صدای زن

سوالاتی در مورد چادر و صورت و صدای زن

بحث من در مورد اینکه آیا چادر و پوشش صورت برای زن و تغییر دادن صدا توسط زن برای اینکه صدایش حالت مردانه بگیرد واجب هست یا نیست نمی باشد بلکه در مورد این است که اصولا چرا چنین قوانینی (حتی مستحب) برای زن وضع شده است؟ بنده با اینکه زن مومن جذابیت هایش را باید برای شوهرش حفظ کند موافقم (کاری به اینکه فمینیست ها میگویند که در این صورت زن از کالایی برای همگان تبدیل به کالایی برای شوهرش میشود ندارم چون دید آنها را صحیح نمیدانم) اما اینکه حتی صورت زن (بدون آرایش) و صدای زن را جزو جذابیت های زن بدانیم و مخفی کردن آنها را قانون (حتی مستحب) بدانیم و چادر را حجاب برتر بنامیم به نظر من ظلم به جایگاه زن به عنوان یک انسان هست و این دیدگاه همانند دیدگاه کسانی که زن را از سر تا پا عورت میدانند میماند. اگر بخواهیم طنز گونه به مسئله نگاه کنیم مثل این میماند که بگوییم زن باید در هنگام حضور در جامعه در کارتن یخچال باشد! لطفا این را هم نگویید که زیبایی زن هم جذابیت هست چرا که این دیدگاه در نهایت به این میرسد که زن کلا عورت هست!

این استدلال را هم قبول ندارم که بگوییم شاید یک نفر با دیدن صورت یا شنیدن صدای یک زن تحریک شود پس بهتر است که زن با چادر و روبنده باشد و صدایش را همانند مردان کند. چنین افرادی از نظر روانشناختی مریض جنسی هستند و اگر قرار باشد چنین افرادی را هم ملاک قرار دهیم به کنار از اینکه باید زنان را درون کارتن یخچال بگذاریم باید نگذاریم مردان هم پیراهن آستین کوتاه و شلوار جین بپوشند و خردسالان را هم مجهز به حجاب مخصوص به خودشان کنیم چرا که چنین افرادی اگر از زنان نا امید شوند به سمت خردسالان و برخی از پسران و مردان میایند پس این دیدگاه صحیح نیست.

خداییش در غرب هم (کاری به افراطی ها ندارم) دید عموم جامعه به زن مسلمان با حجاب منفی نیست ولی به زنانی که با چادر و روبنده در جامعه حضور پیدا میکنند با دید منفی نگاه میکنند یعنی تعجبی که در نگاه کردن آنان هست همانند تعجبی هست که در نگاه به برخی زنان ایرانی دارند که با آرایش خودشان را خفه میکنند! اگر هم به عموم زنانی که در غرب مسلمان میشوند هم نگاه کنیم میبینیم که حجاب را بطور کامل رعایت میکنند اما از چادر و روبنده استفاده نمیکنند.

علت وجود چنین قوانینی در اسلام (حتی به عنوان مستحب) چیست؟

چرا صدای زن حرامه ؟ ما که گوش کردیم و می کنیم و هیچی نمی شه؟!

باعرض سلام

امروز و در کل چندین دفعه پیش اومده که من در تاکسی نشستم طرف همین که نشستیم ضبط رو زیاد کرده زنه داره می خونه . بعد به طرف می گیم آقا خاموش کن حرامه . طرف شروع می کنه که چرا بابا ما گوش می دیم و هر چی جای خودش رو داره و .... . در این موارد دونفر بودن که اومدن ضبط رو خاموش کردن و گفتند بیا حرف بزنیم . از من می پرسیدند که چرا این کار حرامه یکی شون شماره آهنگ رو عوض کرد گفت می بینی اینه ها من مذهبی این مداحیه راست می گفت مداحی ام داشت از من دلیل می خواست که چرا حرامه و این حرف ها .

اما سوال بنده از کارشناسان مربوطه این هستش که در نظر بگیرید ، برای یک فرد بسیار (با عرض معذرت ) به اصطلاح دبه ! قصد توجیه کردن این موضوع را دارید . تمام دلایل موجود و در جواب شبهات این چنینی را بفرمایید تا بنده و سایر دوستان یاد گرفته و در مواقع لازم، این چنینی استفاده نماییم.

سوالی درباره فتوای آیت الله سیستانی درباره ی صدای زن

سلام دوستان
میخواستم یه سوال درمورد فتوای آقای سیستانی که گفتن اگر صدای زن مترتب مفسده نشود و باعث تحریک نشود مشکلی ندارد،سوالی بپرسم:
طبق نظر ایشون آیا آهنگ های که من قطعا اطمینان دارم به هیچ وجه موجب گناه و فکر گنام نمیشود جایز است؟

!!!!!!!آواز خواننده زن در آهنگ مختار نامه ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!

باسلام خدمت همه دوستان عزیز

[="Black"]برا بنده یه سوال پیش اومده که خواهش میکنم یکی جواب بده
با توجه به اینکه تقریبا فتوای تمامی مراجع به حرام بودن آواز زن برای مرد است چرا در تیزر فیلم مختار نامه از صدای آواز یک زن استفاده شده ؟!
[/]

[="Blue"]البته جوابهائی تو ذهن خودم هست که قانعم نکرده دوستان وارد بحث بشوند تا به مرور مطرحشون کنم [/]

[="Lime"]یا مهدی ادرکنی:roz:[/]