مفاتیح الجنان

بررسی سند و اعتبار دعای ندبه

سلام
من امروز به طور اتفاقی کتابی از آقای ابوالفضل برقعی دیدم و شروع کردم به خوندن که به رد برخی دعاهای مفاتیح پرداخته بود.
برای خودم جالب بود و سعی کردم دعاهایی که تا حالا خوندم رو بررسی کنم. تقریبا همه ی اون دعا ها رو رد کرده بود.
یکی دعای ندبه بود. که متنش رو اینجا می گذارم.
یک موردش در مورد منبع بود که من تو همین سایت دیدم برای دعای ندبه این منابع ذکر شده:
http://www.askdin.com/showthread.php?t=3949

این مطلب رو نوشته که
"يكي اينكه ميگويد «بزوفري» سازندة دعاي ندبه، ثقه و استاد شيخ مفيد و در زمان غيبت صغري بوده و شايداين دعا را از امام گرفته! ما از غفلتاين فضلا تعجب داريم، أولاً: «بزوفري» كه ثقه و استاد شيخ مفيد است نامش «حسين بن علي بن سفيان» است ولي مؤلّف دعاي ندبه نامش «محمد بن حسين» و مجهول الحال است. ثانياً:هيچ كدام نه پدر و نه فرزند در غيبت صغري نبودهاند. ثالثاً: ايشان از وكلاي ناحية مقدسه نبوده اند تا اين دعا را از امام بگيرند."

در ادامه نوشته که

"لازم است بدانيم حتّي «حسين بن عليبن سفيان البزوفري» كه از او تعريف و تمجيدك ردهاند راوي همان روايتي است كه ميخواسته دوازده مهدي براي مردم بتراشد!!! براياطّلاع از حديث مذكور ضرور است مراجعه كنيد به كتاب شريف «شاهراه اتّحاد ، » بررسيحديث نهم تا بدانيد كه اين جنابِ « حسين بزوفري» از چه كساني أخذ حديث ميكرده است!"

مورد دیگه در مورد ذکر کلمه ی طوی بود که به نقل از دکتر شریعتی نوشته بودند که

"در دعاي ندبه به اين مسألة اشاره شده كه ميپرسد: (نمي دانم كدام سرزمين تو را دربرگرفته است؟ قرارگاهت كجاست؟ در كوه رضوي يا ذی طُوي....؟) . و من نميدانم اين دعاكه امروز آن را در بسياري از محافل مذهبي خطاب به امام زمان ما ميخوانند ـ و در سالهاي أخير سخت رواج يافته و گروههاي خاصي براي اين كار تشكيل شده است ـ چرا سراغ حضرت مهدي را در ذی طُوي و كوه رضوي ميگيرند كه جايگاه «محمد حنفيه»، امام زمان فرقة كيسانيه است كه معتقداند در اين كوه از أنظار مخفي شده و از آنجا ظهور خواهد نمودو پيروانش با ندبه وزاري درپاي اين كوه و يا از دور، رو به اين كوه دعا مي كردند كه خارج شود و قيام نمايد.
گذشته از اينكه سر نوشت حضرت مهدي، نه در زندگي و نه در غيبت صغري و نه در غيبت كبري و نه پس از ظهور، هيچ رابطه اي با اين كوه ندارد. اساساً غيبت او بدين صورت نيست كه در جاي مخصوصي پناه گرفته باشد بلكه همه جا حاضر و ناظر است و اين ما هستيم كه او را تشخيص نمي دهيم.
"

یک مورد دیگه در مورد این هست که امام زمان همه جا حضور دارند و در کتاب نوشتند که:

شخص ناداني از «مكتب اسلام» در شمارة 6 سال 13 سؤالي كرده راجع به دعاي ندبه وگويد امام همه جا حاضر و ناظر است و اين ما هستيم كه او را تشخيص نميدهيم!! اين مجلّه جواب اين جملات شرك آميز را نداده كه صفت لامكاني و حضور درهمه جا مخصوص خداي تعالي است كه جسم و جوهر و محدود نيست و اين شرك به خداست كه امام را متصف به صفات خدايي بداني ..... . آيا مدرك حضور امام در همه جا، چه مي باشد؟ كدام دليل عقلي و شرعي اين شرك را تصويب كرده؟

البته همون طور که نوشتم همه ی مطلب رو نیاوردم. فقط به طور خلاصه و مختصر برخی موارد رو آوردم.

با تشکر

اعتماد به احادیث مفاتیح الجنان

[="DarkOrchid"]

دین محکم;441309 نوشت:
باید خیالتان نسبت به معتبر بودن دعا آسوده باشد چرا که در این زمینه امور جعلی بسیار است.

خیلی ممنون از پاسختان
نمیدونم اینجا جاشه یا باید موضوع جدید درست کنم؟اگر تکراریه تایپیک معرفی کنید.
آیا دعا های مفاتیح الجنان معتبره؟همینطور آیا خواصی که برای آیه های قران و یا سوره های آن ذکر شده است حتی اگر سندش را پیدا نکنیم میشود اعتماد کرد و انجام داد.به قصد رجا میشود یا اگر انجام دهیم احتمال خطر وجود دارد؟[/]

نرم افزار پیشرفته و زیبای اسلام تولز ویژه آندروید

سلام دوستان
من خیلی وقته از نرم افزار اسلام تواز استفاده می کنیم نرم افزار زیبا و خیلی خوبیه امکانات زیادی هم داره از جمله:
تقویم
اوقات شرعی بیش از 1000 شهر ایران
اذانگو (خیلی زیباست البته اذان گوی پیشرفته داره که اون دیگه معرکست)
هشدا قبل از اذان
ادعیه با صوت
ذکر شمار
تسبیح
مدیریت نماز های قضا (خیلی جالبه چون حتی از شما سوال می کنه که نمازتونو خوندید یا نه!)
آموزش انواع نمازهای مستحبی و اعمال
احادیث
قلبه نما
مبدل تاریخ
قابلیت های دیگه هم داره که یادم رفته...

چند روز پیش با سازنده این نرم افزار تماس گرفتم و بهم گفت در نسخه 2 که به زودی منتشر میشه نرم افزار تغییرات زیادی پیدا می کنه قرآن صوتی و مفاتیح و... هم به نرم افزار اضافه می شه (اگه بشه چی میشه:Nishkhand:) همچنین حتی ازشما میپرسه که نمازتونو اول وقت یا جماعت خوندید یا نه یا اینکه تسبیحات و تعقیبات بعد از نماز رو خوندید یا نه!

درضمن پیشتیبانی خوبی دارن هروقت باهاشون تماس گرفتم سریع پاسخ دادن...

پیشنهاد می کنم از بازار دانلود کنید درضمن دوستان نرم افزار کاملا رایگان نیست و درون پرداخت هست اما به نظر من می ارزه اونو خرید...

دانلود

لایک لطفا:khandeh!:

چه دعایی بخوانیم جهت استجابت حاجتی از خداوند

باسلام خدمت دوستان عزیز
بنده اگر حاجتی داشته باشم چه مادی و چه معنوی و یا ... اگر از خداوند اونو بخوام باید رو چه دعاها و نمازهایی تاکید داشته باشم و دقیقا چه پیشنهاداتی دارید و به خصوص دوستانی که از خداوند چیزی رو خواستند و بهش هم رسیدند
اینو بهش رسیدم که از خداوند چیزی رو بخوایم سر وقتش اونو به بهترین شکل ممکن بندش میده واگر صلاح بدونه که نده جایی دیگه بهتر جبرانش میکنه
ولی دقیقا نمیدونم رو چه دعاهایی مداوت بیشتری باید به خرج بدم و چه نوع نمازهایی و یا هر طریقی که اساتید و دوستان محترم پیشنهاد میدهند رو بیان کنند تا استفاده ببریم.
تو مفاتیح الجنان زیاد دعاهایی هست که توضیحات فارسیشون مشترک هست ( به عنوان بیش از ۱۰ مورد دیدم که دعاهای متعددی برای رزق و روزی بهش اشاره شده و این هم همینطور )
ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند

☑❖ کتاب صوتی زندگینامه شیخ عباس قمی (صاحب کتاب مفاتیح الجنان) ❖☑

شرح حال و زندگینامه ی شیخ عباس قمی (ره)

کتاب زندگینامه و حکایاتی از شیخ عباس قمی(ره) در دو فصل تهیه وتنظیم شده است.
فصل اول: زندگینامه
فصل دوم: حکایاتی از شیخ عباس قمی (ره)

مرحوم حاج شیخ عباس قمی، معروف به محدث قمی، در سال 1294 ه. ق، در شهر مقدس قم، متولد شد. پدر وی مرحوم کربلایی محمد رضا، یکی از علاقه مندان و شیفتگان خاندان اهل بیت علیه السلام بود. وی با این که مردی کاسب و مغازه دار بود. اهتمام زیادی به درس خواندن فرزندش، آقا شیخ عباس، داشت و آرزویش این بود که روزی فرزندش از مبلغان دین شود. مادر گرامی ایشان نیز، زنی بسیار پرهیزکار و متدین بود و به نماز اول وقت پای بند بود؛ به طوری که حتی اگر میهمان هم داشت، ابتدا نماز اول وقت را به جا می آورد و سپس به میهمانان رسیدگی می نمود.
مرحوم حاج شیخ عباس قمی دوران کودکی و نوجوانی اش را در زادگاهش، شهر مقدس قم گذراند. از همان دوران کودکی آثار نبوغ در چهره اش نمایان بود. روح بلند و ذهن جستجوگرش وی را بر آن می داشت که از هر چیزی آگاهی کسب کند. وی علوم رایج حوزه های علمیه را نزد اساتید و بزرگانی چون آیت اللّه آقاشیخ ابوالقاسم قمی، آیت اللّه حاج آقا احمد طباطبایی و آیت اللّه ارباب قمی سپری نمود. برای کسب معرفت بیشتر و ادامه تحصیل راهی نجف اشرف گشت تا روح عطشناک خود را سیراب گرداند.
مرحوم حاج شیخ عباس قمی پس از ورود به حوزه علمیه نجف، در حلقه اساتید و بزرگان آن دوره شرکت جست.
شیخ عباس قمی، معروف به محدث قمی، تحت تأثیر ملکات فاضله و صفات برجسته و علم سرشار استادش حاجی نوری، و نیز شایستگی ذاتی و آمادگی بالای خود، به مقامات چشمگیری از علم و عمل رسید. شیخ به مدت چهار سال از محضر این استاد عالی قدر بهره گرفت.
محدث نوری، در سال 1320 ه. ق، به رحمت ایزدی پیوست. رحلت استاد شیخ عباس را در غمی جانکاه فرو برد و این شاگرد پاک باخته را شدیداً تحت تأثیر قرار داد. او به جهت پیوند عاطفی و قلبی فراوان که با استاد داشت، نتوانست در نجف به اقامت خود ادامه دهد. شیخ عباس خود در این باره می فرماید: فوت ایشان برایم چنان تلخ شد که هنوز مرارت آن را در کام خود احساس می نمایم».
هنگامی که مرحوم آیت اللّه حاج آقا حسین قمی از عتبات عالیات به مشهد مقدس هجرت نمود، حاج شیخ عباس قمی، صاحب کتاب مفاتیح الجنان نیز عازم زیارت ثامن الحجج گردید و در آنجا به پیشنهاد آیت اللّه قمی، با دختر برادر ایشان ازدواج نمود. ثمره این ازدواج چهار فرزند بود. محدث قمی در مدت اقامت خود، در مشهد مقدس، از محضر علمایی بزرگ چون آیت اللّه حاج آقا قمی، حاج شیخ حسن علی نخودکی اصفهانی، مرحوم آخوند ملاعباس تربتی، آقا شیخ مرتضی عیدگاهی و آقا شیخ علی اکبر نوقانی. کسب فیض نمود.
شیخ عباس قمی غروب روز 22 ذی الحجه سال 1359 ه. ق، حالش منقلب گردید و پی در پی نهار علیه السلام را بر زبان جاری می ساخت. آن شب به علت کسالت فراوان نمازهایش را نشسته خواند و نیمه شب دعوت حق را لبیک گفت و در سن شصت و پنج سالگی به لقاءاللّه پیوست. مرحوم آیت اللّه سیدابوالحسن اصفهانی بر جنازه مطهرش نماز خواند و بعد از تشییعی باشکوه، توسط بزرگان و مراجع و عموم مردم، در صحن مطهر حضرت امیرالمؤمنین علیه السلام ، کنار مرقد استادش محدث نوری، به خاک سپرده شد.

۞ مفاتیح الجنان ۞ دانلود

انجمن: 


دانلود نرم افزار مفاتیح الجنان برای گوشی موبایل : دانلود مفاتیح الجنان ۳ برای موبایل


ويژگيهاي نسخه 3:


شامل متن كامل ادعيه، اعمال، زيارات، ملحقات و حاشيه مفاتيح الجنان (کتاب باقبات الصالحات)

نرم افزار با زبان برنامه نویسی java تهیه شده و قابل نصب بر روی انواع گوشی های موبایل است.

عملكرد مستقل برنامه براي نمايش و تايپ زبان فارسي (پشتيباني از زبان فارسي در تمام گوشي ها)

پشتيباني از صفحات لمسي

امكان بزرگنمايي (جهت استفاده در گوشي هاي با وضوح نمایی Resolutionبالا)

تغيير اندازه قلم

ايجاد فهرست شخصي

امكان دسترسي سريع به ادعيه، اعمال و زيارات معروف

امكان استفاده از فيلتر در فهرست ها ( محدود کردن فهرست)

سرعت بالا و حجم بسیار کم نرم افزار ( 2055 کیلوبایت)

نمايش اعراب با رنگ متفاوت

امکان درج نشاني در فهرست و متن

نمایش شماره خطوط با امکان انتقال به خط مورد نظر

امكان عضويت به منظور اطلاع رساني در مورد محصولات و نسخه های جدید

دانلود برنامه مفاتیح الجنان با فرمت جاوا

منبع : /www.3erat.com

.•*´¨`*•. مفاتیح الجنان ( ماه مبارک رمضان ).•*´¨`*•.

انجمن: 

این فایل شامل بخشهای مرتبط با ماه مبارک رمضان کتاب ارزشمند مفاتیح الجنان است.
تالیف: مرحوم حاج عباس قمی
فرمت pdf