جمع بندی نداشتن خواستگار

تب‌های اولیه

46 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
نداشتن خواستگار

سلام
دختری حدودا 20 ساله هستم ولی هیچ خواستگاری ندارم
حدود سه سال پیش پسر همسایه مان که خیلی هم با ایمان بود سه بار به خواستگاری من آمد ولی من چون از قیافه اش خوشم نیامد هربار به او جواب نه دادم با این که او الان ازدواج کرده ولی می ترسم آه او مرا گرفته باشد که اکنون هیچ خواستگاری ندارم
تاقبل از کنکور چند تایی بودند ولی من چون می خواستم درس بخوانم همه را رد کردم ولی اکنون هیچی ندارم باید چه کار کنم؟
من صورتم را اصلاح نکرده ام میشود دلیلش این باشد؟
وقتی دوستانم درباره خواستگار هایشان حرف میزنند من خیلی ناراحت می شوم واز خدا می خواهم که آنها در این مورد چیزی از من نپرسند

width: 700 align: center

[TD="align: center"]با نام و یاد دوست

[/TD]

[TD="align: center"][/TD]


کارشناس بحث: استاد همدل

[TD][/TD]

خوشبختانه در سن و سالی که شما قرار دارید در ابتدای فصل ازدواج قرار دارید و برای ازدواج شما اصلاً و ابداً دیر نیست و با موقعیتی که خواهید داشت، طبیعتاً خواستگاران بسیاری خواهید داشت؛ بنابراین هیچ جای نگرانی نیست و شما در آینده ‌ای نزدیک ازدواج خواهید نمود.

نباید در این خصوص عجله نمایید، خودتان را با دیگران مقایسه کنید و یا از جور نشدن جریان ازدواج‌تان ترس و هراس و استرس داشته باشید.

باتوجه به افزایش سن ازدواج در جامعه دختری در سن شما اصلاً وقت ازدواجش دیر نشده است؛ چون بسیاری از دختران و پسران ترجیح می‌دهند در سنین بالاتر ازدواج کنند.

البته راهکارهایی وجود دارد که شما می توانید با استفاده از آنها زمینه ازدواج بهنگام تان را فراهم کنید و ازدواج موفق و پایداری را برای خویش در آینده رقم بزنید که در پُست های بعدی بدان اشاره خواهم کرد.

سلام موضوع پربازدیدی شده استاد بزرگوار

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (4 کاربران و 2 مهمان ها)


 • فریال*,
 • همدل,
 • الرحیل+,
 • او خـواهـد آمـد*
ادامه را بفرمایید که مشتاق شنیدن و خواندن هستیم:-h@};-

الان سیلی از پیشنهادات خاستگاری به پست شخصیت ارسال میشه.

سلام و خسته نباشید
ببخشید ولی به نظر بنده خیلی زوده تو این سن منتظر ازدواج اصلا معنی نمیده اونم دورانی که بیست سال رو اصلا هیچ میدونن برای سن ازوداج....استرس این رو دارین به دوستاتون چه جوابی بدین و اینا اصلا نباید تو فکر شما باشه یعنی چی مگه این مسئله رقابت و جنگ و شوخی باید باشه که حتما باید جوابی بدین تا سرافراز بشین و یا...اصلا این فکرا زشته زندگی شما به خودتون ربط داره و خیلی قشنگ اگه گفتن دوستانتون باید خیلی راحت و با اعتماد به نفس بگین نه هنوز....اگه چیزی گفتند بدونین که اون ها زندگی رو به شوخی گرفتن و مثل شما معنی واقعی این سوالا و حرفارو نفهمیدن و اینکه نباید گفته بشه چون ممکنه یک نفر بین جمع سختش باشه....موفق باشین

زهرا ف;1015191 نوشت:
می ترسم آه او مرا گرفته باشد که اکنون هیچ خواستگاری ندارم

سلام
پس با این حساب باید هر خواستگاری برای هر دختری رفت آن دختر بلافاصله و بدون فکر قبول کند چون اگر قبول نکند آه آن پسر او را می‌گیرد!
خواهر گرامی این تفکر مال مادربزرگ مرحوم من که نه، مال مادربزرگ ایشان بوده. از شما خانم امروزی و عاقل، این نوع نگاه واقعاً بعید است

زهرا ف;1015191 نوشت:
من صورتم را اصلاح نکرده ام میشود دلیلش این باشد؟

خواستگاری که بخاطر اصلاح صورت شما به خواستگاریتان بیاید، باید هر روز منتظر باشید که او را با دختر دیگری ببینید!
البته زیبایی مهم است ولی ازدواج خیلی گسترده‌تر و پیچیده‌تر از یک اصلاح صورت است

زهرا ف;1015191 نوشت:
وقتی دوستانم درباره خواستگار هایشان حرف میزنند من خیلی ناراحت می شوم

خانمی را می‌شناسم که هر وقت صحبت خواستگار می‌شد می‌گفت:
"من خواستگار زیاد دارم اما جواب رد می‌دم چون شوهر من باید چهرش مثل لئوناردو دیکاپریو و اندامش مثل برد پیت باشه"
آخرش هم با کسی هم ازدواج کرد که انصافاً شبیه هنرپیشه‌ها بود! چهرش شبیه حمید لولایی و اندامش شبیه مهران غفوریان بود :Khandidan!:

از خودتان بپرسید اگر آنطور که دوستانتان می‌گویند خواستگاران خوب و زیادی دارند، پس چرا تا حالا شوهر نکرده‌اند؟ happy
مطمئن باشید که یا اصلاً خواستگار چندانی ندارند و فقط دارند کلاس می‌گذارند، یا اینکه خواستگارهایشان به درد بخور نبوده‌اند
شما هم بجای اینکه خود را درگیر این حرفها کنید، سعی کنید به پیشرفت در زندگی دست پیدا کنید، خواستگار شما خودش در زمان مناسب پیدایش می‌شود :ok:

زهرا ف;1015191 نوشت:
می ترسم آه او مرا گرفته باشد


این را بدانید که شما در انتخاب همسر از اراده و اختیار خدادادی برخوردارید، بنابراین می توانید به هر دلیلی از ازدواج با خواستگارتان به هر دلیلی صرف نظر کنید و با وی ازدواج نکنید و به جای او با دیگری ازدواج کنید؛ البته ممکن است خواستگارتان و خانواده اش از پاسخ منفی شما مقداری ناراحت شوند، اما ناراحتی آنها نباید باعث شود که شما از پاسخ دادن به آنها خودداری کنید و یا شما نیز متقابلاً ناراحت شوید. در فرایند خواستگاری این گونه چیزها تا حدود زیادی طبیعی است.

صرف اینکه شما خواستگار داشته اید و خواستگارتان به شما علاقه مند بوده و چندین بار به خواستگاری تان آمده تعهدی را در پی ندارد و حتماً الزامی وجود ندارد که شما با او ازدواج کنید؛ بنابراین ناراحتی او ربطی به شما ندارد و شما مقصر نیستید. همان طور که گفتیم این گونه مسائل در فرایند خواستگاری پذیرفته شده است.

زهرا ف;1015191 نوشت:
وقتی دوستانم درباره خواستگار هایشان حرف میزنند من خیلی ناراحت می شوم واز خدا می خواهم که آنها در این مورد چیزی از من نپرسند


این نکته را هم در نظر بگیرید که زود ازدواج کردن و یا داشتن خواستگاران زیاد دلیل بر خوشبختی و شادکامی در زندگی نیست.
اگر در زندگی بسیاری از اطرافیان، همسایگان و یا دوستان تان و یا کسانی که خواستگاران بسیاری داشته اند و یا زود ازدواج کرده اند ـ به خصوص در مواردی که آشنایی ها از طریق دوستی و ارتباطات غیر مشروع انجام گرفته باشد ـ خوب دقت و تأمل کنید، در بسیاری از موارد متوجه می شوید که کثرت خواستگاران و یا زود ازدواج کردن به صلاح دختر و زندگی اش نبوده است و در واقع شرّی بوده که به دنبال عدم رعایت اصول اخلاقی، مبانی ارزشی و بی توجهی به عفت و عفاف گریبانگیر فرد گردیده و مدت ها ذائقه زندگی مشترک دختر و خانواده های دو طرف را تلخ ساخته و گرفتاری ها و اختلافات گسترده ای را به وجود آورده است.
به قول معروف:
«جوجه را باید آخر پاییز شمرد»
بنابراین، زود ازدواج کردن و داشتن خواستگاران متعدد به هیچ وجه دلیل بر موفقیت، پایداری و شادکامی ازدواج نیست و شما هرگز نباید خودتان را با موقعیت دیگران مقایسه کنید.


علل تأخیر ازدواج دختران و نداشتن خواستگار

معمولاً، علل تأخیر ازدواج دختران و نداشتن خواستگار یک از موارد زیر است:


 1. نازیبایی ظاهری


 1. فقر و نداری خانواده


 1. کم سوادی و طبقه پایین فرهنگی


 1. موقعیت و منزلت پایین خانواده در جامعه و احیاناً بی اعتباری و بد نامی پدر یا مادر یا برادر و خواهر و...


 1. از دست دادن فرصت های مناسب، به علل های مختلف همچون: ادامه تحصیل، ترس از شکست در ازدواج، دست و پا گیر بودن ازدواج و ترس از محدود شدن آزادی، سخت گیری والدین در امر موافقت با ازدواج، وجود دختران قبلی در خانواده، آماده نبودن خانواده، آداب و رسوم سنگین و دست و پا گیر ازدواج، داشتن معیارهای غیر واقعی و کمال گرایانه و...


 1. ناشناخته بودن دختران(1)

پی نوشت:

 1. ر.ک: دوسری، عبدالله، دختران را دریابید: بررسی عوامل تاخیر در ازدواج دختران جوان در جوامع نوین، ترجمۀ عبدالعزیز صفرزهی، زاهدان: ندوی، 1396؛ رهبر، زینب، همسان همسری و تأخیر در ازدواج دختران، تهران: شاپرک سرخ، 1395.

موضوع قفل شده است