شکایت از والدین به دلیل سوء استفاده از نماز

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
شکایت از والدین به دلیل سوء استفاده از نماز

سلام
پدر من معتقد هست که نماز جماعت مستحب نیست بلکه واجب هست. برای همین همیشه من رو به نماز جماعت دعوت میکنه و اگه که به حرفش گوشی کنم با حالت تحقیر آمیزی بهم میگه آفرین آفرین ( یعنی مثلاً خودش رو خیلی بزرگ میگیره ) و اگه گوش نکنم و نرم بهم توهین میکنه و میگه تو مرتد و نجس هستی و پیش دیگران منو تحقیر میکنه و تهمت های مختلف میزنه ( مثلا دوستات بهت یاد دادن نری مسجد؟ توی اینترنت و سایت های مستهجن رفتی خوندی نوشته نرین مسجد ؟ ) . استدلالش هم یک حدیث هست که گفته هر کس خونش 40 خونه با مسجد فاصله داشته باشه نماز جماعت واجب میشه. نظر خودم این هست که بابام مشکل روانی داره ولی خوب باید یک جوری توی دادگاه این موضوع رو ثابت کنم.

از اونجایی که شخصیت بابام مثل داعشی ها یک شخصیت وحشی گونه هست ( داعشی شیعه هست به نظرم ) و نمیشه باهاش منطقی بحث کرد من تصمیم گرفتم که در دادگاه ازش شکایت بکنم. حالا اگه کسی با قوانین آشنا هست لطفا به سوالات من پاسخ بده.

1- آیا واقعآً نماز جماعت واجب هست یا مستحب؟ یعنی من برم توی دادگاه با اطمینان کامل می تونم ادعا کنم که نماز جماعت مستحب هست؟

2- آیا میشه به خاطر این موضوع از پدرم شکایت کنم؟ چون به نظرم خیلی عجیبه به جرم دعوت به نماز از پدرم شکایت بکنم و میترسم قاضی هم به اندازه ی کافی شعور نداشته باشه و بگه خوب برو نماز جماعت مگه بده ؟

برچسب: 

با نام و یاد دوست
کارشناس بحث: استاد سجاد

Strange;685672 نوشت:
1- آیا واقعآً نماز جماعت واجب هست یا مستحب؟ یعنی من برم توی دادگاه با اطمینان کامل می تونم ادعا کنم که نماز جماعت مستحب هست؟

عرض سلام و احترام

نماز جماعت به خودی خود ، مستحب است اما اگر فرزندی به نماز جماعت نرود ، موجب اذیت پدر و مادر باشد ، شرعا لازم است از امر پدر یا مادر تبعیت شود و برای رفتن به نماز جماعت اقدام گردد.

در پناه حضرت حق باشید

موضوع قفل شده است