جمع بندی آیا خواندن سوره قران باعث بیماری در افراد کافر می شود؟

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا خواندن سوره قران باعث بیماری در افراد کافر می شود؟
یاهو سلام و عرض ادب ببخشید من چند وقت هست که وسواس فکری دارم و به خاطرش سوره الناس رو به تعداد زیاد میخونم متوجه شدم که سوره ناس روی فردی از افراد خانواده که فرد معتقدی هم نیست تاثیر منفی میگذاره یعنی باعث بیمار شدن این فرد شده و این باعث میشه من این سوره رو نخونم چون میترسم این فرد بیمار بشه و یا اینکه فوت کنه من چیکار کنم؟ خیلی ممنون
با نام و یاد دوست         کارشناس بحث: استاد شفیق
[quote node=89024] یاهو سلام و عرض ادب ببخشید من چند وقت هست که وسواس فکری دارم و به خاطرش سوره الناس رو به تعداد زیاد میخونم متوجه شدم که سوره ناس روی فردی از افراد خانواده که فرد معتقدی هم نیست تاثیر منفی میگذاره یعنی باعث بیمار شدن این فرد شده و این باعث میشه من این سوره رو نخونم چون میترسم این فرد بیمار بشه و یا اینکه فوت کنه من چیکار کنم؟ خیلی ممنون هوالمحبوب با سلام و احترام به شما همراه گرامی: این افکار و تمرکز بر اونها بسیار آزاردهنده و ناراحت کننده است. می شه درک کرد که شرایط خوبی رو نمی گذرونید. بنابراین برای اینکه مسأله شما بررسی گردد؛ نیاز هست به چند سوال زیر جواب بدین.
 • چند سالتونه و چند وقت درگیر این افکار هستید؟
 • آیا افکار دیگری شبیه این افکار هم قبلا داشتید و یا اینکه همزمان به ذهنتان می آید؟
 • آیا رفتارهای خاص و تکراری ای را انجام می دهید غیر از خواندن قرآن؟
 • چه زمانی این افکار بیشتر می شود؟
 • این افکار در شبانه روز، چقدر از شما وقت می گیرد؟
 • آیا این افکار در رفتارها و کارهای روزمره تان تأثیر گذاشته است؟
بسیار سپاسگزارم از اینکه به سوالات، پاسخ می دهید.  
شفیق said in یاهو
یاهو سلام و عرض ادب ببخشید من چند وقت هست که وسواس فکری دارم و به خاطرش سوره الناس رو به تعداد زیاد میخونم متوجه شدم که سوره ناس روی فردی از افراد خانواده که فرد معتقدی هم نیست تاثیر منفی میگذاره یعنی باعث بیمار شدن این فرد شده و این باعث میشه من این سوره رو نخونم چون میترسم این فرد بیمار بشه و یا اینکه فوت کنه من چیکار کنم؟ خیلی ممنون هوالمحبوب با سلام و احترام به شما همراه گرامی: این افکار و تمرکز بر اونها بسیار آزاردهنده و ناراحت کننده است. می شه درک کرد که شرایط خوبی رو نمی گذرونید. بنابراین برای اینکه مسأله شما بررسی گردد؛ نیاز هست به چند سوال زیر جواب بدین.
 • چند سالتونه و چند وقت درگیر این افکار هستید؟
 • آیا افکار دیگری شبیه این افکار هم قبلا داشتید و یا اینکه همزمان به ذهنتان می آید؟
 • آیا رفتارهای خاص و تکراری ای را انجام می دهید غیر از خواندن قرآن؟
 • چه زمانی این افکار بیشتر می شود؟
 • این افکار در شبانه روز، چقدر از شما وقت می گیرد؟
 • آیا این افکار در رفتارها و کارهای روزمره تان تأثیر گذاشته است؟
بسیار سپاسگزارم از اینکه به سوالات، پاسخ می دهید.  
حقیقتش من وسواسم در حدی نیست که برام مساله ساز بشه سوال اصلی من این هست که سوره ناس داره عملا تاثیر میگذاره یعنی باعث افزایش بلا و دردسر و بیماری روی یکی از افراد خانواده میشه( به این که من وسواس فکری دارم یا خیر هم ربطی نداره) من سوالم این هست : به خواندن مداوم این سوره ادامه بدم یا نه؟ معذرت میخوام که به سوالات پاسخ ندادم چون هدفم از ایجاد تاپیک اخذ اطلاع در مورد سوره ناس هست نه درمان وسواس (چون وسواس اصلا برام مشکل ساز نیست فقط ترسیدم یه موقع تاثیر جادو و اجنه باشه)  
جمع بندی پرسش: سلام من  چند وقت هست که وسواس فکری دارم و به همین خاطر سوره الناس را به تعداد زیاد می خوانم. متوجه شدم که سوره ناس روی فردی از افراد خانواده که فرد معتقدی هم نیست تأثیر منفی میگذارد. یعنی باعث بیمار شدنش می شود و این باعث می شود که سوره را نخوانم.  من وسواسم در حدی نیست که مسأله ساز باشد ولی سوال من این است که سوره ناس عملا دارد تأثیر میگذارد . آیا به خواندن مداوم سوره ادامه بدهم یا نه؟ هدفم اخذ اطلاعات درباره سوره ناس هست نه درمان وسواس. پاسخ: با سلام به شما دوست گرامی اگر سوال شما فقط، درباره اثر سوره ناس باشد که بهتر است از بخش کلام و اعتقادات بپرسید. ولی لازم میدانم در این حد به شما جواب بدهم که این ارتباطی که شما بین خواندن سوره ناس و اثر ان بر روی دیگری برقرار کرده اید و واقعی نیست. یکی از نشانه های وسواس فکری همین هست که فرد ارتباطِ بی ربطی بین افکار و اعمالش و اتفاقات برقرار می کند. در مورد سوره قرآن، تردیدی وجود نداره که نه تنها چنین نیست بلکه سوره و آیات قرآن، نور و روشنایی و شفادهنده می باشد و مایه برکت است نه باعث مرض و بیماری و بلا و سختی. آیات قرآن آنقدر نور و تأثیرگذار هستند که حتی اگر کسی معنی و مفهوم آن را نداند، اثر مثبت خود را می گذارد؛ چه برسد به اینکه شما مسلمانید و معنا و مفهوم آن را می دانید. البته خوب است یادآور شوم که خواندن سوره ای از قرآن و یا ذکری و یا هرچیزی بدون اراده و صرف ارتباطهای بی ربطی که فرد در ذهن دارد، این هم نشانه وسواس عملی است. بنده به عنوان روان شناس، بر شما لازم می دانم حتما مراجعه حضوری داشته باشید و مورد بررسی بالینی قرار بگیرید. موفق باشید.    
موضوع قفل شده است