چند نکته طلایی برای عروس خانم ها!

تب‌های اولیه

7 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چند نکته طلایی برای عروس خانم ها!


معمولا عروس خانم ها وقتی وارد زندگی جدید با همسر محبوبشان می شوند، دوست دارند با مادر شوهرشان رابطه صحیحی را داشته باشند و تنشی بوجود نیاد و آرامش زندگی را تجربه کنند!
به نظر می رسد رعایت این نکات مفید خواهد شد.
1.کنترل خشم
با توجه به اینکه خشم می تواند کل روابطها را به هم بزند و کنترل آن در بهبود روابطها و ادامه آن خیلی ضروری است!!
پس بهتر است؛ عروس خانم اول به روشها و شگردهای کنترل خشم مسلط باشد تا اینکه بتواند در مواقع بروز اختلاف وعصبانیت خویشتن داری کند! ( بتواند بر خود مسلط شود، انصافا کنترل هیجان خشم تمرین می خواهد، ولی شدنی است!)
این امرمیسر نمی شود مگردر صورتی که فرد اول خود را بشناسد ونسبت به نقاط ضعف و قوت خود آگاهی داشته باشد به عنوان مثال اگر فرد زود رنجی است و نسبت به مسائل کوچک زود واکنش نشان میدهد باید ابتدا از حساسیت خود نسبت به مسائل غیر مهم بکاهد و این مشکل خود را درمان نماید.
در مرحله بعد باید نسبت به خانواده همسرش شناخت کامل داشته باشد و نسبت به حساسیت ها و خط قرمزهای آنها محتاطانه عمل کند و در اعمال خود سعی کند حدود و قوانین شخصی آنان را رعایت نماید
ولی در هر صورت اگر باز رعایت تمام موارد با اختلافی پیش آمد عروس سعی کند با کمال احترام و ادب نظر خود را در مورد مسئله پیش امده مطرح نماید و هرگز صدای خود را بلند نکند و البته سعی کند قبل از شدت گرفتن اختلاف بحث را پایان دهد.
در این مواقع دفاع، اگر به خود مسلط شود و با آرامش کامل و بدون استرس و اضطراب، سخن با نهایت ادب بیان شود،( عروس خانم) یک فرد سنگین تر و موجه شناخته خواهد شد.
ملاحضه حساسیت ها و لحن کلام و رعایت ادب و احترام نسبت به طرف مقابل خیلی مهم می باشد.
( قهر کردن، قطع رابطه، مشاجره های بسیار بی ادبانه و ... منطق ادامه زندگی نیست!!)

[=arial]۲.کنترل رفت و آمد
بهتر است عروس خانم با همسر خود نسبت به رفت و آمد به خانواده همسرش به توافق برسند و با مشورت و در نظر گرفتن بعضی شرایط و حد و حدود ها زمان مشخصی را برای رفت و آمد تعیین کنند و سعی کنند که در این مورد به افراط و تفریط نیافتند( به عنوان مثال: آخر هفته ها را برای دیدن و حضور در جمع آنها در نظر بگیرند).
بهتر است عروس خانم وقتی در کنار خانواده همسر خود است بیشتر اوقات خود را در کنار مادر شوهر خود بگذراند تا هم در کارها به او کمک کرده باشد و هم با نزدیکتر شدن به اوبتواند شناخت بیشتری نسبت به مادر شوهرش بدست آورد، چرا که شناخت بیشتر باعث خواهد شد با روحیات او آشنا شود و بداند که چه چیزهایی اورا خوشحال و چه چیزهایی او را ناراحت میکند و با رعایت این مسائل بیشتر در دل مادر شوهر که قلب خانواده همسر است جا باز میکند.
البته ناگفته نماند که نباید این روابط و حضور و کمک کردن طوری باشد که منجر به ایجاد توقع بیش از حد گردد؛ چرا که اگر این روابط جنبه ی افراطی بخود بگیرد تبدیل به وظیفه خواهد شد و خود به نوعی مشکل آفرین خواهد بود و به جای اینکه باعث ایجاد علقه و رابطه صحیح گردد، نتایج منفی به بار خواهد آورد.

[=arial]3. عدم دخالت در مسائل خانوادگی همسر
بهتر است عروس خانم در مسائل و اختلافات و بحث های خانوادگی و خصوصی خانواده همسر خود دخالت نکند و تا زمانی که از او نظر خواهی نکرده اند اظهار نظر نکند. کمترین اثر دخالت در خانواده همسر این است که آنها هم به خود اجازه خواهند داد در مسائل خصوصی و خانوادگی شما دخالت کنند، به هر تقدیر عروس خانم بهتر است ازاهرم سکوت استفاده کرده و سریع وارد مرحله اظهار نظر و جر و بحث نگردد.
حتی زمانی که مخالف با قضیه ای بود بهتر است با عدم تایید خود مخالفت خود را ابراز کند به عنوان مثال وقتی خواستگاری برای خواهر شوهرش آمده و از عروس خانواده نظر خواهی میشود می تواند بگوید" هرطور خودتان صلاح میدانید "
نه اینکه وسریعا احساساتی و خودمانی شود و اظهار نظر کند و مسائلی را بیان کند که در ادامه منشا مشکلات بگردد.
البته در برخی از مواقع اگر موضوع حساس بوده و لازم است مخالف انجام بگیرد، می تواند نظر خود را از طریق همسرش به صورت غیر مستقیم به آنها برساند.
به هر حال ساکت و باوقار بودن همیشه باعث جذابیت و احترام بیشتر میشود.

[=arial]۴.هوای شوهرش را در حضور خانواده همسرش داشته باشد[=arial]
بهتر است زمانی که زوجین در میان خانواده همسرش حضور میابند عروس خانم نسبت به شوهر خود احترام زیادی قائل باشد واین ارزش و احترام را بارفتارش به حانواده همسر خود ثابت کند و اجازه ندهد خانواده همسرش متوجه کوچکترین اختلاف آنها شوند؛ مثلا حتی اگر کوچکترین مورد ازار دهنده در رفتار شوهرش وجود دارد نباید آن را در میان خانواده شوهرش بروز دهد چرا که با این کار زمینه دخالت آنها را در میان مسائل خانوادگی و خصوصی خودش فراهم میکند پس بهتر است عروس خانم همواره احترام همسر خود را حفظ کند؛ مثلا وقتی همسرش وارد اتاق میشود به احترام او بلند شود یا سر سفره قبل از او غدا نکشد ویا اورا با پیشوند آقا خطاب کند و.....
این کار باعث میشود که هم خیال خانواده ی شوهرس از بابت اینکه پسرشان در میان زن و فرزندش ارزش و جایگاه خاصی دارد راحت شود وهم اینکه خانواده شوهر اورا که فرد غرببه ای هست را راحت تر در میان خانواده خود قبول کنند و احساس صمیمیت بیشتری داشته باشند.
[=arial]

[=arial]۵.عدم ایجاد فاصله بین شوهر و خانواده اش
عروس خانم بهتر است به جای اینکه نسبت به رفتار و صمیمیت همسرش با خانواده اش حساسیت نشان دهد . خودش هم به خانواده همسرش نزدیک شود و با آنها صمیمی تر باشد و فاصله نگیرد چرا که ممکن است گاهی اوقات نیاز داشته باشد تا از طریق والدین و خانواده همسرش بر بعضی رفتارهای شوهرش تاًیر بگذارد.
از طرفی هم اگر اقا ببیند همسرش گارد نگرفته و با خانوا ده اش خوب صمیمی هست و مشکلی ندارد با آرامش بیشتری جذب عروس خانم میشود در واقع دیگر دو جبهه خانواده شوهر و خود عروس ایجاد نمیشود بلکه عروس در کنار همسرش( نه مقابل همسرش ) به عنوان یک خانواده با صلح و آرامش بیشتری زندگی میکنند.
در این ارتباطات سعی کند اختلافی پیس نیاد و اگر هم مسئله ای پیش آمد سریعا موضوع گیری نکند و همسر خود را وادار نکند که بین او و خانواده اش یکی را انتخاب کند چرا که در این صورت بازنده اصلی عروس خانم خواهد بود چرا که شاید بتواند چند صباحی همسرش را متقاعد کند ولی در آخر مسلما اگر قرار باشد بین او خانواده اش یکی را انتخاب کند، خانواده اش را انتخاب خواهد کرد.
و اگر صمیمیت ایجاد نمیشه، می توان رابطه را به طور مسالمت آمیز و با رعایت حد و حدودها بدون هیچ مشکلی ادامه داد منتها مدیریت شده!!!

[=arial]
۶
[=arial]. حد و مرز احترام و صمیمیت را نگه دارید
عروس خانم محترم همیشه باید به خاطر داشته باشد که مادر شوهر او از و مسن تر وبزرگتر است و هم سن و سال او نیست پس همواره باید احترام او راحفظ کند و در شوخی صمیمیت حد و مرز خاصی را تعیین کند یعنی با او نه رفتار خیلی سرد و غیر محترمانه داشته باشد و نه رفتار خیلی سبک و صمیمی؛ بلکه باید همیشه متعادل رفتار کرد یعنی مثلا نه بخاطر بعضی رفتار ناراحت کننده مادر شوهرش قطع رابطه کند چرا که قطع رابطه هنر نیست، بلکه هنر اصلی حفظ رابطه هست و اگر کدورتی هست بهتر است به صورت غیر مستقیم بیان شود مثلا با واسطه همسر و....
ونه اینکه آنقدر صمیمی سد که با او همان شوخی هایی را کرد که با دوستان یا خانواده خود میکند بلکه با رعایت تعادل و احترام متقابل سعی شود که برای خانواده همسرش جذاب و دوست داشتنی و فرد محترمی باشد .
چرا که همه میدانند کسی احترام میگذارد که خود محترم است و اگر کسی دنبال احترام باشد باید خود اول احترام بگذارد، وقتی برای مادر شوهر ثابت شود که عروس و خانواده اش انسانهای محترمی هستند خیالشان از بابت خوشبختی فرزندشان راحتر خواهد شد و عروس را بیشتر تجلیل خواهند کرد.
[=arial]

[="Tahoma"][="Black"][=13]

[=114][=arial]مادرشوهر:به زنت بگو وقتی میاد مهمونی طلاها شو بندازه

مادر زن:شوهرت رفت ماموریت نمیتونست یه جعبه گز بیاره؟

مادرشوهر:طبقه بالا رو واسه تون آماده کردیم بیایید همینجا دور هم باشیم

مادرزن:تو تک دختری باید تو کوچه خودمون برات خونه بگیرند دلتنگت نشم

مادرشوهر:زنت غذا مذا بلده یا هرشب رستورانید؟

مادرزن:بهت پول میده خرجت میکنه یا نه؟

مادر شوهر:امسال عید بیایید با ما بریم سفر دیدن اقوام

مادرزن:بابات بلیط گرفته براتون باهم بریم مشهد

مادرشوهر:ما رسم و رسوم های قدیمی مثه پاتختی و ...نداریم اینا از مد افتاده

مادرزن:بهشون گفتی برات شب عیدی بیارند ما آبرو داریمااااا

مادر شوهر ☺️
مادرزن