دین زدگی

دین زدگی فرزندم

با سلام

پسری ۲۱ ساله دارم که به تازگی کاملا منکر خدا و دین شده در حالی که در یکی دو سال گذشته قاری قرآن بود و اعتقادات دینی داشت. در طی این مدت و پس از آشنایی با دوستانی که هیچ اعتقاد دینی نداشتند،پسرم هم کاملا عوض شد. ابتدا یکسری از احکام دینی را انکار میکرد ولی الآن منکر همه چیز شده و حتی صریح گفته که به خدا هم اعتقادی ندارد. همچنین گفته که من دوست دارم آزاد زندگی کنم و به خاطر دین به تفریحاتم لطمه نخورد!

بعد از آن پس از جستجو در کانال های ضد دین،خودش رو قانع کرده که دینی وجود ندارد و ادعا دارد که با تحقیق به این نتیجه رسیده در حالی که تحقیق درستی هم نکرده.

الانم هنوز قرآن گوش میکنه ولی میگه که به عنوان آواز گوش میکنم. 

واقعا مستاصل شدم. لطفا کمکم کنید

دین زدایی و قانون

سلام دوستان

دیروز اتفاقی افتاد که برام سوالی پیش اومد نمی دونستم کجا مطرح کنم که اینجا رو پیدا کردم

دیروز وقت اذان ظهر ما رو تو دانشگاه به سالن اجتماعات بردن تا برای حسین سینه بزنیم (فقط سینه بزنیم) و مداح های که نوحه خوانی میکردن مسئول و از کارمندهای دانشگاه بودن و هر کدومشون یه سازی میزدن
یکیشون میگفت نشسته من حال نمیکنم سینه بزنید و ...

خلاصه موضوع اینکه

برای بچه های مذهبی بخصوص افرادی مثل من که تا حدی میان رو هستیم و بیشتر اوقات امل صدامون میکنن همچنین از وضع اجتماع هم خبر دارین که در چه وضعی به زور دین و ایمانمونو حفظ کردیم و سعی میکنیم ایمانمونو بالا ببریم تا از این جور چیزا و تغییرات سالم بمونیم

ولی نکته اینجاست که بعضی از افراد مذهبی با کارهای نسنجیده و ... باعث ایجاد دین زدایی میشن و واقعا برای من سخته که ببینم منو به زور به سینه زنی کسی ببرن که حتی به یارانش اجبار نکرد که بمونن یا ... .
امام حسین برای چی به شهادت رسیدن فقط برای سینه زنی من؟ فقط برای گریه کردن من؟ فقط برای اب؟

درست زمان نماز ، که نماز اول وقت که مهمترین چیزه ! بیایم برای امام حسین که همه چیزشو داد تا دین اسلام رو زنده نگه داره !

و سوالم اینکه :
ایا تو قوانین کشور من پیش بینی شده کسانی که باعث ایجاد دین زدایی یا ایجاد شک و تردید میکنند بتونم ازشون به مراجع قانونی شکایت کنم ؟ همین طور که میدونیم عقاید انسان یعنی همه چی اون و اگه یک اشتباه یا شک تو عقاید باعث میشه که عقاید شخص در اخر به کل عوض بشه ، یا اصلا کسی به دین من توهین کنه چطور می تونم ازش شکایت کنم ! دین من لازمه منه و من بشخصه بدون دینم ، هیچیم و یک روز هم نمی تونم بدونش تو این دنیا زنده بمونم و به این خاطر دوست ندارم کسانی پیدا بشن و شأن و مقامشو بیارن پایین و منو از دینم زده و دلسرد بکنند !(پیشگیری بهتر از درمانه)

معنویت زدگی و راههای درمان آن

[="Times New Roman"][="#4169e1"]سلام
راه چاره افرادی که دچار دین زدگی یا معنویت زدگی میشوند چیست؟
[/][/]