خاتمیت

ختم نبوت و ارتباط ائمه(ع) با ملائکه

انجمن: 
سلام و احترام یک سوالی دارم درباره خاتمیت با این که ختم نبوت رو پذیرفتیم اما برای حفظ دین، امامت رو لازم می دونیم. به نظرم این مشکلی نداره. اما مساله اینجاست که معتقدیم امام برای حفظ دین با ملائکه ارتباط هم داره. میخواستم بدونم ارتباط امام با ملائکه چه فرقی با وحی نبوی داره. و دلایلش چیه؟ امام برای حفظ و تفسیر دین از چه منابعی استفاده میکنه؟ آیا از تعلیماتی که در کتابهای نبوی استفاده میکنه و یا از تعلیم ملائکه؟

چه دلیلی برای قبول داشتن یا نداشتن دین اسلام دارید؟

انجمن: 

اسلام مال عرب ها نیست، عرب ها اون موقع اصلآ اسلام حالیشون نبوده، اونا فقط بخاطر شخصی به اسم محمد و البته منفعت خودشون اسلام آوردن، همونطوری که قبل قدرت گرفتن اسلام نوکر سینه چاک ابوسفیان بودن.......... منظور من از اسلام ، اسلام محمده .... قبولش دارید یا نه؟! لطفآ دلیل خودتونو بگید ...... قابل توجه اون دسته از دوستانی که میگن اسلام مال اعرابه باید بگم که اگه اسلام در میان اعراب ظهور کرده بخاطر عقل و درایت پایینی بوده که اعراب داشتن و خدا یه جورایی خواسته که این این آدمای کم عقل رو هدایت کنه !!! اگه محمد ایرانی بود بازم این حرفا رو میزدین؟؟؟ (اینا فقط عقاید خودم بود .... هرکسی هم عقیده ای داره).............البته بگم که منم خیلی از دستورات اسلام رو قبول ندارم !!! اما میخوام دلیل عاقلانه تری واسه قبول داشتن یا نداشتن اسلام بگید...... خواهشآ به عقاید همدیگه هم احترام بذارید .... خواهشآ !!

اسناد خاتمیت حضرت محمد (ص)

انجمن: 

با توجه به اینکه در بهاییت به یک پیامبر جدید اشاره می کند بجز احادیث چه اسناد دیگری بر خاتمیت پیامبر و رد این ادعا وجود دارد؟

*** درسنامه ی پیامبر شناسی ***

بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

سلام به همه ی دوستان:Gol:

در این تاپیک انشاالله به تدریج متن بخش پیامبرشناسی کتاب آموزش عقاید استاد مصباح قرار داده میشه، در این تاپیک قرار نیست بحثی صورت بگیره و پست های از این دست حذف خواهند شد، دوستان هر نوع مطلبی در این رابطه داشتن می تونن در تاپیک دیگه ای مطرح بفرمان تا در اونجا راجع بهش صحبت بشه، شبیه این برنامه برای سه بخش دیگه ی این کتاب(خداشناسی، امام شناسی، و فرجام شناسی) هم هست انشاالله، دوستان جهت اطلاع از مسائل اجرایی این طرح به این تاپیک مراجعه بفرمان:

طرح بزرگ جهادگران عرصه ی مجازی

سرکار سوگند گرامی قبول زحمت فرمودن و مدیریت این تاپیک رو به عهده گرفتن، همین جا صمیمانه ازشون تشکر می کنم و امیدوارم خداوند متعال به بهترین وجه ازشون قبول بفرماد...