جمع بندی چرا هر 17 روز یک پیامبر؟

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چرا هر 17 روز یک پیامبر؟

سلام
یکی از دوستانم در یکی از شبکه های اجتماعی این مطلب رو نوشته:آیا درست گفته؟
اگه درست گفته چرا خدا این کار رو کرده؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد عماد

سؤال:
چرا خداوند هر 17 روز یک پیامبر فرستاده است؟

پاسخ:
بله از زمان حضرت آدم (علیه السلام) تا کنون حدودا 7500سال می گذرد و تعداد پیامبران نیز 124000 پیامبر بوده است.
تا این جا حرف شما درست است؛ اما نتیجه‌گیری شما اشتباه است؛ چون فکر می‌کنید یک پیامبر باید از دنیا برود تا پیامبر دیگری مبعوث شود و این اشتباه است؛ زیرا گاهی در یک زمان پیامبران متعددی زندگی می‌کردند. به عنوان مثال، در قران آمده است که حضرت ابراهیم و حضرت لوط هر دو پیامبر بودند و در یک زمان بودند. حضرت موسی و هارون و شیعب هر سه پیامبر بودند و در یک زمان بودند. حضرت زکریا و یحیی و عیسی هر سه پیامبر بودند و در یک زمان بودند. و ......
پس اشتباه در این است که شما فکر کرده‌اید مسأله پیامبری، مثل مسأله امامت است که یک امام باید شهید بشود تا امام بعدی بار امامت را بدوش بکشد. پیامبران این گونه نبوده‌اند گاهی چند صد پیامبر در یک زمان زندگی می‌کردند. گاهی پیامبری رسالتش جهانی بود و گاهی پیامبری دایره تبلیغش منحصر به یک روستا یا شهر یا قبیله بود. پیامبر قوم عاد و پیامبر قوم ثمود این گونه بودند.
سیّدالشّهدا (علیه السّلام) از مکّه به سوی کربلا عزم رحیل نمود، در پاسخ سرزنش کننده‌ای چنین فرمود: «از نشانه‌های فرومایگی دنیا در پیشگاه خدا آن است که سر یحیی بن زکریّا برای زنی بدکاره از بدکارگان بنی اسرائیل پیشکش برده شد.» و فرمود: «بر بنی اسرائیل زمانی گذشت که از طلوع فجر تا طلوع شمس هفتاد پیامبر را می‌کشتند، آنگاه در بازارهایشان به خرید و فروش می‌‏نشستند. (1)

منبع:
1. موسوعة کلمات الامام الحسین (علیه السلام)، ص 325.

در امان خداوند امین باشید.

موضوع قفل شده است