وحید خراسانی

حکم ظنّ در اجزاء و افعال نماز

انجمن: 

[="Tahoma"]سلام
حکم گمان (احتمال بالای 50%) در اجزاء نماز چیست؟ لطفا تمام فروض آن (بعد از محل، حین محل، ظن به انجام آن جزء، ظن به عدم انجام آن و ...) را تنقیح فرمایید.
نظر آیات عظام خامنه‌ای، سیستانی، وحید، شبیری و مکارم را بیان کنید.
[/]

کدام مرجع؟ (ایت الله العظمی وحید خراسانی )

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمدلله رب العالمین باری الخلائق اجمعین و الصلوه و السلام علی عبدالله و رسوله و حبیبه و صفیه و حافظ سره و مبلغ رسالاته و نبینا و مولانا ابی القاسم محمد (ص).واعوذ بالله الشیطان الرجیم.


با عرض سلام و احترام فراوان و بی پایان خدمت تمام مومنین و خسته نباشید ویژه عرض میکنم به کارشناسان و دست اندکاران سایت و انشاالله همه سلامت باشید.
چند وقتیه که به دلایلی تصمیم گرفته ام مرجع تقلیدم رو عوض کنم و مرجع اعلم را انتخاب کنم.و یکی از دلایلم هم تحقیق نکردن درباره مرجعم بود و ان بزرگوار را من از روی تقلید از دیگران انتخاب کردم.ولی الان تصمیم گرفتم که مرجعی را از روی یقین انتخاب کنم و بحمد الله از کثرت این بزرگواران و مسائل مختلفی که درباره ایشان مطرح میشد تصمیم گرفتم این تاپیک و تاپیک هایی دیگری که انشاالله درباره این بزرگواران هست رو بزنم تا هم بنده و باقی برادران و خواهران استفاده کنند.انشاالله...فقط تذکری که باید داد اینکه از مقایسه مراجع باهم فعلا خود داری کنید.این موضوع بحثش جای دیگری است.در این تاپیک ها انحصارا فقط در مورد افراد صحبت میشود و لاغیر...

برای شروع بحث سوالی را به موقع مقدمه عرض میکنم:
تا اوونجا که فهمیدم مراجع تقلید جدا از اینکه در فقه تخصص دارند ممکن است در علوم دیگری مانند (سیاست - فلسفه - عرفان و ... ) دستی داشته باشند یا حد اقل عقایدی داشته باشند.ایا این دانش بزرگواران بر تصمیمشان در مسائل فقهی نیز تاثیر گذار است؟با توجه به این که ما فقط میخواهیم از علم فقه این بزرگواران استفاده کنیم؟(به خاطر اینکه من از ایت الله وحید اظهاراتی در باب فلسفه و عرفان شنیده ام.)

♫▫╔ سخنرانی صوتی کوتاه پیرامون ارزش والای بقیع ╗▫♫

انجمن: 

سخنان آیة الله وحید خراسانی در تعظیم قبور ائمه بقیع با عنوان

فَاخلع نعلیک، اِنّه بالواد المقدس طوی


head
ღღღ تولید اختصاصی اسک دین ღღღ