تشنگی

آیا اصحاب امام حسین (ع) تشنه شهید شدند؟


بسم الله الرحمن الرحیم

سلام بر دوستان و کارشناسان سایت

در مطالعه برخی از نکات معرفتی امام حسین (علیه السلام) و اصحاب باوفایشان معجزه ای از امام حسین (ع) نقل شده که آب از دستان امام جوشیده و همه ی اصحاب سیراب از دنیا رفته اند و این با ظاهر داستان کربلا که داستان عطش و تشنگی است متفاوت است. به عنوان نمونه:

«ثاقب المناقب» از کتاب «بستان» نقل کرده از امام ثامن«حضرت رضا علیه السلام» که:
ملکي بر حضرت حسين نازل شد در حالي که اصحابش از او آب خواسته بودند و شکايت از تشنگي داشتند. آن ملک گفت: حق تعالي سلامت گويد و فرمايد: آيا تو را حاجتي هست؟ گفت: «هو السلام من ربي السلام» اصحاب من از تشنگي شکايت دارند.
گفت: خدا فرمايد که در مکان پشت سرت خطي بکش با انگشت؛ پس با انگشت سبابه خطي کشيد، نهري جاري شد از شير سفيدتر و از عسل شيرين‏ تر. آن حضرت و اصحابش آشاميدند و آن ملک نيز آشاميد و گفت: اين از آب رحيق مختوم است.

آیا این نقلیات معتبر می باشند؟
در صورت اعتبار آنها توضیح و تفسیر این روایت چیست؟

متشکرم

بهترین راه برای پوشاندن برهنگان ،سیراب کردن تشنگان و سیر کردن گرسنگان چیست؟

از پيامبر صلی الله علیه و آله نقل شده كه حضرت در شب معراج مشاهده كردند كه بر روی در سوم جهنم نوشته شده:هر كس می خواهد در روز قيامت برهنه نباشد، پس برهنگان را بپوشاند و هر كس می خواهد در روز قيامت تشنه نباشد، پس تشنه گان را سيراب نمايد. وهر كس كه می خواهد از گرسنگی روز قيامت در امان باشد پس گرسنگان را سير كند.

سلام به دوستان
می خواستم بدونم طبق حدیث بالا و شرایط امروزی جامعه چه کارهایی مصداق «پوشاندن برهنگاه،سیراب کردن تشنگان و سیر کردن گرسنگان» است، بهترین کارهایی که میشه انجام داد چیه؟ از دوستان هر کس نظری داره لطفا اعلام کنه.

امیدوارم همه قیامت بی خطر و خوبی داشته باشیم!