نام زيبا و ديباي او دل‌ها را تسخير و جان‌ها را تطهير مي‌كند ... «حکمت وجودی انبیاء»

تب‌های اولیه

13 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
نام زيبا و ديباي او دل‌ها را تسخير و جان‌ها را تطهير مي‌كند ... «حکمت وجودی انبیاء»

با سلام و عرض ادب و احترام خدمت سوگواران و عزاداران عزیز اسک دین

«پيامبر مكرم اسلام (صلی الله علیه وآله) نقطه عطفي است كه آغاز خلقت را به انجام آفرينش متصل مي‌كند. نام زيبا و ديباي او دل‌ها را تسخير و جان‌ها را تطهير مي‌كند. جايگاه ممتاز «حبيب الله» نسبت به ساير انبيا (عليهم‌السلام) جدا بوده، بلكه همگان در سايه قرب او به قرب حق مقرب‌اند».


در ایّام رحلت جانگداز نبی مکرم اسلام (صلی الله علیه وآله) هستیم، چه زیباست که در کنار بر پایی مجالس عزاداری، در اهداف و حکمت وجودی نبی مکرم نیز تأمّلی داشته باشیم و در جهت کشف اهداف وجودی آن حضرت قدم برداریم:

برای اهداف حاکمیت انبیای الهی دو هدف می توان قائل شد:

1.هدف میانی
خداوند سبحان هدف میانی را در سوره مبارکه حدید تشریح فرمود: «لَقَدْ أرسَلْنَا رُسُلَنا بِالبَیِّناتْ وَ أنْزَلْنا مَعَهُمُ الکِتابَ وَالمِیزان‏ْ لِیَقُومَ النّاسُ بِالقِسْط» (حدید/25). فرمود: همه انبیاء آمدند، با کتاب الهی حرکت کردند، با قانون خدائی با مردم سخن گفتند. برای روشن شدن اذهان گذشته از برهان، معجزه را ارائه کرده‌اند تا جامعه به قسط و عدل راه یابد. لِیَقُومَ النّاسُ بِالقِسْط. این هدف، هدف متوسط است. یعنی آدم خوب شدن، عادل شدن نیمی از راه است.

2. هدف نهایی: (نیمه دیگر راه)
بصیرت و روشنائی در انسان‌ها، هدف نهائی انبیاء
خداوند سبحان آن هدف والا و نِهائی را در سوره مبارکه ابراهیم تشریح کرد. فرمود: «الر. کِتابٌ اَنزَلْناهُ إلِیکْ لِتُخْرِجَ النّاسَ مِنَ الظُّلماتِ إلَی النُّورِ بِإذْنِ رَبِّهِمْ إلی صِراطِ العَزیزِ الحَمید» (ابراهیم/1). فرمود: ما قرآن را به تو دادیم تا مردم را نورانی کنی. نورانی شدن مردم آن است که جامعه و محیط انسانی در روشن شدن نه تنها نیازی به برق ندارد، نیازی هم به آفتاب و ماه ندارد. بلکه نیازی به چشم هم ندارد ! او چشم را می بندد و می بیند. آنچه را نادیدنی است، آن بیند !
آنکه نظیر حارثه بن مالک می گوید: کَأنّی أنظُرُ إلی عَرشِ الرَّحمنِ بارِزاً. من به جایی رسیدم که گویا عرش خدا را می بینم. این هدف نِهائی انبیاء است که انسان را به جایی برساند که از غیب به اذن خدا برخوردار باشد، از گذشته دور و نزدیک مستحضر باشد، از آینده دور و نزدیک با خبر باشد و قرآن این راه را فراسوی ما نصب کرد، ما را تشویق کرد. فرمود: عدّه ای دیدند، شما نگاه کنید، شاید بینید و اگر اهل نظر بودید، کم کم اهل بصر خواهید شد. شما می یابید و می بینید که گناه سمّ است و شعله است.

خوشحال می شویم در این زمینه از فرمایشات دوستان ارجمند نیز بهره ببریم ...

التماس دعا

[h=3] سخنان علی علیه السلام در سوگ پیامبر صلی الله علیه و آله وسلم
[/h]نقل کرده اند وقتی علی علیه السلام بر طبق وصیت پیامبر صلی الله علیه و آله وسلم پس از رحلت آن حضرت مشغول غسل و کفن رسول خدا صلی الله علیه و آله وسلم شدند، در حالی که اشک از دیدگانشان جاری بود با این جمله ها درد فراق پیامبر را تسکین می بخشید: «پدر و مادرم فدای تو ای رسول خدا! با مرگ تو رشته ای بریده شد که جز در مرگ تو چنان گسستنی دیده نشده است. با مرگ تو رشته پیامبری و فرود آمدن پیام های آسمانی از هم گسست. مصیبت رحلت تو دیگر مصیبت دیدگان را به شکیبایی وا داشت و همگان را در مصیبت تو یکسان عزادار کرد. اگر تو خود ما را به شکیبایی امر نمی کردی، آن قدر اشک می ریختیم که اشک دیدگان با گریستن بر تو پایان پذیرد، با این همه، دردِ جان کاهِ فراق تو همیشه با ما خواهد بود و این اندوه هرگز از ما جدا نخواهد شد و صدالبته که این در مقابل عظمت مصیبت فقدان تو امر ناچیزی است. اما چه می شود کرد؟ نه امکان بازگرداندن دوباره زندگی میسر است و نه می توان مانع وقوع مرگ شد.

فرارسيدن ايام سالگرد وفات حضرت محمد مصطفی(ص) و شهادت مظلومانه سبط اکبر پيامبر، امام حسن مجتبی(ع) و شهادت غريبانه هشتمين پيشوای معصوم، حضرت امام علی بن موسی الرضا(ع)، بر تمامی مسلمان تسليت باد.

پيامبر صلي الله عليه و آله :
يُؤْتى بِأَحَدٍ يَوْمَ القيامَةِ يوقَفُ بَيْنَ يَدَىِ اللّه ِ وَيُدْفَعُ إِلَيْهِ كِتابُهُ فَلايَرىحَسَناتِهِ فَيَقولُ: إِلهى، لَيْسَ هذا كِتابى فَإِنّى لاأَرى فيها طاعَتى؟! فَيُقالُ لَهُ: إِنَّ رَبَّكَلايَضِلُّ وَلايَنْسى ذَهَبَ عَمَلُكَ بِاغْتيابِ النّاسِ ثُمَّ يُؤْتى بِآخَرَ وَيُدْفَعُ إِلَيْهِ كِتابُهُ فَيَرىفيهِ طاعاتٍ كَثيرَةً فَيَقولُ: إِلهى ما هذا كِتابى فَإِنّى ما عَمِلْتُ هذِهِ الطّاعاتِ فَيُقالُ: لأَِنَّفُلانا اغْتابَكَ فَدُفِعَتْ حَسَناتُهُ إِلَيْكَ؛
جامع الأخبار، ص 412
پيامبر صلي الله عليه و آله :
روز قيامت فردى را مى آورند و او را در پيشگاه خدا نگه مى دارند و كارنامه اشرابه اومى دهند،اماحسنات خودرا در آن نمى بيند.عرض مى كند:الهى!اين كارنامه مننيست! زيرا من در آن طاعات خود را نمى بينم! به او گفته مى شود: پروردگار تو نه خطامى كند و نه فراموش. عمل تو به سبب غيبت كردن از مردم بر باد رفت. سپس مردديگرى را مى آورند و كارنامه اش را به او مى دهند. در آن طاعت بسيارى را مشاهدهمى كند. عرض مى كند: الهى! اين كارنامه من نيست! زيرا من اين طاعات را بجا نياورده ام!گفته مى شود: فلانى از تو غيبت كرد و من حسنات او را به تو دادم.
ایام سوگواری را بر بزرگواران تسلیت میگویم..

با سبلام

اگر قرآن كريم، كلام تشريعي حضرت حق است، پيامبر اكرم (ص) كلمه الله الاعظم و كلام تكويني خدا است. اگر قرآن كتابي است با حقايق جاودانه و هميشگي، پيامبر اكرم (ص) نيز حقيقتي عيني و جاودانه است. اگر قرآن بطون و لايه هاي معنايي و مصداقي عميق و گسترده اي دارد كه تلاش براي كشف آن حقايق بايد استمرار داشته باشد، پيامبر اكرم (ص) نيز ذخيره اي تمام نشدني و حقيقتي است عيني و انساني، كه شناخت ابعاد مختلف شخصيت ايشان و دستيابي به عمق سيره، سلوك و سنت آن حضرت به جهاد و اجتهادي مستمر نيازمند است. اگر نياز بشريت به قرآن هرگز پايان نمي يابد و تكامل علمي و اجتماعي انسان، نياز او را به حقايق قرآن كريم نه تنها كاهش نمي دهد كه روزافزون مي سازد، نياز انسان امروز و فردا به پيامبر اكرم(ص) و درس ها و آموزه هاي ايشان پايان ناپذير است و اگر اسلام خاتم اديان و قرآن خاتم كتب آسماني است، پيامبر اكرم (ص) خاتم النبياء و قله رفيع كمال انساني است. او خليفه الله الاعظم و واسطه ابدي نزول فيض الهي است كه: «و ما ارسلناك الا رحمه للعالمين». قرآن كريم نسخه مكتوب حقيقت نور محمدي (ص) است و پيامبر اكرم (ص) آينه تمام نماي صفات حسناي حق و نور مطلق خداوند متعال بر عالم و آدم.

رحلت پیامبر اعظم تسلیت باد:Sham:

با تشکر از ایجاد تاپیک

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم
دربیان دلیل کلی بعثت انبیاء آنچه از آیات قرآن کریم استنباط میشود این است که خداوند انبیاء خود را برای هدایت مردم فرستاد تا به مردم بشارت داده و آنان را انذار کنند و تا برای مردم درمقابل خداوند حجتی باقی نماند . چنانکه علامه طباطبایی (ره) در تفسیر المیزان میفرماید (( چون عقل را به عنوان حجت باطنی برای بشر قرار داده است ، اما عقل به تنهایی ما را از بعثت انبیاء و حجت های ظاهر بی نیاز نمی کند،به جهت اینکه عقل قدرت تشریع ندارد، لذا خداوند برای پیامبران قوانین وشرایعی قرار داد تا بین مردم بر طبق آنچه خدا نازل نموده ، حکم نمایند و آنهارا از شرک و پیروی راه و شریعتی غیر از منهج الهی باز داشته و بر حذر بدارند وخداوند قادر بر مؤاخذه بندگان بواسطه اعمالشان میباشد و دارای حکمت بالغه وحجت رسا است . ))
ونیز آیات 19 سوره ی مائده و 165 سوره ی نساء هم موید همین مفهوم است .

یَأَاهْلَ الْکِتَابِ قَدْ جَاءَکُمْ رَسُولُنَا یُبَینِ‏ُّ لَکُمْ عَلىَ‏ فَتْرَةٍ مِّنَ الرُّسُلِ أَن تَقُولُواْ مَا جَاءَنَا مِن بَشِیرٍ وَ لَا نَذِیرٍ فَقَدْ جَاءَکُم بَشِیرٌ وَ نَذِیرٌ وَ اللَّهُ عَلىَ‏ کلُ‏ِّ شىَ‏ْءٍ قَدِیرٌ(19)
(ص111) (سورة المائدة)
اى اهل کتاب !رسول ما پس از فاصله زمانی با پیامبران پیشین به سوی شما آمد که حق را بیان کند ، تا نگویید برای ما مژده رسان و هشداردهنده ای نیامد ؛ پس اینک بشیر و نذیر به سوی شما آمده است ، و خدا بر هر چیزی توانا است
سوره ی مائده آیه ی 19

(رسلا مبشرین و منذرین لئلایکون للناس علی الله حجه بعدالرسل وکان الله عریزا حکیما):(پیامبرانی بشارت دهنده و بیم رسان ، تا مردم بعداز ارسال پیامبران حجتی بر علیه خدا نداشته باشند و خداوند همواره غالب ودرست کردار است )،
آیه ی 165 سوره ی نساء

و اما باید دانست هر کس به اندازه ی عقل و ایمان خود به درک از اهداف دین میرسد چنان که رسول خدا (ص) میفرمایند (( الناس یرتفعن غدا علی قدر عقولهم )) و نیز امام کاظم(ع) میفرمایند ((آنان که در تعقل و تفکر برترند نسبت به فرمان های الهی داناترند))
و اینگونه میشود که کسی چون امام علی (ع) با نیل به هدف نهایی بعثت انبیاء میفرماید (( درهیچ چیز ننگریستم مگر آنکه خدا را قبل از آن با آن و بعد از آن دیدم))
امید است که ماهم روزی بتوانیم به اندازه ی خودمان به درک صحیح و کاملی از دین خدا برسیم .
در پایان بنده نیز رحلت جان سوز رسول خدا (ص) وشهادت امام حسن مجتبی (ع) را خدمت تمام ارادتمندان و دوست داران اهل بیت عصمت و طهارت تسلیت عرض میکنم
والسلام علی من اتبع الهدی

پیامبر مبعوث شدند تا:

- موانع سعادت را از پیش پای انسانها بردارند. چه موانع اجتماعی ، چه موانع فردی و درونی. (هدف ابتدایی)

- انسانها درست تربیت شوند. انسانهای تربیت شده ، می توانند خود و دیگران را به سوی کمال و سعادت پیش ببرند. (هدف واسطه)

- عدالت را در جامعه کل انسانها ، نه فقط منطقه خود ، برقرار سازند.... عدالت ، زمینه ساز و شرط لازم برای رشد انسانها و سعادت آنهاست. (هدف واسطه)

- انسانها را به کمال وجودی خود که همان رهایی از کثرت و قرار گرفتن در مدار وحدت است ، برسانند (هدف نهایی).

چه رحمت بزرگی است این پیامبر (ص). که اینها فقط قطره ای از دریای فواید و فضایل وجود ایشان است...

شهادت خاتم الأ نبیاء و امام مجتبی و علی بن موسی الرضا علیهم السلام تسلیت


[/HR] [=Times New Roman]بسم الله الرحمن الرحيم
[=Times New Roman]الحمد لله رب العالمين وصلي الله علي نبينا محمد وآله الطيبين الطاهرين لاسيما بقيه الله الأعظم حجة بن الحسن المهدي عجل الله تعالي فرجه الشريف ولعنة الله علي اعدائهم اجمعين لا سيما الجبت و الطاغو ت واللات و العزي و ا بنتيهما ومحبيهما.
[=Times New Roman]28صفر سالروز شهادت شخص اول وجود خاتم الأنبياء حضرت محمد مصطفي صلي الله عليه وآله وسلم وشهادت فرزندش وجود مقدس امام مجتبي حسن بن علي عليهما السلام و روز آخر ماه شهادت سلطان وجود سلطان اباالحسن علي بن موسي الرضا عليهما السلام مي باشد . شهادت آن عزيزان بر يگانه ورارث آنها ويگانه محمد شناس وحسن شناس ورضا شناس عالم ماسوي وجود مقدس امام زمان عجل الله تعالي فرجه الشريف تسليت باد .
[=Times New Roman]متداول در زبانها عبارت بارگاه ملكوتي علي بن موسي الرضا عليهما السلام است .در حاليكه ملكوت وعظموت وجبروت وماهوت لاهوت وهاهوت و... بوئي و رائحه اي از مرقد ساطان اباالحسن علي بن موسي الرضاعليهما السلام حيات بخش وجودشان بوده .
[=Times New Roman]وباز متأسفانه متدوال در ألسنه و... تعبير رحلت پيامبر اكرم صلي الله عليه وآله وسلم است ؛كه اين خود نوعي جفا به ساحت مقدس مخاطب خطاب لولاك لما خلقت الأفلاك است .گرچه اين تعبير از روي جهالت وبي اطلاعي است .
[=Times New Roman]طبق روايات متعدد كه شيعه وغير شيعه نقل نموده اند جبت وطاغوت ولات وعزي با همكاري دخترا ن ملعونشان وجود مقدس خاتم صلي الله عليه وآله وسلم را زهر دادند وباعث شهادت آن دني فتدلي فكان قاب قوسين أو أدني شدند .
[=Times New Roman]در سوره مباركه تحريم آيات شريفه 3و4خداوند تبارك وتعالي مي فرمايد : واذ اسّر النبي الي بعض ازواجه حديثاً.........
[=Times New Roman]آنگاه كه پيامبر صلي الله عليه وآله وسلم رازي را با بعضي از زنان خويش در ميان گذارد ان زن راز را به ديگري خبر دادو راز را نگه نداشت. پس خداوند، پيامبر صلي الله عليه وآله وسلم را بر اين جريان آگاه ساخت ،حضرت نيز بعضي از انرا مطرح كرد وبعضي را بيان نفرمود . ان زن به پيامبر صلي الله عليه واله وسلم گفت :چه كسي تو را آگاه ساخت ؟ پيامبر صلي الله عليه و اله وسلم فرمود : خداوند دانا مراخبر داد.
اي دو زن بسوي خدا توبه كنيد كه دل شما از حق بر گشته و اگر بر پيامبر چيرگي جوئيد همانا خدا وجبرئيل و صالح المومنين(علي بن ابي طالب عليهما السلام )[=Times New Roman] و فرشتگان دوست وپشتيبان او هستند.
[=Times New Roman]آيه شريفه در مقام تهديد است تظاهر يعني پشت به پشت هم دادن براي قيام وتوطئه عليه كسي. آيا چه بوده كه خداوند متعال اين چنين تهديد مي كند . مسلماًاين جريان نمي تواند يك امر عادي باشد .
[=Times New Roman]حال سوال اين است 1- اين دو زن كه بودنند 2-جريان چست؟
[=Times New Roman]اما اينكه اين دو زن كه بودند ؟
[=Times New Roman]در ذيل آيات شريفه در تفسير طبري و تفسير در المنثور سيوطي آمده كه ابن عباس از عمر ...عليه يرسيد كه سوره تحريم در باره چه كسي نازل شد ؟ عمر...عليه گفت : درباره عايشه وحفضه .
[=Times New Roman]لذا وقتي عايشه.... بناي مخالفت با عثمان ... را گذاشت ومي گفت: بكشيد اين نعثل را ؛عثمان در جواب عايشه آيه 10 سوره مباركه تحريم را مي خواند.ومنظورش اين بود كه شما دو زن كافر هستيد.
[=Times New Roman]اما مطلب دوم جريان چست؟
جريان اينچنين است كه پيا مبر اكرم صلي الله عليه واله وسلم به حفصه دختر عمر فرموده بودند كه پدر تو با پدر عايشه (بوبكر)براي گرفتن حكومت پس از من قيام خواهند كرد . اين حرف را پيامبر صلي الله عليه واله وسلم به عنوان رازي بيان داشته بود اين سرّ را حفصه با عايشه در ميان گذارد ،عايشه هم آنرا به پدرش (بوبكر)گفت .ابوبكر هم آنرا با عمر در ميان گذاشت . عمر از حفصه س‍وال كرد داستان چيست ؟او هم سر ّ را به پدرش گفت ؛وبعد از اين اين 4 نفر پيامبر اكرم را سم دادند تا زودتر به حكومت ورياست برسند .
رجوع شود به تفسير علي بن ابراهيم قمي 2/376ذيل آيه شريفه3ببعد سوره مباركه تحريم ،برهان 4/352ح5، نور الثقلين 5/367ح3وتفسير صافي وساير تفاسير روائي ذيل ايه شريفه سوره مباركه تحريم .
و تفسير عياسي 1/200ح152،برهان 1/320ح10،نور الثقلين 1/401ح390 وتفاسير روائي ذيل ايه شريفه 144 آل عمران و صافي ذيل كريمه 145 سوره مباركه آل عمران .
صراط المستقيم نباطي بياضي 3/168 بحار 28/20ح28از عياشي و صراط المستقيم و22/246ح17از صراطالمستقيم و........
[=Times New Roman]امام حسن مجتبي سلام الله عليه به خانواده وخويشانش فرمود : انّي أموت بالسّم كما مات رسول الله صلي الله عليه واله وسّلم .من به واسطه سم از دنيا مي روم همانطور كه رسول الله صلي الله علي واله وسلم مسموماً از دنيا رفت .
[=Times New Roman] مناقب شهر آشوب 4/8وراوندي در خرائج 1/241وبحار 43/327ح6و44/153ح23.
[=Times New Roman]از اين روايت شريفه استفاده مي شود ؛ اولاً خاتم صلي الله عليه واله وسلم مسموماً از دنيا رفت. ثانياًهمانطور كه قاتل امام مجتبي عليه السلام همسرش بود، همينطور قاتل خاتم صلي الله عليه واله وسلم همسرش بود.ثالثا همانطور كه جعده دختر اشعث بن قيس لعنة الله عليهما وپدرش د شمن خاندان رسالت بود هكذا عايشه وپدرش دشمن خاندان رسالت بودند .
[=Times New Roman]وعا يشه بعد از دستور تير باران جسد مطهر امام مجتبي عليه السلام به واسطه سيد الشهداء حسين بن علي عليهما السلام طلاق داده شد واز عنوان ام المومنيني خارج شد .اثبات الوصيه مسعودي به نقل اثبات الهداي شيخ حر عاملي اعلي الله مقامه الشريف 1/671ح906.
[=Times New Roman]يا علي مددي 1001اللهم عجل لوليك الفرج .

حضرت فاطمه (علیها السّلام) فرمودند:

«اَنارَ اللهُ بأبی، مُحمّدٍ صلّی الله علیه و آله و سلّم ظُلَمَها وَ کَشَفَ عَن القُلوبِ بُهَمَها وَجلّی عَنِ الأبصارِ غُمَمَها وَقامَ فی الناسِ بِالهِدایَة فَأنقَذَهُم مِنَ الغِوایَةِ وَ بَصَّرَهُم مِنَ العمِایَة»
خداوند به برکت وجود پدرم محمد صلّی الله علیه و آله و سلّم ظلمتهای امت را روشنی بخشید و ابهام های قلوب را برطرف ساخت و تیرگیها را از چشمها زدود. آن حضرت در میان مردم به هدایت برخاست، آنان را از گمراهی نجات داد و از کوردلی بینایشان ساخت.(العوالم، ج 11، ص 469)

از بزرگورانی که با مطالب مفید خودشون بنده رو مستفیض فرمودند تقدیر و تشکر می کنم و آرزومندم بحقّ محمد و آلش همه ما را از ظلمت ها و تاریکی ها نجات دهد.

شاید برخی ظلمت و تاریکی موردِ استفاده در آیات و روایات را فقط به گناه تعبیر و تفسیر کنند اگر چه این تعبیر کاملا صحیح است امّا اهل دل معنای دقیق تری از این نوع روایات برداشت می کنند، طبق فرمایش حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها وجود با برکت پدر بزرگوارشون، امّت را از ظلمت‌ها روشنی بخشید، خواهشی که از دوستان بزرگوارم دارم این است که بفرمایند این روشنی بخشی یعنی چه؟
دغدغه ای که عرفایی همچون علامه طباطبایی، آیت الله بهجهت و امثالهما داشته و دارند این است که چرا با وجود چنین پیامبری چشم دل ما باز نشده! با وجود اینکه به قابلیت های وجودی خودمان واقف هستیم و می دانیم که انسان می تواند با کنار انداختن پرده ها و حجاب های ظلمانی به قرب الهی نائل آید و همنشین انبیاء و اولیاء شود چرا برای بسیاری از امّت رسول الله این اتفاق نیافتاده است؟ چرا مناجات با خداوند و خلوت با خدا برای بسیاری از امت محمد (صلی الله علیه و آله) لذّت بخش نیست؟
مگر هدف از ارسال رُسُل چیزی غیر از این یود؟ چه ایرادی در اعمال ما و در مسلمانی ما وجود دارد که نتوانستیم همنشین انبیای الهی شویم ! و چه ایرادی در ماست که نتوانستیم همچون حارثه بن مالک نظاره گر عرش الرحمن باشیم.

شاید این سوالات دغدغه بسیاری از ماها باشد که در صدصد رسیدن به پاسخ بوده و هستیم، از تمامی عزیزان خواهشمندم همدردی کنند و راهکارهای فیض بردن از انبیاء و اولیاء را بیان کنند تا از وجود نازنین انبیای الهی و ائمه معصومین علیهم السلام بتوانیم در این راستا بهره بگیریم...

[=arial]سلام یک و جه عمده اش دعای حضرتش (س) در لحظه احتضار که دو دست را برای دعای به ما و......بلند کرد "عوالم العلوم و المعارف والأحوال من الآيات و الأخبار و الأقوال (مستدرك سيدة النساء إلى الإمام الجواد ؛ ج‏11-قسم-2-فاطمةس ؛ ص891[=arial]

[=arial] (58) كلامها و دعاؤها عليها السّلام عند وفاتها
[=arial] (120) وفاة فاطمة عليها السّلام: قالت أسماء: فرأيتها رافعة يديها إلى السماء، و هي تقول:
[=arial]اللهمّ إنّي أسألك بمحمّد المصطفى و شوقه إليّ، و ببعلي عليّ المرتضى و حزنه عليّ و بالحسن المجتبى و بكائه عليّ، و بالحسين الشهيد و كآبته عليّ، و ببناتي الفاطميّات و تحسّرهنّ عليّ، إنّك ترحم و تغفر للعصاة من أمّة محمّد و تدخلهم الجنّة،
[=arial]______________________________

[=arial]در وجه تسیمه زهراء سلام الله علیها روایات چند جوره در ابتدای ج43بحار امده
عایشه در حدی بود که از نور ان حضرت در شب نخ به سوزن می کرد وخیاطی
وقتی به نماز می ایستاد برای اهل اسمان می درخشید
در بهشت فصری دارد که برای اهل بهشت می درخشد هذه الزهره لزهراء
وقتی عالم خلق و.......................اسمانها رو ظلمت گرفت خروش از ملائکه بلند شد از نورش قنادیلی در بطنان عرش وازهرت السموات والرض بنورها ذیل ایه شریفه ومن یطع الله ورسوله اولئک مع الذین انعم الله تفسایر روائی مثل برهان و........................از کتاب شریف مصباح الانوار هاشم بن محمد بحار مقدمه تذکره المتبحرین صلحب الوسائل و.....................
بالاترین وجه" روزی سه با اظهر لامیرالمومنین ثلاث مرات بالتهار ..................که مولا کیست السلام علی نورالله الانوار .....السلام علی نور الانوار

[=arial]ووجه دیگر انفسکم فی النفوس و.............................
حدیث ماالحقیقه
هتک الستر لغلبه السر
وسروجود ما خدا ومحمد وال محمد صلی الله علیه واله وسلم که متاسفانه در وجود اکثر ما مغلوب هوی وهوس و....................
ای که مسجد میروی بهر سجود ...

سر بجنبد، دل نجنبد، این چه سود ... !؟

هو الله تعالی

با عرض سلام و ادب و تشکر از ترتیب محفل نورانی ذکر نام بلند حبیب الله صلی الله علیه و آله

حجب نورانی و ظلمانی همه از مراتب علم تفضیلی حقند که از عوالم کثرت شروع و به حجاب اقرب(عقل اول) منتهی می گردد.

و با خرق هر یک،یک گام به مقصد که تقرب به حق تعالی است نزدیک تر می توان شد.

حجاب ظلمانی توجه به عالم کثرت و طبیعت است،در حالیکه هدف از خلقت این حجابها معاینه ی حق در آنهاست،پس دریدن این حجابها

یعنی مصروف داشتن دل از تعلق به آنهاست،و این نشود مگر با ایجاد ظرفیت و قابلیت کسب فیوضات حق،به تبعیت از شرع و پیروی از

سنت و سیره ی رسول مکرم اسلام صلی الله علیه و آله و زهد ورزی در دنیا و همینطور تفکر و تعقل در آفرینش تا بدانی:

"خلقت الاشیاء لاجلک و خلقتک لاجلی"

پس در آینه خلق خدا را باید دید تا با علم و عمل و توسل به حق این حجابها به نسیم عنایت ربانی و در ظل توجهات باطنی

مقام ولایت کنار رود.

حجب نورانی معارف الهیه اند،هر چه این حجابها به حق نزدیکتر باشند از نورانیت بیشتری برخوردارند و برای خرق آنها

و توانایی گذشتن از آنها باید به مرتبه ی آنها بار یافت،علم ضعیف نمی تواند به معرفت بالاتر بار یابد مگر اینکه از نظر

قوت و شدت به آن منزل راه یابد و رسیدن به به مقام حجب نورانی و گذشتن از آنها از دو راه:فطرت یعنی با تزکیه و تهذیب

نفس و شهود و مکاشفه و یا از طریق فکرت و برهان میّسر است و این ریاضات فکری شدید و مداومی را می طلبد.

و همه ی اینها حرکت وجودی در مراتب حقیقت محمدیه صلی الله علیه و اله است که به مدد ولایت باطنی نبوی

امکان پذیر است.

kamrany;761473 نوشت:
با سبلام

اگر قرآن كريم، كلام تشريعي حضرت حق است، پيامبر اكرم (ص) كلمه الله الاعظم و كلام تكويني خدا است. اگر قرآن كتابي است با حقايق جاودانه و هميشگي، پيامبر اكرم (ص) نيز حقيقتي عيني و جاودانه است. اگر قرآن بطون و لايه هاي معنايي و مصداقي عميق و گسترده اي دارد كه تلاش براي كشف آن حقايق بايد استمرار داشته باشد، پيامبر اكرم (ص) نيز ذخيره اي تمام نشدني و حقيقتي است عيني و انساني، كه شناخت ابعاد مختلف شخصيت ايشان و دستيابي به عمق سيره، سلوك و سنت آن حضرت به جهاد و اجتهادي مستمر نيازمند است. اگر نياز بشريت به قرآن هرگز پايان نمي يابد و تكامل علمي و اجتماعي انسان، نياز او را به حقايق قرآن كريم نه تنها كاهش نمي دهد كه روزافزون مي سازد، نياز انسان امروز و فردا به پيامبر اكرم(ص) و درس ها و آموزه هاي ايشان پايان ناپذير است و اگر اسلام خاتم اديان و قرآن خاتم كتب آسماني است، پيامبر اكرم (ص) خاتم النبياء و قله رفيع كمال انساني است. او خليفه الله الاعظم و واسطه ابدي نزول فيض الهي است كه: «و ما ارسلناك الا رحمه للعالمين». قرآن كريم نسخه مكتوب حقيقت نور محمدي (ص) است و پيامبر اكرم (ص) آينه تمام نماي صفات حسناي حق و نور مطلق خداوند متعال بر عالم و آدم.

رحلت پیامبر اعظم تسلیت باد:Sham:

با تشکر از ایجاد تاپیک


جزاک الله خبرا
انه لقران کریم فی کناب مکنون
روایات ال الله "
کتاب مکنون قلم است
وقلم اسم لامیرالمومنین علیه السلام
روایتش از وجود مقدس موسی بن جعفر علیهما سلام الله