جمع بندی نوجوانی که قصد ازدواج دارم

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
نوجوانی که قصد ازدواج دارم

سلام به همه

من یه پسر نوجوان ۱۵ ساله هستم که به تازگی علاقه مند به یه دختر مذهبی شدم. و الانم در حال حاضر کلاس نهم هستم و البته که خودم پسر مذهبی هستم ولی نمیدونم چیجوری به اون دختر ابراز علاقه کنم یا اصلا خودم رو بشناسونم بهش. تنها رابط و واسطه ای هم که دارم یه دوستم هست که این دختری که من علاقه بهش دارم میشه دختر مسئول هیئت دوستم که همچین واسطه قوی ای نیست ولی به هر حال تنها راه من به ایشون دوستم هست. حالا میخواستم بدونم کسی میتونه در این رابطه به من کمک کنه؟؟؟

با نام و یاد دوست

 

 

 

 

کارشناس بحث: استاد صابر

جمع بندی:

سؤال:

پسری ۱۵ ساله هستم که به تازگی علاقه مند به یک دختر مذهبی شده ام و در حال حاضر کلاس نهم هستم و خودم هم پسر مذهبی هستم ولی نمی دانم چطور به آن دختر ابراز علاقه کنم یا اصلا خودم را بشناسانم به او.  تنها رابط و واسطه هم دوستم هست که او دختر مسئول هیئتی است که دوستم در آن است. لطفا راهنمایی نمایید.

 

پاسخ:

قبل از هر چیز لازم است عرض کنیم ابراز علاقه توسط شما با چه هدفی دنبال می شود؟ آیا در این سن قصد ازدواج دارید؟ چرا اگر علاقة او را به خود جلب کنید، آرامش می گیرید؟

برادر عزیز! از دیدگاه اسلام بهترین زمان برای ازدواج ابتدای جوانی است و زمانی که فرد توانایی اداره خانواده را از لحاظ مادی، مدیریتی و... را داشت باید برای فراهم کردن مقدمات ازدواج خود اقدام کند. مهمترين معيار براي ازدواج احساس آمادگي و توان اداره زندگي است. احساس احتياج به شريک در زندگي ، توان پذيرفتن مسئوليت يک يا چند نفر در قالب خانواده ، توان عشق ورزيدن به همسر و فرزند و تامين ساير نيازهاي اعضاي خانواده معيارهاي اصلي اقدام به ازدواج هستند. حال شما کدامیک از این موارد را دارا هستید؟

البته نمى‏ توان بصورت قطعى سن معينى را بيان نمود ولى معمولاً دختران بين سنين 17 تا 22 سالگي اقدام به ازدواج مي كنند و سن مناسب ازدواج برای پسران 20 تا 24 سال می باشد. البته كسانى هم زودتر و يا برخي ديرتر به ازدواج اقدام مي كنند امّا به هر حال توصيه شده است هر چه زودتر دختران و پسران مجرد ازدواج كنند و و در صورت مهیا بودن شرایط ازدواج نموده و منتظر سنين 22 به بالا نشوند كه آفات زیادی دارد.

البته از طرفی نباید دچار آسیب ازدواج در سنین خیلی پایین شویم. زیرا این شروع یک زندگی نافرجام و نپخته است.

به هر حال به نظر می رسد هنوز آمادگی ازدواج را ندارید، بنابراین ابراز علاقه توسط شما نیز توجیهی ندارد و بهتر است به جای تمرکز بر چنین موضوعی ذهن خود را بیشتر بر درس متمرکز سازید و در صورت امکان این علاقه را نیز فراموش نمایید.

موضوع قفل شده است