قانون داروین

ارتباط بین عالمان دینی و دانشمندان علوم زیست شناسی

انجمن: 

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت تمامی دوستان گرامی و زحمت کش انجمن اسک دین

یکی از مشکلاتی که برای دانش آموزان و دانشجویان به وجود میاد در طول دوران تحصیل ( البته در زیر رشته های گروه تجربی ) این هست که خیلی وقتا بین مطالب علمی که یاد می گیرن و آموزه های دینی نمی تونن ارتباط برقرار کنن و دچار دوگانگی میشن وای به روزی که اون معلم و استاد گرامی خود نیز به این وضع دچار باشه یا اصلا مسائل ذینی رو به واسطه علمی که داره زیر سوال ببره که این موارد کم هم نیستن .

در درس هایی که راجع به پیدایش حیات و بررسی اون از دیدگاه نظریه های علمی داشتیم ( و البته حیلی موارد دیگه راجع به روح و آناتومی بدن و....... ) سوالاتی برامون به وجود میومد که وقتی مطرح می کردیم خود معلم نیز ( خوشبختانه از نوع متدین ) نمیتونستن جواب بدن .
همیشه این جور موقع ها میگفتن خدا دانا ما که نمی دونیم .
وقتی دلیل رو ازشون پرسیدم گفتن به خاطر اینه که هیچ وقت عالمان دینی حاضر نشدن با دانشمندان زیست شناسی به تبادل نظر بپردازن و راجع به مسائل علمی و دینی تحقیق مشترک داشته باشن .

آیا واقعا این طور بوده ؟؟؟؟

حالا بماند من و خیلی های دیگه که مسائل دینی براشون مهمه به جوابمون نرسیدیم اما حداقل بی دین نشدیم . من یه نفر رو میشناسم که از همین راه دینشو از دست داده میگفت من با عقلم این تصمیم رو گرفتم و تحت تاثیر حرف های یکی از استادای دانشگاهشون که خیلی هم قبولش داشته راجع به قانون داروین که جهان علم اون رو قبول دارن و چیزای دیگه به این نتیجه رسیده!!!!!!!!!!!!

اینا رو گفتم تا کمی اهمیت این موضوع رو بین دانش آموزان و دانشجویان نشون داده باشم .
ببخشید اگه پر حرفی کردم .
منتظر نظرات و راهنمایی های شما بزرگواران هستم ......

در پناه حق:Gol::Gol: