جمع بندی راهنمایی برای مطرح کردن قضیه خواستگار

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
راهنمایی برای مطرح کردن قضیه خواستگار

[=tahoma][="#000080"]سلام
بنده یه خواهر 35 ساله دارم دوستان تو اسک شاید در جریان باشن چون قبلا راجع به ازدواج ایشون صحبت کردم.
شاید بگید چرا تاحالا ازدواج نکردن.خوب خیلیا ازم پرسیدن و من گفتم قسمت نشده!... اما بیشتر سخت گیری پدرم بوده و الان که دیگه سن ایشون بالاتر رفته خوب طبیعیه که همه یه طورایی ناراحتن حتی خود پدر جان عزیز.

اما موضوع اصلی:
امروز به من یکی از دوستام خبر داد با دایی شون راجع به خواهر من صحبت کردن و آقای دایی گفتن که اگه میشه ما همو ببینیم...خالا من باید به ابجیم بگم منتظر جواب هستن
اما چطوری بگم به دختری که روحیش واقعا حساسه
قبلا هم همچین موضوعی پیش اومده بود که پسر نپسندید و آبجیم خیلی ناراحت شد و تا مدتی تو خودش بود.من میترسم بش بگم لج کنه بگه نه اینم مث اون یکیه نمی خوام بگو نه ...دفعه قبل من خیلی اصرار کردم که برن بیبینن طرفو.
واقعا الان نمیدونم چطور مطرح کنم؟[/][/]

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نشاط

جمع بندی

پرسش: خواهر35 ساله ای دارم، هنوز ازدواج نکرده، وقتی خواستگار بر می گردد یا جور نمی شود، خیلی داغون و ناراحت می شود، الان یک خواستگاری هست منتها می ترسم مثل قبلی ها باشد و جور نشود و خواهرم از این قضیه ناراحت شود، چه کار باید بکنیم؟ لطفا راهنمائی کنید.

پاسخ: اینکه در قضیه خواستگاری این قدر حساسیت نشان می دهید، خیلی عاقلانه نیست، همین حساسیت هاست که تاثیر منفی می گذارند. باید روی تفکر و شناخت خواهرتان کار کنید که آمدن خواستگار به معنی جور شدن ازدواج نیست! از لحاظ عرفی هم بد نیست و اگر خواستگاری آمد و نپسندید شاید عیب از جانب اوست. فلذا جایی برای ناراحتی و نگرانی نیست. پس با خواهرتان با این مقدمه صحبت کنید که هر خواستگاری قرار است بیاید مهم نیست، آنچه مهم می باشد اراده خداست، ما هم وظیفه داریم که از او استقبال کنیم اگر خیر و صلاح بود ان شاء الله خوشحال می شویم ولی اگر حل نشد، باز ناامید نمی شویم و توکل خود را به خدای متعال بیشتر می کنیم. بنابراین زمینه سازی فکری و عقلانی کردن چنین مسائلی همراه با صحبت و گفتگوی صمیمی روشی است که می توان روحیه افراد را برای مسائل مختلف آماده سازی کرد، شما هم بهتر است با خواهرتان در این مسائل صحبت کنید تا از لحاظ روحی آمادگی لازم برای شنیدن نه را داشته باشد و بعد از آن هم روحیه ایشان را تقویت کنید و نگذارید در تنهایی به سر ببرد و از این موضوع احساسی رنج ببرد. منتها در این قضیه اگر خواستگار فردی است که مطابق با روحیه خواهرتان نبوده، لزومی به ترتیب دادن جلسه خواستگاری و دیدن همدیگر نیست.

موضوع قفل شده است