اضطراب، نگرانی، وسواس، افسردگی

وسواس فکری و فال قهوه

انجمن: 

سلام شبتون بخیر

من امشب با یه سرچ ساده سایت شمارو پیدا کردم و عضو شدم و حقیقتا نمیدونم کسی جوابم رو میده با نه و اصلا چه کسی مخاطب من هست.

من یه دختر حدودا ۲۵ ساله هستم فرزند اول و تک دختر با پدر مادر فرهنگی الان شهر دیگه ای نزدیک به شهر پدر مادر دانشجو و شاغل هستم و اخر هفته ها میبینمشون

متاسفانه دچار وسواس فکری ام و از بچگی فکر به مرگ خودم شب اول قبرم و یا مرگ پدر مادرم و‌نبودشون لحظه ای رهام نمیکنه، اینکه نمازم رو درست نمیخونم و روزه نمیگیرم و حجابم کامل رعایت نیست و شب اول قبر قراره چه بلایی سرم بیاد دیوانم میکنه !

مدام به فکر مرگم و سالهاست ارامش ندارم و گاها میشینم برای روزی ک مادرم نیست گریه میکنم. خیلی اتفاقی چند روز پیش فال قهوه ای گرفتم پیش خانمی ک میگن موکل داره و از اینده نزدیک خبر داره و اطرافیانم تجربه داشتن ایشون به من حرفای خوبی زدن اما میان صحبتاشون گفتن دو خبر فوتی دارین و نمیدونم بهت بگم یا نه تا دو وعده دیگه خبر خیلی شومی میشنوی از اون‌روز ارامشم گرفته شده مدام به این فکر میکنم ک نکنه مادر و پدرم قراره بمیرن اخه چه خبر شومی و.... میخوام به خدا توکل کنم نماز میخونم قران میخونم اما میترسم خدا الان ک نگرانم باهام قهر کرده باشه و‌اون اتفاق شوم ک اون خانم میگفت بیفته به شدت بهم ریختم و نمیدونم چطور از خدا بخوام ک باهام اشتی کنه و مراقب پدر مادرم باشه

وسواس به نجاسات

انجمن: 

سلام و خسته نباشید.

من یه چند مدته که به وسواس نجاسات ابتلا پیدا کردم ،و ارامشم رو توی بعضی از کارها مثل درس خوندن و حالا نماز خوندن رو تا حدودی از بین برده ، تا جایی که بعضی وقت ها نسبت به بعضی چیزا تنفر پیدا میکنم.

من فقط روی یه چیز وسواس دارم ،اون هم به این شرح هست که (معذرت میخوام) من هر وقت به دستشویی میرم اگه احساس کنم که ذره ای از ادرار بر روی پایم ریخته  که مشخص نیست  یا اگر قطره ای  روی پایم افتاده باشد که مشخص نیست ادرار باشد یا آب باید پاهایم را بشویم، و در یک مقاله خوندم که نوشته بود اگر ذره ای از ادرار بر روی بدن بیفتد چه فرد بداند و چه نداند بدنش نجس میباشد آیا این صحیح است.

خواهش میکنم کمکم کنید تا وسواسیتم رو کنار بذارم تا هنگام درس خوندن آرامش داشته باشم و با خیال راحت نماز بخونم . 

لازم به ذکر است که من به بیماری هیپوسپادیاس نوع یک که ارثی هست مبتلا هستم و مرجع تقلید من هم ایت الله مکارم شیراز هست.

خیلی متشکر و سپاس گذارم. 

درخواست راهنمایی برای درمان وسواس

انجمن: 

سلام من حدود دو سه ماهی میشه گرفتار وسواس و اضطراب شدم وسواسم به این صورته که به همه نجاسات وسواس ندارم به نجاست عذر میخوام منی وسواس پیدا کردم ولی نجاست خون را خیلی راحت پاک میکنم یا هر نجاست دیگه ای.در این چندماه خیلی سعی کردم وسایلی که از طریق واسطه های نجاست که نجس کردم را پاک کنم ولی زیاد موفق نبودم و طوری نبود که از پاک شدن خیالم راحت بشه و کوتاهی کردم در پاک کردنشون .الان غذا خوردن و خوابم م دچار اختلال شده شبها خوابم نمیبره یا زود از خواب بیدار میشم و از اینکه نتونستم طهارت را خوب انجام بدم غم و اندوه شدید میگیرم تا حدی که به حالت غش فکر میکنم دارم میرسم و تمام بدنم میلرزه و خیلی زیاد بهم فشار میاد و حس میکنم این حالت بیقراری اضطراب و وحشتی که دارم تا اخر عمر دیگه باهامه علاوه بر اینها احساس گناه شدید دارم چون نجاستی که بهش وسواس پیدا کردم از راه گناه بود ایا من درمان میشم راه درمانم چی هست جای معتبری هست مراجعه کنم؟ ممنون

*سامینا درگیر یک چرخه ی معیوب می شود.*( راه هاي رويارويي با وسواس)

انجمن: 

[="Navy"]

روزگارا!
تو اگر سخت به من می گیری، باخبر باش که پژمردن من آسان نیست...
گرچه دلگیرتر از دیروزم
گرچه فردای غم انگیز مرا می خواند
لیک باور دارم دلخوشی ها کم نیست
زندگی باید کرد...
زندگی باید کرد...


سلام و عرض ادب و احترام

با توجه به اینکه آتش اضطراب و اختلالات مشتعل شده از آن دامن گیر بسیاری از انسان های این عصر شده، تصمیم دارم یک برهه از روند درمانی و مقابله با این معضل رو به شکل داستان تقدیم شما خوبان کنم. پیشنهاد اولیه ی این تاپیک، در نتیجه ی معرفی تنها یک روش درمانی در اختلالات روانشناختی، از طرف استاد حامی بزرگوار بود که قرار شد به بیشتر از یک موضوع، بسط داده شود. امیدوارم مثل همیشه، حامی ما باشند.

سامینا به اعتبار معنای لغوی، نام محبوب نوشته های من است که بصورت جلدی روی زندگی واقعی انسان ها کشیده ام تا راحت تر بتوانم سخن بگویم، بی آنکه پرده از سرنوشت کسانی بردارم که اگر زندگی شان را نتوان دید، اما شاید ارزش خواندن یا شنیدن داشته باشد، ولو برای گرفتن عبرتی که تجربه کردنش ارزان تمام نمی شود...
اتفاقاتی که برگ های زندگی سامینا را ورق می زند کاملا مستند است، منطبق بر روند درمانی شخص یا اشخاصی که درگیر آتش اضطراب هستند و من به اقتضای شرایط، از نزدیک با این مستندات همراه بوده ام. پیشاپیش از همراهی تان سپاسگذارم.

[/]