تهدید

نامزدم مرا به جدایی تهدید نموده

دوستان سلام وقت به خیر در دوره نامزدی به سر میبرم و شاهد رفتارهای عجیبی از شوهرم هستم ایشون خیلی عصبی هستند و توانایی حل مشکلات رو ندارند از هر کاهی کوه میسازن و بعد قهر میکنن و بی محللللی تا بفرستیم دنبالشون و بیان برای اشتی! این بار خانواده ها سر اینکه کی مبل رو بخره رو کمی بحث کردند و ایشون با من قهر کردند! ب زور رفتیم مشاوره و اونجا گفتن باید تست شخصیت بدیم ایشون قبول نکردند و بعدشم گفتن ما حرف همو نمیفهمیم و لبه پرتگاهیم و این زندگی به درد نمیخوره و .... چیزی ک برام خیلی خیلی عجیبه اینه ک ایشون همیشه از طلاق میترسیدن و اصلا نمیزاشتن فکر من ب اون سمت بره کسر شان میدونن ک نتونن زندگی جمع کنند ولی الان چی شده ک سر همچین مساله بیخودی گر گرفته جالب اینه ک نمیره اقدام کنه برای طلاق و میخاد من اقدام کنم منم بهشون گفتم راه حل من مشاوره است نه طلاق ایشونم گفتن من مشاوره رو نمیام و الان یه ماه گذشته نه طلاق میدن ن مشاوره میان ن خاانوادشون زنگ میزنن واقعا نمیدونم چیکار کنم رفتم مشاوره گفتن شخصیت خطرناکی داره از صحبتهاشون شک کردند ک خودشیفته باشن و گفتن تست رو نمیان بدن چون میترسن برچسبی بهشون زده بشه من الان واقعا بلاتکلیفم اشتباهه ک خانوادم زنگ بزنن ولی تنها راه حل فکر میکنم همین باشه اگر اومدن و صحبت کردیم و ایشون همچنان مایل ب طلاق بود و نمیخاست اصلا حرفی بزنه من باید چیکار کنم؟نحوه بیانم بیشتر مورد سواله ایا کسی تجربه مشابهی دارد؟ --- حدس من اینه ک این موضوع خرید مبل خانوادشونو بهم ریخته و اون برای اینکه بتونه مساله رو حل کنه ساده ترین راه رو انتخاب کرده ک من نباشم و ب تبع اون مبلی نباشه چون میدونم خیلی رو خانوادشون حساسن

تکلیف شناسی پیش از تکلیف گرایی

انجمن: 

دوستان سلام

تکلیف شناسی پیش از تکلیف گرایی

تا کی باید از وضع موجود تاسف بخوریم؟ تا کی باید این همه فقر فرهنگی را ببینیم و فقط آهی از ته دل سر دهیم؟ تا کی باید منتظر مسئولین بی بخار برای کار فرهنگی بمانیم؟ تا کی باید صبر کنیم؟ تا کی باید فقط بگوییم و عمل درستی نکنیم؟ تا کی باید اعتراض کنیم؟ چه قدر باید اعتراض کنیم؟ چه کسی گوشش بدهکار است؟ چه کسی توجه می کند؟ در این میان ما چه باید بکنیم؟ آیا تکلیف را درست شناخته ایم؟ آیا به تکلیف خود عمل کرده ایم؟ تا به حال ما چه فعالیت فرهنگی مهم و موثری انجام داده ایم؟ آیا می توانیم وقت خود را بهتر برنامه ریزی و از آن در جهت فرهنگ استفاده کنیم؟ چگونه باید پاسخ دغدغه های درست خود را بدهیم؟

این ها و سوالات دیگری که نوشته نشد، سوالاتی است که هر یک از آنها در ذهن بنده و شما وجود دارد. به هریک از این سوالات نیز پاسخ های متفاوتی نظیر پاسخ های زیر داده ایم.
کاری از دست ما ساخته نیست، ان شاءالله امام زمان ظهور کند. مگر ما چه می توانیم انجام دهیم؟ اصل کار دست مسئولین است که کار نمی کنند. جز اعتراض کار دیگری از دست ما ساخته نیست و ....

اما آیا حقیقتا فطرت ما با این پاسخ ها آرام شده است؟ آیا از این دست پاسخ ها را می توان به خدا داد؟ آیا تغییر قابل ملاحظه ای حتی در اطرافیان رخ داده است؟ و ...

پس باید منتظر هیچ کس نماند و کاری کرد. کاری اصولی و درست. اما قبل از هر چیز خواهش می کنم قدری حوصله به خرج دهید و مقدماتی را بخوانید.

اولین مسئله، تکلیف است. ما اگر تکلیف خود را بدانیم و آن را خوب انجام دهیم، هم رشد معنوی خواهیم کرد، هم پاسخ خداوند و فطرت خود را خوب می توانیم بدهیم و هم اقدام ما موثر است.

اما تکلیف به چه معناست؟ تکلیف چیست؟ و چگونه می توان تکلیف خود را به نحو احسن شناخت؟

علی علی

گستاخی در برابر والدین (درخواست راهنمایی)

انجمن: 

شخصی از اقوام می باشد که متاسفانه بسیار قلدر و زورگو به پدر و مادر هستند این پدر و مادر که 5 دختر و یک پسر داشته از ترس این پسر نمیتوانند او را نهی از منکر کنند چون با پرخاشگری یا تهدید و شکستن وسایل منزل مواجه می شوند این پسر 34 ساله مجرد علی رغم تذکر و توصیه در خصوص رعایت ادب و ازدواج متاسفانه با پدر و مادر خود با لحن تند برخورد می نماید هرچند ما به پدر و مادر ایشان تذکر دادیم که خود باید در این خصوص اقدام کنند منتها از ترس از جان و آبرو قبول نمی کنند.
خواهشمندم در این خصوص راهنمایی کنید آیا این شخص را نفرین کنیم ؟
آیا راه حلی وجود دارد برای این مشکل اگر هست چیست آیا با قطع صله رحم درست میشه ؟

کارشناس بحث : استاد

تهدید شدن مادر توسط پدر به قتل

سلام . اگر مردی همسرش رو چندین بار به قتل تهدید کنه و سابقه ی فراوانی هم در ضرب و شتم شدید همسر و فرزندانش داشته باشه ، وظیفه ی فرزندان بعد از شنیدن این تهدیدات چی هست؟
چیکار میشه کرد که به تقوا نزدیک تر باشه؟
لازم به ذکر هست که پدر از نظر روانی نا متعادل و از نظر ذهنی غیرمنطقی و دیکتاتور هست و هر چیز عادی ای بدون دلیل بهانه ای برای تحریکش هست.