خلقت انسان، بشر اولیه، تناقض، حضرت آدم

برای اولین بار چند انسان خلق شدند؟

انجمن: 
سلام علیکم در ساله رتق و فتق، علامه حسن زاده آملی از بحث دحو الارض نتیجه می گیرند که در آغاز آفرینش بشر، فقط یک زن و یک مرد بدون پدر و مادر ایجاد نشده اند. بلکه زنان و مردان متعددی بدون پدر و مادر ایجاد شده اند و لذا تکثیر نسل انسان در آغاز، به طریقه ازدواج خواهر و برادر نبوده است. آیا خلقت همه این افراد همزمان بوده است؟ قرآن در قبل از هبوط افعال مثنی و برای بعد از هبوط افعال جمع بکار می برد. آیا در روایات ما حدیثی موید این امر (عدم ازدواج خواهری برادری در ابتدای خلقت هست)؟ آیا فرمان سجده، تعلیم أسماء، سکونت در جنت و هبوط و ..برای همه آنها بوده یا فقط برای یک زوج از آنها؟ اگز فقط برای یک زوج از آنها بوده، چرا این دو نفر با دیگران فرق داشته اند؟ ضمنا ربط این موضوع و طریق اسنتتاج آن از اصل بحث نجومی دحوالارض چیست؟ با تشکر

تطبیق نظریه فرگشت بر اسلام

با سلام

بعضی از متفکران و علمای اسلامی معتقدند حتی با پذیرش نظریه تکامل باز هم هیچ ایرادی بر اصل افرینش انسان از خاک که در قرآن به آن اشاره شده وارد نیست.

من هر چی تحقیق کردم نتونستم بفهمم دلیل آنها چیست.میخواستم بدانم دلیل آنها چیست.

تکلیف انسان های قبل از حضرت آدم چیست؟

انجمن: 

بسم الله الرحمن الرحیم

:Sokhan:
با سلام

با توجه به اکتشافات و مشاهدات دانشمندان مشخص شده است که قبل از حضرت آدم علیه اسلام نیز موجوداتی که انسان بوده اند و دارای عقل و شعور و زندگی اجتماعی و غار نشینی و شکار و پخت و پز و ... بوده اند نیز زندگی میکردند در صورتی که در ر قران آمده است که ما انسان را آفریدیم که منظور حضرت آدم است و نحوه ی خلقت و بوجود آوردن و دمیدن روح و از خاک بودن ... را شرح می دهد. حال پرسش این است که انسان های قبل از این چه میشوند و خلقت آنها چگونه است و سوالات متعددی که در ذهن هر انسانی با دانستن این مسایل بوجود می آید جوابش چیست؟

و من الله توفیق