جمع بندی کمک کردن به کشورهای دیگر با وجود اوضاع نابسامان اقتصادی کشور

تب‌های اولیه

244 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
کمک کردن به کشورهای دیگر با وجود اوضاع نابسامان اقتصادی کشور

با سلام و سپاس ایا در شرایط بد اقتصادی فعلی کمک ملت ایران به عربها عراق و غزه و فلسطین درست است در حالی ک خودملت ایران در بعضی مناطق زیر خط فقر است در حالی ک هیچ رسیدگی از طرف دولت نمیشه ایا این گناه نیست هزینه هایی ک میتونیم باهاش کشورمونا پیشرفت بدیم عرب ها با اون ه نان و نوا برسند ممنون با دلیل قانع کنننده و سند قرانی هم اگه داره ذکر شه با تشکر از سایت خوبتون

width: 700 align: center

[TD="align: center"]با نام و یاد دوست

[/TD]

[TD="align: center"][/TD]


کارشناس بحث: استاد مسلم

بسم الله الرحمن الرحیم

بهنام کیومرثی;989134 نوشت:
با سلام و سپاس ایا در شرایط بد اقتصادی فعلی کمک ملت ایران به عربها عراق و غزه و فلسطین درست است در حالی ک خودملت ایران در بعضی مناطق زیر خط فقر است در حالی ک هیچ رسیدگی از طرف دولت نمیشه ایا این گناه نیست هزینه هایی ک میتونیم باهاش کشورمونا پیشرفت بدیم عرب ها با اون ه نان و نوا برسند ممنون با دلیل قانع کنننده و سند قرانی هم اگه داره ذکر شه با تشکر از سایت خوبتون

با سلام و احترام و تشکر از سوال خوب شما
طبیعتا سوال شما ادله و جوانب مختلفی دارد، خواهش می کنم صبورانه تمام نکاتی که در ادامه عرض می شود را خوانده و در کنار یکدیگر ببینید

نکته اول:
اسلام یک دین فرا مرزی است، یعنی تمام مسلمانان را فارغ از مرزهای جغرافیایی شان، یک امت اسلامی و یک پیکر واحد می داند، اگرچه مرزها را در مسائل سیاسی و بین المللی به رسمیت می شناسد اما وقتی پای دین به میان باشد به مانند نخ تسبیح همه اینها را به هم متصل میسازد، و بنابراین هر مسلمانی جدای از سایر امت نبوده و باید نسبت به امور مسلمانان در هر جغرافیایی دل بسوزاند وگرنه مسلمان نیست، همانطور که پیامبر(ص) می فرمایند:
«مَنْ أَصْبَحَ لَا يَهْتَمُّ بِأُمُورِ الْمُسْلِمِينَ فَلَيْسَ بِمُسْلِم‏‏»؛ کسی که صبح کند در حالی که به امور مسلمانان اهتمامی ندارد مسلمان نیست(الکافی، ج2، ص164)

همچنین طرح بحث های نژادپرستانه ای چون عرب و عجم حتی در قرون ابتدایی هم زشت و زننده بود، و طرح دوباره ی آن واقعا در خور قرن بیست ویکم نیست! مسلمان باید یاور مسلمان باشد، از هر قوم و نژاد و ملیتی که می خواهد باشد، اگر مسلمان است باید تابع قرآن باشد، مقام معظم رهبری می فرمایند:
«اسلام از مسلمانان خواسته است كه «اَشِدّاءُ عَلَی الكُفّارِ رُحَماءُ بَینَهُم»(۱) [باشند]؛ مسلمانان باید در مقابل دشمنان دین سرسخت باشند، باید بایستند، باید تحت نفوذ قرار نگیرند؛ «اَشِدّاءُ عَلَی الكُفّار» صریح آیه‌ی قرآن است»(بیانات در دیدار مسئولان نظام و میهمانان کنفرانس وحدت اسلامی، ۱۳۹۲/۱۰/۲۹)

البته اینگونه هم نیست که فقط این پول ها از کشور ما به خارج برود، بلکه گاهی ما از بابت همین دین ورودی داریم، همانطور که بسیاری از اعراب شیعه ای که در کشورهای عربی چون قطر و کویت و مانند آن هستند خمس پولشان را برای مراجع تقلید به ایران و یا عراق می فرستند، در این مسائل اصلا مرزها مهم نیستند.

بنابراین در گام اول نباید به این مسائل به دید سیاسی نگاه کرد، بلکه مسئله اسلام وایمان مطرح است، همانطور که رهبری می فرمایند:
«ما در جمهوری اسلامی مسئله‌ی فلسطین برایمان یك مسئله‌ی تاكتیكی نیست، یك استراتژی سیاسی هم نیست، مسئله‌ی عقیده، دل و مسئله‌ی ایمان است».( بیانات در دیدار شرکت‌کنندگان در افتتاحیه‌ی همایش غزه‌، ۱۳۸۸/۱۲/۰۸)
و نیز می فرمایند:
«(امروز) امت اسلامی یك جراحت بزرگی را در وجود خود دارد و آن، مسئله‌ی ملت بزرگ فلسطین و سرزمین تاریخی و مقدس فلسطین است».( بیانات در دیدار جمعی از مردم و مسئولان نظام، ۱۳۸۸/۱۲/۱۳)

نکته دوم:
یکی از آموزه های دین که هم در قرآن کریم به آن اشاره شده، و هم روایات از آن سخن گفته اند مسئله تألیف قلوب است، یعنی برای جذب کردن و دلگرمی غیر مسلمانان یا غیر شیعیان یا کسانی که ایمانشان سست است و ممکن است از مسیر حق برگردند برای آنها هزینه کرد یا به آنها پول داد؛ قرآن کریم می فرماید:
«إِنَّمَا الصَّدَقاتُ لِلْفُقَراءِ وَ الْمَساكينِ وَ الْعامِلينَ عَلَيْها وَ الْمُؤَلَّفَةِ قُلُوبُهُم‏»؛ صدقات، فقط ويژه نيازمندان و تهيدستان است و كارگزاران و آنانكه بايد دل‏هايشان را [براى تمايل به اسلام‏] به دست آورده شود.(توبه:60)

پیامبر(ص) هم در جریان پخش غنائم در جنگ حنین به برخی سران عرب که تازه بعد از فتح مکه اسلام آورده بودند سهم بیشتری از غنائم بخشید و این موجب اعتراض انصار شد، و حضرت(ص) علت این کار را امر خداوند بیان کردند تا دل های این تازه مسلمانان با نفوذ به اسلام جذب شود.(بحارالانوار، ج21، ص177) یعنی پیامبر(ص) به آن کسانی که برای او عزیزتر بودند کمتر غنیمت داد و برای مشرکین تازه مسلمان که هر لحظه امکان داشت از اسلام برگشته و بر علیه پیامبر(ص) توطئه کنند عطای بیشتری بخشید.

بنابراین چنین اعطایی مطابق امر الهی، سیره نبوی، و همچنین مورد تأیید عقل و منطق و تحلیل است؛ و دشمنان اسلام نیز از این روش بهره می برند.
امروز فقط خدا می داند عربستان در منطقه چه پولی خرج می کند تا گرایش های وهابیت در بین امت ها ایجاد کند، اگر ما خارج از ایران را به این ها واگذار کنیم دیری نمی گذرد که دور تا دورمان را وهابیت خواهند کرفت، آیا در این صورت نداشتن هیچ فقیری در درون ایران در برابر دشمنی تمام منطقه با ما آیا گام مثبتی به شمار می رود؟ اما امروزه وهابیت برای گسترش افکارش در منطقه به مشکل برخورده است، در نیجریه، عراق، سوریه، لبنان، بحرین و... با نفوذ شیعیان روبرو شده است، مجبور است در نیجریه بوکوحرام را ایجاد کند تا مانع پیشروی شیعه شود، در عراق و سوریه مجبور است داعش را به وجود آورد و...

نکته سوم:
درست است که درایران فقر و سختی هست و برخی مردم مظلومانه با آن دست به گریبان هستند، اما باید در خصوص این مظلومیت اولویت بندی کرد که چه کسی با ظلم شدیدتری مواجه است و او را در اولویت رفع ظلم قرار داد، این بدیهی عقلی است.
مثلا اگر دو فرزند دارید که یکی گرسنه است اما دیگری دارد در حوض خانه غرق می شود به کدامیک کمک می کنید؟ بحران کشورهایی مثل عراق وسوریه وفلسطین و مانند آن بحران کوچکی نیست، اینکه دغدغه ما نه گرسنگی، بلکه این باشد که صبح آیا زن و بچه ی ما بیدار میشوند یا خیر، این دغدغه کمی نیست، نمی توان به سادگی از کنار آن گذشت.
مردم مظلوم یمن امروز دارند با مرگ دست و پنجه نرم می کنند، مرگ بر اثر گرسنگی، وبا، و موشک!

نکته چهارم:

آنچه که ما امروز در منطقه شاهد آن هستیم مشکلات سوریه و عراق و لبنان نیست، بلکه امروز جنگ و مشکلات به گونه ای متمرکز شده است که در حقیقت تقابل جبهه حق و باطل است. جریان مقاومت امروزه تبدیل شده است به جبهه ای برای تقابل بین حق و باطل

برخی از منابع از کمک های مالی آمریکا به اسرائیل به مقدار 4 برابر بودجه نظامی ایران سخن می گویند و از طرف دیگر حمایت های نظامی و بین المللی جبهه استعمار و عربستان و صهیونیسم در تحقق و پیشروی داعش و سایر گروهک های تروریستی! اینها نشان میدهد همه در یک جبهه هستند. پس هر کسی که در برابر این جبهه باطل بایستد در جبهه حق است و باید او را یاری داد.
بنابراین تمام کشورهایی که امروز مشغول جنگ هستند در حقیقت خط مقدم جنگ ما با دشمن هستند، نباید این جنگ را بی ارتباط با خودمان بدانیم و اجازه بدهیم این خطوط مقدم شکسته شده و جنگ به ما نزدیک شود، همانطور که رهبری می فرمایند:
«ما دولتهای مسلمان، در راه نجات فلسطین باید به کشورهای خط مقدّم، کمکهای جدّیتری می‌کردیم. در گذشته بعضی از دولتهای ما حتّی از پشت هم به جبهه‌ی کشورهای خط مقدّم، خنجر زده‌اند!( بیانات در آغاز هشتمین اجلاس سران کشورهای اسلامی، 1۳۷۶/۰۹/۱۸)

و فلسطین که نزدیک ترین نقطه به جبهه دشمن است باید همیشه کانون توجهات باشد، و سرنوشت او سرنوشت سایر کشورهای اسلامی گره خورده است، باز مقام معظم رهبری در این خصوص می فرمایند:
«امروز هر حادثه‌ای كه در فلسطین رخ دهد و این قضیه به هرجا منتهی شود، به طور مستقیم به سرنوشت كشورهای اسلامی- چه آن‌هایی كه نزدیكند و چه آن‌هایی كه دورند- مربوط است و بر آن‌ها هم اثر می‌گذارد. امروز ملتهای مسلمان برای فلسطین هر كار بكنند، برای خود و به نفع خود كرده‌اند. وقتی با نقشه‌ی استعمار بریتانی و كمك دنیای استكبار، این قطعه‌ی خونین از پیكره‌ی دنیای اسلام جدا شد، آن روز نظرشان فقط فتح همین قطعه نبود؛ آن روز هم نظر استعمارگران تسلّط بر كلّ منطقه- كه قلب دنیای اسلام است- بود. بنابراین امروز همه‌ی ما وظیفه داریم.( بیانات در دیدار کارگزاران نظام، ۱۳۸۱/۰۳/۰۹)

نکته پنجم:
از آنچه که گذشت نکته دیگری روشن میشود و آن اینکه تمام وقایع در کشورهای منطقه به ایران هم مربوط می شود، هیچ کشوری نمی تواند خودش را جدای از منطقه ای که در آن واقع است ببیند؛ اگر ما صبر کنیم تا اطرافمان به دشمن ما تبدیل شوند دیگر نمی توانیم امنیت درونی مان را تأمین کنیم، ولو آنکه در بهترین شرایط اقتصادی به سر ببریم!

طبیعی است که تأمین بخشی از امنیت یک کشور خارج از مرزهای او تعریف می شود، نمیشود فقط از درون به دنبال تأمین امنیت بود! این خیلی ساده لوحانه است که ما گمان کنیم اگر کاری به همسایگان نداشته باشیم آنها هم کاری با ما نخواهند داشت! این نسخه ای است که غربی ها فقط برای ما می پیچند اما خودشان در عمل هرگز بدان پایبند نیستند چون میدانند نشدنی است!

بنابراین حتی اگر کشوری در نیاز اقتصادی باشد باز هم منطقی است بخشی از اقتصادش را خرج تأمین امنیتش کند، چرا که امنیت مقدم بر اقتصاد است، اگر امنیت رفت، نه تنها اقتصاد، بلکه همه جیز می رود.
این رویکرد هم مختص ایران نیست، هر کشوری اینچنین است، الان آمریکا فقیر ندارد؟ کشورهای اروپایی درگیر مشکلات اقتصادی نیستند؟ اما بودجه های نظامی و غیر نظامی که صرف مدیریت خاورمیانه می کنند که تازه اصلا به منطقه آنها ربطی ندارد بسیار سنگین تر از کل بودجه ی ایران است، چون می دانند برای تأمین منفعشان باید نگاه برون مرزی داشته باشند.
بنابراین در یک کلام این پول هایی که در آن سوی مرزها هزینه میشود در حقیقت خرج تأمین امنیت خود ایران میشود.

نکته ششم:
از همه نکات پیشین که بگذریم حقیقت این است و هر کسی هم می داند که فقر در کشور ما نه از سر کمک به فلسطین و لبنان و سوریه وعراق...، بلکه از سر مسائل دیگر است، ما در کشورمان کمبود معادن و مخازن نداریم که بگوییم چرا با این کمبودها داریم مواد ضروری زندگی را به آنجا می فرستیم، کمبودهای فقر ما نشأت گرفته از بی عدالتی­ها و تبعیض­ها و کم کاری های مسئولین داخلی، و همچنین تحریم ها و شیطنت های خارجی است.

اگر ما ثروت موجود را به عدالت تقسیم کنیم فقیری در ایران نمی ماند، فقر مردم ایران را باید در درون مرزها جست، نه بیرون از مرزها! اگر کسانی که ماهیانه درآمد میلیاردی دارند خمس مالشان را بدهند باور کنید فقیری در ایران نمی ماند! اگر رانت ها و تبعیض ها نبود، و همه مردم به صورت مساوی از امکانات بهره می بردند به گمان شما فقیری در ایران باقی می ماند؟
چقدر هستند که در برابر بی خانگان از چندین خانه برخوردارند و یکی ویلا در شمال و یکی هم در جنوب دارند! چقدر هستن که از داشتن وسیله نقلیه محرومند و در مقابل کسانی که چندین اتومبیل در حیات خانه شان نگه داشته اند؛ چقدر هستند که توان تهیه یک حلقه نامزدی برای شروع زندگی مشترکشان ندارند و از آن طرف کسانی که به خاطر داشتن مقادیر سنگین طلا با بالا رفتن نرخ طلا روز به روز ثروتمندتر می شوند.
باور کنید ما اگر این کمک ها را به سوریه و لبنان و فلسطین نکرده بودیم وضعمان به لحاظ اقتصادی بهتر نشده بود که هیچ، بلکه الان درگیر بحران های امنیتی هم بودیم.

جمع بندی و نتیجه گیری
کمک به سیر مسلمانان ومظلومین در سراسر این جغرافیا وظیفه عقلی و شرعی ماست، و مطلقا این کمک ها در فقر و مشکلات اقتصادی ما نقشی ندارند؛ علاوه بر اینکه ما این پول را خرج امنیت خودمان می کنیم.
تمام جنگ هایی که در منطقه می بینید نشأت گرفته از مقاومت و ایستادگی است، در حقیقت تمام منطقه شده اند سپر دفاعی برای ایران و اسلام! اگر یمن به جای ایستادگی در برابر عربستان هم پیمان او بود، اگر ملت بحرین همراه عربستان بود، اگر سوریه و عراق هم پیمانان صهیونیسم و عربستان بودند، اگر نیجریه شیعه ای نمیداشت، اگر لبنان و فلسطین به جای مقاومت در برابر اسرائیل با او همراه بودند امروز وضعیت ایران چگونه بود؟!

اگر صادقانه به خودمان پاسخ بدهیم می بینیم که همگی پاسخ این سوال را بلدیم...
نباید تحت تأثیر تبلیغات رسانه ای جبهه باطل قرار بگیریم که سعی دارد جبهه حق را از درون دچار شکاف کند! واقعا باید از خودمان بپرسیم چرا غرب نسخه ای را که خودش به آن عمل می کند، ما را از عمل به آن با این شدّت باز می دارد؟!

[="Times New Roman"][="Black"]پاسخ کارشناس محترم رو کاملا تایید میکنم و چند مورد هم خودم اضافه میکنم

به نظرم خیلی خوبه این همه پولی که بازیگران و فوتبالیست ها میگیرن رو صرف فقرای مملکت کنیم

اگر یک فوتبالیست که سالی یک میلیارد میگیرد یک سال قید یک میلیارد تومان را بزند می دانید چقدر فقیر سیر می شوند ؟

اگر همه ی فوتبالیست ها جمع بشوند و بگویند آقا ما خودروهای زیر پایمان را می فروشیم و پولش را به مردم کشورمان کمک میکنیم

و از این به بعد مثل سایر مردم از وسایل نقلیه عمومی استفاده میکنیم تا هم فرهنگ سازی بشود و هم قدمی برای مملکتمان برداشته باشیم

می دانید چقدر پول جمع می شود ؟

اگر بازیگران و فوتبالیست ها و مربیان فوتبال قید قرارداد های میلیاردی را به مدت یک سال بزنند

و یک سال مثل سایر مردم عادی زندگی کنند می دانید چقدر پول می شود ؟

بازیگری که فیلم بازی میکند و هیچ هنر دیگری ندارد و باقی عمرش را نه در مطالعه و نه در پژوهش

بلکه در کافه و رستوران و تفریح می گذراند تا خوراک اینستاگرام و توئیتر و ... تهیه کند

لیاقت لنگ دمپایی که توی سرش بکوبی هم ندارد چه برسد به اینکه به او بگویی هنرمند.

این همه هزینه ای که برای برنامه 2018 در جام جهانی شد آیا منطقی هست ؟

اینکه یک خبرنگار و مجری را یک ماه بفرستیم روسیه که ریز به ریز اتفاقات را پوشش بدهد آیا عقلانی هست ؟

بازیکنان تیم ملی از خواب بیدار شدند. الان دست و صورتشان را شستند. شماره 10 خمیازه کشید. شماره 2 دارد مسواک میزند

خب که چی ؟ آیا واقعا این همه هزینه تماس و برقراری ارتباط و هدر دادن عمر مردم برای اطلاع رسانی این اخبار مزخرف لازم هست ؟

کمی فکر کنیم شاید به جای مقصر اصلی اشتباهی یقه افراد بی گناه را گرفته ایم.[/]

با سلام
به عقیده بنده برخی فرمایشات کارشناس محترم صحیح هست برخی نیست
کلا در این مملکت به هرکس انتقاد کنی توپ رو پاس میده به زمین دیگری
میگین این همه هزینه حج چرا میگن این همه هزینه ترگیه و تایلند و ... چرا
میگیم این همه هزینه سفر خارجی و ترکیه و ... چرا میگن فلسطین و غزه و ... چرا
میگیم کمک به فلسطین چرا میگن حقوق فوتبالیست و بازیگر چرا
میگیم...
خلاصه هیچ کس حاضر به پذیرش اشتباهش نیست و علاقه ای به قانع شدن نداره و حرف خودشو میزنه متاسفانه چون در جهان سوم افراد فکر میکنن بحث علمی میدان جنگه و نباید کم بیارن و حقیقت اهمیتی نداره
واقعیت اینکه که شرایط فعلی کشور ما بیسار بده تا حدی که درگیری هایی بر سر آب در برخی مناطق جنوبی به وجود آمد
خیلی از نقاط کشور ما حتی هوای درستم ندارن
چند وقت قبل بنده یک ویدئویی دیدم در مورد تشکر یک مسئول عراقی از ایرانیان برای صادرات آب... بعد بدروغ میگن آب ارسال نمیشه
اینکه مردم خاور میانه در فشارو ظلم هستن درسته

سوالی که مطرح هست اینه آیا رضایت مردم برای اهدا کمک ها شرط نیست؟
من چرا باید مالیات بدم برق خونم هم قطع و وصل بشه آب مناسب هم نداشته باشم و بچم در خطر انواع بیماری ها باشه بخاطر آب نا مناسب( حال روز خوزستان- حتی فیلم اعتراضات نماینده این شهرها به شرایط خجالت آور این استان هم هست در تلگرام )
بعد از جیب من کمک بهش به خارج ایران چ کسی این حقو به این جکومت داده؟ آقا بنده قبول ندارم ولایت فقیه رو زور هست مگر ایشون از جیب من کمک کنن به دیگران
واقعا عجب گیری افتادیم در این مملکت به دنیا اومدیم به زور از جیب ما و کشورمون خرج میکنن برای دیگران
اگر خوب بود وضعیت ما باز حرفی نبود
الان سیستان و بلوچستان رو ببینید در برنامه ماه عسل آوردن یک زوج پزشک رو که اونجا خدمت میکردن در مناطقی از اونجا سنگ به شکمشون میبندند به خاطر گرسنگی
اینها هم هموطن ما هستن انسانن نه برق داشتن نه آب !!!

به حای فلسفه بافی ها حقیقتو بپذیریم دارین با این تفکر و برداشت افراطی از دین خودمونو نابود میکنیم

البته بنده باز بگم اینکه شرایط مردم منطقه بده اینکه جنگ حق و باطله و ... رو قبول دارم ...

[="Times New Roman"][="Black"]مملکت اسلامی هست و ما باید تا جایی که می توانیم مثل مسلمانان واقعی رفتار کنیم

مسلمان واقعی هم برای کمک به برادر و خواهر دینی اش مرز جغرافیایی نمی شناسد

در مملکت اسلامی قرار نیست همه راضی باشند

بلکه قرار هست حق هرکس هرچقدر که هست به او داده شود

اینکه کسی قبول ندارد به سایر کشورها کمک کنیم خب قبول نداشته باشد

آن پولی هم که آنجا هزینه می شود هم برای اسلام هزینه می شود هم برای حفظ امنیت این مملکت

ما نمی توانیم بخاطر نادانی و جهالت عده ای به حرف آنها عمل کنیم

بعد وقتی چپ و راست بمب زیر پایمان منفجر شد بگوییم خب آقا ما پشیمان شدیم بروید دوباره برای امنیت هزینه کنید

امنیت کشور چیزیست که اگر از دست رفت دیگر به دست آوردن مجددش فقط معجزه الهی می خواهد

متاسفانه ما عادت کرده ایم فقط مصرف کننده باشیم

بقیه کار کنند من بخورم. بقیه جان بکنند تا من در رفاه باشم

کلی سرباز گمنام شبانه روزی دارند امنیت را برقرار میکنند که ما فقط زنده بمانیم

انگار این فضای امن کشور باعث شده عده ای نفهمند که به چیزهایی باید دچار میشدند و نشدند

آنها در مقابل این همه دشمنی و فشار ، امنیت را برقرار میکنند که ما سایر بخش های مملکت را پوشش بدهیم

نه اینکه بنشینیم یک گوشه تا همه چیز برای ما فراهم بشود

آن سالهایی که در اهواز بمب گذاری می شد باید رعب و وحشت مردم را می دیدید

آنوقت حاضر بودید کل 365 روز سال را روزه بگیرید تا فقط امنیت داشته باشید[/]

سلام .
من مخالف کمک کردن هستم ؛ و اصلا کمکها رو سودمند نمیدانم و نمیبینم .

کشوری مانند آمریکا هر ساله داره میلیاردها دلار به اسراییل کمک میکنه ... ولی آیا کشوری مانند اسراییل به خاطره این کمک ها خیالش راحت شده و لنگ هاش رو داده آسمون ...

الاان بسیاری از تکتولوژی ها ار انحصار اسراییل هست ...

آب شیرین کننده های اتمی
سیستمهای بیابان زدایی
پهباد های جنگی
سیستم های فوق پیشترفته نظامی

ولی خوب ...
بعضی از آدمها هستند که وقتی بهشون کمک میشه ... لنگ ها رو میدن آسمون و ...
و تا آخر عمر باید جورشون رو بکشی ... هر چقدر هم که بهشون بدی ... بازم بهت نگاه میکنند و میگن بیشتر بده ... بیشتر بده ...

به من چه که فلسطینی های احمق رفتند و زمینهاشون رو فروختند ...
پدران ما این همه کار کردند و عرق ریختند که ما بریم پولهامون رو بدیم به اونها ...
که چی ... برای چی ....
برای اینکه حماقت اونها رو جبران کنیم ....

اون زمینها دیگه از بین رفتند ... در فلسطین هم نه کاری وجود داره .. نه کارخانه ای و نه کاسبی ...

یه سری آدم بی کار نشستن همینجوری پول میگیرن و خرج میکنن ... و لنگا رو دادن آسمون و دارن از زمینهای اسلام مراقبت میکنند ...

فکر کنم پرسشگر پشیمون شد از پرسش.
پاسخ من؛
مردم ایران تحملشون بالاس.میتونن گشنه بمونن‌.ولی سوریه لبنان یمن و... مردم مظلومی هستن.اصلا دلت میاد اونا گشنه بمونن.اشکال نداره هر بدبختی بکشیم.من حاضرم تا اخر عمرم نون و اب بخورم(که البته اب هم اگه چند وقت دیگه کلا صادر نکنن به عراق و یه چند قطره ای بدن بمون)ولی مردم مظلوم لبنان و سوریه در رفاه باشن.
فکرکردین این کشور مال ماست.ما هیچ حقی نداریم.تمام منابع ما فدای لبنان و سوریه و باقی عربهای خارجی عزیز.انشالله بخورن.نوش جونشون.
)دوست عزیز انتظار جواب منطقی نداشته باش اینجا.کلا هر سوالی که بپرسی بعدش پشیمون میشی.اول و اخرش حسرت اینو میخوری که گیر چه آدمایی افتادیم(

سلام علیکم
.
واقعا جای شگفتی دارد که صحبت هایی میشه که ناشی از جهل هست و اینقدر که دیگران به رسانه های مخالف اعتماد دارند به خودشون ندارند

1-ابتدا باید در نظر داشت همه کشورهای دنیا بر اساس سیاستی که دارند با کشورهای دیگه در تعامل هستند یا بهشون کمک می کنند یا به گروه ها و احزاب و....
سیاست های مذهبی/اقتصادی/نظامی و.....

منظور از همه کشورها همه نوع حکومتی هست پادشاهی و جمهوری و اسلامی و مسیحی و.......

2-ایران هم یکی از این کشورها

3-کافبه عبارت international aid to palestine رو جستجو کنید تا ببینید کمک ایران آنچنان زیاد هم نیست

4-مشکلات ایران ربطی به کمک های ایران به دیگر کشورها نداره مشکلات اقتصادی ایران ناشی از مدیریت غیرصحیح در حوزه اقتصادی هست
جایی که من زندگی می کنم قبلا حدود چند ماشین بیشتر نبود اما تو این سال ها با اینکه میگن چقدر وضع خراب شده و پول نیست و قیمت ها رفته بالا اما تعداد ماشین ها زیاد شده و مدل بالا یعنی طرف 2 تا 3 تا ماشین داره

یا همین شهر کناری ...اگر طرف پول نداره این ماشین ها رو از کجا آورده
پول تو ایران زیاد هست ولی در گردش مناسب نیست.
به نظر خیلی ها برای فرار از پاسخ دادن و راحت کردن خودشون موضوعات بچه گانه ای رو مطرح می کنند و به اون شاخ و برگ میدن

کمک به فلسطین توسط کشورهای عربی، اتحادیه اروپا، ایالات متحده، ژاپن، نهادهای بین المللی
The entities that provide aid to the Palestinians are categorized into seven groups: the Arab nations, the European Union, the United States, Japan, international institutions

همیشه همین بوده از جهل عده ای برای بالا رفتن عده دیگه استفاده شده اینقدر تاریخ مهجور مونده

زمانی که عمروعاص قران سرنیزه کرد از جهل طرف مقابل استفاده کرد...و شد آنچه که شد// علی بن ابی طالب علیه السلام چه مصیبت ها از جهل این مردم نکشید و چه خون دل ها که نخورد

البته این سوال ممکن هست برای همه پیش بیاد و اشکالی هم نداره
مشکل اونجاست که کسی جواب درستی به طرف نمیده و شبهه برطرف نمیشه

خدا آخر عاقبت همه ما رو ختم به خیر کنه

mohsen1990;989815 نوشت:
دوست عزیز انتظار جواب منطقی نداشته باش اینجا.کلا هر سوالی که بپرسی بعدش پشیمون میشی.اول و اخرش حسرت اینو میخوری که گیر چه آدمایی افتادیم

یکی از بهترین تاکتیک ها برای این که کسی را نسبت به یک حرف یا نظریه بدبین کنیم بدون اینکه حتی یک استدلال به کار برده باشیم دقیقا همین است، بدون هیچ استدلالی، بدون هیچ سخن منطقی، فقط چنان بطلان پاسخ را واضح نشان بدهیم که مخاطب اصلا گمان هم نکند ممکن است غیر این باشد!!!

من این نحوه سخن گفتن را برخی آثار کلامی و اعتقادی دیده ام، که چنان نظر رقیب را دروغ بزرگی می شمارند که دیگر مخاطب حتی حاضر نیست ادله را بخواند، و آنها هم بدون اینکه هیچ دلیلی بر حرفشان اقامه کرده باشند با یک تاکتیک روانشناختی مقصودشان را اثبات کرده و به هدفشان رسیده اند؛ نمونه آن را می توانید در آثار ابن تیمیه در شرق، و یا برخی متفکرین غربی چون داوکنیز ببینید.

مبنای 2;989799 نوشت:
بعضی از آدمها هستند که وقتی بهشون کمک میشه ... لنگ ها رو میدن آسمون و ...

باسلام

مطمئنا این شامل افراد این کشور هم میشه اگر بخواهیم با این دید نگاه کنیم با توجه به سوال پرسشگر محترم

بهنام کیومرثی;989134 نوشت:
در حالی ک خودملت ایران در بعضی مناطق زیر خط فقر است

پس از نظر شما کلا نباید به کسی کمک کرد اگر نه
پس بی زحمت

مبنای 2;989799 نوشت:
پدران ما این همه کار کردند و عرق ریختند که ما بریم پولهامون رو بدیم به اونها ...

شما یه نفر پولهاتون رو ندید به اونها بدید به هم وطن خوتون

مبنای 2;989799 نوشت:
برای اینکه حماقت اونها رو جبران کنیم ....

یکم مطالعه کنید وحشیگری یه سری ها رو به حساب حماقت دیگری نگذاریم

هر کشوری در هر جای دنیا، بخشی از امکانات خود را صرف کمک های خارجی می کند؛ صرف نظر از این که این کشور، فقیر باشد یا ثروتمند. بسیاری از کشورهای آفریقایی، پذیرای آوارگان دیگر هستند و یا بار مشکلات کشورهای دیگر را به دوش می کشند؛ در حالی که خودشان در نهایت فقرند. در کشور بروندی یا رواندا، جنگ قبیله ای صورت گرفت و عده ای که مورد ستم قبیله ها بودند، به کشورهای فقیر مجاور فرار کردند و هر چند خود اینها فقیر بودند، ولی میهمان های ناخوانده را از کشور خود بیرون نکردند و یا از حداقل امکانات، محروم نساختند. در کشوری، زلزله ای رخ می دهد و یا سیلی جاری می شود. کشورهای دور و نزدیک به آن کشور، کمک می کنند و یا همه کشورها، سهمیه ای به بهداشت جهانی می دهند و بهداشت جهانی، آن را صرف کشورهای فقیر می کند.بنابراین، کمک کردن به کشورهای دیگر، امری رایج و بین المللی است و هیچ کشوری نمی تواند از زیر بار این مسئولیت، شانه خالی کند؛ گر چه کشور خودش نیازمند به این کمک مالی باشد. این کار، اختصاص به ما ندارد و امروز به عنوان یک وظیفه بین المللی، برای همه کشورها و ملت های متمدن عالم، تعریف می شود و ما نمی توانیم از این عرف پذیرفته شده بین المللی، شانه خالی کنیم؛ زیرا ما نیز در جایی محتاج به کمک دیگران هستیم.

بخشی از منافع ما، در بین الملل اسلامی تأمین می شود. این منافع، ممکن است سیاسی، معنوی، فرهنگی یا مادی باشند. اگر شما بخواهید از بانک اسلامی وام بگیرید، باید عضو کنفرانس اسلامی باشید و حقتان را آن جا بپردازید. باید نشان دهید که در روز حادثه، به کمک کشورهای دیگر اسلامی می شتابید تا اگر شما یک نیاز سیاسی پیدا کردید یا جبهه ای در مقابل شما شکل گرفت، بتوانید کمک های سیاسی و بین المللی دیگر کشورهای اسلامی را طلب کنید.جامعه اسلامی، اعضای یک پیکرند و نمی شود گفت که عضوی دردی داشته باشد و دیگر عضوها راحت باشند.

بخشی از امنیت ملی هر کشوری، در خارج از مرزهای آن کشور تأمین می شود. شما نمی توانید در خاک ایران بنشینید، در محدوده خاک ایران بمانید و بعد توقع داشته باشید که امنیت شما تأمین گردد. حضرت امیرمؤمنان علیه السلام می فرماید: «هیچ قومی ذلیل نشدند؛ مگر این که در خانه خود نشستند تا دشمنان به سراغ آنان آمدند». این، واقعیت همیشه تاریخ است. اگر شما این جا نشستید، می بینید دشمن در کشورهای همسایه و منطقه شما، زمینه سازی می کند و ممکن است علیه شما کاری بکند. شما نباید بنشینید تا طرح های دشمن از مرحله طرح و نقشه، به عمل درآید و به خاک شما حمله کنند و بعد شروع به دفاع کنید. اگر دیدید در خارج از مرزهای شما و در کشورهای همسایه یا در منطقه شما اقداماتی علیه شما می کنند، باید دخالت کنید. این، خواست و سیاست عمومی هر کشوری است که می خواهد سرپا بماند.


با سلام و احترام

جوجه اردک زشت;989769 نوشت:
کلا در این مملکت به هرکس انتقاد کنی توپ رو پاس میده به زمین دیگری
میگین این همه هزینه حج چرا میگن این همه هزینه ترگیه و تایلند و ... چرا
میگیم این همه هزینه سفر خارجی و ترکیه و ... چرا میگن فلسطین و غزه و ... چرا
میگیم کمک به فلسطین چرا میگن حقوق فوتبالیست و بازیگر چرا
میگیم...

من تصریح کردم که بخشی از کار اشکال دارد، عمده اشکال هم متوجه مسئولین است، نخواستم بگویم کار ما 100% درست است.
اما اینکه بگوییم روزنه هایی وجود دارد که همین پول دارد از آنها خارج میشود و کسی روی آنها حساس نیست برای شانه خالی کردن از پاسخ نیست، بلکه بدین منظور است که مخاطب بفهمد بخش عظیمی از این تبلیغات نشأت گرفته از جبهه باطل است، چون کسی که بخواهد منصفانه قضاوت کند بیشتر به هزینه هنگفت خروج ارز برای واردات لوازم آرایش و گوشی و ماشین های بلوکس و مانند آن حمله می کند تا کمک به مردم یمن و سوریه و عراق و...

جوجه اردک زشت;989769 نوشت:
من چرا باید مالیات بدم برق خونم هم قطع و وصل بشه آب مناسب هم نداشته باشم و بچم در خطر انواع بیماری ها باشه بخاطر آب نا مناسب( حال روز خوزستان- حتی فیلم اعتراضات نماینده این شهرها به شرایط خجالت آور این استان هم هست در تلگرام )
بعد از جیب من کمک بهش به خارج ایران چ کسی این حقو به این جکومت داده؟ آقا بنده قبول ندارم ولایت فقیه رو زور هست مگر ایشون از جیب من کمک کنن به دیگران
واقعا عجب گیری افتادیم در این مملکت به دنیا اومدیم به زور از جیب ما و کشورمون خرج میکنن برای دیگران
اگر خوب بود وضعیت ما باز حرفی نبود
الان سیستان و بلوچستان رو ببینید در برنامه ماه عسل آوردن یک زوج پزشک رو که اونجا خدمت میکردن در مناطقی از اونجا سنگ به شکمشون میبندند به خاطر گرسنگی
اینها هم هموطن ما هستن انسانن نه برق داشتن نه آب !!!

به حای فلسفه بافی ها حقیقتو بپذیریم دارین با این تفکر و برداشت افراطی از دین خودمونو نابود میکنیم


هر کسی می داند که امنیت ما به خاطر این پول ها حفظ شده است و از آن طرف اقتصاد ما هم به خاطر این پول ها ضعیف نشده است، حالا با توجه به این مقدمه من از شما یک سوال می پرسم:
اگر این پول ها ار مرزها خارج نمیشد الان وضع ما بهتر بود یا بدتر؟
خدا می داند که وضع اقتصاد ما باز هم فرقی نمی کرد، چون مشکل ما الان کمبود منابع نیست مشکل مدیریت منابع است، این هزینه های خرویج اتفاقا به جا خرج شده است، نباید به خاطر رفع نقاط ضعف، نقاط قوت را حذف کرد که!! کسی برای سیر کردن شکم خود خانه اش را نمی فروشد!

الان شما می بینید پروژه رساندن آب شیرین به خرمشهر خیلی زود حل شد، چرا؟ چون پیش از آن عزم جدی برای رفع آن نبود، وگرنه تأمین منبع آب آن خیلی دشوار نبود، تکمیل خط لوله هم در نهایت کار سپاه بود که خیلی سریع به بهره برداری رسید، وگرنه اگر کار دست برخی مسئولین بود هنوز هم باید در همان وضعیت به سر می بردند.

یا مثلا خود بحران آب! خب الان می بینید که مصرف آب مردم تهران دو برابر استاندارد جهانی است، مصرف بنزینمان همینطور، مصرف برقمان به نظرم 4 برابر استاندارد جهانی است، خب اینها را باید اصلاح کرد، نه اینکه از هزینه های لازم زد تا ما بتوانیم اسرافمان را بکنیم!

برای رفع فقر باید ابتدا عوامل آن را یافت، اگر در تشخیص عوامل مشکلات اقتصادی و فقر اشتباه کنیم، ممکن است علاوه بر فقر، با مشکلات امنیتی هم دست و پنج نرم کنیم.

جوجه اردک زشت;989769 نوشت:
البته بنده باز بگم اینکه شرایط مردم منطقه بده اینکه جنگ حق و باطله و ... رو قبول دارم ...

خدا به شما خیر بدهد@};-

با سلام و احترام

مبنای 2;989799 نوشت:
الاان بسیاری از تکتولوژی ها ار انحصار اسراییل هست ...

مبنای 2;989799 نوشت:
در فلسطین هم نه کاری وجود داره .. نه کارخانه ای و نه کاسبی ...

من واقعا از شما تعجب می کنم...
گاهی اوقات یک عبارت های با ظاهر زیبا اما تهی از هرگونه پشتوانه منطقی بیان میشوند که ممکن است ظاهر آنها گمراه کننده باشد...
در دفاع از مظلوم، و دفاع از امت اسامی باید نگاه کرد که آیا پیشرفته هستند یا خیر؟!!

فرض کنید یک برادر بیکار بی سواد دارید، آیا اگر یک پرفسور جراح به خانه او حمله کنید می گویید به درک!! به من چه؟!! این آقا لااقل به یک دردی می خورد برادر ما به چه دردی می خورد؟!!

مبنای 2;989799 نوشت:
به من چه که فلسطینی های احمق رفتند و زمینهاشون رو فروختند ...
پدران ما این همه کار کردند و عرق ریختند که ما بریم پولهامون رو بدیم به اونها ...
که چی ... برای چی ....
برای اینکه حماقت اونها رو جبران کنیم ....

در اینکه فلسطینی ها اشتباه کردند یا ساده لوحی به خرج دادند حرفی نیست، اما بالاخره امروز وظیفه چیست؟!!
اگر برادر شما 3 دانگ از زمینش را بفروشد و خریدار، آن 3 دانگ باقیمانده را هم تصاحب کند باز هم می گویید به من چه؟! می گویید او خودش اشتباه کرده که مشتری اش را نشناخته؟!

خواهش می کنم اگر مسلمان هستید به عهدی که با خدا و پیامبر(ص) بسته اید پایبند باشید، و امت اسلامی را خواهر و برادر خود بدانید.

مسلم;989830 نوشت:
من تصریح کردم که بخشی از کار اشکال دارد، عمده اشکال هم متوجه مسئولین است، نخواستم بگویم کار ما 100% درست است.
اما اینکه بگوییم روزنه هایی وجود دارد که همین پول دارد از آنها خارج میشود و کسی روی آنها حساس نیست برای شانه خالی کردن از پاسخ نیست، بلکه بدین منظور است که مخاطب بفهمد بخش عظیمی از این تبلیغات نشأت گرفته از جبهه باطل است، چون کسی که بخواهد منصفانه قضاوت کند بیشتر به هزینه هنگفت خروج ارز برای واردات لوازم آرایش و گوشی و ماشین های بلوکس و مانند آن حمله می کند تا کمک به مردم یمن و سوریه و عراق و...

سلام مجدد
البته جای تاسف داره که هر وقت افراد نظرات متفاوتی در این سایت دارن به جهل و نفهم بودن متهم میشن البته انتظاری از دوستان نیست اینجا مجازی هست و توهین به دیگران عواقبی نداره
هر چند ماهم میتونیم القابی مثل مزدور رو بدیم به مخالفانمون ولی خوب نیازی به اینکار نیست و وقتم به شخصه با ارزش تر این چیزا میدونم که با هر آدمی در این سایت هم کلام بشم

اما در مورد فرمایش شما والا ما به اونم اعتراض داریم ولی مثل این مورد کمک ها صدامون به جایی نمیرسه کوچک ترین اعتراض خیابانی هم بکنیم میبرن پدر آدم رو در میارن
یکی از دوستان من رشته عمران بود و در نظام مهندسی شهرمون فعالیت میکرد با ماهی 1.200 قوانینی وضع شد که باعث میشد که کار این افراد از دست بره رفتن تهران جلوی مجلس که اعتراض کنن
عده ای لباس شخصی گفته بودن بهشون که اگر نرید میبریمتون... خواستم بگم اعتراض به هیچ چیزی در این مملکت جایز نیست فقط مرگ بر امریکا و انگلیس ایراد نداره
البته بعدش بچه های برخی مسئولین جمهوری اسلامی برای تحصیل و زندگی میرن همون کشور ها که ظاهر دشمن اسلام هستن( بنده که این تعارض ها رو نتونستم حل کنم)

مسلم;989830 نوشت:
هر کسی می داند که امنیت ما به خاطر این پول ها حفظ شده است و از آن طرف اقتصاد ما هم به خاطر این پول ها ضعیف نشده است، حالا با توجه به این مقدمه من از شما یک سوال می پرسم:
اگر این پول ها ار مرزها خارج نمیشد الان وضع ما بهتر بود یا بدتر؟
خدا می داند که وضع اقتصاد ما باز هم فرقی نمی کرد، چون مشکل ما الان کمبود منابع نیست مشکل مدیریت منابع است، این هزینه های خرویج اتفاقا به جا خرج شده است، نباید به خاطر رفع نقاط ضعف، نقاط قوت را حذف کرد که!! کسی برای سیر کردن شکم خود خانه اش را نمی فروشد!

البته از یک نظر فرمایش شما صحیح هست بله امنیت رو بعضی از این پول ها تامین کرده ولی فکر میکنم خیلی از این پول ها بیشتر رو مسئولین این مملکت اختلاس کردن و خوردن
میشد با اون پول ها ی اختلاس شده هم کمک کرد به خارج هم داخلو ساخت
اما یک چیز رو بگم خدمت شما امنیت ما به علت پول نیست به علت فدا شدن ملت ماست این همه انسان در سوریه و عراق مردن قبلشم در جنگ با عراق
پدر بنده هم جانباز هم آزاده این ما ملت بودیم که با فداکاریمون امنیت کشور حفظ کردیم نه اون پول ها هرچند بعدا دیگران دزدی کردن ما فحش کار های اون هارم خوردیم...

مسلم;989830 نوشت:
الان شما می بینید پروژه رساندن آب شیرین به خرمشهر خیلی زود حل شد، چرا؟ چون پیش از آن عزم جدی برای رفع آن نبود، وگرنه تأمین منبع آب آن خیلی دشوار نبود، تکمیل خط لوله هم در نهایت کار سپاه بود که خیلی سریع به بهره برداری رسید، وگرنه اگر کار دست برخی مسئولین بود هنوز هم باید در همان وضعیت به سر می بردند.

یا مثلا خود بحران آب! خب الان می بینید که مصرف آب مردم تهران دو برابر استاندارد جهانی است، مصرف بنزینمان همینطور، مصرف برقمان به نظرم 4 برابر استاندارد جهانی است، خب اینها را باید اصلاح کرد، نه اینکه از هزینه های لازم زد تا ما بتوانیم اسرافمان را بکنیم!


شما مطمئنید حل شده؟ فکر کنم از اخبار بی اطلاع هستید
مصرف آب ما 40 برابر مصرف جهانی هم باشه 95 درصد آب ایران در کشاورزی مصرف میشه به علت استفاده از روش های غلط
پول هایی که اختلاس کردن یا فرستادن برای کمک میزاشتن کشاورزی این مملکتو درست میکردن الان مشکل کم آبی نبود آبم صادر میکردن این دوستان همسایه مفت بخورن که ایشا الله نسل همشون منقرض بشه راحت بشم

مسلم;989830 نوشت:
برای رفع فقر باید ابتدا عوامل آن را یافت، اگر در تشخیص عوامل مشکلات اقتصادی و فقر اشتباه کنیم، ممکن است علاوه بر فقر، با مشکلات امنیتی هم دست و پنج نرم کنیم.

عرض کردم قبول دارم بحث امنیت رو اما بحث کمک به سایر مسلمانان و برادر دینیو این ها رو قبول ندارم این ها فلسفه بافیه به نظرم
الان تهران تو پایین شهر تو بیمارستان ها نوزاد خرید و فروش میشه
من خودم ی فیلم دیدم زنی دخترشو 700 هزار تومن فروخت! اینقدر متاثر شدم وقتی این صحنه رو دیدم. اینهام والا مسلمونن
من حرفم اینه لعنت به اسرائیلو فلسطینو قدس با هم هر کارم فقط و فقط برای منافع ملی باشه درست میدونم یک قرون به واسطه این فلسفه بازیای الکی کمک به هم نوع و ... بدن به غیر ایرانی اصلا و ابدا راضی نیستم
با احترام@};-@};-@};-@};-

مسلم;989825 نوشت:
یکی از بهترین تاکتیک ها برای این که کسی را نسبت به یک حرف یا نظریه بدبین کنیم بدون اینکه حتی یک استدلال به کار برده باشیم دقیقا همین است، بدون هیچ استدلالی، بدون هیچ سخن منطقی، فقط چنان بطلان پاسخ را واضح نشان بدهیم که مخاطب اصلا گمان هم نکند ممکن است غیر این باشد!!!

من این نحوه سخن گفتن را برخی آثار کلامی و اعتقادی دیده ام، که چنان نظر رقیب را دروغ بزرگی می شمارند که دیگر مخاطب حتی حاضر نیست ادله را بخواند، و آنها هم بدون اینکه هیچ دلیلی بر حرفشان اقامه کرده باشند با یک تاکتیک روانشناختی مقصودشان را اثبات کرده و به هدفشان رسیده اند؛ نمونه آن را می توانید در آثار ابن تیمیه در شرق، و یا برخی متفکرین غربی چون داوکنیز ببینید.

من نگفتم دروغ میگین.همین نظری که دادین مخالف دیدگاهتون هستم.نظرات شماهم منطقی نیست.اینکه کمک کنی به مردم یه کشور دیگه بعد مردم خودت گشنه باشن.اصلا سران مملکت ما یه مشت عراقی هستن و هندی بودن اصلیتشون.برای همینه دلشون برا مردم ایران نمیسوزه.

مسلم;989832 نوشت:
در اینکه فلسطینی ها اشتباه کردند یا ساده لوحی به خرج دادند حرفی نیست، اما بالاخره امروز وظیفه چیست؟!!
اگر برادر شما 3 دانگ از زمینش را بفروشد و خریدار، آن 3 دانگ باقیمانده را هم تصاحب کند باز هم می گویید به من چه؟! می گویید او خودش اشتباه کرده که مشتری اش را نشناخته؟!

سلام
مسئله فروش اراضی فلسطینیان به یهودیان اسرائیل چیست و چرا بعدش فلسطینیان پشیمان شدند و این جنگ 70 ساله شکل گرفت؟

جوجه اردک زشت;989852 نوشت:
جای تاسف داره که هر وقت افراد نظرات متفاوتی در این سایت دارن به جهل و نفهم بودن متهم میشن

جوجه اردک زشت;989852 نوشت:
بچه های برخی مسئولین جمهوری اسلامی برای تحصیل و زندگی میرن همون کشور ها که ظاهر دشمن اسلام هستن

جوجه اردک زشت;989852 نوشت:
فکر میکنم خیلی از این پول ها بیشتر رو مسئولین این مملکت اختلاس کردن و خوردن
میشد با اون پول ها ی اختلاس شده هم کمک کرد به خارج هم داخلو ساخت

جوجه اردک زشت;989852 نوشت:
پدر بنده هم جانباز هم آزاده این ما ملت بودیم که با فداکاریمون امنیت کشور حفظ کردیم

جوجه اردک زشت;989852 نوشت:
مصرف آب ما 40 برابر مصرف جهانی هم باشه 95 درصد آب ایران در کشاورزی مصرف میشه به علت استفاده از روش های غلط

من با هیچ کدام از حرف های فوق مخالف نیستم...
خدا می داند که دل بنده از شما بابت این ضعف مدیریت ها و اختلاس ها و تبعیض ها و آقازاده های لندن نشین و ... بیشتر خون نباشد کمتر نیست!! ما نه تعصبی روی یک شخصیت داریم، و نه روی یک حزب یا جناح!
جدّا معتقدم کسی که دراین انقلاب که به نام اسلام گره خورده و خون صدها هزار نفر از پاک ترین جوانان پای آن ریخته شده بخواهد مسئول شود باید بترسد از شدت مسئولیت! شب تا صبح نباید از شدت نگرانی بخوابد! شوخی نیست! مسئولیت در ایران از نظر حسابرسی اخروی بسیار شدیدتر ازمسئولیت در سایر کشورهاست.
من واقعا از غفلت و بی توجهی برخی مسئولین به این شدت مسئولیت، و دست اندازی برخی از آنها به بیت المال متعجبم.

اما در کنار آنچه گذشت باز معتقدم که به خاطر این سوء رفتارهای داخلی، نباید بودجه های بین المللی حداقل برای حفظ امنیت قطع شود که البته ظاهرا در این خصوص اختلاف نظری نداریم.@};-

mohsen1990;989881 نوشت:
اینکه کمک کنی به مردم یه کشور دیگه بعد مردم خودت گشنه باشن

شما اگر یک بار پاسخ بنده را بدون پیش فرضها و نگرش های بدبینانه تان میخواندید دوباره این پرسش را تکرار نمی کردید.
عرض کردم مشکلات اقتصادی و فقر داخلی مطلقا ربطی به این کمک ها ندارد، آیا این ثروت موجود اگر عادلانه تقسیم میشد و مدیران مملکت وظائف خود را در رسیدگی به مردم جدی می گرفتند فقیری در ایران می ماند؟
ثانیا: حتی بر فرض که فقر داخلی به این پول ها ربط داشته باشد قطعا شما هم اگر مجبور بودید بین مشکلات اقتصادی و مشکلات امنیتی یکی را انتخاب کنید، مشکلات اقتصادی را انتخاب می کردید.

mohsen1990;989881 نوشت:
سران مملکت ما یه مشت عراقی هستن و هندی بودن اصلیتشون.برای همینه دلشون برا مردم ایران نمیسوزه

خب این سخنان عمق استدلال های شما را نشان می دهد، و من فقط سکوت می کنم...

Miss.Narges;989911 نوشت:
مسئله فروش اراضی فلسطینیان به یهودیان اسرائیل چیست و چرا بعدش فلسطینیان پشیمان شدند و این جنگ 70 ساله شکل گرفت؟

سلام
این بحث، بحث مفصلی است اما اجمالا اینکه می گویند فلسطینیان زمین های خود را فروخته بودند و بعد با جنگ به دنبال پس گرفتن آن بودند و از این حرف ها صحت ندارد، اصل ماجرای خرید بخشی از زمین ها درست است، یهودیان صهیونیسم در ابتدا با خرید بخشی از زمین های زراعی وارد فلسطین شدند اما وقتی جای پای خود را محکم کردند علاوه بر تصرف سایر زمین ها حکومت را هم به دست گرفته و فلسطینیان را کشتند و از زمین هایشان بیرون کردند.
تفصیل ماجرا را می توانید در کتاب "یهود و صهیونیسم" نوشته احمد کریمیان مطالعه بفرمایید.

مسلم;989832 نوشت:
با سلام و احترام
خواهش می کنم اگر مسلمان هستید به عهدی که با خدا و پیامبر(ص) بسته اید پایبند باشید، و امت اسلامی را خواهر و برادر خود بدانید.

سلام و عرض ادب

شیعیان واقعی اول به همسایگان مومن و نیازمند خود کمک می کنند

بعد به کسانی که با کفار دست دوستی دادند و باعث نابودی خود شده اند فکر می کنند.

نه این که همسایگان مومن خود را گرسنه رها کرده و به تهدید اهل سنت پرداخته

و به دنیال قدرت نمایی و ملی گرایی افراطی و منم منم در عرصه جهانی باشند !!!!

مسلم;989928 نوشت:
سلام
این بحث، بحث مفصلی است اما اجمالا اینکه می گویند فلسطینیان زمین های خود را فروخته بودند و بعد با جنگ به دنبال پس گرفتن آن بودند و از این حرف ها صحت ندارد، اصل ماجرای خرید بخشی از زمین ها درست است، یهودیان صهیونیسم در ابتدا با خرید بخشی از زمین های زراعی وارد فلسطین شدند اما وقتی جای پای خود را محکم کردند علاوه بر تصرف سایر زمین ها حکومت را هم به دست گرفته و فلسطینیان را کشتند و از زمین هایشان بیرون کردند.
تفصیل ماجرا را می توانید در کتاب "یهود و صهیونیسم" نوشته احمد کریمیان مطالعه بفرمایید.

سلام و عرض ادب

بهتر است ماجرا را از ابتدا تعریف کنید تا به دلیل مقابله به مثل یهودیان پی ببرید .

هر کس یک طرفه به قاضی برود راضی باز خواهد گشت

به طور مثال

قیام علیه حکومت وقت (انگلیس)

و سفر حاج امین الحسینی به آلمان و همراهی با هیتلر برای نسل کشی یهودیان !

سلام علیکم
.
با اینکه 4 خطی در صفحه قبل نوشتم ولی شاید ذکر ایم مطالب هم مفید فایده باشه ان شاءالله

نقل قول:
با سلام و سپاس ایا در شرایط بد اقتصادی فعلی کمک ملت ایران به عربها عراق و غزه و فلسطین درست است

یک بخشی از کمک ها بخاطر مسائل امنیتی هست بخشی بخاطر مسائل مذهبی
در حقیقت بخشی از این کمک ها کمک به خود ماست در اونجا یعنی همون چیزی که در پزشکی میگن پیشگیری بهتر از درمان هست.

نقل قول:
خودملت ایران در بعضی مناطق زیر خط فقر است در حالی ک هیچ رسیدگی از طرف دولت نمیشه

به نظر شما چرا اینطور هست؟
هر کشوری از جمله ایران بودجه های مشخص داره هر بخشی بر اساس برآوردهایی که انجام میشه یه پولی دریافت میکنه

اگر کمکی هم به هیچ کشوری نکنیم باز همین هست یعنی همین مشکلات الان که درگیر هستیم باز هم پیش میاد

اگر قرار باشه بگیم هزینه مشخص شده برای کمک رو کمک نکنیم خب یکی دیگه ممکن هست بگه ارزهایی که برای خرید خودرو سفر و..مشخص شده رو به همین فقیرهای زیر خط فقر!!!!!! بدیم تا مشکلات حل بشه

الان که میگن (منظور از الان میگن در مقابل کسانی هست که میگن کمک نکنید) مشکلات اقتصادی برای اختلاس و ...هست اگر حل بشه مشکل فقر هم حل میشه؟

اگر این مشکلات بخاطر اختلاس و دزدی و خرج هزینه ها در کارهای غیراصولی هست خب همین ها رو حل کنیم مشکل اقتصاد هم حل میشه چه نیازی هست هزینه های کمک به دیگر کشورها رو قطع کنیم

اگر هم قرار هست هزینه های کمک به دیگر کشورها وارد ایران بشه باز همین اختلاس و دزدی خرج هزینه های غیراصولی بشه که برمیگردیم سر خونه اول!

در صفحه قبل هم عرض کردم هر کشوری بنا بر سیاست هایی که داره درست یا غلط به کشورهای متحد خودش/احزاب/گروه ها کمک میکنه
همه این کشورها هم درگیر مشکلات اقتصادی و نظامی و قضائی هستند

ما بعضی چیزها رو فکر می کنیم خوب هست در حالی که نیست

مثلا دعا کنیم خدایا ما رو محتاج مردم نکن!

آخه این هم شد دعا مگه میشه محتاج مردم نشد..بالاخره یه چیزی می خری یا عوض میکنی یا میفروشی..

خدایا ما رو محتاج مردم بد (خلق بد ) نکن
نگوییم خدایا مرا محتاج مردم نكن - تبیان

نقل قول:
با دلیل قانع کنننده

هر دلیلی برای هر کسی قانع کننده نیست هر چند درست باشه

یکی ممکن هست 100 ها کتاب بخونه تا موضوعی براش روشن بشه یکی نه با دیدن یا خوندن و شنیدن 4 تا جمله موضوع براش روشن بشه

این مطلب رو در کتابی خوندم اگر اشتباه نکنم به همین صورت بود

یه بنده خدایی که پی به این مطلب برده بود که رسول خدا ( صلی الله علیه و اله و سلم ) برای خودش جانشین تعیین کرده (نظر شیعه) یه چیز ساده دیده بود

میگه تو بازار بوده یکی از این مغازه دارها می خواسته برای نماز بره نوه اش رو صدا میزنه تا بیاد در مغازه تا خودش برای نماز بره

طرف میگه با خودم گفتم این آدم مغازه اش رو تا کسی رو نذاشت همینطوری رها نکرد
یعنی رسول خدا این امت رو بدون تعیین جانشین رها کرده!

ممکن هست این مسئله برای ما ساده باشه ولی برای این بنده خدا همچین ساده هم نبوده

سلام علیکم

این مساله کمک ، کاملا جنبه و بعد سیاسی داره ، امریکا یا کشورهای دیگه بر اساس منافعشون کمک های تسلیحاتی و مالی بلا عوض و وام های کلان بارها به دولت ها و کشورهایی دادن و میدن ، در حالیکه مردمشون اعتراض دارن چرا بخش اعظم مالیات اونا خرج جنگ و کمک های بلا عوض شده .

ولی خب امریکا اگر این کارها را هم نکند ( که ممکن هم نیست ) قرار نیست این مباِلغ رو خرج مردم کم بضاعت و در جهت بهبود وضع معیشت آنها بکند .

در کشور ما همین اعتراض بشکل غیر معمولی دارد صورت میگیرد . توی این کشور فقط و فقط به اندازه یک دهم امریکا با فساد و قاچاق مبارزه میشد و سیاستهای دولتها بجای گدایی برجامی متمرکز روی توانمند سازی داخلی و استفاده از منابع خدادادی میگردید مردم به این وضع نمی افتادن .

پس ، طرح این مسائل یک جور انحراف ایجاد کردن و آدرس غلط دادن است . اگر مساله فقر و نیاز مالی است حداقل در کنار تمرکز غیر قابل کنترلتان روی این مساله و بازی توی زمین فرصت طلبان ، به مساله ای که ذکر شد هم توجه کنیم .

به نام خدا.

mohsen1990;989815 نوشت:
فکر کنم پرسشگر پشیمون شد از پرسش.
پاسخ من؛
مردم ایران تحملشون بالاس.میتونن گشنه بمونن‌.ولی سوریه لبنان یمن و... مردم مظلومی هستن.اصلا دلت میاد اونا گشنه بمونن.اشکال نداره هر بدبختی بکشیم.من حاضرم تا اخر عمرم نون و اب بخورم(که البته اب هم اگه چند وقت دیگه کلا صادر نکنن به عراق و یه چند قطره ای بدن بمون)ولی مردم مظلوم لبنان و سوریه در رفاه باشن.
فکرکردین این کشور مال ماست.ما هیچ حقی نداریم.تمام منابع ما فدای لبنان و سوریه و باقی عربهای خارجی عزیز.انشالله بخورن.نوش جونشون.
)دوست عزیز انتظار جواب منطقی نداشته باش اینجا.کلا هر سوالی که بپرسی بعدش پشیمون میشی.اول و اخرش حسرت اینو میخوری که گیر چه آدمایی افتادیم(

یک ماه تشریف مبارک رو ببرید یمن و سوریه و جنوب لبنان، از خوان نعمت گسترده در اونها لذت ببرید شاید نظرتون عوض شد.

ستایشگر :Gol:

خوب اصلا فرض میکنیم که حرفتون درسته و وظیفتون هست که این کارها رو بکنین ...

خوب چرا میاین و باغ در سبز نشون میدین ...

من یکی از دوستانم در درون کرمان تابلو کار میکرد ... کرمان تابلو 77 تا واحد داشت که هر کدوم تابلو برق درست میکردند ... تابلو برق جایی هست که اتصالات ابزارآلات کارخانه ها اونجا به هم دیگه متصل میشه و اگر کسی بخواد ایراد سیستم رو پیدا کنه ... مستقیم میره سره تابلو برق .

ایشون تعریف میکرد که این شرکت ( که بزرگترین شرکت تولید کننده تابلو برق در ایران هست ) میتونست در آن واحد 77 تا پروژه رو همزمان مدیریت کنه... واحد های کوچک کوچک ... که در هر واحد یک مدیر پروژه بود و چند نفر کارپرداز و مهندس و ....

میگفت ... 77 تا واحد تولیدی همشون خوابیدن ... فقط یک واحد خدمات پس از فروش دارن که فقط سرویس دهی میکنه ...

یعنی عملا دیگه کارخونه در ایران ساخته نمیشه و همه دارن بی خیال کارخونه ساختن میشن ...

و از اون طرف هم میبینیم که سردمدارن حکومتمون .... هی چپ و راست میگن امید داشته باشید و .... من به آینده این کشور امید دارم و ....

خوب آخه به چیش امید داشته باشیم ....
مسلمون گرسنه و تنبل که زیاد هست ... که باید جورشون رو هم بکشیم
جلویه دنیا هم که میخوایم وای سیم ....

خوب یهو برگردین و بگین که دهن همتون سرویسه .... چرا میگین به آینده امید دارین ....

اصلا وضع مملکت ما ربطی به کمک کردن یا نکردن به دیگران نداره. کلا وضع همیشه همینه. اون پول حتی اگر خرج یمن و سوریه هم نشه مطمئن باشید خرج ایران نمیشه، دزدیده میشه و سر از کازینوها و جزایر اختصاصی و ... خارج درمیاره یا میدن نتفتکش میخرن و بعدم الکی الکی بال پشه بهش اصابت میکنه و غرق میشه. کلا بر سر سفره ملت نمیاد .

کمکهای ایران خودش مبلغ زیادی نیست. شاید در حد اختلاسها. بیشتر وضع مملکت به خاطر عدم توان مدیریتی حاکمین هست. من فکر میکنم همین یک مقدار موفقیت خارجی رو هم مدیون روسیه باشند وگرنه ما از کنترل داخل کشور هم عاجز هستیم چه برسد به روابط خارجی

مبنای 2;989984 نوشت:
عملا دیگه کارخونه در ایران ساخته نمیشه و همه دارن بی خیال کارخونه ساختن میشن ...
و از اون طرف هم میبینیم که سردمدارن حکومتمون .... هی چپ و راست میگن امید داشته باشید و .... من به آینده این کشور امید دارم و ....
خوب آخه به چیش امید داشته باشیم ....
مسلمون گرسنه و تنبل که زیاد هست ... که باید جورشون رو هم بکشیم
جلویه دنیا هم که میخوایم وای سیم ....
خوب یهو برگردین و بگین که دهن همتون سرویسه .... چرا میگین به آینده امید دارین ....

کسی نمی گوید به این دولت و آن دولت امید داشته باشید، می گوییم به آینده امید داشته باشید...!
واقعا هم امید داشته باشید، آینده روشن است...

فیزیکدان;990008 نوشت:
اصلا وضع مملکت ما ربطی به کمک کردن یا نکردن به دیگران نداره. کلا وضع همیشه همینه. اون پول حتی اگر خرج یمن و سوریه هم نشه مطمئن باشید خرج ایران نمیشه، دزدیده میشه و سر از کازینوها و جزایر اختصاصی و ... خارج درمیاره یا میدن نتفتکش میخرن و بعدم الکی الکی بال پشه بهش اصابت میکنه و غرق میشه. کلا بر سر سفره ملت نمیاد .

صـادق خان;990017 نوشت:
کمکهای ایران خودش مبلغ زیادی نیست. شاید در حد اختلاسها. بیشتر وضع مملکت به خاطر عدم توان مدیریتی حاکمین هست. من فکر میکنم همین یک مقدار موفقیت خارجی رو هم مدیون روسیه باشند وگرنه ما از کنترل داخل کشور هم عاجز هستیم چه برسد به روابط خارجی

با آنچه از سخنان شما دو بزرگوار که به موضوع تاپیک مربوط میشود کاملا موافقم، اما در مورد تشریح وضعیت داخل کشور اگرچه تا حدی درست است اما یک خرده به نظرم پیاز داغش رو زیاد کردید:khandeh!:
البته از آنجا که خارج از موضوع تاپیک است نمیخواهم وارد آن شوم، فقط خواستم عرض کنم صلواتم زیر پست شما ناظر به بخش ابتدایی صحبتتان است که مربوط به موضوع تاپیک هم هست
@};-

مسلم;990026 نوشت:
کسی نمی گوید به این دولت و آن دولت امید داشته باشید، می گوییم به آینده امید داشته باشید...!
واقعا هم امید داشته باشید، آینده روشن است...

یادش بخیر ...
داشتیم برای کنکور درس میخوندیم ... چند نفری در درون دبیرستان بودیم و داشتیم با تمام توان درس میخوندیم که بتونیم بهترین رتبه رو در درون کنکور بیاریم ...
روزهای آخر بود و دبیرستانمون هم کنکورهای مجازی میگرفت تا ما رو برای کنکور آماده کنه ...

هممون شبها بیدار میموندیم و و تا صبح درس میخوندیم و همه چشم ها باد کرده ...
یه روز که در دبیرستان بودم یهو دیدم یکی از بچه ها ... کتاب رو پرت کرد اون ور و گفت دیگه نمیخونم ... و با یه ژستی رفت بیرون از کلاس ...

بچه ها متعجب شدند ...
وقتی برگشت بهش رو کردم و گفتم چرا درس نمیخونی ...

گفت ... هیچی ... من دارم یه برنامه ریزی عمیق و دقیق برای سال آینده میکنم ...
همه ریختیم سرشو حسابی زدیمش ...

گفته شما رو خوندم یاده اون دوران افتادم .

با این دولت و اون دولت و ... کاری نداشته باشین ... ما یه برنامه ریزی 500 ساله کردیم ... انشالله 500 سال دیگه وضعیت خوب میشه ... امید داشته باشید ...

مبنای 2;990034 نوشت:
با این دولت و اون دولت و ... کاری نداشته باشین ... ما یه برنامه ریزی 500 ساله کردیم ... انشالله 500 سال دیگه وضعیت خوب میشه ... امید داشته باشید ...


نه منظورم 500 سال نبود؛ منظورم این هست که خودتون به تلاش ادامه بدید و امید به این چهار سال و اون چهار سال نداشته باشید
البته شما که به نظرم باید انسان موفقی باشید خانم مهندس

مبنای 2;989984 نوشت:

مسلمون گرسنه و تنبل که زیاد هست ... که باید جورشون رو هم بکشیم
.

سلام و عرض ادب

خواهشا هر کسی رو مسلمون خطاب نکنید

بر مسلمون واجب هست که تلاش کنه

و کسی که تلاش نکنه و منفعل و تنبل و بی کار باشه مسلمون نیست ، فاسق و منافقه


ان الله تعالي ليبعض العبد النوام الفارغ
خداوند بنده پر خواب و بيکار را دشمن دارد

وسائل الشّيعة ج 17 ص 58 ح 4.

وَأَنْ لَيْسَ لِلْإِنْسَانِ إِلَّا مَا سَعَى
و اينكه براى انسان جز حاصل تلاش او نيست

وَأَنَّ سَعْيَهُ سَوْفَ يُرَى
[=ParsFont]و كوشش او به زودى ديده خواهد شد [=ParsFont]
نجم 39-40

[="Tahoma"][="Navy"]

بهنام کیومرثی;989134 نوشت:
با سلام و سپاس ایا در شرایط بد اقتصادی فعلی کمک ملت ایران به عربها عراق و غزه و فلسطین درست است در حالی ک خودملت ایران در بعضی مناطق زیر خط فقر است در حالی ک هیچ رسیدگی از طرف دولت نمیشه ایا این گناه نیست هزینه هایی ک میتونیم باهاش کشورمونا پیشرفت بدیم عرب ها با اون ه نان و نوا برسند ممنون با دلیل قانع کنننده و سند قرانی هم اگه داره ذکر شه با تشکر از سایت خوبتون

سلام
امروزه اداره یک کشور بزرگ تاثیرگذار در منطقه و جهان بسیار پیچیده تر از آن است که تصور می شود. گاهی شما باید منافعی را در خارج حفظ کنید که از حفظ منافع در داخل مهمتر و برای مملکت و مردم ضروری تر است یا باید خطراتی را در خارج دفع کنید که از دفع در داخل مهمتر و سرنوشت سازتر است. کمک های خارجی ما همه بر این اساس و در نهایت برای خود ملت است.
چه ارزشی دارد به فقیری پولی بدهید که سارقی به کمینش نشسته یا به درمان کسی برسی که دشمنش با خنجری آخته منتظر تنها شدن و کشتنش اوست؟ شما اول باید مشکل سارق و قاتل را حل کنید بعد به فقیر و مریض برسید.
یا علیم[/]

محی الدین;990062 نوشت:

چه ارزشی دارد به فقیری پولی بدهید که سارقی به کمینش نشسته یا به درمان کسی برسی که دشمنش با خنجری آخته منتظر تنها شدن و کشتنش اوست؟ شما اول باید مشکل سارق و قاتل را حل کنید بعد به فقیر و مریض برسید.
یا علیم

سلام و عرض ادب

صحبت بر سر همین است

به جای دخالت در امور دیگر کشور ها به کشور خودمان برسیم و دست اختلاس گران و چپاول گران مملکت خودمان را کوتاه کنیم

بعد ادعای کدخدایی دنیا را کنیم !!!!

شروحیل;989931 نوشت:
بهتر است ماجرا را از ابتدا تعریف کنید تا به دلیل مقابله به مثل یهودیان پی ببرید .

هر کس یک طرفه به قاضی برود راضی باز خواهد گشت

به طور مثال

قیام علیه حکومت وقت (انگلیس)

و سفر حاج امین الحسینی به آلمان و همراهی با هیتلر برای نسل کشی یهودیان !


سلام
یک تاپیک بزنید تا آنجا بحث کنیم
با احترام گل

Reza-D;990088 نوشت:
سلام
یک تاپیک بزنید تا آنجا بحث کنیم
با احترام گل

سلام و عرض ادب

برادر گرامی

بنده علاقه ای به دفاع از یهودیان ندارم

صرف روشن شدن موضوع عرض کردم

بدون شک نسل کشی فلسطینیان کاری دور از انسانیت است

مساله این است که شروع این موضوع صرفاً از طرف یهودیان نبوده است که حال ما بخواهیم کاسه داغ تر از آش شویم !

همین امروز نیز فلسطینیان چند دسته هستند

و آن دسته ای که حمایت ایرانیان را می پذیرند ، کمتر از 50 درصد این جمعیت هستند

یعنی اگر مساله جمهوریت را لحاظ کنیم هم باز دخالت در این زمینه اشتباه است

ما خودمان با مجامع جهانی مشکل در حقوق بشر داریم!

چگونه می توانیم از مجامع جهانی خواستار نگرش حقوق بشری باشیم !!!

ما ابتدا باید مشکلات خودمان را حل کنیم ، قبل از این که به مرحله ای برسیم که مشکلاتمان را حل کنند!

بعد می توانیم مشکلات منطقه را نیز حل کنیم

وقتی شخصی درون خانه خود با زن و فرزند خود مشکل دارد ، نمی تواند مشاور و مصلح خوبی برای دیگران باشد !!!!

وقتی فرزند شخص شب گرسنه می خوابد در حالی که تامین او بر او واجب است و شخص در تامین خانه خود ناتوان است

کمک به دیگران امری صحیح نیست !

ستايشگر;989982 نوشت:
به نام خدا.

یک ماه تشریف مبارک رو ببرید یمن و سوریه و جنوب لبنان، از خوان نعمت گسترده در اونها لذت ببرید شاید نظرتون عوض شد.

ستایشگر :Gol:

من حرفم این هست.خوشی یا ناخوشی اونا ربطی به ما نداره.اتفاقا لبنان دوست دارم برم پولشو ندارم.حتما شما یکماه رفتین و تجربه دارین که این پیشنهادو به من میدین.خوش بحالتون.پولشو دارین میرین.ما بدبخت بیچاره ها چکار کنیم.

به نام خدا.

mohsen1990;990116 نوشت:
من حرفم این هست.خوشی یا ناخوشی اونا ربطی به ما نداره.اتفاقا لبنان دوست دارم برم پولشو ندارم.حتما شما یکماه رفتین و تجربه دارین که این پیشنهادو به من میدین.خوش بحالتون.پولشو دارین میرین.ما بدبخت بیچاره ها چکار کنیم.

نه. به نظر میرسه که شما فکر میکنی ( و میخوای بقیه اینطور فکر کنن ) که ایران داره پول میده تو یمن و سوریه و جنوب لبنان رفاه برقرار باشه ولی مردم خودش گرسنه باشن، پس حتما برو و به این مناطق و بهره برداری کن تا دیر نشده. پیشنهاد میکنم از سوریه شروع کنید که پولی هم نمیخواد و شرایطش سریعتر براتون فراهم میشه.

1- این چه حرف نامربوطیه که خوشی و ناخوشی اونها ربطی به ما نداره؟ انسانیتتون کجاست پس؟

2- آمریکا با فاصله بیش از ده هزار کیلومتری از منطقه خاورمیانه، هزار جور زشتی و پلشتی در میاره به صورت مستقیم و غیر مستقیم و از نظر بعضی ها "حق" داره چون "منافع"ش اینجاست، بعد ایران که توی این منطقه است "حق" و "منافع" نداره و پای دخل و خرج میاد وسط!

دیدگاه "با کسی کاری نداشته باشیم تا با ما کاری نداشته باشند" اشتباهه عزیزان. با شما کار دارند حتی اگر با کسی کاری نداشته باشید چون شما در خاورمیانه زندگی میکنید. یا برده میشید، ننگ دنیا و آخرت رو برای خودتون میخرید مثل امارات و عربستان و اردن ( که دیدید یک کمی مخالفت کرد با حرف ارباب، تا پای سقوط کشوندنش ) و ... یا اینکه هزینه آزادی رو پرداخت میکنید.

ستایشگر :Gol:

ستايشگر;990120 نوشت:
به نام خدا.

نه. به نظر میرسه که شما فکر میکنی ( و میخوای بقیه اینطور فکر کنن ) که ایران داره پول میده تو یمن و سوریه و جنوب لبنان رفاه برقرار باشه ولی مردم خودش گرسنه باشن، پس حتما برو و به این مناطق و بهره برداری کن تا دیر نشده. پیشنهاد میکنم از سوریه شروع کنید که پولی هم نمیخواد و شرایطش سریعتر براتون فراهم میشه.

1- این چه حرف نامربوطیه که خوشی و ناخوشی اونها ربطی به ما نداره؟ انسانیتتون کجاست پس؟

2- آمریکا با فاصله بیش از ده هزار کیلومتری از منطقه خاورمیانه، هزار جور زشتی و پلشتی در میاره به صورت مستقیم و غیر مستقیم و از نظر بعضی ها "حق" داره چون "منافع"ش اینجاست، بعد ایران که توی این منطقه است "حق" و "منافع" نداره و پای دخل و خرج میاد وسط!

دیدگاه "با کسی کاری نداشته باشیم تا با ما کاری نداشته باشند" اشتباهه عزیزان. با شما کار دارند حتی اگر با کسی کاری نداشته باشید چون شما در خاورمیانه زندگی میکنید. یا برده میشید، ننگ دنیا و آخرت رو برای خودتون میخرید مثل امارات و عربستان و اردن ( که دیدید یک کمی مخالفت کرد با حرف ارباب، تا پای سقوط کشوندنش ) و ... یا اینکه هزینه آزادی رو پرداخت میکنید.

ستایشگر :Gol:

میگم که.پول لبنان رفتن را بده به من.نامردم اگه همین فردا نرفتم.پولش چقدر میشه؟شماکه رفتین میدونین حتما.(اگر نرفتین پس دیگه بحث نکنین چون نرفتین و اینجوری پافشاری میکنین روی حرفاتون.)اره میخان مردم را گشنه نگه دارن.چون سیاست فاشیستیشون اینو میگه.مردم کشورتو گشنه نگه دار.
۱.چه دلیلی داره برای مردم کشورای دیگه دل بسوزونم وقتی مردم کشور خودم بدبخت ترن.اگه کشوری داشتم که همه مردم در رفاه بودن.و میدونستم اوضاعه تمامی مردم کشورم بهتر از اوناس.اون موقع دلم میسوخت براشون.
۲.امریکا میاد اینجا جنگ راه میندازه بخاطر فورش سلاح و نفتی که اینجا داره.که در یک کلمه با پولشون مردمشو در رفاه کنه.ایران به اونا کمک میکنه.چرا؟پولی توشه؟با امنیت دارن گول میزنن مردمو.امنیت را میشه با رابطه خوب با امریکا و اروپا بدست اورد.چون میخان حکومت خودشونو حفظ کنن دارن کمک میکنن.بخاطر حکومت کردن خودشونه نه مردم.
۳.اون موقع که شاه بود.ایران پیشرفته ترین پالایشگاه.قویترین نیروی هوایی.بهترین سیستم حمل و نقل خاورمیانه... داشت.خار و ذلیل بودن مردم.گولشون زدن انقلاب راه انداختن.که الانم همه ی پیرمردا و میانسالها دارن اعتراف میکنن.میگی نه؟
بیا فردا ببرمت تو خیابون ببینی پشیمونن یا نه.

ستايشگر;990120 نوشت:
به نام خدا.

نه. به نظر میرسه که شما فکر میکنی ( و میخوای بقیه اینطور فکر کنن ) که ایران داره پول میده تو یمن و سوریه و جنوب لبنان رفاه برقرار باشه ولی مردم خودش گرسنه باشن، پس حتما برو و به این مناطق و بهره برداری کن تا دیر نشده. پیشنهاد میکنم از سوریه شروع کنید که پولی هم نمیخواد و شرایطش سریعتر براتون فراهم میشه.

1- این چه حرف نامربوطیه که خوشی و ناخوشی اونها ربطی به ما نداره؟ انسانیتتون کجاست پس؟

2- آمریکا با فاصله بیش از ده هزار کیلومتری از منطقه خاورمیانه، هزار جور زشتی و پلشتی در میاره به صورت مستقیم و غیر مستقیم و از نظر بعضی ها "حق" داره چون "منافع"ش اینجاست، بعد ایران که توی این منطقه است "حق" و "منافع" نداره و پای دخل و خرج میاد وسط!

دیدگاه "با کسی کاری نداشته باشیم تا با ما کاری نداشته باشند" اشتباهه عزیزان. با شما کار دارند حتی اگر با کسی کاری نداشته باشید چون شما در خاورمیانه زندگی میکنید. یا برده میشید، ننگ دنیا و آخرت رو برای خودتون میخرید مثل امارات و عربستان و اردن ( که دیدید یک کمی مخالفت کرد با حرف ارباب، تا پای سقوط کشوندنش ) و ... یا اینکه هزینه آزادی رو پرداخت میکنید.

ستایشگر :Gol:

با سلام و عرض ادب

اصولا دوستان هر وقت وسیله ای برای دفاع ندارن می گن آمریکا فلان کار رو کرد ما چرا نکنیم !!!!!

برادر گرامی

اقتصاد آمریکا بر روی غارت بنا شده

آیا اقتصاد ایران هم بر روی غارت بنا شده ؟؟؟؟

وظیفه ما در وهله اول تامین مردم کشور و کسانی هست که در این مملکت زندگی می کنن

هر وقت تونستیم مشکلات داخلی رو حل کنیم

بعدش می تونیم سراغ مشکلات خارجی بریم !

چون ما غارتگر نیستیم که با هزینه کردن در کشور های خارجی بتونیم منابع اون ها رو غارت کنیم !!!!!
و از این راه کسب درآمد کنیم و اقتصادمون رو نجات بدیم !

آمریکا به هر اندازه هزینه کنه چند برابرش رو از راه غارت منابع ملی اون کشور (مادی و انسانی) کسب می کنه

هر چند همین الان هم نوابغ ایران رو به راحتی و با کمترین هزینه داره غارت می کنه

بهتره اول جلوی غارت منابع خودمون را با برنامه ریزی و مدیریت صحیح بگیریم

بعد به فکر صدور سیستم خودمون به دیگر کشور ها باشیم !!!!

بنده درک نمیکنیم سیستمی که هنوز در کشور خودمون داره می لنگه رو چطور می خوایم به کشور های دیگه صادر کنیم ؟!

به نام خدا.

mohsen1990;990126 نوشت:
میگم که.پول لبنان رفتن را بده به من.نامردم اگه همین فردا نرفتم.پولش چقدر میشه؟شماکه رفتین میدونین حتما.(اگر نرفتین پس دیگه بحث نکنین چون نرفتین و اینجوری پافشاری میکنین روی حرفاتون.)اره میخان مردم را گشنه نگه دارن.چون سیاست فاشیستیشون اینو میگه.مردم کشورتو گشنه نگه دار.
۱.چه دلیلی داره برای مردم کشورای دیگه دل بسوزونم وقتی مردم کشور خودم بدبخت ترن.اگه کشوری داشتم که همه مردم در رفاه بودن.و میدونستم اوضاعه تمامی مردم کشورم بهتر از اوناس.اون موقع دلم میسوخت براشون.
۲.امریکا میاد اینجا جنگ راه میندازه بخاطر فورش سلاح و نفتی که اینجا داره.که در یک کلمه با پولشون مردمشو در رفاه کنه.ایران به اونا کمک میکنه.چرا؟پولی توشه؟با امنیت دارن گول میزنن مردمو.امنیت را میشه با رابطه خوب با امریکا و اروپا بدست اورد.چون میخان حکومت خودشونو حفظ کنن دارن کمک میکنن.بخاطر حکومت کردن خودشونه نه مردم.
۳.اون موقع که شاه بود.ایران پیشرفته ترین پالایشگاه.قویترین نیروی هوایی.بهترین سیستم حمل و نقل خاورمیانه... داشت.خار و ذلیل بودن مردم.گولشون زدن انقلاب راه انداختن.که الانم همه ی پیرمردا و میانسالها دارن اعتراف میکنن.میگی نه؟
بیا فردا ببرمت تو خیابون ببینی پشیمونن یا نه.

بخوام به کسی پول بدم، به تو نمیدم مسلما. راه هم بهت پیشنهاد دادم. سوریه نزدیکتره. پاشو برو کیف کن، بعدش هم برو جنوب لبنان پیش برادران حزب الله که ما پول رفاهشون رو داریم تامین میکنیم، استفاده ببر. یمن رو نمیگم بری چون عربستان سقوطی نمیذاره و به زحمت میافتی. اگر معتقدی ایران داره از جیب مردم خودش میزنه که به اونها بده در رفاه باشن، برو دیگه. بهانه نیار. برو خوب زندگی کن. برو استفاده کن. برو کیف کن. (نمیری چون خودت هم میدونی داری حرف مفت میزنی )

1- گفتم که، انسانیتتون کجاست که مرزی روی کاغذ کشیدید ( و تازه نکشیدید، براتون کشیدن ) و میگید ( بهتون گفتن ) آدم های اینور این خط به من ربط دارن و آدم های اونورش به من ربطی ندارن؟ پس بر همین مبنا عزیزان خوزستانی بگن اونهایی که درون مرز استان خوزستان هستن مگه درد و رنجشون پایان گرفته که با پول نفتی که زیر پای منه به فکر رفاه اونهایی که در استان سیستان و بلوچستان هستند باشم و بقیه هم به طریق مشابه همین حرف رو بزنن؟ نه. همه ی انسان ها به هم ارتباط دارند.

2- الف) آمریکا میاد جنگ راه میندازه بخاطر اینکه میخواد نفت ارزون بخره و سلاح بفروشه. هیچ ربطی هم به رفاه مردمش نداره. این دیگه حرف من نیست، حرف گزارشگر سازمان ملله که میگه آمریکا در زمینه فقر وضعیت خوبی نداره با اینکه اقتصاد خیلی بزرگی داره. بریزید دور افسانه "آمریکا به فکر رفاه مردمشه". آمریکا به فکر جیب اون یک درصد پولدارشه نه 99 درصد مردم عادیش!
2-ب) امنیت رو با رابطه خوب نمیتونید بخرید. چون اونها برنامه شون این نیست که شما امنیت داشته باشید. سوریه رابطه اش با آمریکا بد بود که به این بلا گرفتار شد؟ یک سال قبل از اینکه این نکبت رو براش پیش بیارن، جان کری و اسد و خانواده هاشون دور یک میز داشتن شام میخوردن. ولی برنامه این نبود که سوریه امنیت داشته باشه چون قرار بود خاورمیانه باب میل یک رژیم خونخوار، بچه کُش و جعلی به نام اسرائیل تقسیم بشه. در نظامی که این پنج تا کشور شورای امنیت بنا کردن، امنیت رو فقط از راه قدرت میشه خرید و لاغیر.
2-ج) همه چیز پول نیست. میلیارد میلیارد پول داشته باشی اما "موجودیت"ت زیر سایه تهدید باشه ارزنی نمی ارزه! ما برای موجودیت "ایران" داریم تو سوریه میجنگیم. ایران یک کشور بزرگ، پر جمعیت و ثروتمند هست که اگر یک لحظه راحتش بذارن سریعا تبدیل به قدرت میشه و این برای اسرائیل یعنی سَم. برای همین ایران نباید باشد. افسانه "اینها با آخوندا بدن، وگرنه با مردم ایران خوبن!"، توهم "اینها برن همه مشکلاتمون حل میشه" و از این دست خیالات، لالایی هست که دارن تو گوش این مردم میخونن و متاسفانه دستگاه رسانه ای هم خواب! فرمون رو دادن دست بی بی سی و من و تو و صدای آمریکا!
2-د) فرض هم نمیگیرید که اگر همینه که شما به ذهنت رسیده، چرا حکام ایران نمیان مثل بچه آدم با آمریکا بسازن، قشنگ در صلح و صفا حکومت "خودشون" رو بکنن و مثل خاندان سقوطی یا حتی یکم قبل تر تو همین ایران خودمون، پهلوی، خر مراد برونن؟ مریضن الکی برای خودشون دردسر درست بکنن اگر همه چیز همینطور خوبه؟ جز اینکه این یک خیال و توهمه که اگر کاری به کارشون نداشته باشی الزاما کاری به کارت هم نخواهند داشت؟

3- بله پیرمردهای متوهم که الان به علت ضعف حافظه فقط چیزهای خوشایند تو یادشون مونده رو همه جا میشه پیدا کرد به وفور. اما دور از عقله که با نقل های افسانه وار این افراد در مورد تاریخ نتیجه گیری کرد. بگردید بریده روزنامه های زمان شاه هست که چطور گرانی پا روی گردن ملت گذاشته بود! تازه نه تحریم بودیم، نه آمریکا و اروپا باهامون چپ بودن و نه به قول شما به جایی کمک میکردیم! نه قربان! این لالایی ها روی بنده اثر نداره. زمان شاه با وجود مشکلات کمتر بر سر راه درآمد، باز هم فقر بر این سرزمین حاکم بود، در بسیاری مناطق شدیدتر از الان.

ستایشگر :Gol:

پی نوشت : اگر این بحث که "علت مشکلات اقتصادی" در ایران کمک ایران به فلان جا و بهمان جاست قبل از انتشار قسمتی از لیست دریافت کنندگان ارز دولتی مطرح میشد تا قدری قابل درک بود، اما بعد از اینکه قسمتی از مشکل و چاه پولهای ما که به مشکلات اقتصادی منجر میشه مشخص شد بازهم این حرف ها هست یک نشونه بد میتونه باشه. ای وای از رسانه.

به نام خدا.

شروحیل;990127 نوشت:
با سلام و عرض ادب

اصولا دوستان هر وقت وسیله ای برای دفاع ندارن می گن آمریکا فلان کار رو کرد ما چرا نکنیم !!!!!

برادر گرامی

اقتصاد آمریکا بر روی غارت بنا شده

آیا اقتصاد ایران هم بر روی غارت بنا شده ؟؟؟؟

وظیفه ما در وهله اول تامین مردم کشور و کسانی هست که در این مملکت زندگی می کنن

هر وقت تونستیم مشکلات داخلی رو حل کنیم

بعدش می تونیم سراغ مشکلات خارجی بریم !

چون ما غارتگر نیستیم که با هزینه کردن در کشور های خارجی بتونیم منابع اون ها رو غارت کنیم !!!!!
و از این راه کسب درآمد کنیم و اقتصادمون رو نجات بدیم !

آمریکا به هر اندازه هزینه کنه چند برابرش رو از راه غارت منابع ملی اون کشور (مادی و انسانی) کسب می کنه

هر چند همین الان هم نوابغ ایران رو به راحتی و با کمترین هزینه داره غارت می کنه

بهتره اول جلوی غارت منابع خودمون را با برنامه ریزی و مدیریت صحیح بگیریم

بعد به فکر صدور سیستم خودمون به دیگر کشور ها باشیم !!!!

بنده درک نمیکنیم سیستمی که هنوز در کشور خودمون داره می لنگه رو چطور می خوایم به کشور های دیگه صادر کنیم ؟!

سلام بر شما.

بنده نگفتم چون آمریکا میکنه ما هم همون کار آمریکا رو بکنیم. گفتم اون از اونور کره زمین به بهانه "منافع" داشتن میاد و کثافت کاری میکنه و بعضی ها بهش "حق" میدن که اینکار رو بکنه ( حق اون رو برای عمل له مناع خودش محفوظ میدونن ) به همین استدلال ما هم حق داریم برای منافع خودمون عمل کنیم ( کمک به حزب الله و ... ) اینکه این عمل چه باشد الزاما یکسان فرض نشده کما اینکه یکسان نیست ( اون به قول شما برای غارت اومده ما برای حفظ موجودیتمون داریم میجنگیم ).

این حرف که ایران به دنبال صادر کردن مدل حکومت خودش هست هم حرف درستی نیست. ایران در سوریه نمیجنگه که مثلا ولی فقیه اونجا حاکم بشه! داره میجنگه که همین بشار اسد ( که حجاب زنش رو هم میبینید ) بمونه و دستش از بالای سر اسرائیل ( تهدید کننده اصلی امنیت منطقه ) برداشته نشه. عراق رو کمک نکرد که بعدش آیت الله سیستانی بشه رهبر مثلا. عراق رو حمایت کرد تا داعش نیاد تو مرز خودش بجنگه.

ستایشگر :Gol:

سلام علیکم

به هر حال هزینه ای که در خارج ایران اعم از لبنان و غیره صرف گردیده اگر در جهت امنیت ملی بوده که هست یک نفع ملی و عمومی محسوب میشود و کسانی که از این امنیت نفع میبرند نباید متعرض آن شوند .

بحث و جدل بر سر اینکه ما امنیت نمیخوایم پول میخوایم یک جدل بیهوده و نامعقول است

عده ای هم معتقدند بودند و احتمالا هستند که میشود و میشد با داعش مذاکره کرد . خب این راه باز بوده و هست و جعده پیش رو ، بسم الله ، امروز هم توی افغانستان افغانها را بیگناه میکشند درست پشت مرزهای ایران و اگر قدرت پیدا کنند خطر برای امنیت ملی محسوب میشوند ، بروید مشکل رو یکجا حل کنید .

مشخص است به چیزی که میگویند باور ندارند لذا کوچکترین کاری نمیکنند . این حرفها را هم مزدوری کدخدا میکنند و میزنند .

استغفرالله
دولت برای اقتصاد این مملکت برنامه دارد . وضعیت مالی تان انقدر خوب میشود که یارانه نخواهید . نا امید نباشید مانند درس نحوانده های شب امتحان کنکور با اطمینان بیخود نرفتید که رای بدهید چشمانتان باز بود کاملا

ستايشگر;990128 نوشت:
به نام خدا.

بخوام به کسی پول بدم، به تو نمیدم مسلما. راه هم بهت پیشنهاد دادم. سوریه نزدیکتره. پاشو برو کیف کن، بعدش هم برو جنوب لبنان پیش برادران حزب الله که ما پول رفاهشون رو داریم تامین میکنیم، استفاده ببر. یمن رو نمیگم بری چون عربستان سقوطی نمیذاره و به زحمت میافتی. اگر معتقدی ایران داره از جیب مردم خودش میزنه که به اونها بده در رفاه باشن، برو دیگه. بهانه نیار. برو خوب زندگی کن. برو استفاده کن. برو کیف کن. (نمیری چون خودت هم میدونی داری حرف مفت میزنی )

1- گفتم که، انسانیتتون کجاست که مرزی روی کاغذ کشیدید ( و تازه نکشیدید، براتون کشیدن ) و میگید ( بهتون گفتن ) آدم های اینور این خط به من ربط دارن و آدم های اونورش به من ربطی ندارن؟ پس بر همین مبنا عزیزان خوزستانی بگن اونهایی که درون مرز استان خوزستان هستن مگه درد و رنجشون پایان گرفته که با پول نفتی که زیر پای منه به فکر رفاه اونهایی که در استان سیستان و بلوچستان هستند باشم و بقیه هم به طریق مشابه همین حرف رو بزنن؟ نه. همه ی انسان ها به هم ارتباط دارند.

2- الف) آمریکا میاد جنگ راه میندازه بخاطر اینکه میخواد نفت ارزون بخره و سلاح بفروشه. هیچ ربطی هم به رفاه مردمش نداره. این دیگه حرف من نیست، حرف گزارشگر سازمان ملله که میگه آمریکا در زمینه فقر وضعیت خوبی نداره با اینکه اقتصاد خیلی بزرگی داره. بریزید دور افسانه "آمریکا به فکر رفاه مردمشه". آمریکا به فکر جیب اون یک درصد پولدارشه نه 99 درصد مردم عادیش!
2-ب) امنیت رو با رابطه خوب نمیتونید بخرید. چون اونها برنامه شون این نیست که شما امنیت داشته باشید. سوریه رابطه اش با آمریکا بد بود که به این بلا گرفتار شد؟ یک سال قبل از اینکه این نکبت رو براش پیش بیارن، جان کری و اسد و خانواده هاشون دور یک میز داشتن شام میخوردن. ولی برنامه این نبود که سوریه امنیت داشته باشه چون قرار بود خاورمیانه باب میل یک رژیم خونخوار، بچه کُش و جعلی به نام اسرائیل تقسیم بشه. در نظامی که این پنج تا کشور شورای امنیت بنا کردن، امنیت رو فقط از راه قدرت میشه خرید و لاغیر.
2-ج) همه چیز پول نیست. میلیارد میلیارد پول داشته باشی اما "موجودیت"ت زیر سایه تهدید باشه ارزنی نمی ارزه! ما برای موجودیت "ایران" داریم تو سوریه میجنگیم. ایران یک کشور بزرگ، پر جمعیت و ثروتمند هست که اگر یک لحظه راحتش بذارن سریعا تبدیل به قدرت میشه و این برای اسرائیل یعنی سَم. برای همین ایران نباید باشد. افسانه "اینها با آخوندا بدن، وگرنه با مردم ایران خوبن!"، توهم "اینها برن همه مشکلاتمون حل میشه" و از این دست خیالات، لالایی هست که دارن تو گوش این مردم میخونن و متاسفانه دستگاه رسانه ای هم خواب! فرمون رو دادن دست بی بی سی و من و تو و صدای آمریکا!
2-د) فرض هم نمیگیرید که اگر همینه که شما به ذهنت رسیده، چرا حکام ایران نمیان مثل بچه آدم با آمریکا بسازن، قشنگ در صلح و صفا حکومت "خودشون" رو بکنن و مثل خاندان سقوطی یا حتی یکم قبل تر تو همین ایران خودمون، پهلوی، خر مراد برونن؟ مریضن الکی برای خودشون دردسر درست بکنن اگر همه چیز همینطور خوبه؟ جز اینکه این یک خیال و توهمه که اگر کاری به کارشون نداشته باشی الزاما کاری به کارت هم نخواهند داشت؟

3- بله پیرمردهای متوهم که الان به علت ضعف حافظه فقط چیزهای خوشایند تو یادشون مونده رو همه جا میشه پیدا کرد به وفور. اما دور از عقله که با نقل های افسانه وار این افراد در مورد تاریخ نتیجه گیری کرد. بگردید بریده روزنامه های زمانه شاه هست که چطور گرانی پا روی گردن ملت گذاشته بود! تازه نه تحریم بودیم، نه آمریکا و اروپا باهامون چپ بودن و نه به قول شما به جایی کمک میکردیم! نه قربان! این لالایی ها روی بنده اثر نداره. زمان شاه با وجود مشکلات کمتر بر سر راه درآمد، باز هم فقر بر این سرزمین حاکم بود، در بسیاری مناطق شدیدتر از الان.

ستایشگر :Gol:

پی نوشت : اگر این بحث که "علت مشکلات اقتصادی" در ایران کمک ایران به فلان جا و بهمان جاست قبل از انتشار قسمتی از لیست دریافت کنندگان ارز دولتی مطرح میشد تا قدری قابل درک بود، اما بعد از اینکه قسمتی از مشکل و چاه پولهای ما که به مشکلات اقتصادی منجر میشه مشخص شد بازهم این حرف ها هست یک نشونه بد میتونه باشه. ای وای از رسانه.

اولشو خوندم دیدم طرز بیانت خوب نیس.فهمیدم بقیه متن ارزش وقت گذاشتن نداره برای خوندن.
چندسالته تو؟کلاس چندمی؟

به نام خدا.

mohsen1990;990133 نوشت:
اولشو خوندم دیدم طرز بیانت خوب نیس.فهمیدم بقیه متن ارزش وقت گذاشتن نداره برای خوندن.
چندسالته تو؟کلاس چندمی؟

تو که نمیخوای بخونی دیگه کاری به سن و سال نویسنده نداشته باش، جاده خاکیت رو برو.

ستایشگر :Gol:

mohsen1990;990126 نوشت:
۲.امریکا میاد اینجا جنگ راه میندازه بخاطر فورش سلاح و نفتی که اینجا داره.که در یک کلمه با پولشون مردمشو در رفاه کنه.ایران به اونا کمک میکنه.چرا؟پولی توشه؟با امنیت دارن گول میزنن مردمو.امنیت را میشه با رابطه خوب با امریکا و اروپا بدست اورد.

آنچه مهم است بحث منفعت است، می تواند این منفعت اقتصادی بوده و پول فروش سلاح باشد، می تواند این منفعت یک منفعت امنیتی باشد، واصلا می تواند یک منفعت اخروی باشد
ثانیا: اینکه از رابطه خوب با آمریکا و اروپا به دنبال امنیت هستید خب نشان میدهد ما در خصوص مبانی فکری با هم خیلی اختلاف داریم، اگر کسی پیرو مکتب حسین(ع) باشد زیر بار چنین امنیتی نمیرود...!
ظاهر سخنانتان نشان میدهد مبنای شما این است که میتوان برای امنیت چشم به روی ظلم مستکبرین بست، میتوان منفعلانه تسلیم شد و امنیت به دست آورد، می شود در برابر آنچه که زورگویان میگویند سکوت کرد و اطاعت امر کرد و به امنیت رسید...؛ بله میشود اما اُف به این امنیت...!


mohsen1990;990126 نوشت:
۳.اون موقع که شاه بود.ایران پیشرفته ترین پالایشگاه.قویترین نیروی هوایی.بهترین سیستم حمل و نقل خاورمیانه... داشت.خار و ذلیل بودن مردم.گولشون زدن انقلاب راه انداختن.که الانم همه ی پیرمردا و میانسالها دارن اعتراف میکنن.میگی نه؟


این سخنانتان ربطی به تاپیک ندارد اما واقعا وقتی کسی اسم پدر بزرگ و پیرمردها و مانند آن را برای اثبات رفاه در زمان شاهنشاهی می آورد واقعا به هم می ریزم! من نمی دانم تا کی میخواهیم برای کشف تاریخ به اقوال این و آن استناد کنیم...!! من اگر بگویم پدربزگهای ما خلاف این سخن را می گویند شما می پذیرید؟

یک حکومت را باید از منابعی که به بررسی کلان ان حکومت پرداخته اند شناخت، نه از حرف این و آن...!
شما اگر می خواهید حقیقت حکومت پهلوی را بدانید به کتاب هایی چون "پشت پرده تخت طاووس، نوشته خانم مینو صمیمی(منشی دفتر فرح) یا کتاب "ایران بین دو انقلاب" نوشته یرواند آبراهامیان استاد تاریخ ایران در دانشگاه های اگلیس و آمریکا مراجعه بفرمایید. به کتاب عصر امام خمینی نوشته آقای حاجتی مراجعه بفرمایید.

یا حداقل نقاط مثبت انقلاب را هم ببینید، رتبه اول برق رسانی به روستاها در دنیا...
یا مثلا دائما به ورزشگاه آزادی در زمان شاه استناد کرده و پُز می دهند در حالی که ساخت این ورزشگاه در تهران عین بی عدالتی بوده است، استفاده 100 هزار نفر از استادیوم باید در مناطق کشور پخش میشد نه اینکه در تهران متمرکز شود، این تمرکر خودش نشان دهنده نگرش ها سرمایه دارانه حکومت پهلوی است، وگرنه جمعیت ورزشگاه هایی که بعد از انقلاب ساخته شده اند کمتر نیست منتهی از تمرکز جلوگیری شده و عادلانه در مناطق مختلف کشور توزیع شده اند. فقط سه ورزشگاهی که در اصفهان و تبریز و مشهد ساخته شده اند حدود 170 هزار نفر ظرفیت دارند.

بقیه پُز دادن توسعه ها در زمان حکومت پهلوی هم از همین سنخ است...!

امروز رئیس جمهور کرواسی اعلام کرد که به خاطر مشگلات کشور 30 درصد از حقوقش رو از این ماه میریزه در درون خزانه دولت و دستور داد 35 تا بنز آخرین سیستم وزرا رو هم بفروشن و اونها رو هم در درون خزانه بریزند ...

به امید روزی که یه همچین حرکتی رو هم از این آقایان انقلابی ببینیم .

من همیشه به این فکر میکنم که اگر این دین حقیقت هست ... پس چرا همچین آدمهایی رو پرورش نمیده ... و به جاش رئیس حمهور کرواسی که یک خانوم هست و تک تک بازیکنان کشور رو در آغوش میفشره ... دست به چنین کاری میزنه

خوب ...
بحث سره این هستش که چرا این کمک کردن ها رو اختیاری نمیکنند ...

امام حسین هم که امام هست و اومد که الگو باشه ... که اسلام رو تبیین کنه ... شب قبل از شهادتش گفت فردا همه شهید میشیم کسی که میخواد بمونه ... کسی هم که میخواد بره ...

الان این همه از ثروتهای کشور داره از ایران خارج میشه ... و هیج صوابی هم برای من نمینویسن ... چون درونش اختیاری نداشتم ...

اینجوری خیلی خوب میشد که مردم خودشون برن و کمک کنن ... اینحوری مثلا جناب مسلم که برجی 5 میلیون حقوق میگیره ... میرفت و 4 میلیونش رو میریخت به حساب لبنانی ها و فلسطینی هایی که حواسشون ر جمع نکردن ... خدا هم بهش اجز جزیل میداد .... دندونش هم درد میگرفت به جای اینکه بره بکشه ... میرفت و میداد به فلسطینی ها که نمیرن ... خدا هم براش اجز جزیل مینوشت ...

راستی جناب مسلم من که به این پولها اعتقاد ندارم ... این بار که دندونم درد گرفت میتونم بیام پولش رو از شما بگیرم ... به هر حال این من نیستم که دارم شعار مرگ بر آمریکا سر میدم و این شما هستین که میرین و شعار مرگ بر آمریکا سر میدین ...

خوب حداقل نتایج کارهاتون رو هم بپذیرین ... اینجوری نباشه که مثله یه بچه شیطون باشین که اینور و اونور میره فحش و دری وری میده و خانواده اش رو همش شرمنده میکنه ..
واقعا خسته شدیم ... چقدر تاوان شما انقلابی ها رو بدیم .

حداقل تاوان کارهاتون رو هم قبول کنین .

مسلم;990140 نوشت:
آنچه مهم است بحث منفعت است، می تواند این منفعت اقتصادی بوده و پول فروش سلاح باشد، می تواند این منفعت یک منفعت امنیتی باشد، واصلا می تواند یک منفعت اخروی باشد
ثانیا: اینکه از رابطه خوب با آمریکا و اروپا به دنبال امنیت هستید خب نشان میدهد ما در خصوص مبانی فکری با هم خیلی اختلاف داریم، اگر کسی پیرو مکتب حسین(ع) باشد زیر بار چنین امنیتی نمیرود...!
ظاهر سخنانتان نشان میدهد مبنای شما این است که میتوان برای امنیت چشم به روی ظلم مستکبرین بست، میتوان منفعلانه تسلیم شد و امنیت به دست آورد، می شود در برابر آنچه که زورگویان میگویند سکوت کرد و اطاعت امر کرد و به امنیت رسید...؛ بله میشود اما اُف به این امنیت...!

سلام
خیلی با این فرمایشات شما موافق نیستم.
شما اگر با آمریکا و اذنابش صلح و سازش هم بکنید از امنیت خبری نیست . اصلا امنیتی وجود نداره. مگه صدام نبود که در زمینه تامین رضایت آمریکا و نیروهای تحت امرش در سازمان ملل و ...به هر سازی رقصید،هرجا رو خواستند ببینند،گفت برید،آخرش ادعا کردند عراق سلاح کشتار جمعی داره و عراق رو اشغال نظامی کردند . اساسا امنیتی برای غیر خودشون نمی شناسند.حرف زیاده.
از خواندن صحبتهای آقای محسن خیلی متاسف شدم،البته نظرات هر کسی به خودش مربوطه اما عمیقا رنج میبرم از اینکه تحلیل مردم از عملکردهای مختلف دشمن، شناختشون از دشمن ، دیدگاهشون برای تعامل با او، تا این حد غیر عمیق ، غیر واقعی، تاثیرپذیرفته از رسانه های ماموریت دار و بی اعتماد به خودیهاست. و بیشترین تاسف از عدم شناخت صحیح عواقب تعاملات با دشمن داناست .(مصداق تام و واضحش :برجام نکبت و ننگین) امیدوارم در یک بحث آزاد به جناب محسن برنخورد . برادر چطور واقعا چطور میتنونید فکر کنید که با صحبت و تعامل و مذاکره با آمریکا ما میتونیم به امنیت دست پیدا کنیم .شما زمانی خواهید فهمید که مذاکرات فقط وسیله ای برای جدا کردن تدریجی شما از قدرت دفاعی شما بوده تا تضعیف شوید و بعد حمله نظامی صورت بگیرد که دیگر بسیار دیر شده و نیمه شب با لگد درب منزل شما را شکسته با اسلحه بالای سر شما و خانواده تان آمده اند . بیداری زیر لگد دشمن،بسیار درد آور است چون دیگر کاری از کسی بر نمی آید.
من اگر دشمن دانایی باشم روی سرمایه های دشمنم کار میکنم :باور پذیری مردم، بی اعتماد ساختن آنها نسبت به دلسوزانشان،آدرس غلط دادن ،باوراندن اینکه مگر هسته ای چقدر ارزش دارد - تا بدهند برود- ،موشکی چقدر ارزش دارد-تا بدهند برود- و ..... .
من به خانواده خودم هم توصیه میکنم که برای خبرهایی که می شنوید تحلیل درست داشته باشید . نگذارید ذهن و تحلیل شما را دیگران مدیریت کنند و بجای شما فکر کنند و برای اینده شما و نسلهای بعد این کشور،تصمیم بگیرند.
مشکلات امروز کشور ما حاصل سه عامل اصلی است :
برنامه ریزی دقیق دشمن برای ما
نفوذ عوامل دشمن که مانند اسب ترووا در جایگاههای شناخته شده و دقیق - نه لزوما مهم و کلان - مشغول فعالیت هستند.
بی کفایتی ،سستی ، اشرافیگری و فساد مالی افسارگسیخته در جایگاههای مهم مسئولیتی -منظورم همه نیستند-

شما امیر المومنین (علیه السلام) را در صدر حکومت اسلامی بگذار ، مالک اشتر را فرمانده ارتش کن،بیت المال را دست پاکدستی مانند امیر المومنین بده،(حاکم پاک،دست پاک،عدالت برقرار،نیروها،شجاع،به غزه و لبنان و سوریه و عراق و افغانستان و ... هم کمک مالی نمیکنند)اما اگر مردم بی تحلیل و زودباور و بی اعتماد به دلسوزانشان ، مردمی که گوششان فقط به صدای غیر خودی است و تابع حاکمشان نیستند، داشته باشید، و دشمن دانایی چون معاویه و عمروعاص،نبردهای برده را هم واگذار خواهید کرد . مشکل ما روی زمین گذاشتن فرمایشات مکرر و راهبردی مقام معظم رهبری است که راه نجات این کشور از تمامی این ورطه ها را دائما گوشزد میکنند اما کو گوش شنوا و کو دست درکار و کو تابع دلسوز.
امیدوارم عرایض بنده را من باب مخالفت محض تلقی نکنید .
تماما ناصحانه و مشفقانه بود

مبنای 2;990142 نوشت:
واقعا خسته شدیم ... چقدر تاوان شما انقلابی ها رو بدیم .

خواهر بزرگوار شما دغدغه نداشته باشید که تاوان کسی را بدهید .
فعلا کل مملکت دارند تاوان انتخاب غلط و غیر اصولی شما را میدهند .چاره ای هم نیست :با روحانی تا 1400 باید همه تحمل کنند و بدهکار شما باشند.
موضوع قفل شده است