اعجاز عددی قران

درخواست لینک از سایت های مذهبی

انجمن: 

بنده سایت هایی مثل سایت حوزه را گشتم اما لینکی در آن که اعجاز قرآن را از ابعاد گوناگون (مخصوصا عددی) بررسی کند نیافتم خودم هم نسبت به معجزاتی که در فضای اینترنت به قرآن نسبت میدهند بدبینم و در چند مورد ایراداتی در آنها پیدا کردم. اگه ممکنه لینک یا لینک هایی به بنده معرفی کنید که در آن اعجاز قرآن از ابعاد گوناگون بررسی شده باشد.

آیا روابط ریاضی در قرآن کار خدا بوده؟

انجمن: 

با سلام قرآن در زمان محمد نبوده و بوسیله عثمان بعد از او جمع آوری شده. اگر در نظر بگیریم قرآن امروز همان قرآنی باشد که بوسیله عثمان جمع آوری شده باید بگوییم که روابط ریاضی موجود در قرآن کار عثمان بوده یا اینکه بگوییم عثمان در هنگام جمع آوری قرآن با خدا در ارتباط بوده! شیعیان اعتقاد دارند که بعد از محمد کسی با خدا در ارتباط نبوده مگر ائمه در حالی که از قرآن مصحف علی نمیتوان این روابط را استخراج کرد. مثلا: جمع شماره سوره ها برابر است با 6555 جمع تعداد آیات برابر است با 6236 اگر شماره سوره را بعلاوه تعداد آیه اش کنیم عددی بدست می آید که یا زوج است یا فرد تعداد زوج ها برابر 57 و تعداد فرد ها برابر 57 است اگر زوج ها را با هم جمع کنیم عدد 6236 بدست می آید اگر فرد ها را با هم جمع کنیم عدد 6555 بدست می آید پس: جمع شماره سوره ها = جمع فرد ها و جمع تعداد آیات = جمع زوج ها بسم الله الرحمن الرحیم اضافی در آیه 30 سوره 27 قرار دارد که میشود 57 که بر 19 بخش پذیر است 3=57/19 سوره علق از انتهای قرآن سوره 19 است سوره ناس آخرین سوره قرآن است و 6 آیه دارد 114=6*19 بین اولین سوره ای که حروف مقطعه دارد (بقره) تا آخرین سوره ای که حروف مقطعه دارد (قلم) 38 سوره بدون حروف مقطعه وجود دارد 2=38/19 مشخص است که اگر سوره ها را بر طبق سیر نزولیشان مرتب کنیم (قرآن مصحف علی) یعنی سوره علق را اول بیاوریم و سوره نصر را آخر دیگر این روابط شکل نمیگیرند. پس روابط ریاضی در قرآن کار عثمانه یا قرآن کنونی پس از او در زمانی نامعلوم جمع آوری شده و روابط کنونی در قرآن کار دست کسانی است که قرآن را به شکل کنونی جمع آوری کرده اند. چگونه این تناقض رو توجیه میکنید؟ با تشکر

اعجاز عددي قرآن

انجمن: 

قُل لَّئِنِ اجْتَمَعَتِ الإِنسُ وَالْجِنُّ عَلَى أَن يَأْتُواْ بِمِثْلِ هَـذَا الْقُرْآنِ لاَ يَأْتُونَ بِمِثْلِهِ وَلَوْ كَانَ بَعْضُهُمْ لِبَعْضٍ ظَهِيراً [الإسراء : 88]
( اي پيامبر بگو كه اگر جني ها و انسان ها براي فراهم آوردن كتابي همچون قرآن دست به يكي كنند نمي توانند همانند آن را بياورند هر چند برخي با برخي ديگر همكاري نمايند.)

از نظر دانشمندان و خردورزان در مورد معجزه بودن قرآن از اين جهت كه كلام خداوند دانا و بي همتاست ترديدي وجود ندارد. خداوندي كه عالم به ماكان و مايكون است و هي
چگونه حد و مرزي براي علم او وجود ندارد.
اما براي تقويت باور ايمان آوردگان و تذكر به غفلت زدگان و اتمام حجت بر منكران و راهنمايي حقيقت طلبان قطره هاي اندكي از اقيانوس اعجاز كلام خداوند را ياداوري مي نماييم. با ياد آوري اين موضوع كه قرآن برنامه اي ابدي براي اصلاح انديشه ،گفتار ،كردار و تمامي امور متعلق به خانواده و جامعه است به عبارت ديگر قرآن شامل : بينش ، منش ، روش ، نيايش و خيزش است.

البته آگاهي از تمامي مساييل مربوط به "ناسخ و منسوخ ، محكم و متشابه ، عام و خاص ،مطلق و مقيد و اعجاز " آن در تمامي ابعاد و حتي حفظ و فهم و برداشت صحيح از آن به شرطي مفيد و كارساز خواهد بود كه به عنوان راهنماي ايمان و انديشه و رفتار و تنظيم روابط خانوادگي ، اجتماعي ، سياسي و فرهنگي وغيره مورد توجه قرار بگيرد و تعاليم تعاليبخش آن به اجرا نهاده شود.

قرآن از نظر عددي ، فصاحت و بلاغت ، علوم طبيعي ، انسان شناسي و معجزه است و لازمه ايمان به معجزه بودنش ايمان به حقانيت و عمل به رهنمود ها و بكار بستن قوانين آن است.


الف : اعجاز عددي و رياضي.با توجه به اينكه آيات قرآن در طول بيست و سه سال نازل شده و پيامبر بزرگوار اسلام امّي بوده و خواندن و نوشتن نمي دانسته اعجاز عددي و هماهنگي ميان اين مصطلحات به غير از حقانيت تعاليم نوراني قرآن چه معنا ي ديگري مي تواند داشته باشد.؟

رديف


كلمه و واژه

تعداد


كلمه و واژه

تعداد


توضيح


1


حياة(زندگي)

145


موت (مرگ)

1452


عمل صالح(كار نيك)

167


سيئات(كاربد)

1673


دنيا

115


آخرت

1154


ملايک

88


شيطان

885


محبت

83


اطاعت

836


شدت(سختی)

102


صبر

1027


جهر( أشکار)

16


علانيه (آشكار)

168


ابليس

11


استعاذه

119


جهنم و مشتقات

77


جنت و مشتقات

7710


مجازات

117


مغفرت

234


دو برابر

11


نور و مشتقات

24


ظلمت ومشتقات

2412


قل(بگو)

332


قالوا (گفتند)

33213


شهر (ماه)

12
به اين موضوع كه سال 12 ماه است اشاره دارد.

14


يوم(روز)

365
به تعداد روزهاي سال اشاره دارد.