال اصلی من اینه اگه قرار بود با گذشت سالیان دراز از معرفی اسلام، هنوز به اندازه ی 2% جمعیت کل زمین وارد راه حق نشده باشن، و بقیه ی مردم با تبصره ی استضعاف فکری وارد بهشت بشن، چه لزومی داشته که این همه تشکیلات نبوت و رسول و امام و مبارزه و خون و شهادت به راه بیفته؟


کارشناس بحث : اندیشمند