خیار

چرا نام امام زمان عج در قرآن نیامد ولی نام میوه ای به نام خیار ذکر شده؟


با سلام و عرض ادب

می دانیم که ملاک ارزش گذاری افراد، توجه به مقامات معنوی افراد است؛ هر فردی دارای تقوی بود کریم عند الله است و دارای کرامت است. با توجه به روایات بی شماری که در ارتباط با حضرت مهدی عج وارد شده وجود ایشان و کریم بودن ایشان و اینکه حضرتشان دارای مقام امامت هستند هر گونه شک و تردید را از بین می برد و با توجه به روایات متواتر یقین پیدا می کنیم که مهدی موعود روزی(نامعلوم) خواهد آمد و ذکر یا عدم ذکر نام مبارک ایشان در قرآن کریم هیچ تردیدی در ما به وجود نمی آورد چرا که نام علی علیه السلام و نام مبارک سائر ائمه نیز در قران نیامده است.
متأسفانه اسلام ستیزان از این فرصت سوء استفاده کرده و شبهه ای خام و نابخردانه مطرح می کنند و می گویند قرآن کریم در آیه 61 سوره بقره نام «خیار» را در قرآن ذکر کرده ولی نام مهدی را ذکر نکرده است!

در پاسخ به این شبهه عرض می شود:
قرار نیست نام هر میوه ای (به هر دلیلی) در قرآن کریم آمده است به خاطر شرفیّت آن باشد، بنده یقین دارم شبهه افکن نه تنها معانی آیات بلکه حتی روی قرآن را هم باز نکرده، چون اگر آیات قبل و بعد آیه 61 سوره مبارک بقره را می خواند متوجّه ماجرا می شد؛ ماجرا از این قرار بود که قوم بنی اسرائیل که دوازده تیره بودند، همگی بسیار عنود، لجوج، بهانه‌گیر، متعصب، دیر فهم، مدعی و طلبکار و دم‌دمی مزاج بودند. با هر معجزه‌ای اظهار ایمان می‌کردند، اما به سرعت گوساله‌پرست می‌شدند.
ادامه در پست بعد ...