جاسوسی

سازمان جاسوسی آمریکا چرا و چگونه رسانه‌های ایرانی را رصد می‌کند؟

انجمن: 

گزارش تحلیلگر سابق سازمان سیا:[h=1] سازمان جاسوسی آمریکا چرا و چگونه رسانه‌های ایرانی را رصد می‌کند؟ [/h]

تلاش در راستای ارائه تصویری ایده آل از جوامع خود و رواج آن در میان سایر کشورها

به نحوی که آنان را تحت تاثیر قرار دهد، شیوه ای است که تمامی کشورها آن را به

کار می گیرند. دولت آمریکا از جمله کشورهایی است که وقت و هزینه هنگفتی را صرف

می کند تا تصویر مطلوبی از خود ارائه نماید و در کنار این موضوع سعی بر آن دارد که سایر

نقاط جهان را بر مبنای جهان بینی آمریکایی به سایرین معرفی کند و در صورت امکان آرمان های

هر کشور را برای مردم آن کشور بی ارزش نماید.
این تصویرسازی استادانه تنها مختص دولت آمریکا نیست. اما در آمریکا، حتی روزنامه

نیویورک تایمز که به انتشار مقالات غیر مغرضانه شهرت دارد، هنگامی که در مقالات خود

سخن از چین و روسیه به میان می‌آورد، به شدت از عدالت فاصله می گیرد. اگر بتوانید

حقیقت آنچه را که می خوانید درک کنید، مشکلی پیش نخواهد آمد، اما اگر تمام آن

تصویر ضعیفی که از جهان به شما ارائه شده است را باور کنید، خود را فریفته اید. جمله

معروفی در بازار آزاد وجود دارد که می گوید: بگذارید خریدار، آگاه باشد.

حــقــیــقــت وایــــبـــر!!! از جــاســـوســی وایـــبــر چــه میـــدانـــیـــــــد؟!

[="Navy"]

لبنان و مصر این نرم افزار رو غیرقانونی اعلام کردند ولی کشور ما ...

[FLV]http://hw1.asset.aparat.com/aparat-video/4e4cd9a9fde0ae6f112e49aa7a29eb011690511__50601.mp4[/FLV]

[/]

کسانی که از فیس بوک استفاده می کنند یا از آن بی خبر اند حتما این کلیپ را تا پایان ببینند.....

بسم الله الرحمن الرحیم
این کلیپ را ببینید تا با ماهیت این شبکه اجتماعی آشنا شوید و به دوستانتان هم اطلاع دهید.:Ealam::Ealam::Ealam::Ealam::Ealam:
دلایل منطقی رو هم اظافه کردم.

فایل: 

هشدار.......آیا می‌دانستید گربه‌های معروف سخن‌گو شما را می‌بینند و از اطلاعاتتان استفاده می‌کنند؟

به گزارش دریچه فناوری اطلاعات باشگاه خبرنگاران؛ با شروع سال 2014 شایعاتی در رابطه با ناامن بود اپلکیشن‌های Talking Angela و Talking Ginger به گوش رسید تا اینکه دقت و نظر کاربران شک و دلهره را در دل همه انداخت. همراه ما باشید تا ببینیم که قضیه از چه قرار است.
کنجکاوی کاربران همیشه باعث کشف مسائل بسیار جالبی بوده است. اما این بار مسئله زیادی جالب است. بیایید نگاهی به چشمان حال حاضر آنجلا و جینجر بیندازیم. ابندا چشم آنجلا برای این کار وارد اپلکیشن Talking Angela شوید و از صفحه اسکرین شاتی بگیرید و بعد بر روی چشم آنجلا زوم کنید. ما برای اینکه بهتر متوجه شوید تصویری واضح‌تر برایتان ایجاد کردیم. نتیجه تصویر زیر است.


همان طور که مشاهده می‌کنید یک اتاق. یک اتاقی که هیچ شخصی در آن نیست. در قسمت آبی چشم او نیز سایه‌ای مشاهده می شود که هویت آن معلوم نیست. بعد از این موضوع آرشیوهایی در اینترنت و شبکه‌های مجازی در رابطه با این چشم منتشر شد که جعلی یا واقعی بودن آن‌ها فقط نیازمند دقت شما می‌باشد. از جمله این تصاویر می‌توانید به تصویر زیر اشاره کرد که تاریخچه‌ای از تصاویر درون چشم آنجلا به نمایش می‌گذارد که در بعضی از آن‌ها شاهد مردی در آن هستیم.
البته فقط این نیست به تصویر زیر نیز نگاهی بیندازید. همان طور که می‌بینید دو پسر در چشم آنجلا دیده می‌شوند که تشخیص درستی یا جعلی بودن آن را بر عهده خود شما می‌گذاریم. هزاران نوع تصویر در این رابطه وجود دارد که شما می‌توانید با جستجوی عبارت Talking Angela eye در موتورهای جستجو یا شبکه‌های اجتماعی آن‌ها را مشاهده کنید. حال بیایید از چشم آنجلا کمی دور شویم. اگر این موضوع را در نظر نگیریم بیایید نگاهی به گفتگوهای این هکر از زبان آنجلا بیندازیم.
به خاطر بعضی از کلمات زشت این تصویر معذرت می‌خواهیم. در هر بار آنجلا یا همان هکر جواب‌هایی جالب به شخص می‌دهد مثلا به شخصی که انگشت خود را بر روی وب‌کم نگه داشته است می‌گوید "من می‌دانم که تو داری دوربین را می‌پوشانی. انگشتت را جا به جا کن تا صورت زیبایت را ببینم". این یکی از نمونه جواب‌های آنجلا است. وی در حین صحبت‌هایش هکر بودن خود را انکار می‌کند.

اما منشا این صحبت‌ها چیست؟ گفته می‌شود مدت‌ها پیش شخصی این بازی را هک کرده است و به وسیله آن برای بعضی از افراد که آنلاین هستند از زبان آنجلا پیام می‌دهد. خب این موضوع تا الان مشکلی ندارد اما اینجاست که همه چیز ناراحت کننده می‌شود. اخبار نشان می‌دهند که یک پسر بچه هفت ساله بعد از نصب این بازی به طور ناگهانی ناپدید شده است و دو پسر نیز کشته شده‌اند.دلیل آن را نیز تقریبا می‌شود حدس زد. آن هم این است که احتمالا هکر از کاربر سوالاتی پرسیده و کاربر نیز جواب آن را به هکر داده است برای مثال آدرس خانه، مدرسه و یا... البته این موضوع محدود به Talking Angela نمی‌شود. بیایید نگاهی به چشم Ginger در بازی Talking Ginger بیندازیم. اگر دقیق تر نگاه کنید در چشم او یک سر سفید می‌بینید که عده زیادی می‌گویند این نشانه همان هکر است.
تصویر دوم این مطلب و دو تصویر بالایی هر دو از محیط بازی گرفته شده‌اند و کاملا رسمی هستند. بقیه تصاویری که مشاهده می‌کنید را نیز در موتورهای جستجو و شبکه‌های اجتماعی به دست آوردیم که اطمینانی به صحت آن‌ها نداریم. اما نکته اینجاست اگر این بازی اینقدر خطرناک است چرا از روی فروشگاه‌هایی مانند گوگل پلی و اپ استور پاک نمی‌شود؟ چرا اقدامی علیه آن صورت نمی‌گیرد؟ هیچ چیز معلوم نیست، ولی پیشنهاد ما به شما این است که خود و اطلاعاتتان را فدای سرگرمی‌تان نکنید و اگر این بازی را بر روی دستگاهتان دارید، به سرعت آن را پاک کرده و دیگر به سمت آن نروید.

نرم افزارهای هک! مشاهده دسکتاپ دیگران(سوال شرعی)

انجمن: 

باسلام خدمت سروران اسکدين

چندتا ازدوستانم نرم افزاري رو از نت پيدا کردند که ميشه با کمک اون و داشتن اي پي قرباني مانيتورش رو ديد

هرکاري بکنه تا زماني که به نت وصل باشه قابل مشاهده ست بدونه اینکه بفهمه

مي خواستم بدونم اين کار آيا گناه محسوب ميشه!

آيا صفحه دستکتاپ يک شخص جزو حریم شخصی او محسوب ميشه!

آیا این یک جور تجسس در زندگی مردم نیست!

منتظر جواب اساتيد بزرگوار اسکدين هستم

اتاقهای چت در خدمت جاسوسی

بنابر برخی گزارشهای منتشره سازمان اطلاعات و جاسوسی ایالات متحده(CIA) تلاش میکند جهت شناسایی تروریستهای احتمالی به نظارت بر اتاقهای گفتگو(chat rooms)بپردازد!در آوریل سال 2003 CIA موافقت کرد که بر روی پروژه های تحقیقاتی جدیدی سرمایه گذاری کند که توانایی های جدیدی را برای مبارزه با تروریسم از طریق فناوری پیشرفته فراهم میکند.یکی از این پروژه های تحقیقاتی اختصاص به نظارت بر رفتار کاربران اتاقهای گفتگو دارد.
بر اساس اعلام CIA و محققانی که بر روی این پروژه کار میکنند طرحهای ارائه شده آنها سیستمی را پیشنهاد میکندکه در زمینه هر اتاق گفتگویی قرار میگیرد و به آرامی شنود میکند.این سیستم میتواند به دستگاههای امنیتی کمک کند تا بدون دخالت کاربر به شناسایی گروههای مخفی و الگوهای ارتباطی در اتاقهای گفتگو پی ببرند.این برنامه بر روی یک کانال IRC شنود میشود و تمامی پیغامها را ثبت میکند.IRC یکی از قدیمی ترین و پرطرفدارترین روشهای چت است که روزانه صدها هزار نفر را به خود جذب میکند.گفته میشود این پروژه در اول ژانویه سال آینده آغاز میشود اما به نام سرورهای IRC اشاره ای نشده است.
جاسوسان اسرائیلی نیز با رخنه به چت رومها و سایتهای اینترنتی اطلاعات مورد نیاز در خصوص حملات اسلام گرایان را کسب میکنند.